Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τί αντιπροτείνεις στα ίδια χρήματα και ποιότητα κατασκευής ; Ψάχνω για την σύζυγο κάποιο απροβλημάτιστο και ποιοτικό.

Πήρα αυτό για τον ανεψιό μου που το έχει όλη μέρα με παιχνίδια και δεν κολλάει πουθενά,σαφώς ποιο γρήγορο από nubia z7 max σε όλα :X

 

CPU 64-bit MediaTek MT6753, GPU ARM Mali-T720 MP4, 3Gb Ram, αισθητήρας δακτυλικού αποτυπώματος, μεταλλική κατασκευή, Android 6.0.

 

ULEFONE METAL 3GB RAM MTK6753 1.3GHz Octa Core

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι εγώ που σκεφτόμουν πολυ σοβαρά να το πάρω μόλις διάβασα στις αρχικές σελίδες ότι για εφαρμογές ο χώρος είναι μόλις 2 γίγα, γιατί δεν είναι ενιαίος, απογοητεύτηκα. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει αυτο αλλά αν ισχύει είναι αποτρεπτικό νομίζω.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που σκεφτόμουν πολυ σοβαρά να το πάρω μόλις διάβασα στις αρχικές σελίδες ότι για εφαρμογές ο χώρος είναι μόλις 2 γίγα, γιατί δεν είναι ενιαίος, απογοητεύτηκα. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει αυτο αλλά αν ισχύει είναι αποτρεπτικό νομίζω.

Αυτό δεν ισχύει,από όσο έχω δει απο το android ν5 και μετα android 6 κ.τ.λ. όλα είναι με ενοποιημένο εσωτερικό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ισχύει,από όσο έχω δει απο το android ν5 και μετα android 6 κ.τ.λ. όλα είναι με ενοποιημένο εσωτερικό χώρο.

 

Κατ' αρχήν σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες. Είσαι σίγουρος; Γιατί αν δεν ισχύει αυτός ο περιορισμός είμαι στο παραπέντε για να το πάρω.

Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτό για τον ανεψιό μου που το έχει όλη μέρα με παιχνίδια και δεν κολλάει πουθενά,σαφώς ποιο γρήγορο από nubia z7 max σε όλα :X

 

CPU 64-bit MediaTek MT6753, GPU ARM Mali-T720 MP4, 3Gb Ram, αισθητήρας δακτυλικού αποτυπώματος, μεταλλική κατασκευή, Android 6.0.

 

ULEFONE METAL 3GB RAM MTK6753 1.3GHz Octa Core

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση, κολλάω όμως στην υβριδική θέση για τις sim, μιας και θέλουμε δίκαρτο αλλά και χώρο για την sd αφού τα 9-10gb που θα μείνουν δεν τις επαρκούν.

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Η συγκριση του Nubia Z7 Max με το Ulefone Metal ειναι σχεδον ανιερη ,ακομα και αν ειχαν τα ιδια χαρακτηριστικα ,που δεν εχουν.

Οταν σου δινεται η ευκαιρεια να παρεις σε τιμη χωμα ενα κορυφαιο κινητο εστω και 2 ετων ,την αρπαζεις και λες ευχαριστω δεν ασχολεισαι με δευτεραντζες μαρκες.

Link to comment
Share on other sites

Η συγκριση του Nubia Z7 Max με το Ulefone Metal ειναι σχεδον ανιερη ,ακομα και αν ειχαν τα ιδια χαρακτηριστικα ,που δεν εχουν.

Οταν σου δινεται η ευκαιρεια να παρεις σε τιμη χωμα ενα κορυφαιο κινητο εστω και 2 ετων ,την αρπαζεις και λες ευχαριστω δεν ασχολεισαι με δευτεραντζες μαρκες.

 

Πρώτον δεν είναι διετίας αλλα τριετίας κινητό.Δεύτερον ακόμα και στον καιρό του δεν ήταν κορυφαίο ήταν mid range και τρίτον εξέφρασα την γνώμη μού προκειμένου να αποτρέψω κάποιους να αγοράσουν ξεπερασμένο τεχνολογικά κινητό τώρα αν εσύ νομίζεις ότι αξίζει μετα απο τρία χρόνια η αγορά τού προχώρα και άσε τους υπόλοιπους να αξιοποιήσουν όπως νομίζουν τα λεφτά τους.Μην ξεχνάς ότι το κινητό Ζ7 το είχα δυο χρόνια στα χέρια μου και μπορώ να κρίνω αν αξίζει τώρα η αγορά του η οχι.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον δεν είναι διετίας αλλα τριετίας κινητό.Δεύτερον ακόμα και στον καιρό του δεν ήταν κορυφαίο ήταν mid range και τρίτον εξέφρασα την γνώμη μού προκειμένου να αποτρέψω κάποιους να αγοράσουν ξεπερασμένο τεχνολογικά κινητό τώρα αν εσύ νομίζεις ότι αξίζει μετα απο τρία χρόνια η αγορά τού προχώρα και άσε τους υπόλοιπους να αξιοποιήσουν όπως νομίζουν τα λεφτά τους.Μην ξεχνάς ότι το κινητό Ζ7 το είχα δυο χρόνια στα χέρια μου και μπορώ να κρίνω αν αξίζει τώρα η αγορά του η οχι.

 

 

Φιλε tigreos τωρα που εσύ το άλλαξες, εγω θα το παραλαβω λογικα αυριο. Στα 115€:p

Το ζαχαρωνα 2 χρονια τωρα (πέρασα πρωτα απο το Z7 mini απο 09/14 έως 12/14 με ατελείωτες ωρες με την ομάδα smartdigi) αλλα κολλουσα στο μεγεθος.

Η ειρωνεία της ολης υπόθεσης ειναι οτι τωρα ειμαι με ενα Mate 8 :lol::lol::lol:

Ο λογος που το πηρα τωρα, ειναι για να χω backup μια συσκευή (απωθημένο) επειδη εδωσα το Honor 6.

Εχω διαβάσει σχεδον τα πάντα εδω μεσα (για τις πικρες λογω ελλείψεις υποστήριξης απο την Zte και το λουκι που χεις τραβήξει τοσο καιρο (ε ρε γλυψιμο ο τύπος) με τα bugs και τις αναρτήσεις σου στο needrom) και θα ήθελα την αποψη σου για τις Rom που χρησιμοποιησες. Σιγουρα θα παίξει η μαμα Rom, απλα θα θελα να μου προτεινεις κανα δυο multilang custom rom με καλη διαχείριση μπαταρίας - Bluetooth - 4g γιατι θα χω και τις 2 sim.

Ελα τωρα παραδεξου το πως αν και εχεις το υπέρ όπλο OP3 το Z7 max ειναι η μεγαλη σου καψουρα

οπως σε μενα το HONOR 6. :lol:

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Φιλε tigreos τωρα που εσύ το άλλαξες, εγω θα το παραλαβω λογικα αυριο. Στα 115€:p

Το ζαχαρωνα 2 χρονια τωρα (πέρασα πρωτα απο το Z7 mini απο 09/14 έως 12/14 με ατελείωτες ωρες με την ομάδα smartdigi) αλλα κολλουσα στο μεγεθος.

Η ειρωνεία της ολης υπόθεσης ειναι οτι τωρα ειμαι με ενα Mate 8 :lol::lol::lol:

Ο λογος που το πηρα τωρα, ειναι για να χω backup μια συσκευή (απωθημένο) επειδη εδωσα το Honor 6.

Εχω διαβάσει σχεδον τα πάντα εδω μεσα (για τις πικρες λογω ελλείψεις υποστήριξης απο την Zte και το λουκι που χεις τραβήξει τοσο καιρο (ε ρε γλυψιμο ο τύπος) με τα bugs και τις αναρτήσεις σου στο needrom) και θα ήθελα την αποψη σου για τις Rom που χρησιμοποιησες. Σιγουρα θα παίξει η μαμα Rom, απλα θα θελα να μου προτεινεις κανα δυο multilang custom rom με καλη διαχείριση μπαταρίας - Bluetooth - 4g γιατι θα χω και τις 2 sim.

Ελα τωρα παραδεξου το πως αν και εχεις το υπέρ όπλο OP3 το Z7 max ειναι η μεγαλη σου καψουρα

οπως σε μενα το HONOR 6. :lol:

 

Αφού το είχες απωθημένο καλά έκανες και το αγόρασες,μην εχεις και ψυχολογικά μεγαλώνοντας :p:p

 

Πέρα από την πλάκα δεν ειναι η μεγάλη μου καψούρα το Ζ7 απλά ειναι το κινητό που αφιέρωσα πολλές εργατοώρες μπροστά από τον υπολογιστή προσπαθώντας να προσφέρω ότι καλύτερο για εμάς τους χρήστες αλλά και για έμενα προσωπικά επειδή μου άρεσε αυτό που έκανα.

 

Ευτυχώς τώρα με το oneplus 3 δεν θα χρειαστεί να το ξανά περάσω όλο αυτό γιατί υπάρχει πολύ μεγάλη κοινότητα με υποστηρίξει και τα έχουν όλα έτοιμα,ευτυχώς :)

 

Όσο αναφορά τις Rom η καλύτερη και με διαφορά ειναι η ρώσικη έκδοση της stock rom αλλά δεν ειναι multilang Download

Δεύτερη ειναι η stock της zte Z7Max(NX505J) V3.86 και μετά από εκεί και πέρα πας στην MOKEE,Resurrection Remix,CM 13.0 & CM 12.0 Paolothlw8 κ.τ.λ.

Όλες έχουν τα θεματάκια τους καμία δεν ειναι τέλεια,την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας την έχει η ρωσική και η stock της zte,δοκιμάζεις και κρατάς αυτήν που θεωρείς καλύτερη ανάλογα με τις ανάγκες σου.

Link to comment
Share on other sites

Αφού το είχες απωθημένο καλά έκανες και το αγόρασες,μην εχεις και ψυχολογικά μεγαλώνοντας :p:p

 

Πέρα από την πλάκα δεν ειναι η μεγάλη μου καψούρα το Ζ7 απλά ειναι το κινητό που αφιέρωσα πολλές εργατοώρες μπροστά από τον υπολογιστή προσπαθώντας να προσφέρω ότι καλύτερο για εμάς τους χρήστες αλλά και για έμενα προσωπικά επειδή μου άρεσε αυτό που έκανα.

 

Ευτυχώς τώρα με το oneplus 3 δεν θα χρειαστεί να το ξανά περάσω όλο αυτό γιατί υπάρχει πολύ μεγάλη κοινότητα με υποστηρίξει και τα έχουν όλα έτοιμα,ευτυχώς :)

 

Όσο αναφορά τις Rom η καλύτερη και με διαφορά ειναι η ρώσικη έκδοση της stock rom αλλά δεν ειναι multilang Download

Δεύτερη ειναι η stock της zte Z7Max(NX505J) V3.86 και μετά από εκεί και πέρα πας στην MOKEE,Resurrection Remix,CM 13.0 & CM 12.0 Paolothlw8 κ.τ.λ.

Όλες έχουν τα θεματάκια τους καμία δεν ειναι τέλεια,την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας την έχει η ρωσική και η stock της zte,δοκιμάζεις και κρατάς αυτήν που θεωρείς καλύτερη ανάλογα με τις ανάγκες σου.

 

Σ ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση σου φιλε.:D

Το Ζ7 Max το πηρα για να μη μου πεσει το παιδι που λενε και στο χωριο μου :lol: ...να φλασαρω Rom (Οχι αλλο Xiaomi τα πηρα σχεδον ολα) και μηπως καταφερω σα δευτερη συσκευη τα Σ/Κ και ξεπερασω το Dual sim- Full active... κολλημα που χω απο τα Huawei. (Και αυτα τα χω παρει ολα) :p

Εαν γινει και αυτο (Το θεμα με την μπαταρια ομως δεν το ξεπερναω :cry: ) μετα θα παιξω σε Zte Axon 7 - Z11 max - OP3 (Μονο εαν γινει κανενα update και δινει τουλαχιστον 5 ωριτσες S.O.T) και βλεπουμε.Διαφορετικα γυρναω παλι στο Mate 8 :D και μετα περιμενω το Mate 9 :wacko:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλα αν το Nubia Z7 max δεν ειναι κορυφαιο τοτε το Ulefone Metal πρεπει να το καψεις στο τζακι ,μαλλον σου εχει δημιουργησει ψυχικο τραυμα η μη υποστηριξη του κινητου απο την ZTE κατι που ειναι συνηθεια :mad: της ZTE.

Δεν εχουν καμια σχεση τα 2 κινητα ,θα ηταν διλημμα αν το Ζ7 Max ηταν στην 2πλασια τιμη του Metal οχι οταν εχουν την ιδια τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλα αν το Nubia Z7 max δεν ειναι κορυφαιο τοτε το Ulefone Metal πρεπει να το καψεις στο τζακι ,μαλλον σου εχει δημιουργησει ψυχικο τραυμα η μη υποστηριξη του κινητου απο την ZTE κατι που ειναι συνηθεια :mad: της ZTE.

Δεν εχουν καμια σχεση τα 2 κινητα ,θα ηταν διλημμα αν το Ζ7 Max ηταν στην 2πλασια τιμη του Metal οχι οταν εχουν την ιδια τιμη.

Έχεις τελείως διαφορετική άποψη και επειδή δεν έχω όρεξη να μαλώσω με κανέναν άσε τους υπόλοιπους να κρίνουν και την δικιά μου και την δικιά σου να δούμε τι θα πουν οι περισσότεροι.Όσο για το ψυχικό τραύμα το έχεις μάλλον εσυ με τις απόψεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο προσπαθω να κανω αγαπητε ,να βοηθησω κανεναν χριστιανο μην την πατησει.Για αυτο υπαρχει το φορουμ.

Εχω δοκιμασει και τα 2 κινητα και απλα δεν εχουν καμια σχεση ,περα απο τις εμφανεις χαοτικες διαφορες τους σε χαρακτηριστικα (μια εξαιρετικη FHD οθονη σε σχεση με μια μετρια HD ,μια εξαιρετικη 13αρα καμερα σε σχεση με μια 8αρα του σειρμου ,το Dual band Wifi κλπ) ,εχουν και χαοτικες διαφορες σε αυτα που δεν φαινονται απο τα χαρακτηριστικα τους οπως ειναι η ποιοτητα μικροφωνου ,receiver ,ηχειου γενικα αυτα που κανουν ενα κινητο λειτουργικο.

Καλα για αυτο που ειπες οτι απο τις αποψεις μου φαινεται οτι εχω ψυχικο τραυμα το αφηνω ασχολιαστο ,απλα δεν ειναι η μερα σου σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να μην γίνονται συγκρισεις επειδή τίποτα δεν ειναι αντικειμενικο. Εαν ρωτήσω ποιο ειναι το καλύτερο κινητο τοτε ολοι θα μου πουν απο ενα. Η σωστη απάντηση στο ερώτημα μου ειναι (αν και αγενες) μια ερώτηση. Τι ακριβως θελεις εσυ απο μια συσκευή φίλε Χρήστο.

 

Καλη κάμερα για να μη με προδωσει επειδη είμαι ψώνιο και οχι φωτογράφος.

Dual sim - full active

Καρτα sd

Γρηγορο επεξεργαστη - καρτα γραφικων για gaming

Μπαταριάρα ανω των 4000mah

Αφήστε το δεν υπαρχει τετοιο κινητό. Εαν υπάρχει πειτε το μου και το αγοραζω τωρα αμέσως.

 

Μετα τα βαζεις κατω και αρχιζεις να συμβιβαζεσαι και αποκλειεις εταιρίες.

Τωρα πλεον υπαρχουν απειρες επιλογές για ολα τα γούστα του κόσμου.

Εαν σας κάλυψα καλως, εαν παλι οχι, να στε καλα με υγεία πάνω απ όλα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείτε να με βοηθήσετε, επειδή το σκέφτομαι πολυ σοβαρά, θέλω να δουλεύει απροβλημάτιστα out of the box χωρίς φλασαρίσματα και ρουρταρισματα και να είναι (με τις ενημερώσεις, τις επίσημες) τουλάχιστον 5.1 και ο χώρος αποθήκευσης ενιαίος και όχι τα 2 γίγα που έλεγαν αρχικά. Ευχαριστώ για την οποία βοήθεια.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει απλά δεν το συνεχίζω όποιος πιστεύει ότι αξίζει ακόμα η αγορά του ας το κάνει πετώντας τα χρήματα του σε ενα πλαστικό ξεπερασμένο κινητό,καλή του τύχη το αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σε αυτά τα λεφτά δεν έχει ανταγωνισμό (δεδομένου ότι αρχικά είχε γύρω στα 300€). Στα θετικά: επεξεργαστής (σύγχρονος μέχρι σήμερα και καλύτερος από τους περισσότερους mediatek), κάμερα που δεν βρίσκεις σε κινητό κάτω των 200 ευρώ σήμερα, πολύ καλή οθόνη με gorilla glass (με εξαίρεση την ευαισθησία σε πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις), πολύ καλή μπαταρία με γρήγορη φόρτιση, NFC, 32gb με ξεχωριστή θέση για κάρτα μνήμης, ποιότητα κατασκευής (ας είναι πλαστικό). Το μόνο αρνητικό είναι ότι αν θες πλήρως λειτουργική Ρομ, θα πρέπει να συμβιβαστείς με το αγγλικό μενού.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα... το βρηκα σε site 110ε περιπου αξιζει η αγορα του?θελει καποιο "πειραγμα"μετα για τα ελληνικα?καπου διαβασα οτι εχει θεμα με τον αποθηκευτικο του χωρο που δεν δινει και τα 32gb ισχυει?

καθε βοηθεια δεκτη

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... το βρηκα σε site 110ε περιπου αξιζει η αγορα του?θελει καποιο "πειραγμα"μετα για τα ελληνικα?καπου διαβασα οτι εχει θεμα με τον αποθηκευτικο του χωρο που δεν δινει και τα 32gb ισχυει?

καθε βοηθεια δεκτη

Σας ευχαριστω

 

Ναι θέλει πείραγμα για να περάσεις μία custom Ρομ με Ελληνικά.Το είχα για 8 μέρες για να μου φύγει ένα παλιό απωθημενο :lol:

Δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο με τον αποθηκευτικό χώρο που λες.Οπως σε όλα έδινε 27-28gb

 

Υ.Γ. Επειδή δεν πρόλαβε να σαραντησει το κιν. έχω ένα Tempered glass που το χαρίζω έτσι για να το χαρεί τουλάχιστον κάποιος άλλος.Οποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει μήνυμα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα τη συσκευή από banggood και μάλιστα πολύ γρήγορα.

Μερικές παρατηρήσεις.

Το κινητό φυσάει....Αν ήταν και μεταλλικό θα ήταν τέλειο, αλλά κι έτσι είναι φοβερό vfm.

Η ρομ που έχει μέσα δεν δουλεύει με αναβαθμίσεις ΟΤΑ.

Δυστυχώς όμως θα πρέπει να επιστραφεί, λόγω του ότι το δεξί capacitive button δουλεύει όποτε το θυμηθεί.

Link to comment
Share on other sites

100 ευρω γα 5" κινητο?

το οποιο εχει και 2 gb RAM?

ανετα πας σενα xiaomi και βρισκεις καλυτερο κινητο :happy:

Link to comment
Share on other sites

100 ευρω γα 5" κινητο?

το οποιο εχει και 2 gb RAM?

ανετα πας σενα xiaomi και βρισκεις καλυτερο κινητο :happy:

 

Δε διάβασες ούτε τις ίντσες σωστά, πόσο μάλλον θα έχεις δει και τα υπόλοιπα specs.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...