Jump to content

Hair Styling - Περιποίηση μαλλιών


bill_viper
 Κοινοποίηση

Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?  

600 members have voted

  1. 1. Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?

    • Gel
      297
    • Κερί
      96
    • Αφρός
      83
    • Άλλο
      124


Recommended Posts

To κερί πιστεύω πως ειναι το λιγότερο κακό για τα μαλιά μας, αλλα και φτιάχνει ωραίο λούκ. Αυτό που αναφέρω για κακό, εννοώ πως ειδικός μου είπε πως όλοι οι ζελέδες εμπεριέχουν οινόπνευμα και καταστρέφουν την τρίχα στο πέρασμα του χρόνου. Εκανα και εγω διάγνωση για τα μαλλιά μου και μου είπαν πως έχει αδυνατίσει επικύνδινα η τρίχα μου και θα πρέπει να κάνω θεραπεία. Τα ίδια υσχίουν και για τα κοινά σαμπουάν εμπορίου. Ολα προκαλούν ζημιά. Προσοχή λοιπόν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λακ απο τη wella κι οταν βαζω ζελε φυσικα studio line κι εναν αλλον που παιρνω απο το κομμωτηριο απο τη loreal

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μην αφηνεις ομως πανω στο δερμα του κεφαλιου...το ιδιο ισχυει και για αυτους που φτιαχνουν τα μαλλια μα σαπουνι.. αλλα και με ζελε. μην αφηνετε υλικο στο δερμα. αφηστε το δερμα να αναπνευσει
Link to comment
Share on other sites

ti diafora exoun ta sampouan twn farmakeiwn me ta koina sampouan twn souper market ??

Απάντηση με καθυστέρηση ενός μήνα :p

Τα σαμπουάν των φαρμακείων είναι φαρμακευτικά και χρησιμοποιούνται για κάποιο συγκεκριμένο λόγο. Επίσης είναι από φαρμακευτικές-καλλυντικές εταιρείες υψηλής εμπιστοσύνης. Αυτά των σούπερ μάρκετ είναι για όλο το κοινό ανεξαρτήτως. :)

 

Όσο για το ποιο ζελέ χρησιμοποιώ... Το Garnier Fructis Style με μικρό-κερί φρούτων. Μπορεί να τσιμπάει στην τιμή (4,60ευρώ τα 150ml) αλλά είναι πολύ καλό! :up:

Link to comment
Share on other sites

μην αφηνεις ομως πανω στο δερμα του κεφαλιου...το ιδιο ισχυει και για αυτους που φτιαχνουν τα μαλλια μα σαπουνι.. αλλα και με ζελε. μην αφηνετε υλικο στο δερμα. αφηστε το δερμα να αναπνευσει

και τί γίνεται αν είσαι καραφλός??? :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο κερί που έχω δοκιμάσει είναι από κωμμοτήριο επαγγελματικό:

L'OLERAl professionnel

(a.head web)

παιδιά είναι τέλειο,το βάζεις στα χέρια και τα ανοιγοκλείνεις και αυτό πέφτει σε όλα τα μαλλιά σαν ίνες σκόνης και μετα τα κανεις ότι θέλεις... :blink:

http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ Gel και αφρό της Wella.

Πάρα πολύ καλά προιόντα.

Δεν σου κάνουν κακό στα μαλλία.

Λάθος. Ολοι εμπεριέχουν οινόπνευμα πλύν κάποιων φυτικών που ειναι ακριβοί και δεν θυμάμαι την μάρκα τους. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο κερί που έχω δοκιμάσει είναι από κωμμοτήριο επαγγελματικό:

L'OLERAl professionnel

(a.head web)

παιδιά είναι τέλειο,το βάζεις στα χέρια και τα ανοιγοκλείνεις και αυτό πέφτει σε όλα τα μαλλιά σαν ίνες σκόνης και μετα τα κανεις ότι θέλεις... :blink:

 

 

Kserw pio les! Panta ta eppagelmatika einai kai ta kalutera! Gia auto allwste kostizoun kai pio akriva kai ta aporazeis mono apo kommwtiria! An den kanw lathos to sugekrimeno legetai "A Head Glue" :)

Link to comment
Share on other sites

Gel εννοειται! Κανω τα μαλλια μου οπως θελω, εχω και ενα δειγματακι απο το flubber :p :p το νεο gel της Wella. Για να δουμε τι θα λεει..........
Link to comment
Share on other sites

Λάθος. Ολοι εμπεριέχουν οινόπνευμα πλύν κάποιων φυτικών που ειναι ακριβοί και δεν θυμάμαι την μάρκα τους. :worry:

 

Ναι έτσι είναι Σάκη ΟΛΟΙ έχουν οινόπνευμα εκτός από το Gel που βάζω εγώ και άλλοι θέλω να πιστεύω του Κορρέ που είναι φυτικός!

 

Κάνει βέβαια 6 ευρώ αλλά χαλάλι αν θέλω να έχω και αργότερα μαλλιά.

Δυνατό κράτημα (όχι κόκκαλο) και διαρκεία χμμ περίπου 12 ώρες μετά 'χανουν τον όγκο τους!

 

Κορρές rulez!!!

 

:) :O :w00t:

 

Έχει άρωμα λεμόνι αυτός που βάζω και μυρίζει πάρα πολύ ωραία!

 

;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να δοκιμάσω τον καινούργιο τον NewWave τον προτοκαλί που έχει και νερό μέσα... :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι Σάκη ΟΛΟΙ έχουν οινόπνευμα εκτός από το Gel που βάζω εγώ και άλλοι θέλω να πιστεύω του Κορρέ που είναι φυτικός!

 

Κάνει βέβαια 6 ευρώ αλλά χαλάλι αν θέλω να έχω και αργότερα μαλλιά.

Δυνατό κράτημα (όχι κόκκαλο) και διαρκεία χμμ περίπου 12 ώρες μετά 'χανουν τον όγκο τους!

 

Κορρές rulez!!!

 

:) :O :w00t:

 

Έχει άρωμα λεμόνι αυτός που βάζω και μυρίζει πάρα πολύ ωραία!

 

;)

Mάνο, που θα τον βρώ; Ονομάζετε όπως ακριβώς τον αναφέρεις και εσύ στο post σου; :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι Σάκη ΟΛΟΙ έχουν οινόπνευμα εκτός από το Gel που βάζω εγώ και άλλοι θέλω να πιστεύω του Κορρέ που είναι φυτικός!

 

Κάνει βέβαια 6 ευρώ αλλά χαλάλι αν θέλω να έχω και αργότερα μαλλιά.

Δυνατό κράτημα (όχι κόκκαλο) και διαρκεία χμμ περίπου 12 ώρες μετά 'χανουν τον όγκο τους!

 

Κορρές rulez!!!

 

:) :O :w00t:

 

Έχει άρωμα λεμόνι αυτός που βάζω και μυρίζει πάρα πολύ ωραία!

 

;)

Καλη φαση ακουγεται. Για λεγε λεπτομερειες... :yahoo: :p

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα πάτε στο http://www.korres.com Hair styling προιόντα και θα το βρείτε!

Ένα μόνο gel έχει!

 

Λέγεται Lime styling Gel by Korres!

Εγώ έχω βρει ένα φαρμακείο που τα φέρνει υπόψην ΜΟΝΟ φαρμακεία το

έχουν και ευτυχώς δεν τον ξέρει κανείς και έχει πολλούς!

 

 

:) :O :w00t:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Θα πάτε στο http://www.korres.com Hair styling προιόντα και θα το βρείτε!

Ένα μόνο gel έχει!

 

Λέγεται Lime styling Gel by Korres!

Εγώ έχω βρει ένα φαρμακείο που τα φέρνει υπόψην ΜΟΝΟ φαρμακεία το

έχουν και ευτυχώς δεν τον ξέρει κανείς και έχει πολλούς!

 

 

:) :O :w00t:

Ολα τα φαρμακεια το εχουν; Πως θα το ζητησω; ζελε κορές ή κορς;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα φαρμακεια το εχουν; Πως θα το ζητησω; ζελε κορές ή κορς;

 

Δεν νομίζω να τον έχουν ΟΛΑ τα φαρμακεία δεν νομίζω να συνεργάζονται όλα με τον Κορρέ και να φέρνουν τα προιόντα του.

 

Εμένα μόλις με βλέπει μου λέει για το gel δεν ήρθες;;

 

Κάθε 2,5 βδομάδες παίρνω και από έναν.

 

 

:) :O :w00t:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, του Κορρε λεγεται

"Ζελε φορμαρισματος Lime"...σε διαφανο μπεζ σωληναριο!;)

Κοστιζει 6,85 euro...Σε φαρμακεια μονο που συνεργαζονται με Κορρε...στην Αθηνα ειστε, θα βρειτε ενα φαρμακειο!!:p

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Έχει άρωμα λεμόνι αυτός που βάζω και μυρίζει πάρα πολύ ωραία!

 

;)

Mέχρι να σε πάρουν στο κυνήγι οι μέλισσες... :p

Για πες από ποιο φαρμακείο τον παίρνεις.

 

Καλός είναι κι ο Fix Max της Loreal. Περιέχει λιγότερο οινόπνευμα από τον Glue, έχει τα ίδια λεφτά και κρατάει καλύτερα (τουλάχιστον τα δικά μου μαλλιά).

Link to comment
Share on other sites

Mέχρι να σε πάρουν στο κυνήγι οι μέλισσες... :p

Για πες από ποιο φαρμακείο τον παίρνεις.

 

Καλός είναι κι ο Fix Max της Loreal. Περιέχει λιγότερο οινόπνευμα από τον Glue, έχει τα ίδια λεφτά και κρατάει καλύτερα (τουλάχιστον τα δικά μου μαλλιά).

 

Είναι ένα φαρμακείο στην Κνωσσού πιο πάνω από το Μουσείο Φυσική Ιστορίας δίπλα από ένα σουβλατζίδικο και από ένα ζαχαροπλαστείο που το λένε ''Πλατάκης'' και απέναντι από ένα μίνι-μάρκετ.

 

Υστερόγραφο: Ευτυχώς δεν με παίρνουν στο κυνήγι οι μέλισσες αλλά άλλες.... ;)

 

:) :O :w00t:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

τιποτα για βρεγμενο style ξερετε?. να διαρκει μεχρι και εξαωρο καλο ειναι.. ειχα της loreal το ασπρο ( wet shine ) , αλλα δεν διαρκουσε πολυ..

 

 

ερωτηση : αν βαλω για ζελε την κρεμα μαλλιων της garnier θα πειραξει??

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα φαρμακείο στην Κνωσσού πιο πάνω από το Μουσείο Φυσική Ιστορίας δίπλα από ένα σουβλατζίδικο και από ένα ζαχαροπλαστείο που το λένε ''Πλατάκης'' και απέναντι από ένα μίνι-μάρκετ.

 

Υστερόγραφο: Ευτυχώς δεν με παίρνουν στο κυνήγι οι μέλισσες αλλά άλλες.... ;)

 

:) :O :w00t:

A,κοντά ειναι, θα πεταχτώ να πάρω. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...