Jump to content

Hair Styling - Περιποίηση μαλλιών


bill_viper
 Κοινοποίηση

Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?  

600 members have voted

  1. 1. Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?

    • Gel
      297
    • Κερί
      96
    • Αφρός
      83
    • Άλλο
      124


Recommended Posts

Αυτά που λέγαμε περί Μακεδονίας .............. τουλάχιστον αν διαδηλώσουμε να έχουμε και μαλλί ωραίο να μη μας πουν και άσχημους ( χιούμορ κάνω ...... και εγώ βάζω ζελέ απαραιτήτως )

 

Κάποτε είχα βάλει λεμόνι φυσικό ........... είχε κάνει πολύ καλή δουλειά αλλά όταν χόρευα ίδρωσα και κυλούσε το λεμόνι στο μέτωπο και στα μάτια .......

Μη σας πω τη συνέχεια ........... :p το μετάνιωσα lol

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μικρος εβαζα λεμονακι!Μετα το γυρισα στο gel αλλα λογω οτι μου εμφανιζοταν ξηροδερμια τελευταια το γυρισα στο κερι!!Πολυ καλο και φοβερη λαμψη!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Afro, to kalutero.

Και σου κραταει τα μαλλια;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι ζελέ έχετε να προτείνετε για μένα που είμαι σγουρομάλλης(δεν έχω μακριά μαλλιά-αλλά μετά απο 2 μέρες δεν στρώνουν με τίποτα)

 

:O

Link to comment
Share on other sites

οταν πλενω τα μαλλια μου με σαμπουαν, μετα βαζω και την δυναμωτικη κρεμα λειανσης Nutri-Sleek της garnier fructis. τα μαλλια μου εχουν ενα wet look ( για λιγο χρονικο διαστημα ) και ειναι παναλαφρα.

 

θελω να ρωτησω λοιπον, εαν υπαρχει κατι αντιστοιχο σε ζελε, γιατι την κρεμα λειανσης δεν κανει να την χρησιμοποιησω για μεγαλο χρονικο διαστημα.

 

 

τωρα βαζω της loreal το wet look gel ( σε ασπρο κουτι ) , αλλα δεν ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. ξερετε καποιο που να διατηρει τα μαλλια βρεγμενα ( οχι εντελως βρεγμενα, απλα να φαινονται σαν βρεγμενα και να κρατουν την λαμψη ) ? αυτο που βαζω μετα απο μια ωρα τα στεγνωνει..

 

pls προτεινετε κατι , οχι απο φαρμακειο ( γιατι μενω σε ενα χωριο ) καλυτερο απο αυτο της loreal που βαζω τωρα..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

gia sas paidia

 

den mporo pleon na vro ton eksis zele tis l'oreal :special fx studio extreme kratima megalis diarkeias.(einai ena mple solinario)

 

ton katargisane??

 

poios einai eksisou toso kalos k toso extra dinatos???

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia

 

den mporo pleon na vro ton eksis zele tis l'oreal :special fx studio extreme kratima megalis diarkeias.(einai ena mple solinario)

 

ton katargisane??

 

poios einai eksisou toso kalos k toso extra dinatos???

 

προσωπικα δε με πειραζει γιατι μονο ονομα ηταν το ζελε!αν τελικα καταργηθηκε!

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Aυτό το clay'n'play το ξέρει κανείς; σχετικά καινούριο New Wave.. αφήνει μια μάτ αίσθηση στα μαλλιά.. ό,τι πρέπει για το μαλλι μου
It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτον τον καιρο οταν βαζω ζελε, βαζω ή εκεινο το φαρμακευτικο ή ενα της πλακας (flipper) το οποιο κραταει πολυ καλα τα μαλλια. Το ενα κανει 6,5€ και το αλλο 1,5€ :w00t:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

μπορει να μου πει καποιος αν τα μαλλια φθειρονται οταν τα πλενει καποιος καθε μερα ή μερα παρα μερα;

 

αν βαζει καποιος ζελε και τα πλενει το βραδυ;

Link to comment
Share on other sites

se ena ma8hma tou 4ou etous,srthn ygeihnh nomizo,egrafe pos ta mallia einia kalo na plenontai 2-3 fores thn ebdomada...pos ti giati de 8uamamai gia na eimai eilikrinhs
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος αν τα μαλλια φθειρονται οταν τα πλενει καποιος καθε μερα ή μερα παρα μερα;

 

αν βαζει καποιος ζελε και τα πλενει το βραδυ;

 

Και εγώ το ίδιο κάνω.

Θα πρέπει να πάρεις ένα ειδικό σαμπουάν που είναι για καθημερινή χρήση,γιατί ξέρω πολλά άτομα που τους έχουν πέσει τα μαλλιά από το καθημερινό λούσιμο...

;)

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα θα εχεις αν χρησιμοποιεις πολυ δυνατο σαμπουαν. Προσωπικα εδω και χρονια χρησιμοποιω το Fructis για καθημερινη χρηση και δεν ειχα κανενα προβλημα. Και μιλαω ακομα και για 2-3 φορες την ημερα το καλοκαιρι :p
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν βάζεις ζελέ και βέβαια να τα πλένεις κάθε μέρα.

Αυτό που πειράζει τα μαλλιά (τα αφυδατώνει, τα σπάει, δημιουργεί ξηροδερμία κλπ) είναι το πιστολάκι και ειδικά ο ζεστός αέρας. Αν όμως σου είναι απαραίτητο, να μεταχειρίζεσαι τη "σκάλα" του κρύου αέρα.

Οταν λούζεσαι να κάνεις απαλό μασάζ στο τριχωτό της κεφαλής, είναι άκρως ευεργετικό. Αν πάλι έχεις βολευτεί με ένα σαμπουάν που δεν είναι για καθημερινή χρήση, απλά, αραίωσε το και θα έχεις ένα πιο light, αλλά εξίσου καλό σαμπουάν.

Το πράσινο σαπούνι είναι εντελώς απαγορευτικό γιατί περιέχει αλυσίβα, που είναι ό,τι χειρότερο για τα μαλλιά.

Και μια και χρησιμοποιείς σε καθημερινή βάση ζελέ, καλό είναι μια φορά στο τόσο, να κάνεις και μια μάσκα στα μαλλιά σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες κάτι άσχετο μιας και μιλαμε για τρίχες

 

Η αποσγούρωση (κάτι τέτοιο τέλος πάντων) τι είναι?Γιατί έχω αρκετά σγουρό μαλλί!

Link to comment
Share on other sites

Το πλυσιμο σε καθημερινη βαση με καλο σαμπουαν(χωρις πολλα χημικα & φρου-φρου κι αρωματα μεσα)δε βλαπτει,το ζελε ομως ναι.Χρησιμοποιησε το οσο το δυνατον λιγοτερο & δε θα'χεις προβλημα... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται..Το καθημερινό λούσιμο ενεργοποειεί τους σμηματογόνους αδένες που έχει ως αποτέλεσμα την εμφάνιση λιπαρότητας...Επίσης μην ξεχνάς ότι με την καθημερινή προσθήκη σαμπουάν επηρεάζεις την ισορροπία του τριχωτού...Αν δεν αντέχεις και θέλεις οπωσδήποτε να τα λούζεις καθημερινά να έχεις ένα μαλακό σαμπουάν με ουδέτερο και φιλικό pH..Αν μπορείς όμως να τα λούζεις έστω μέρα παρά μέρα θα είναι καλύτερο για το περιβάλλον του τριχωτού..:)

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

απο το καθημερινο λουσιμο δεν παθαινεις τιποτα, αλλα ειναι καλυτερα να μην λουζεσαι καθε μερα γιατι αυτο το λαδακι που βγαζει το κεφαλακι μας ειναι το καλυτερο προιον για την προστασια της τριχας δηλαδη ειναι σαν να του βαζεις

καποιου ειδους μασκα.εγω σαν κομμωτρια(πρωην εχω σταματησει εδω και μερικα χρονια)θα σου προτεινα να βαζεις λιγοτερο τζελ και να λουζεσαι μερα παρα μερα.

η ισιωτικη ειναι μια χημικη κατεργασια που γινεται στην τριχα(το αντιθετο της περμαναντ η οποια τα σγουραινει) με την οποια ισιωνουμε τα μαλλια αλλα χρησιμοποιειται το ιδιο φαρμακο με την περμαναντ.

θα σου προτεινα να μην το κανεις γιατι ανοιγουν τα λεπια της τριχας (ειναι πολυ ευκολο να στα καψουν) και καταστρεφεται το μαλλι.

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες κάτι άσχετο μιας και μιλαμε για τρίχες

 

Η αποσγούρωση (κάτι τέτοιο τέλος πάντων) τι είναι?Γιατί έχω αρκετά σγουρό μαλλί!

 

Η αποσγούρωση ή αλλιώς ισιωτική είναι μία μέθοδος κατά την οποία με διάφορα χημικά προϊόντα επιτυγχάνεται το ίσιωμα στο μαλλί..Η διαδικασία διαρκεί αρκετά..Μην περιμένεις αν το μαλλί σου είναι τελείως σγουρό να ισιώσει τελείως και να γίνει πράσο..Κοστίζει αρκετούτσικα ανάλογα βέβαια και με το μήκος του μαλλιού...Κάποτε ήταν αρκετά επιβλαβής για τα μαλλιά ωστόσο τα νέα προϊόντα είναι πολύ πιο φιλικά και έχουν καλύτερο αποτέλεσμα...

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

1)Μη βάζεις ζελέ , καταστρέφει τα μαλλιά.

2)Αν λούζεις τα μαλλιά κάθε μέρα , να χρησιμοποιείς σαμπουάν που είναι ενδεδειγμένα για καθημερινή χρήση (πχ MARLIES MOLLER DAILY REPAIR).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...