Jump to content

Hair Styling - Περιποίηση μαλλιών


bill_viper
 Κοινοποίηση

Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?  

600 members have voted

  1. 1. Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?

    • Gel
      297
    • Κερί
      96
    • Αφρός
      83
    • Άλλο
      124


Recommended Posts

εξαρταται απο το τι χτενισμα θελω να κανω,αν θελω σγουρα τοτε βαζω τζελ και αφρο,αν θελω ισια σιλικονη και κερι. ;)

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

-Garnier Fructis Style(με micro-κερί φρούτων) Gel Extreme Look(Super Extra Δυνατό)

-Flipper(Διάφανο)

 

Μετά απο ζελε,λακ,αφρούς κλπ με τα συγκεκριμένα μπόρεσα να τηθασέυσω τα σγουρά-δύσκολα μαλλιά μου!!! :)

Link to comment
Share on other sites

-Garnier Fructis Style(με micro-κερί φρούτων) Gel Extreme Look(Super Extra Δυνατό)

-Flipper(Διάφανο)

 

Μετά απο ζελε,λακ,αφρούς κλπ με τα συγκεκριμένα μπόρεσα να τηθασέυσω τα σγουρά-δύσκολα μαλλιά μου!!! :)

To flipper δεν ειναι που ειναι εχει πολυ οινοπνευμα μεσα??? :worry:

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

To flipper δεν ειναι που ειναι εχει πολυ οινοπνευμα μεσα??? :worry:

Ειναι μαπα ποιοτικως οντως. Το ειχα και γω και μου πεφτε πολυ μαλλι :(

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Xρησιμοποιώ το ζελέ σε μορφή κρέμας της NIVEA.

Άπαιχτο!

Και το άρωμά του είναι εκπληκτικό.

Είναι σε γαλάζιο βαζάκι με ασημί καπάκι.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικό ειναι και ο πηλός- άργιλος της fudge

 

σούπερ πράμα αν και δε θα το βρείτε ευκολα...

:X
Link to comment
Share on other sites

Xρησιμοποιώ το ζελέ σε μορφή κρέμας της NIVEA.

Άπαιχτο!

Και το άρωμά του είναι εκπληκτικό.

Είναι σε γαλάζιο βαζάκι με ασημί καπάκι.

Χμ, μ'έβαλες σε σκέψεις, το έχω αγοράσει και κάθεται εδώ και 2 μήνες. Καιρός να το δοκιμάσω τότε. :p

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Χμ, μ'έβαλες σε σκέψεις, το έχω αγοράσει και κάθεται εδώ και 2 μήνες. Καιρός να το δοκιμάσω τότε. :p

Μην ξεχασεις να μας πεις τις εντυπωσεις σου ;)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, δεν έχω ιδιαίτερη πείρα απ αυτά οπότε εάν θέλετε δώστε καμιά συμβουλή ;)

 

 

 

Έχω ελαφρά μακριά μαλλιά (στην φάση του "τα μακραίνω") αλλά σγουρά! Θέλω ένα προϊόν το οποίο να εφαρμόζεται σε ελαφρά βρεγμένα μαλλιά και να δίνει wet look που να κρατάει.

 

Θέλω επιπλέον να τους δίνει μια ελαστικότητα, ακριβώς όπως είναι βρεγμένα και όχι να τα κολλάει μεταξύ τους μετά από 10-20 λεπτά!!!

 

Επίσης να μην βγαίνει ιδιαίτερα εύκολα, όπως αυτά τα καινούρια που "βγαίνουν με το χτένισμα" αλλά βγαίνουν με το άγγιγμα!

 

Εν ολίγοις, θέλω θα τα ισιώσω, αλλά επειδή δεν θέλω να βάζω πιστολάκι, θα θελα κάποιο προϊόν που να δίνει wet look, με τα παραπάνω χαρακτηριστικά!

 

Καμιά ιδέα?

 

 

 

Βασίζομαι στις απαντήσεις σας...

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πηρα προχθες ενα ζελε της Schwarzkopf(παναγια μου! ενα λεπτο εκανα να το γραψω), και ειναι πολυ ωραιο. got2b λεγεται.

Ωραιο αρωμα, δουλευεται ευκολα, πολυ δυνατο κρατημα. Δουλευεται και με πιστολακι αμα λαχει. Μπλε χρωμα. Πολυ καλο! :cool:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

paidia 3erete tpt gia to "araiwma"? kanei enas filos mou arketo kairo, k ta mallia tou einai gamata, alla ta mallia tou fainodai na exoun karaflitses. mporei na ftaiei k afto.

 

Yparxei kamia protasi gia to na paw na to kanw to rimadi?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε κανενα ζελε που να αφηνει το δερμα να "αναπνεει" οσο το δυνατον περισσοτερο; Επειδη εχω ενα μικρο προβλημα ξηροδερμιας :(

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

ο πηλος εμενα με βολευει παρα πολυ..σιγκεκριμενα αυτος της New Wave το λαχανι το βαζακι..
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε κανενα ζελε που να αφηνει το δερμα να "αναπνεει" οσο το δυνατον περισσοτερο; Επειδη εχω ενα μικρο προβλημα ξηροδερμιας :(

 

και εγω το ειχα.αν μπορεις φροντιζε να μην βαζεις προιον στο δερμα του κεφαλιου αλλα στις ακρεσ των τριχων και με τπτ μην κοιμασαι με αυτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μιας και μιλαμε για μαλλια ξερετε που μπορω να βρω αυτες τις στεκες που εχω δει να φορανε αγορια πιο πολυ που ειναι λεπτες μαυρες γιατι θελω και εγω μια τετοια .
Link to comment
Share on other sites

Mages exw xrisimopoiousa to Manga Head..... poly dinato kalo, alla to mono kako.....

oso ligo k na vazw ta mallia mirizan! to paratirisa 3-4 meres meta....

 

Pragmatika, evaza poly ligo... tespa to pa se enan filo mou, to dokimase k aftos k symfonise. Etsi 3anagirisa sto palio alla polu kalo pilo tis Wella

Link to comment
Share on other sites

Mages exw xrisimopoiousa to Manga Head..... poly dinato kalo, alla to mono kako.....

oso ligo k na vazw ta mallia mirizan! to paratirisa 3-4 meres meta....

 

Pragmatika, evaza poly ligo... tespa to pa se enan filo mou, to dokimase k aftos k symfonise. Etsi 3anagirisa sto palio alla polu kalo pilo tis Wella

 

Θες να πεις οτί μύριζε ο πηλός? Δηλαδή το αρωματικό που έχει μέσα? Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί αυτή η μυρωδιά... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το φλιπερ το εχει χρησιμοποιησει κανεις? στο λυκειο που τα ειχα καρφακια(προκες δλδ) χρησιμοποιουσα πολυ φλιπερ και το μαλλι ποτε δεν χαλουσε! fliper rulez
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Το προιόν που έχω αρχίσει να χρησιμοποιώ και μ'έχει αφήσει ευχαριστημένο είναι το L'Oreal Ahead Web. Αναφέρεται ως "κρέμα γλυπτικής με ίνες". :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να προτεινει ενα προιον για μαλλια με αρκετο ογκο και μπουκλες?

δεν εννοω οτι θελω περισσοτερο ογκο και μπουκλες,εννοω οτι εχω πολυ ογκο και σγουρο μαλλι και θελω καπως να το τιθασευσω... :O

thanx :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω βαζω κερί η ζελέ και ειμαι ok!!
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...