Jump to content

Hair Styling - Περιποίηση μαλλιών


bill_viper
 Κοινοποίηση

Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?  

600 members have voted

  1. 1. Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?

    • Gel
      297
    • Κερί
      96
    • Αφρός
      83
    • Άλλο
      124


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τα μαλλια μου εμενα ειναι καστανα.το χειμωνα τα εβαψα μαυρα κ τωρα σιγα σιγα τα ανοιγω...αυριο εχω ραντεβου στο κομμωτηριο για να τα κανω καστανα...αυτη η δουλεια θα γινετε μεχρι να γινουν μελι...κ μετα θα κανω κ ξανθιες ανταβγιες...κ οσο παει(μεχρι π μου παει) θα κανω κ περισσοτερες ανταβγιες ξανθες...
Link to comment
Share on other sites

Ερωτησούλες...

 

Ο καθαρισμός από την ψαλίδα, πώς γίνεται; Περίπου πόσο στοιχίζει; Όσο ένα κούρεμα ή πολύ παραπάνω; Μια φίλη μου έκανε στην Αθήνα... Λέει ότι σου κάνουν τέτοιο καθαρισμό μόνο όταν έχεις ελάχιστη ψαλίδα, αλλιώς απλά σου κόβουν τα μαλλάκια:lol: Δεν ξέρω αν γίνεται και στη Θεσσαλονίκη, λογικά ναι... Θέλω να κάνω γιατί έχω πολλή λίγη και αν πάω και πω "θέλω ελάχιστο κοψιματάκι και φυλλάρισμα, τα μακραίνω" θα μου κόψουν πάλι 4 δάχτυλα.:wacko: :cry:

 

Δεύτερον... Τι θα προτείνατε σε άτομο που έχει μανία να μην κόψει τα μαλλιά του παρόλο που είναι κατεστραμμένα; (Εγώ πάντως ριζικό κόψιμο αλλά...:rolleyes: ) Επειδή ο συγκεκριμένος κύριος δεν πείθεται, σας ρωτώ: με τακτικά κοψίματα των μαλλιών του, με αρκετό κόψιμο κάθε φορά (αλλά όχι μπαμ και κάτω να τα κοντύνουμε) και παράλληλα μια θεραπεία που θα του συστήσει ο κομμωτής με μάσκες κτλ θα καταφέρει τίποτα ή τζάμπα κόπος και καλύτερα να τα κόψει;

 

Παρεμπιπτόντως, μήπως ξέρετε κανένα site με ιδέες για ανδρικά κουρέματα; Αν τελικά δεν έχει σωτηρία το μαλλάκι του, τουλάχιστον να του το κόψουμε με ωραίο τρόπο... Να χαρεί και λιγάκι βρε αδερφέ!!

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

dexter

εγω πληρωνω για ψαλιδα 20 ευρω σε πολυ καλο κομμωτηριο.

δεν κανουν ολοι οι κομμωτες ψαλιδα.δλδ, πας κ λες σε ενα κομ θελω να μου κοψεις την ψαλιδα.αυτος θα πει οκ αλλα θα σε κουρεψει,δεν θα σου κανει αποκλειστικα κ μονο την ψαλιδα...κ υπαρχει κ μεγαλη πιθανοτητα να εχεις ψαλιδα ακομη κ μετα το κουρεμα.

αν πας σε αλλο κομ κ του πεις το ιδιο πραγμα θα σου κανει την ψαλιδα κ θα εισαι οκ.

πολυ απλα ρωτας τον τροπο που κοβουν την ψαλιδα στο καθε κομ κ αν ειναι 2 2ος κλεινεις ραντεβου,αν ειναι ο πρωτος οπου φυγει φυγει...

 

εγω προσωπικα εχω εναν κομ που μου κανει ψαλιδα κ εναν που κουρευει...

εχει χρειαστει κ αμεσως μετα το κουρεμα να παω για ψαλιδα.

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα για κουρεμα..μου εκανε ενα πολυ τελειο theme στο μαλλι..το παλικαρι αξιζει τα λευτα που παιρνει :up:

-τελικα καταλαβα οτι τεραστιο ρολο,για να μην πω πρωταρχικο, παιζει και το ζελε-κρεμα κτλ που χρησιμοποιεις-

:respect: γιωργο!!!;)

επισης τον ρωτησα και για ισιωτικη ..και μου πε ..οτι χρειαζετε μια φορα το 3-4μηνο..:confused:

σωστα ακουσα?

δεν νομιζω να εκανε παντως λαθος..ειναι απο τους <πιο ψαγμενους> και πολυταξιδευμενους σε θεματα κομμωτικης..

Link to comment
Share on other sites

Ο Δημήτρης σε κούρεψε ε?

Χαίρομαι που αυτή τη φορά σου άρεσε περισσότερο.

Και εγώ μια φορά είχα πάει και κόλλησα.

Ξεκινάω από Αθήνα και έρχομαι Θεσ/νικη για κούρεμα. τόσες φορές του έχω πει να ανοίξει και ένα στην ΑΘήνα και μου είπε ότι το σκέφτεται :) Άντε αμήν και πότε να το ανοίξει :)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

o γιωργος ιωαννα..το αλλο το παιδι..!ο δημητρης κουρευε αλλον κ επρεπε να περιμενω κ ηρθε το αλλο το παιδι ο γιωργος(ενας που ειναι πιο μικρος)..και πιασαμε τη συζητηση..και μου ελεγε τι θα μου τα κανει...και τι ειναι στη μοδα και πως να τα κανω?

με προσεξε πιο πολυ να πω την αληθεια..:O

μην πεις ομως τιποτα στον δημητρη..:p

 

παντως να σαι καλα που μου το προτεινες..βρηκα την υγεια μου ;)

θα το προτεινω και στον κολιτο μου που εχει κ ισχιο μαλλι..θα παθει την πλακα του ..γιατι θα μπορουν να του κανουν πολλα styles ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω το Γιώργο.

Να πω την αλήθεια δεν έχω καθήσει να με κουρέψει αυτός καμιά φορά. Ίσως γιατί αν δεν με κουρέψει καλά θα ξενερώσω. Άσε που θα ντραπώ να πω ότι δεν μου άρεσε...

Έχω συνηθίσει πλέον με το Δημήτρη και δεν ξέρω αν θα βρεθεί κάποιος άλλος που να μου κάνει ότι ακριβώς θέλω :)

Την επόμενη φορά που θα έρθω θα τα βάψω κιόλας.

Την επόμενη φορά που θα πας να μου πεις για να του στείλω τα χαιρετίσματά μου :)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ok βρε ιωαννα..θα του το πω..

με ρωτησε πως το επελεξα-βρηκα σε μια στιγμη το κομμωτηριο..αλλα να του ελεγα οτι μου το πε μια κοπελα η ιωαννα(100 ιωαννες θα ξερει :))-που δεν την ξερω-εχω δει θα φαινοταν καπως..

την αλλη φορα θα του το πω..παντως..αλλα δωσε και καμια αλλη πληροφορια :)

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδιά... Ποιο κομμωτήριο είναι αυτό;

 

Πού είναι;

 

:)

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδιά... Ποιο κομμωτήριο είναι αυτό;

 

Πού είναι;

 

:)

 

Στη Θεσσαλονίκη, στο εμπορικό κέντρο που είναι το ODEON.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

mattmax @ wella..ειναι φοβερο..δινει ογκο στα μαλλια (mat style)..χωρις να φαινετε το κεφαλι απο κατω(οταν ειναι κοντα τα μαλλια)..ισως ειναι το καταλληλο για εμενα,για τα μαλλια μου..καλο θα ηταν να πας σε ενα κομμωτηριο καλο που συνεπαγεται οτι θα ναι και πιο ακριβο..(αρκετα,ισως και το 2πλασιο)..αλλα θα σου δωσει αυτο που πρεπει..

 

δεν μιλαμε καλυτερα για περιποιηση?(πως τα φροντιζουμε,τι σαμπουαν και τετοια χρησιμοποιουμε κτλ) ?

Link to comment
Share on other sites

Padia to kalitero proion peripiisis malion einai to "Φυσικό μεταλικό νερό Ιόλη":up::yahoo: to aploneis ftiaxneis tin xoristroula sou k katharises..Afiste pou den xriazete k ksebgalma..:yahoo: :w00t: :lol:

 

Oxi tora pera apo tin plaka.ego meta to lousimo xrisimopio afro wellaflex k meta me to pistolaki ftiaxno tin afanitsa mou.Tora,apo sampouan herbal essences(sampoan k conditioner:up: )

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το γερμανικό χαμομήλι για να ξανθύνουν τα μαλλιά μου αλλά. . . .τίποτα! Το λεμόνι που δοκίμασα έκανε περισσότερη δουλειά αλλά φοβάμαι μήπως "κάψει" τα μαλλιά λόγω του οξέως που περιέχει. Τί λέτε?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εχει καποιος να μου προτεινει καποιο προιν για σχετικα μακρυ μαλλι ειναι σπαστο το δικο μου και μου εχει σπασει τα νευρα :mad: και θελω κατι το οποιο να το κραταει μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Αν τα μαλλιά είναι κοντά, ότι προιον και να βάλλετε πιστεύω ότι κάνει δουλεία! Εγω χρησιμοποιώ σαμπουάν μόνο απο φαρμακείο συγκεκριμένα το Dercos της VICHY και ζελέ μόνο Korres LIME γιατί είναι πιο φυσικό και αβλάβές για τα μαλλιά....Επισης η εφαρμογή μιας μάσκας μαλλιών είναι καλή μια φορά την εβδομάδα και επισής η χρήση conditioner Κοrres. Προσέχω για να έχω και ευτυχώς έχω πολύ πυκνά μαλλια!!!:D
Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω απο ενα φιλο μου που ειχε παει σε ενα γιατρο του ειχε πει οτι πρεπει αν βαλει ζελε που κοκαλωνει το μαλλι καλο θα ηταν πριν παει για υπνο να τα λουζει γιατι στον υπνο τραβιουνται τριχες και καλα κανει ζημια.δε ξερω βεβαια κατα ποσο αληθευει αλλα με τι κουραγειο γυρνωντας τα ξημερωματα σπιτι η μετα απο μια νυκτα κρεπαλης να λουζεις το μαλλι?:rolleyes: εσεις τα λουζετε καθε βραδυ?
Link to comment
Share on other sites

εσεις τα λουζετε καθε βραδυ?

Πολυ σπανια... Ειναι κριβως οπως το λες. Οταν γυρναω αργα σπιτι, με την νυστα που χω δεν μπορω να τα λουσω. Οποτε μενει επανω δυστυχως :X

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά κανα κομμωτήριο για ψιλο extreme κουρέματα στην Αθήνα ξέρει κανείς?

 

 

Nicolas στη Νέα Σμύρνη.

Και ζήτα να σε κουρέψει ο Θοδωρής...

τηλεφωνο : 210 - 9351380/81

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Nicolas στη Νέα Σμύρνη.

Και ζήτα να σε κουρέψει ο Θοδωρής...

τηλεφωνο : 210 - 9351380/81

 

Εκεί πήγα το καλοκαίρι που πέρασε αλλά όχι για εμένα. Άσχετο;)

Ποιος είναι ο Θοδωρής;

Link to comment
Share on other sites

Ο Θοδωρής είναι αυτός που κουρεύει καλύτερα εκεί μέσα:lol:

Αν έχεις πάντως σκοπό να πας, να κλείσεις ραντεβού με το Θοδωρή!

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...