Jump to content

Hair Styling - Περιποίηση μαλλιών


bill_viper
 Κοινοποίηση

Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?  

600 members have voted

  1. 1. Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?

    • Gel
      297
    • Κερί
      96
    • Αφρός
      83
    • Άλλο
      124


Recommended Posts

Κατστε γιατι τωρα με ψιλοανησιχισατε. Εγω εχω μακρι μαλλι και τα λουζω καθε μερα με wash and go και μετα βαζω μαλακτιο μαλλιων. Καμια φορα (το καλοκαιρι που εχει ζεστη) κανω με το νερο του πηγαδιου που ειναι γλυφο. Υπαρχει περιπτοσει αντι να τους κανω καλο να τα βλαπτω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παλιοτερα που ειχα αφησει μακρια μαλλια τα ελουζα ανα 2 μερες γιατι κανονικα δεν θελουν καθε μερα λουσιμο,τωρα ομως τα λουζω καθημερινα.

επισης να πω οτι δεν εχω δει κανενα αραιωμα απο τα λουσιματα στα μαλλια μου τωρα,οτι αραιωμα ειχα το επαθα οταν τα ειχα μακρια και πηγα και τους εκανα και ισιωτικη και τα καταστρεψα,κι επισης μου εκανα και πολυ κακο και το πιστολακι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν χρησιμοποιω ουτε πιστολακι ουτε ισιωτικες κανω ουτε permanant ουτε τπτ. Απλα ανησυχω γιατι δεν θελω να καραφλιασω νωρις, αμα με πιασει απο τα 35-40 και μετα οκ αλλα μην με πιασει και στα 25-30 (οπως τον ξαδερφο μου)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν ειναι κληρονομικη η φαλακρα να ξερεις οτι δε θα τη γλυτωσεις,υπαρχουν και τα κεντρα εμφυτευσης φυσικα που σιγουρα κι εγω καποια στιγμη θα επισκεφτω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

to apotelesma metraei!!!!!pu leei k h diafimisi.....re mages xekoliste...den einai k tpt tromero to 8ema ths karaflas pia siga!ti sto kalo san tis gomenes 8a katantisume na milame gia ta malia k ths permanat k dne xero k ego ti...?!?!?!?!

 

ama katsei k kanume...xestika...travao mia xoura se olo to kefali k eimaste cool! :cool:

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι κληρονομικη υπαρχει και η περιπτωση να την γλυτοσω. Ο ξαδερφος μου πχ εχει αρχιζει να φαλακριαζει τωρα, στα 25 του, ο θειος μου αρχισε στα 35, ο πατερας μου (47) αρχιζει τωρα να ψιλοαρεωνει ενω ο παπους μου φαλακριασε μετα τα 50 (απο το σοι του πατερα μου. Απο το σοι της μανας μου ο παπους μου ακομα να καραφλιασει (ουτε καν αρεωμα) παρολο που ειναι 70 και ο θειος μου φαλακριασε νωρης (τωρα ειναι 50 και εχει τουλαχιστων 10 φαλακρα, αλλα δεν ξερω ακριβος) οποτε παιζετε. Η κληρονομικοτιτα δεν ειναι απολιτη.

Ομως αν ολοι οι αλλοι παραγοντας παιζουν ρολο; Εχω ακουσει κιολας οτι το μαλι των αντρων δεν ειναι και πολυ ανθεκτικο και ειδικα αμα ειναι μακρι εχει πολλες πιθανοτιτες να "εξαφανισστοι" ενω οι γυνεκες εχουν ενα στιχιο στον οργανισμο τους που δυναμονει το μαλι, αλλα δεν ξερω αν υσχιει

Link to comment
Share on other sites

den 8a to elega.mallon to anti8eto isxyei...file mu den exeis dei pos madane merikes kopeles....trelo pragma su leo....

 

ego pathn allh exo akusei oti k autes exun problhma alla logo ths megalhs posotitas k ogou ton mallion den polyfainetai....etsi einia..

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεις πως μαδαω εγω... Δεν ειναι εκει το θεμα, λογο του οτι το μαλι ειναι μακρι μαδαει, ειναι απολυτος φυσικο και το κανουν ολοι. Πολλες φορες μαλιστα δεν ειναι μαδιμα αλλα καπια τριχα που σπαει, αλλωστε οι τριχες σπανε πολυ πιο ευκολα αμα ειναι μακριες απο οτι οταν ειναι κοντες
Link to comment
Share on other sites

Eγω πάντως παίρνω σαμπουάν από τα DIA και το LIDLE.

75 λεπτά το μισόκιλο. Συμφέρει πολύ.

Με ένα τενεκέ 5κιλο βγάζεις ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα του SonGohan ενώθηκε με το παρόν, μιας και είναι σχετικά... :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πήρα προχτές το got2b Glued Styling Spiking Glue της Schwarzkopf (5.κάτι € :X)

http://www.folica.com/got2b_Glued_Sty_r1479_1.html

 

Ζελέ νόμιζα οτι αγόρασα, αλλά αυτό είναι σαν κρέμα είναι και "λιώνει" πολύ δύσκολα στο χέρι. Άσε που βρωμάει σαν αντιβίωση. Κάνει δουλειά αλλά όχι τίποτα ιδιαίτερο. Προβλέπω μέχρι να τελειώσει το σωληνάριο να μου έχουν πέσει οι μισές τρίχες από το κεφάλι. :alien:

 

Πάντως καλύτερα λούσιμο κάθε βράδυ, παρά ύπνος με το ζελέ στο μαλλί...

Link to comment
Share on other sites

apo oti exw akousei i klironomikotita ein ai gyrw sto 70% kai to allo 30 einai analoga to pws toy ferese...egw exw alli aporia.ginete kaneis na kserei an tha karafliasei prin arxisei na madaei apo ta 18 19???enoow olous aftoys pou apo ti gennisi toys to malli toys se merika simeia paei ligo pio mesa kanei ti....glypsia.isxyei afto i oxi

 

 

 

 

to bistolaki mai i brigianini einai o thanatos toy mallioy.ostoso an exeis pykno malli kai sto soi sou dn yparxei kartaflas mporeis na toy kaneis oti goystareis me ligoteres pithanotites na sou pesei...

Link to comment
Share on other sites

kat arxhn h mprigiantinh einai polu palia...o pappous mou ebaze...akoma thn poulane?

ustera mallon anaferese stis glosses me ton oro "glupsia" kati to opoio de sxetizete me th falakritsa..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

kat arxhn h mprigiantinh einai polu palia...o pappous mou ebaze...akoma thn poulane?

ustera mallon anaferese stis glosses me ton oro "glupsia" kati to opoio de sxetizete me th falakritsa..

 

se merika farmakeia pou o idioktitis einai pio megalos kai apo tin akropoly ti poulane akoma..tyxeres eseis oi gynaikes.ta kseskizete ta malia sas ta vafete,ta kaite30 wres sto bistolaki kai afta ekei,pista kai aptoita...

Link to comment
Share on other sites

GARNiER FRUCTiS STYlE MaNgA HeAd

 

Τον συγκεκριμένο πηλό τον δοκίμασα και κόλλησα... :alien:

Link to comment
Share on other sites

GARNiER FRUCTiS STYlE MaNgA HeAd

 

Τον συγκεκριμένο πηλό τον δοκίμασα και κόλλησα... :alien:

Σε στεγνό μαλλί το βάζεις; Δεν είναι πολύ αϊδία το μαλλί όταν βάλεις πηλό και ύστερα ιδρώσεις; :O

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε στεγνό μαλλί το βάζεις; Δεν είναι πολύ αϊδία το μαλλί όταν βάλεις πηλό και ύστερα ιδρώσεις; :O

Κοίτα ποτέ δεν έχω ιδρώσει πολύ με πηλό στο κεφάλι. Όταν πάω για μπάλα το έχω καθαρό το κεφάλι μου (:p)

Link to comment
Share on other sites

ποτε μην βαζεται μαλακτικη στη ριζα της τριχας,μονο στις ακρες.

αν πεφτουν τα μαλλια σας μπορει να ειναι και αλλοι οι λογοι

εγω για παραδειγμα ειχα αναιμια και καθε πρωι που σηκωνομουν το μαξιλαρι μου ηταν γεματο μεχρι που εφτιαξα το σιδηρο μου.

επισης κατα τη διαρκεια εγκυμοσυνης αραιωνουν τα μαλλια.

ποτε μην χρησιμοποιειται σαμπουαν 2 σε 1.

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει πολύ και το προτείνω με τα χίλια το ζελέ της Taft, το μπλέ όμως.

Από τα καλύτερα :)

Και φτηνό :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
για πείτε τίποτα για ίσιωμα.έχω μακριά μαλλιά και μετά το μπάνιο μέχρι να τα ξεμπλέξω΄βγαίνουν ένα σωρό τρίχες.προς το παρόν χρησιμοποιώ κάτι της fructis.δεν θυμάμαι πως λέγεται.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...