Jump to content

Hair Styling - Περιποίηση μαλλιών


bill_viper
 Κοινοποίηση

Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?  

600 members have voted

  1. 1. Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?

    • Gel
      297
    • Κερί
      96
    • Αφρός
      83
    • Άλλο
      124


Recommended Posts

Ειναι λιγο ασχετο με το θεμα αλλα δεν βρηκα μεσα στο myphone καποιο σχετικο thread, ξερει κανεις καποιο ακλο κομμωτηριο στην Θεσσαλονικη? Εχω δοκιμασει σε μερικα αλλα δεν εμεινα ευχαριστημενος.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για κεντρο:

εχω ακουσει πολυ καλα λογια για ενα που (μαλλον)βρισκεται στην αγιας σοφιας (λιγο πιο πανω απο τη λ. νικης). λιγο πιο κατω ή πανω απο το ruby.

 

επισης ενα καλο ειναι παραδιπλα απο το ξενοδοχειο ανδρομεδα σε οροφο.

 

θελεις σε καποια συγκεκριμενη περιοχη?

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο που λες πρεπει να ειναι το mods hair ξερω εχω παει μερικες φορες, καλο ηταν οχι τιποτα το ιδιαιτερο αλλα καπως ακριβως, 25 ευρω το αντρικο κουρεμα, τωρα το δευτερο που λες δεν το ξερω που ειναι αλλα καταλαβα που ειναι, ειναι καλο? το εχεις δοκιμασει ξερεις τιμες για το αντρικο χτενισμα, εγω μενω Ευοσμο αλλα προτιμω στο κεντρο προτεινε και κανα αλλο αμα ξες στο κεντρο, βασικα καιρο ψαχνω να βρω ενα ωστε να μεινω ικανοποιημενος αλλα οι περισσοτεροι σε κουρεουν λες και ειναι απο υποχρεωση.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγω ρωτησα για το glued (κιτρινο σωληναριο).

μηπως θυμασαι αν υπηρχε αυτο?

 

για τσεκαρε εδω http://hairbb.com/hair-care-products/got2b-glued-styling-spiking-glue-6oz-p-473.html

 

βεβαια θα υπαρχει παντου στο νετ!!!

Link to comment
Share on other sites

το παντου ειναι πολυυυυυυυ σχετικο βεβαια.

 

το βρηκα ebay απο αγγλια. αν παρω 1 τεμαχιο βγαινει ακριβο. αν παρω 5, μου βγαινει γυρω στα 6-7 εκαστος :)

 

λεω να παρω 1 για αρχη, να τσεκαρω αν οντως ειναι αυτο που ζηταω και μετα θα προχωρησω σε μαζικη παραγγελια :)

Link to comment
Share on other sites

εχει free shipping αυτο που σου εστειλα,αν και ειμαι σιγουρος πως το παρατηρησες...Εχ ψωνισει απο εκει παντως και τα προιοντα ειναι original!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι το καταλαβα :( .....δεν πρεπει ελλαδα να ειχε πανω απο 6 ευρω αν θυμαμαι καλα(τελευταια φορα που το αγορασα ηταν το πασχα το 2008) ...αν βρω καπου πιο φτηνα σε ενημερωνω!!!
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα!

 

ψαχνω και γω, αλλα μονο ebay βρηκα να συμφερει. ελπιζω μεσα στη βδομαδα να παραγγειλω.

 

πανω απο 6€ πρεπει να ειχε. βασικα το επερνα 5.8€ απο οτι θυμαμαι και μετα 6.20-6.50€.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν βρισκω σχετικο τοπικ με αυτο που θελω να ρωτησω το ποσταρω εδω.

 

Για ενδυναμωση μαλλιων χρησιμοποιω της vichy κατα της τριχοπτωσης (αν παιζει κατι καλυτερο ακουω προτασεις).....για καθημερινο συχνο λουσιμο ειχα καταληξει σε ενα φαρμακευτικο το downhair αλλα τον τελευταιο καιρο μου προκαλει πυτιριδα...εχετε να προτεινεται ηπιο σαμπουαν για συχνο λουσιμο...?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Θα ηθελα μια κουρευτικη μηχανη σωματος που να εχει διαφορες διαβαθμισεις οσο αφορα το μηκος της τριχας. Αν γινεται να ειναι και για γενια ακομα καλυτερα! Εβλεπα τις bodygroom απο την philips, αλλα καποιος ειπε οτι δε κανουν καλο κουρεμα. Τι πιστευετε;
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα μια κουρευτικη μηχανη σωματος που να εχει διαφορες διαβαθμισεις οσο αφορα το μηκος της τριχας. Αν γινεται να ειναι και για γενια ακομα καλυτερα! Εβλεπα τις bodygroom απο την philips, αλλα καποιος ειπε οτι δε κανουν καλο κουρεμα. Τι πιστευετε;

 

Μην μπλέκεις την ξυριστική σώματος με το πρόσωπο.. Συνήθως είναι διαφορετικά.. Βασικά δεν ξέρω καμία μηχανή που κάνει και για τα δύο..

 

Eγώ για το σώμα έχω την bodygroom philips που είναι αδιάβροχη και έχει ένα χτενάκι.. Αλλά δεν έχει να ρυθμίσεις πόσο κοντή θες την τρίχα.. που νομίζω είναι και περιττό όταν πρόκειται για το σώμα.. Για το πρόσωπο αν θέλεις με σκάλα για να ρυθμίζεις το μήκος στα γένια σου να κοιτάξεις τις κουρευτικές μηχανές που είναι και για τα μαλλιά.

Link to comment
Share on other sites

Μην μπλέκεις την ξυριστική σώματος με το πρόσωπο.. Συνήθως είναι διαφορετικά.. Βασικά δεν ξέρω καμία μηχανή που κάνει και για τα δύο..

 

Eγώ για το σώμα έχω την bodygroom philips που είναι αδιάβροχη και έχει ένα χτενάκι.. Αλλά δεν έχει να ρυθμίσεις πόσο κοντή θες την τρίχα.. που νομίζω είναι και περιττό όταν πρόκειται για το σώμα.. Για το πρόσωπο αν θέλεις με σκάλα για να ρυθμίζεις το μήκος στα γένια σου να κοιτάξεις τις κουρευτικές μηχανές που είναι και για τα μαλλιά.

Τι εννοεις δεν εχει ρυθμισεις για το μηκος στο σωμα; Ποσο τις παιρνει τις τριχες; Τελειως;

 

Εγω τοσο καιρο κουρευω το σωμα μου με μια κουρευτικη μηχανη που εχω για τα μαλλια και γενια. Δε εχω καποιο προβλημα. Ολες κανουν για ολα τα σημεια του σωματος. Απλα υπαρχουν και πιο εξειδικευμενες οπως η bodygroom.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις δεν εχει ρυθμισεις για το μηκος στο σωμα; Ποσο τις παιρνει τις τριχες; Τελειως;

 

Εγω τοσο καιρο κουρευω το σωμα μου με μια κουρευτικη μηχανη που εχω για τα μαλλια και γενια. Δε εχω καποιο προβλημα. Ολες κανουν για ολα τα σημεια του σωματος. Απλα υπαρχουν και πιο εξειδικευμενες οπως η bodygroom.

 

Έχει μόνο ένα χτενάκι μπλε που μπαίνει από πάνω και μετά το βγάζεις αυτό για να τις πάρεις τελείως.. Με το χτενάκι όμως δεν κάνεις καλή δουλειά. .Δεν έχει σκάλα πάντως..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημέραααα...λοιπόν, έχω κοντό μαλλάκι...θέλω να πάω να κουρευτώ κάπου στη θεσσαλονίκη, έτσι ώστε να μου κάνουν το μάλλι όχι τέρμα έξαλλο, αλλά αρκετά τρέντι...έχετε υπόψιν κάποιο κομμωτήριο και τι τιμές παίζουν; (για γυναικείο κούρεμα μιλάμε πάντα)
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Ποιο ζελέ, λακ, αφρό προτείνετε για look σαν αυτό εδώ στο μαλλί;

 

 

Δε νομίζω πως έχει χρησιμοποιήσει κάτι εδώ ο τύπος (Butler?).

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια γνωριζει κανεις κανενα πυλο η κατι το οποιο να συνδιαζει οσο το δυνατον περισσοτερο, δυνατο κρατημα και ματ οψη;;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Θέλω να αγοράσω μια κουρευτική μηχανή, λόγο αποδημίας εις στον παράδεισο των ηλεκτρικών της παλιάς μου,

Έχει να μου προτίνει κανείς κάποιο μοντέλο αξιοπρεπές (να MHN χαλάσει πριν το συνηθίσω) και φιλικό προς άτομα που έχει αγγίξει η κρίση; (ΔEN θα ανοίξω κομμωτήριο)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μία φθηνή όποια δεις ότι σε βολεύει περισσότερο πχ ποια κάθεται καλύτερα στο χέρι.. και να προσέξεις αν η ρύθμιση της κεφαλής σε καλύπτει για την χρήση που την θες.

Γενικά την ίδια δουλειά κάνουν όλες.

 

Πόσα χρήματα διαθέτεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά! :)

 

Είδα ότι έχετε πιάσει θέμα σχετικά με το hair styling και θα ήθελα μια μικρή βοήθεια!

Ξέρει κανένας κάποιο καλό κομμωτήριο στη Θεσ/νικη? :happy:

Link to comment
Share on other sites

θα βοηθουσε να το περιοριζαμε λιγακι.

περιοχη?

καλο κομμωτηριο για κουρεμα?βαφη?τι?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...