Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μου εχει ερθει το κινητο και μεχρι στιγμης δουλευει τελεια...

κανενα θεμα δεν εχω...

καλοριζικο

για πες μας ειναι και οι δυο sim slot 3G ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η μπαταρια με αρκετη χρηση ιντερνετ κραταει περιπου μιαμιση με δυο μερες....

γενικα το κινητο δουλευει αψογα...μετα απο λιγη ωρα χρησης βεβαια αρχιζει να ζεσταινεται αλλα παντα σε λογικα πλαισια.

μετα παο περιπου δεκα μερες που το εχω δεν εχει το παραμικρο προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

http://www.foxcons.com/productinfo.asp?id=1116

 

παιδιά,τι παίζει εδώ,ξέρει κανείς το κατάστημα ?

 

Μούφα πρέπει να είναι φίλε μου.

Το Ζοpo 998 με 150$? :blink:

Μάλλον ψάχνουν θύματα.

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ψήνομαι πολύ για αυτό το κινητό αλλά δυστυχώς το νήμα εδώ είναι κάπως ψόφιο μήπως ξέρετε που αλλού μπορώ να βρώ πληροφορίες απο χρήστες που αγόρασαν το κινητό? Και ξένους εννοείται. Οι ανησυχίες μου είναι η ποιότητα κατασκευής, κουσούρια, rom. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

το κινητό φαίνεται τούμπανο τελείως σε φοβερή τιμή.. Για κάποιο περίεργο λόγο όμως δεν ακούγονται και πολλά ούτε σχόλια, και στο youtube επίσης που είδα δεν έχει και την τρελή κίνηση.. αν και αξιόπιστη σχετικά η ZTE, για το συγκεκριμένο, αν είναι αψεγάδιαστο, δεν ξέρω..
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ στην παρατήρηση σου και πρεπει να ομολογήσω πως και εγω εχω απορήσει με την χλιαρή υποδοχή.

Σε πρωτη φαση θεωρούσα πως αιτία είναι η μικρη του μπαταρία αλλα βλεπω πλεον και αλλοι κατασκευαστές ακολουθουν αυτην την γραμμη βελτιώνοντας σημαντικά την καταναλωση και αυξανοντας με αυτόν τον τροπο την αυτονομία χωρις να χρησιμοποιούν μεγαλες μπαταριες.

Το λογικο μεγεθος], το πολύ ωραιο UI αλλα και οι ευκολίες που παρέχει το z7 mini είναι από τα θετικα στοιχειά που δεν μπορεις να προσπεράσεις ευκολα συν ότι φορά τον δοκιμασμένο 801 .

Ολα αυτά σε τιμη που δεν ξεπερνα τα 290$ δηλαδη περιπου 225 ευρω ( και με το ευρω να πεφτει )

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις τη μπαταρία σα specs είναι απίστευτο στην τιμή του.. Snap 801,LTE,Dual Sim,MicroSD, μαζεμένο σε διαστάσεις. Απορώ τόσο πολύ που στο τέλος θα το παραγγείλω και.. ότι βγεί! Anyways.. ας κάνουμε λίγο υπομονή ακόμα, όλο και κάποιος κάτοχος θα σκάσει μύτη :P
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι ζεστος για να το παρω απλα θα περιμενω λιγο ακομα για να ξεφωρτωθω καποιες συσκευές που εχω παρει τον τελευταίο καιρο.

 

Κατι αλλο

Απο που μπορουμε να μαθουμε στα σίγουρα εαν εχει Notification led ;

Θα μου εκανε αρνητική εντυπωση να μην εχει αλλα προηγουμένως διαβασα τα τεχνικα χαρακτηριστικά στο to2c και γραφουν πως δεν εχει.

Ειναι δυνατον σε αυτα τα χρηματα να μην εχουν βαλει;

Link to comment
Share on other sites

Δέ ξέρω αν μπορώ να ποστάρω λίνκ απο ξένα φόρα. Πάντως διάβασα οτι έχει notification led και είναι το menu button που αναβοσβήνει σε χρώμα κόκκινο(και δεν αλλάζει χρώμα). Επίσης διάβασα οτι δεν υποστηρίζεται απο άλλους launcher αυτή η λειτουργία.

 

Πάντως ο μεγαλύτερος μου "φόβος" για τη συσκευή είναι η rom. Αν είχε κάτι σε MIUI θα ήταν ήδη καθ οδόν :p

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ρωτησα στο to2c που εγραφαν προφανώς λαθος στοιχεια και μου ειπαν πως εχει notification led...

Εσυ σε ποιο site το διαβασες;

Link to comment
Share on other sites

Επισημο http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=593527

firmware-modακια http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=596441

στο ρωσικο εχουν δυο θεματα, ενα ''επισημο'' και ενα για ''firmware-modακια''

και στο xda

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

http://www.foxcons.com/productinfo.asp?id=1116

 

παιδιά,τι παίζει εδώ,ξέρει κανείς το κατάστημα ?

 

http://www.scamadviser.com/check-website/www.foxcons.com

ουτε δυο μηνες λειτουργιας δεν εχει. μακρια

Link to comment
Share on other sites

Αυτό και το Xiaomi Mi3 είναι απίθανα σαν θεωρητικά specs.

 

Όμως η μπαταρία του φαίνεται μικρή για το μέγεθος της οθόνης και αυτό το κάνει λίγο ύποπτο σε ότι αφορά την χρηστικότητα. Για το θέμα λογισμικού και αναβαθμίσεων, η ΖΤΕ είναι άγνωστη ποσότητα (σε εμένα τουλάχιστον). Όντως αν είχε CM θα ήταν πολύ καλύτερα ψυχολογικά.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ρωτησα στο to2c που εγραφαν προφανώς λαθος στοιχεια και μου ειπαν πως εχει notification led...

Εσυ σε ποιο site το διαβασες;

 

...Και τωρα σε νεα επικοινωνια λενε πως δεν εχει.. ( αντε βγαλε ακρη)

Το παιδι που το εχει αγοράσει θα μπορουσε να μας ενημερώσει αλλα δεν τον βλεπω να μπαίνει συχνα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. το παρήγγειλα το κινητό πριν λίγες μέρες απο minideal στα 308$(233ευρω, με το paypal πηγε στα 246). Πλεον εχει πεσει στα 299$:

http://www.minideal.net/zte-nubia-z7-mini-4g-lte-android-4-4-2-3ghz-5-0-1080p-ram-2gb-rom-16gb-smartphone.html

Ελπιζω να το εχω στα χέρια μου σε 2 βδομαδες πανω κατω και αν μπορεσω να βοηθησω σε καποια απορία. Γενικά παντως δεν ειμαι γνωστης των smartphones οποτε αν μπορει καποιος ας μου συνοψίσει τι χρειαζεται να εγκαταστησω (απο rom, ui miui ziu zitsu κλπ...:ninja:)

Link to comment
Share on other sites

...Και τωρα σε νεα επικοινωνια λενε πως δεν εχει.. ( αντε βγαλε ακρη)

Το παιδι που το εχει αγοράσει θα μπορουσε να μας ενημερώσει αλλα δεν τον βλεπω να μπαίνει συχνα...

 

Απο αυτό το link που είναι review (μετάφραση με google translator) http://www.ixbt.com/mobile/zte-nubia-z7-mini.shtml

 

The role of the light indicator smartphones nubia traditionally performs round touch button at the bottom of a screen. Circle slowly pulsating bright red light on indicating charging mode and incoming events - technology is called Breath Light («breathable light"). Indicator function can be subjected to a special section in the setup menu. Two illuminated points on either side of the circle - a familiar touch buttons Back and Menu, deprived of their classical notation.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον το κινητό. Ξερουμε αν το 4G του παιζει κανονικά με τους δικους μας παρόχους?

 

Sto vickmall εχει επιλογη για ROM:

 

Multi-language ROM(root+install google play)

Original ROM(only has English)

 

Τι προτεινετε?

Edited by igor78
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλα αν παρεις την multi language, στην περιπτωση αναβαθμισεων θα εχεις προβλημα.

Βεβαια η ΖΤΕ δεν ενδιαφερεται και ιδιαιτερα, οπως εδειξε μεχρι τωρα, για το θεμα αυτο.

Πιστευω αυτος ειναι ο λογος που δεν υπαρχει ενδιαφερον για αυτο το κατα τα αλλα τοσο καλο τηλεφωνο..

Η μονη υποστηριξη που μπορει να υπαρξει ειναι σε custom.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό που λες περί αναβαθμίσεων όμως Root και Playstore μπαίνουν εύκολα σε αυτο το ZTE ή είναι περίπλοκη διαδικασία.

 

Δεν ξέρω και πόσο εύκολα γυρνάς στην εργοστασιακή ROM από την άλλη.

 

Το κινητό είναι πλήρες για 230ευρώ με μόνο μειονέκτημα την μπαταρία που λογικα θα παίζει για περίπου 5ωρες οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό που λες περί αναβαθμίσεων όμως Root και Playstore μπαίνουν εύκολα σε αυτο το ZTE ή είναι περίπλοκη διαδικασία.

 

Δεν ξέρω και πόσο εύκολα γυρνάς στην εργοστασιακή ROM από την άλλη.

 

Το κινητό είναι πλήρες για 230ευρώ με μόνο μειονέκτημα την μπαταρία που λογικα θα παίζει για περίπου 5ωρες οθόνη.

 

Μολις στην προηγουμένη σελιδα υπαρχει λινκ που εχει οδηγίες για root και για recovery.

Για play store δεν τίθεται θεμα έρχεται κανονικα με όλα τα gapps .

Οσον αφορα την αυτονομία του εάν είναι όπως λες 5 ωρες με ενεργή οθονη τοτε θα είναι πολύ καλα.

Εδώ στο honor 6 με 3100mah δεν ειδα κανεναν να αναφέρει περισσότερες ωρες αυτονομιας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...