Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Μπραβο!!μιλησες μηπως ειναι κλωνος?αλλιως μιλαμε για τρομερη ευκαιρια!!

 

τωρα ειδα ειναι out of stock

 

merimobiles στα 232€ http://www.merimobiles.com/zte-nubia-z7-mini-5-inch-1080p-qualcomm-snapdragon-801-smartphone_p/meri10421.htm

σαν λιγο ψιλα δεν το κοστολογουν?απο 177€ μεσα στην κινα +50€ για εξω?ρε τα αλανια!!

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται από σήμερα είναι διαθέσιμο minideal από με $300

http://www.minideal.net/zte-nubia-z7-mini-4g-lte-android-4-4-2-3ghz-5-0-1080p-ram-2gb-rom-16gb-smartphone.html

 

Το Ζ7 mini από την άλλη με fhd θα τα πηγαίνει περίφημα

Έχεις τίποτα μετρήσεις;

 

----------------

Nubia Z7 mini Hands On από Ιταλό reseller

[HD] Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

2gb διάβασα ότι εχει .

 

Μια διορθωση 16gb Rom/2gb Ram και microsd υποδοχη!Αντε με το καλο να μας πεις εντυπωσεις!!!:happy:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για όποιον ενδιαφέρεται από σήμερα είναι διαθέσιμο minideal από με $300

http://www.minideal.net/zte-nubia-z7-mini-4g-lte-android-4-4-2-3ghz-5-0-1080p-ram-2gb-rom-16gb-smartphone.html

 

 

Έχεις τίποτα μετρήσεις;

 

----------------

Nubia Z7 mini Hands On από Ιταλό reseller

[HD]

 

Στο gsmarena παντως λεει για adreno 330 η 420 ειναι του Z7 νομιζω παντως πιστευω σε κανα 2μηνο να ειναι στα 190€

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Μια διορθωση 16gb Rom/2gb Ram και microsd υποδοχη!Αντε με το καλο να μας πεις εντυπωσεις!!!:happy:

 

Μόλις έρθει θα κάνω και review...τζάμπα χαχαχαχα:lol:

 

Οταν έρθει θα πρεπει να πουλησω ενα iPhone 5s καθώς και ενα lg L9 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Μια διορθωση 16gb Rom/2gb Ram και microsd υποδοχη!Αντε με το καλο να μας πεις εντυπωσεις!!!:happy:

 

Μόλις έρθει θα κάνω και review...τζάμπα χαχαχαχα:lol:

 

Οταν έρθει θα πρεπει να πουλησω ενα iPhone 5s καθώς και ενα lg L9 ΙΙ

 

ikaros_7 παρελαβες?στο εστειλαν?πες μας νεα!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

 

ikaros_7 παρελαβες?στο εστειλαν?πες μας νεα!

 

Ακόμη δεν το έχουν καν στείλει... Τους έγραψα email και μου απάντησαν ότι τους καθυστέρησε την παραλαβή το εργοστσσιο....

Άντε γεια ....

Link to comment
Share on other sites

 

Ακόμη δεν το έχουν καν στείλει... Τους έγραψα email και μου απάντησαν ότι τους καθυστέρησε την παραλαβή το εργοστσσιο....

Άντε γεια ....

 

Καλημερα!!!ικαρε κανα ευχαριστο νεο?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μιλησα με την "Linda" (τα quotes γιατί εννοείται πως δεν είναι το πραγματικό της όνομα) απο το minideal σχετικά με τη διαθεσιμότητα του zte z7 mini. Μου είπε πως εαν το παραγγείλω τώρα θα σταλθεί μετά απο μερικές μέρες και όχι άμεσα.

Αμέσως μετά όλα τα zte z7 άλλαξαν στο site σε out of stock.

Αυτό με κάνει να σκέφτομαι εν συναρτήσει με την περίπτωσή σου ίκαρε πως όσοι παράγγειλαν ουσιαστικά προπαράγγειλαν stock το οποίο θα έρθει τις επόμενες μέρες απο το εργοστάσιο και απλά ειναι τόσες πολλές οι αγορές που έχουν γίνει για zte που δεν υπάρχουν άμεσα που το γυρίσαν σε out of stock για να σταματήσουν οι αγορές και να μην ξεφύγει εκτός ελέγχου η κατάσταση.

Για να το κάνω πιο λιανά ;) όσοι πρόλαβαν και αγόρασαν θα εξυπηρετηθούν με το stock που θα λάβει το minideal τις επόμενες μέρες απο το εργοστάσιο. Οι υπόλοιποι - μαζί και εγώ - θα περιμένουμε πότε θα ξαναέχουν σε stock.

Edited by Talos74
ορθογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μιλησα με την "Linda" (τα quotes γιατί εννοείται πως δεν είναι το πραγματικό της όνομα) απο το minideal σχετικά με τη διαθεσιμότητα του zte z7 mini. Μου είπε πως εαν το παραγγείλω τώρα θα σταλθεί μετά απο μερικές μέρες και όχι άμεσα.

Αμέσως μετά όλα τα zte z7 άλλαξαν στο site σε out of stock.

Αυτό με κάνει να σκέφτομαι εν συναρτήσει με την περίπτωσή σου ίκαρε πως όσοι παράγγειλαν ουσιαστικά προπαράγγειλαν stock το οποίο θα έρθει τις επόμενες μέρες απο το εργοστάσιο και απλά ειναι τόσες πολλές οι αγορές που έχουν γίνει για zte που δεν υπάρχουν άμεσα που το γυρίσαν σε out of stock για να σταματήσουν οι αγορές και να μην ξεφύγει εκτός ελέγχου η κατάσταση.

Για να το κάνω πιο λιανά ;) όσοι πρόλαβαν και αγόρασαν θα εξυπηρετηθούν με το stock που θα λάβει το minideal τις επόμενες μέρες απο το εργοστάσιο. Οι υπόλοιποι - μαζί και εγώ - θα περιμένουμε πότε θα ξαναέχουν σε stock.

 

Μόλις μίλησα με minideal και μου είπαν οτι δεν εχουν συγκεκριμένη ημερομηνία παραλαβής..

 

Το ακύρωσα και μου έβαλαν τα χρήματα αμέσως στον λογαριασμό μου...

 

Κοιτάω το Huawei honor 6 ... Μήπως και παραγγειλω κάτι σε ετοιμοπαραδοτο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν δεν κανω λαθος η καμερα του z5s mini ηταν παρα πολυ καλη, αρα περιμενουμε να ειναι το ιδιο και καλυτερη αυτη σωστα?

Γενικα η καμερα του ειναι ή οχι brand?

 

Αν συγκρινουμε την καμερα του προκατοχου του( z5s mini) με το galaxy s3 ποιο βγαζει καλυτερες φοτο (σε καλο φωτισμο παντα)

Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με minideal και μου είπαν οτι δεν εχουν συγκεκριμένη ημερομηνία παραλαβής..

 

Το ακύρωσα και μου έβαλαν τα χρήματα αμέσως στον λογαριασμό μου...

 

Κοιτάω το Huawei honor 6 ... Μήπως και παραγγειλω κάτι σε ετοιμοπαραδοτο...

 

Έχεις δίκιο. Βέβαια ειναι 60 ευρώ πιο ακριβό το honor 6 όπως επίσης δεν γνωρίζω πόσο σταθερός είναι ο επεξεργαστής kirin.

Εκτος αυτού οι διαφορές είναι ελάχιστες.

Το honor 6:

πιό ελαφρύ και μικρότερο

Μπαταρία 3100mAh αντί 2300mAh του z7 mini.

 

z7 mini:

έχει 2 micro sim με LTE ενώ το honor μια LTE και μια GSM/WCDMA.

 

Και φυσικά μην ξεχνάμε πως γίνεται σκοτωμός για την αγορά οποιουδήποτε nubia. Μια ματιά στο επίσημο site http://www.nubia.cn- με google translator φυσικά- είναι αρκετό να σε πείσει.

 

Στο http://bbs.nubia.cn/thread-228922-1-1.html λέει πως πούλησαν 83540 κομμάτια σε 90 δευτερόλεπτα. Δέν το βλέπω να έρχεται κατα τα μέρη μας πριν το φθινόπωρο εκτός και εάν αυξήσουν την παραγωγή. Αν έχει κανένας γνωστό στην Κίνα, 8 Αυγούστου ξεκινάει πώληση επόμενης παρτίδας από το επίσημο site. Ελπίζω το minideal να καταφέρει να τσιμπήσει κανένα και για μάς.

Εγώ προσωπικά θα περιμένω μερικές μερούλες. Αλλίως το honor 6 είναι πολύ καλή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κοιτούσα το honor 6 λόγο του πολύ καλού μεγέθους της συσκευής και της μεγάλης μπαταρίας αλλά είδα πως τελικά πως τα softkeys είναι μέσα στην.οθόνη που σημαίνει λιγότερη ωφέλιμη οθόνη ( υπολογίζω περίπου 0,3" μείον από τις 5" ).

Επίσης δεν γνωρίζω τις ιδιαιτερότητες του επεξεργαστή και αν τελικά το πλεονέκτημα της μεγάλης μπαταρίας του χάνεται από πιθανή μέτρια διαχείριση της.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κοιτούσα το honor 6 λόγο του πολύ καλού μεγέθους της συσκευής και της μεγάλης μπαταρίας αλλά είδα πως τελικά πως τα softkeys είναι μέσα στην.οθόνη που σημαίνει λιγότερη ωφέλιμη οθόνη ( υπολογίζω περίπου 0,3" μείον από τις 5" ).

Επίσης δεν γνωρίζω τις ιδιαιτερότητες του επεξεργαστή και αν τελικά το πλεονέκτημα της μεγάλης μπαταρίας του χάνεται από πιθανή μέτρια διαχείριση της.

 

Κάπου διάβασα οτί μπορεί να υπάρχει θέμα με την κατανάλωση του επεξεργαστή kirin και κατα πόσο ζεσταίνεται το κινητό.

Η φήμη λέει ότι είναι πιο γρήγορο απο το snapdragon 805 αλλά το snapdragon 805 θα έχει 20% λιγότερη κατανάλωση απο το 801.

Προσωπικά θα ήθελα ένα review του honor 6 που να καλύπτει κατανάλωση και θερμοκρασία κινητού μόνο και μόνο επειδή ο επεξεργαστής του μου είναι παντελώς άγνωστος.

 

Απο την άλλη σκέφτομαι πως τέλος του χρόνου θα βγει ο snapdragon 805 και κινητά με τον καινούργιο MT6595 της mediatek που θα σπρωξουν τις τιμες κάτω στα υπάρχοντα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Το z7 mini είναι πλέον σε stock στο minideal.

Δυστυχώς η τιμή του αυξήθηκε στα 249 απο 226 Ευρώ.

Αύξηση θα υπάρξει και στα υπόλοιπα μοντέλα nubia z7 σύμφωνα με το minideal οταν αυτά θα έρθουν στο stock.

Αν παραγγείλω σήμερα θα αποσταλθεί δευτέρα ή τρίτη.

Link to comment
Share on other sites

Το z7 mini είναι πλέον σε stock στο minideal.

Δυστυχώς η τιμή του αυξήθηκε στα 249 απο 226 Ευρώ.

Κακό αυτό... δεν είναι μεγάλη η διαφορά αλλά πλησιάζει πιο κοντά το Honor 6!

Link to comment
Share on other sites

Ένα review για το κινητό

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Έγινε παραγγελία το mini για φίλο και χθες πήρα tracking.Αν σε κάποιον έρθει πρώτα ας κάνει ένα μικρό review.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Ένα review για το κινητό

Η μία SIM λέει ότι είναι GSM, ενώ από το site της ZTE:

http://static.nubia.cn/images/376/function_03.jpg

 

Βρε παιδιά η μπαταρία είναι απονεμόμενη ή όχι; Γιατί από ότι βλέπω πρέπει να ξεβιδωθεί τουλάχιστον η «πλάτη» του κινητού

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...