Jump to content

Cubot S308


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Τι συσκευή έχεις... 4.2.2 ή 4.4.2; Και σε ρωτάω για συσκευή γιατί λόγο διαφορετικού preloader δεν είναι συμβατές οι rom από τη μία συσκευή στην άλλη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 479
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε mplevri καλημέρα και χρόνια πολλά. Πιθανόν η εφαρμογή που αναφέρεις να ρουτάρει το s308 αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη επειδή είναι στα κινέζικα.... Υπάρχει τρόπος να αλλάξω τη γλώσσα ??

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

Με το wireless update που εκανα περασε η 20141124. Το link που μου εδωσες παραπεμπει στην ιδια ρομ? Πρεπει να φλασαρω την ιδια ρομ απο πανω για το repartition? Επισης καποιος που το χει κανει ηδη μπορει να εξηγησει λιγο τις οδηγιες? Τι εννοει με το: "Flash with SP_Flash_Tool_v3.1344.0.212 put out your battery and disconect phone, click download and put battery in and reconnect the phone if it wont connect press volume up."

Πρωτα βγαζω μπαταρια μετα συνδεω μετα παταω download μετα βαζω μπαταρια? Αφου τελειωσει κ βγαλει πρασινο κυκλο?

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

mertaghon2 Αν έχεις 4.4.2 το iroot το κάνει root σε λιγότερο από 3 λεπτά

 

Με το wireless update που εκανα περασε η 20141124. Το link που μου εδωσες παραπεμπει στην ιδια ρομ? Πρεπει να φλασαρω την ιδια ρομ απο πανω για το repartition? Επισης καποιος που το χει κανει ηδη μπορει να εξηγησει λιγο τις οδηγιες? Τι εννοει με το: "Flash with SP_Flash_Tool_v3.1344.0.212 put out your battery and disconect phone, click download and put battery in and reconnect the phone if it wont connect press volume up."

Πρωτα βγαζω μπαταρια μετα συνδεω μετα παταω download μετα βαζω μπαταρια? Αφου τελειωσει κ βγαλει πρασινο κυκλο?

 

Κατεβάζεις το τρίτο αρχείο "cubot s308 4.4.2 (6GB) internal EBR 1-2 " και φλασάρεις το περιεχόμενό του

η σειρά έχει ως εξής

Βγάζεις την μπαταρία πατάς download βάζεις την μπαταρία και συνδέεις το κινητό με το pc πατώντας το volume up κουμπί στο κινητό

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε mplevri καλημέρα και χρόνια πολλά. Πιθανόν η εφαρμογή που αναφέρεις να ρουτάρει το s308 αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη επειδή είναι στα κινέζικα.... Υπάρχει τρόπος να αλλάξω τη γλώσσα ??

 

http://playfuldroid.com/how-to-root-cubot-s308-using-the-vroot-program/

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Sorry που επανερχομαι αλλα αν βγαζω μπαταρια απο το κινητο παταω download στο PC βαζω μπαταρια στο τηλεφωνο συνδεω με το usb εχοντας πατημενο το vol+, το βγαλε βαλε της μπαταριας δε καταλαβα. κ μετα? Μολις συνδεθει αφηνω το vol+? Εχω φλασαρει διαφορα κινητα αλλα αυτη η διαδικασια καπου με μπερδευει...

 

Επισης κατι ακομα. Οταν ανοιγω οθονη στο κινητο εκτος απο τον κυκλο για το ξεκλειδωμα με τις 4 επιλογες υπαρχει απο κατω αλλος ενας πορτοκαλι κυκλος που κινειται αργα κ αν κανψ tap, βγαινει μια μπαρα δεξια . Τι ειναι ολο αυτο?

Edited by elpa02
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση.

Αφορα ομως για το πως κανουμε root με την εφαρμογη vroot μεσω PC.

Στο προηγουμενο ομως post (για αυτο που σε ρωτησα για τα κινεζικα) ειχες ανεβασε link για την εφαρμογη iroot που κανει root μεσω του android.

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ως μέσος χρήστης θα ήθελα κι εγώ αναλυτικότατες οδηγίες για rooting flashing partotioning επειγόντως γιατί το τηλεφωνάκι άψογο μεν γέμισε γρήγορα δε. Μπορώ να βρω όλες τις οδηγίες συγκεντρωμένες κάπου? Από γνώσεις έχω κάνει root στο δικό μου samsung με κάποιο απλό πρόγραμμα. Ευχαριστώ.
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει παιδια το καταφερα το ρουτ με iroot.

Σας ευχαριστω φια την βοηθεια!!

 

Μου αρεσε που ολα τα ρουτοσαιτ βταν μπλοκαρισμενα για ιους.. Αρε συμφεροντα

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

αναλυτικο βιντεο για repartition :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα παντα για τα κινεζικα κινητα εδω http://www.china-devices.com/search.php?action=results&sid=e0c45d36d56a06535669843cf134807a&sortby=&order=desc

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αναλυτικο βιντεο για repartition :rolleyes:

 

Ναι... οκ. Μη ξεχνάμε ωστόσο ότι υπάρχει και η απλή λύση του να τρέξεις ένα apk (πληροφορίες στα προηγούμενα post).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι... οκ. Μη ξεχνάμε ωστόσο ότι υπάρχει και η απλή λύση του να τρέξεις ένα apk (πληροφορίες στα προηγούμενα post).

 

το apk που αναφερεις λειτουργει αλλα μονο στην εκδοση 4,2 στην 4.4 δεν κανει τιποτε

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό σίγουρα κάνεις ρουτ

http://www.mgyun.com/m/en

 

Δε μπορω να κατεβασω το iroot απο το link που δινετε παραπανω

Επιβαλεται να παρουμε backup με καποιο τροπο πριν δοκιμασουμε το repartitioning?

Υπάρχουν αλλα EBR 1 και 2 που να μην ειναι για 6GB αλλα για λιγοτερα?

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να κατεβασω το iroot απο το link που δινετε παραπανω

Επιβαλεται να παρουμε backup με καποιο τροπο πριν δοκιμασουμε το repartitioning?

Υπάρχουν αλλα EBR 1 και 2 που να μην ειναι για 6GB αλλα για λιγοτερα?

 

το μονο σιγουρο για ρουτ ειναι το v root εδω http://chinagadgetsreviews.blogspot.gr/2014/09/download-vroot-latest-version-179.html ειναι κινεζικα αλλα ευκολο να γινει . Xωρις ρουτ δεν κανεις τιποτε υπαρχουν και αλλα EBR 1 και 2 με 3 GB ΥΓ. παντα να κρατας μπακαπ πριν κανεις οτιδηποτε

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν διαβασετε τα προηγουμενα ποστ θα σας λυθουν οι αποριες σχετικα με το repartition :worry:

Edited by polinerios
Link to comment
Share on other sites

backup με τι ? Titanium ή MTK Droid Root and Tools?

Και με το MTK Droid μπορουμε να κανουμε και root?

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το μονο σιγουρο για ρουτ ειναι το v root εδω http://chinagadgetsreviews.blogspot.gr/2014/09/download-vroot-latest-version-179.html ειναι κινεζικα αλλα ευκολο να γινει . Xωρις ρουτ δεν κανεις τιποτε υπαρχουν και αλλα EBR 1 και 2 με 3 GB ΥΓ. παντα να κρατας μπακαπ πριν κανεις οτιδηποτε

 

Πατωντας οτι να ναι τελικα το vroot στο pc εβγαλε ενα tick σε ενα κυκλο. Θεωρησα οτι εγινε. Συμφωνα με τις ιδηγιες εγκατεστησα το supersu αλλα εδω εχω προβλημα. Κολαει και δεν προχωραει ωστε να επεγκατασταθει το κινεζικο root manager

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν διαβασετε τα προηγουμενα ποστ θα σας λυθουν οι αποριες σχετικα με το repartition :worry:

 

Ευκολο? Οι οδηγιες που δινει στο link που δωσες ειναι ελλιπής. Μεχρι να ξεκινησει (μαλλον αν καταλαβαινω κινεζικα) να κανει root πρεπει να επιλεξω σε κινεζικες επιλογες που δε καταλαβαινω !!! Τουάχιστον ας ελεγε μη πατας τιποτα η μονο τις δεξιες επιλογες ...ξερω γω κατι. :confused:

Edited by elpa02
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Πατωντας οτι να ναι τελικα το vroot στο pc εβγαλε ενα tick σε ενα κυκλο. Θεωρησα οτι εγινε. Συμφωνα με τις ιδηγιες εγκατεστησα το supersu αλλα εδω εχω προβλημα. Κολαει και δεν προχωραει ωστε να επεγκατασταθει το κινεζικο root manager. Καιαπο την αλλαη δεν μπορω με το titanium να παγωσω το κινεζικο root manager διοτι το titanium δεν παιρνει δικαιωματα SU
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

backup με τι ? Titanium ή MTK Droid Root and Tools?

Και με το MTK Droid μπορουμε να κανουμε και root?

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευκολο? Οι οδηγιες που δινει στο link που δωσες ειναι ελλιπής. Μεχρι να ξεκινησει (μαλλον αν καταλαβαινω κινεζικα) να κανει root πρεπει να επιλεξω σε κινεζικες επιλογες που δε καταλαβαινω !!! Τουάχιστον ας ελεγε μη πατας τιποτα η μονο τις δεξιες επιλογες ...ξερω γω κατι. :confused:

Κατεβαζεις την εκδοση απο το λινκ που σου εδωσα κανεις εγκατασταση και μετα συνδεεις το κινητο σου και γινεται ρουτ απλα υπαρχει περιπτωση αν εχεις ανοιχτο το WF να μπουν μαζι και καποια κινεζικα προγραματακια τυπου clean master τα οπιοια τα σβηνεις μετα. Οταν γινει ρουτ σου γραφει οτι ειναι ρουτ στην εφαρμογη στον υπολογιστη. Στο τηλεφωνο συνεχεια κλικαρεις στην εφαρμογη το δεξι τετραγωνακι για να παρει η εφαρμογη δικαιωματα super user

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αφου κανεις ρουτ συνεχιζεις με MTKdroidTools ποιο πανω εχει βιντεο αναλυτικα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προβλημα αμα τα ξανακανω απ την αρχη? Τα προγραμματακια επου λες εγκαταστασθηκαν Οπως και το Vroot στο τηλεφωνο.

Μηπως πρεπει να περασω τιποτα drivers πρωτα?

Edited by elpa02
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προβλημα αμα τα ξανακανω απ την αρχη? Τα προγραμματακια επου λες εγκαταστασθηκαν Οπως και το Vroot στο τηλεφωνο.

Μηπως πρεπει να περασω τιποτα drivers πρωτα?

 

αν εχει γινει το τηλεφωνο ρουτ το ξανακανεις αν ρουτ οποτε δεν υπαρχει προβλημα ,απλα αφου συνδεσεις το τηλεφωνο ισως χρειαστει καποια ωρα να βρει driver στην συνεχεια αφου κανει την εγκατασταση το τηλεφωνο θα σβησει και θα ξεκινησει και σου βγαζει στον υπολογιστη οτι ειναι ρουτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο κινητο το σημα του apk ειναι ενα μπλε λιονταρι μπαινεις στη εφαρμογη και δινεις δικαιωματα διαχειριστη μες τα κινεζικα γραφει για ρουτ δεν ειναι δυσκολο

Link to comment
Share on other sites

οχι δε προσπαθω να καν unroot

εννοω οτι εκανα ολη την διαδικασια αλλα μαλλον δεν πετυχε γιατι τρεχω το ttanium και μου λεει οτι δεν ειμαι root. Τωρα το super su μου λεει οτι καποιες εφαρμογες δημιουργουν conflict πρσπαθει να τις απεγκαταστησει κολαει μου λεει απετυχε .

Κατι μαλλον δε παει καλα.

Ισως η μονη λυση ειναι να φλασαρω μονο τα EBR1-2 με το SP Flash και ασ μην εχω παρει backup. Το SP Flash ομως δε θελει drivers? γιατι στον device manager λεει unknown device και οταν εψαξε για drivers εγκατεστησε built in infrared devices- οτι να ναι μου φαινεται

 

 

Το ΜΤΚ Droid Tools μου βγαζει κιτρινη ενδειξη για το root αλλα πατωντας root δεν τα καταφερνει λογω SU inaccessible

Edited by elpa02
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με το iroot επειδή είναι στα κινέζικα κατεβάστε από το παρακάτω λινκ το αγγλικό

 

http://www.easybytez.com/1g213x2h3yks

 

Κλειστά τα antivirus

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...