Jump to content

Cubot S308


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενταξει δεν εχει τεραστια διαφορα το ενα καταστημα απτο αλλο στα 105.10Ε το εχει το minideal και απο εκει θα το παρω αν ειναι.

Βλεπω στο minideal κατω κατω απο καθε τηλεφωνο αφηνουν καποια comments με των αριθμο της παραγγελιας του ο καθενας και ζητανε να σβησουν κινεζικα apps και να προσθεσουν play store και ελληνικα και αγγλικα στις γλωσσες, δλδ αν εκανα την παραγγελια απο εκει και δεν αφηνα καποιο comment το τηλεφωνο δεν θα ειχε απο μονο του ολα αυτα τα πραγματα δλδ τις γλωσσες το play store?και με τα κινεζικα apps να μου ερθει φανταζομαι πως θα μπορω να τα αφαιρεσω μεσω των ρυθμισεων/καταργηση εφαρμογων ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 479
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενταξει δεν εχει τεραστια διαφορα το ενα καταστημα απτο αλλο στα 105.10Ε το εχει το minideal και απο εκει θα το παρω αν ειναι.

Βλεπω στο minideal κατω κατω απο καθε τηλεφωνο αφηνουν καποια comments με των αριθμο της παραγγελιας του ο καθενας και ζητανε να σβησουν κινεζικα apps και να προσθεσουν play store και ελληνικα και αγγλικα στις γλωσσες, δλδ αν εκανα την παραγγελια απο εκει και δεν αφηνα καποιο comment το τηλεφωνο δεν θα ειχε απο μονο του ολα αυτα τα πραγματα δλδ τις γλωσσες το play store?και με τα κινεζικα apps να μου ερθει φανταζομαι πως θα μπορω να τα αφαιρεσω μεσω των ρυθμισεων/καταργηση εφαρμογων ετσι δεν ειναι?

 

Μεσω root αν ειναι ενσωματωμενες στο συστημα.

Αλλιως λογικα ναι.

Υπαρχει καποια σταθερη custom rom για το συγκεκριμενο;

Επισης τελικα αξιζει για καθημερινη χρηση με αυτη τη μπαταρια; Υπαρχει καποια αλλη δυνατοτερη ή ενδεχεται να βλαψει το κιν;

Link to comment
Share on other sites

 

Ηταν το πρωτο π ειδα

Η βαθμολογια της σελιδας ειναι πολυ μετρια ομως.

πολλα σχολια υποστηριζουν πως αργει υπερβολικα να στειλει τα προιοντα, στο αμαζον το βρηκα με 99.97 η κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

απο το everbuying το περιμενω ακομη η παραγγελια εγινε 3 οκτωβριου εφυγε απο το καταστημα 10 οκτωβριου λογο εορτων μου ειπαν , και χθες εφτασε αθηνα οποτε θα το παραλαβω εως παρασκευη σε 45 μερες περιπου!!!!! τραγικο ,ενω παλι απο το ιδιο καταστημα παραγγελια σε αλλο τηλεφωνο εκανε 21 μερες !!!! ειναι πως θα κατσει στον καθενα οποτε ψωνιζουμε απο κει που ειναι φθηνοτερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ενα πολυ καλο για μενα αν δεν ειχα παρει το cubot ειναι αυτο iNew V3 5.0 Inch MTK MT6582 Android Smart Phone Dual Camera NFC WIFI GPS απο εδω http://www.inewmobile.com/inew-v3-octa-core-mtk-mt6592-android-smart-phone-dual-camera-wifi-gps.html

Link to comment
Share on other sites

απο το everbuying το περιμενω ακομη η παραγγελια εγινε 3 οκτωβριου εφυγε απο το καταστημα 10 οκτωβριου λογο εορτων μου ειπαν , και χθες εφτασε αθηνα οποτε θα το παραλαβω εως παρασκευη σε 45 μερες περιπου!!!!! τραγικο ,ενω παλι απο το ιδιο καταστημα παραγγελια σε αλλο τηλεφωνο εκανε 21 μερες !!!! ειναι πως θα κατσει στον καθενα οποτε ψωνιζουμε απο κει που ειναι φθηνοτερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ενα πολυ καλο για μενα αν δεν ειχα παρει το cubot ειναι αυτο iNew V3 5.0 Inch MTK MT6582 Android Smart Phone Dual Camera NFC WIFI GPS απο εδω http://www.inewmobile.com/inew-v3-octa-core-mtk-mt6592-android-smart-phone-dual-camera-wifi-gps.html

 

Ειναι αρκετα ευρω ακριβοτερο ομως.

Εδω και 2 μερες ολο κατι μου συμβαινει και δεν μπορω να το παραγγειλω.

Να το παρω ως οιωνο; :Ρ

 

 

Βρηκα και αυτο στα 120€ περιπου.

http://www.tinydeal.com/mpie-t6s-55-ips-fhd-android-44-mtk6582-quad-core-3g-phone-p-138727.html

 

το μονο μειον οπως φαινεται ειναι η rom στα 4Gb

Κατα τα αλλα, καλυτερη αναλυση και ΑΚΡΩΣ ανωτερη μπαταρια!

ΔΥΣΤΥΧΩΣ κανενα σχολιο απο αγοραστη, ισως ειναι πολυ νεο.

Κανενα βιντεακι παρουσιασης δεν βρηκα, τιποτα, το οποιο με βαζει σε σκεψεις.

Θα δειξει.

Edited by Sucore
Link to comment
Share on other sites

εκανα λαθος αυτο ειναι http://www.inewmobile.com/inew-v3a-mtk6592-octa-core-ram-2gb-5-0-inch-ips-screen-android-4-4-smart-phone.html στα 124,50 αν δεν περιμενα το κουμποτ θα το ειχα παραγγειλει Edited by polinerios
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφαιρομε πολυ για αυτο το κινητο,μπορει να μου πει καποιοςε απο που να το παρω?εγω το ειδα απο το efox sta 100euro,αλλα δε ξερω το site, εχετε να μου προτεινετε κατι καλητερο?
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφαιρομε πολυ για αυτο το κινητο,μπορει να μου πει καποιοςε απο που να το παρω?εγω το ειδα απο το efox sta 100euro,αλλα δε ξερω το site, εχετε να μου προτεινετε κατι καλητερο?

http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_67023.html

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

το Gearbest ξαναχτυπά με το cubot s308 , κουπόνι S308LC μέχρι 31/12/2014 και τιμή Only $119.99 For CUBOT S308 5.0'' IPS 2GB RAM 16GB ROM 3G Smartphone!
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

επιτελους μετα απο 46 μερες παρελαβα !:D μονο απο εξωτερικη εμφανιση δειχνει ενα ακριβο και καλοφτιαγμενο κινητο !
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το cubot για την γυναικα μου. Απο οτι διαβασα σε παρουσιασεις εδω περα, φαινεται να ειναι αξιολογο . το βρηκα απο everbuying στα 95 ευρω. Ξερει κανεις ποσα χρεωνει η σελιδα για αποστολη dhl;
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το cubot για την γυναικα μου. Απο οτι διαβασα σε παρουσιασεις εδω περα, φαινεται να ειναι αξιολογο . το βρηκα απο everbuying στα 95 ευρω. Ξερει κανεις ποσα χρεωνει η σελιδα για αποστολη dhl;

Μακριά από dhl γιατί θα πληρώσεις

τελωνείο

Για παραγγελίες από Κίνα χρησιμοποιούμε πάντα registered air mail το οποίο καθυστερεί λίγο αλλά σχεδόν ποτέ δεν σε χρεώνει τελωνείο

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Μακριά από dhl γιατί θα πληρώσεις

τελωνείο

Για παραγγελίες από Κίνα χρησιμοποιούμε πάντα registered air mail το οποίο καθυστερεί λίγο αλλά σχεδόν ποτέ δεν σε χρεώνει τελωνείο

 

Μεσω του gearbest εβαλα την επιλογη Netherlands Post , γνωριζεις , αν εχει επιπλεον χρεωσεις απο αυτες π ηδη εχω χρεωθει;

Για τελωνειο δν ηξερα κατι.

Link to comment
Share on other sites

Μεσω του gearbest εβαλα την επιλογη Netherlands Post , γνωριζεις , αν εχει επιπλεον χρεωσεις απο αυτες π ηδη εχω χρεωθει;

Για τελωνειο δν ηξερα κατι.

Μια χαρά είσαι Έτσι μη φοβάσαι

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια τελειωνει σε χρονο ρεκορ λιγο ιντερνετ λιγο παιχνιδια και τελος κανα 3ωρο το πολυ .Σαν τηλεφωνο πολυ καλο δεν κολλα πουθενα και παιζει ανετα βαρια παιχνιδια :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Το παραγγειλα απο gear best με την επιλογη auto shiping υπαρχει περιπτωση να με πιασει τελωνειο?

Ποσο θα κανει περιπου να ερθει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η μπαταρια τελειωνει σε χρονο ρεκορ λιγο ιντερνετ λιγο παιχνιδια και τελος κανα 3ωρο το πολυ

 

Root & greenify. Θα δεις διαφορά.

 

Το παραγγειλα απο gear best με την επιλογη auto shiping υπαρχει περιπτωση να με πιασει τελωνειο?

Ποσο θα κανει περιπου να ερθει?

 

Για τέτοια θέματα απευθυνόμαστε αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε μου το gps ειναι οκ?

με google maps ας πουμε τι λεει??

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια πειτε μου το gps ειναι οκ?

με google maps ας πουμε τι λεει??

 

To GPS της συσκευής που δούλεψα για μεγάλο διάστημα είναι ότι καλύτερο έχω δεν σε mediatek συσκευή (και δεν έχουν περάσει λίγες από τα χέρια μου). Η απόδοση / αξιοπιστία του φτάνει τα επίπεδα high-end qualcomm επεξεργαστών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Root & greenify. Θα δεις διαφορά.

 

ρουταρισμα εχω κανει παλιοτερα σε ενα σαμσουνγκ εδω πως γινεται? και δεν ειναι ρισκο να το μπλοκαρω γιατι πολλα εχω διαβασει οχι αποκλειστικα για το κουμποτ εδω φοβαμε να κανω μια ενημερωση που εχει στο λογισμικο που ηδη φοραει 4.4:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Root & greenify. Θα δεις διαφορά.

 

ρουταρισμα εχω κανει παλιοτερα σε ενα σαμσουνγκ εδω πως γινεται? και δεν ειναι ρισκο να το μπλοκαρω γιατι πολλα εχω διαβασει οχι αποκλειστικα για το κουμποτ εδω φοβαμε να κανω μια ενημερωση που εχει στο λογισμικο που ηδη φοραει 4.4:rolleyes:

 

Δοκίμασε πρώτα με framaroot και αν δεν γίνει ρουτ προσπάθησε με kingo root(βρες και τα δύο στο Google)

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

 

Δοκίμασε πρώτα με framaroot και αν δεν γίνει ρουτ προσπάθησε με kingo root(βρες και τα δύο στο Google)

 

οκ αν ενα απο τα 2 μου κανει ποια η συνεχεια φιλε μου:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

 

οκ αν ενα απο τα 2 μου κανει ποια η συνεχεια φιλε μου:rolleyes:

 

Ένα από τα δύο θα σου κάνει σίγουρα

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...