Jump to content

Cubot S308


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ebr 1 k ebr 2 είναι κλικαρισμενα. Μου γράφει όταν πατάω download ότι not all images correctly load... Πατάω οκ για συνέχεια με κλειστό το κινητό και πατημένο volume down και με έβγαλε σε recovery όπου έκανα reboot k βγήκα. Τα νεύρα μου... Scatter έβαλα.. Μήπως είναι το θέμα οι drivers?? Δεν μου ζήτησε πουθενά πάντως . το prrloader μου το έχει με κόκκινο αλλά δεν το έχω κλικαρισμενο.

 

Καθάρισε το μυαλό σου βάλε τους drivers από πιο πάνω διάβασε το προηγούμενο ποστ προσεκτικά Κάνε ότι γράφω και θα κανείς δουλειά.

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 479
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τους κατέβασα τους drivers μόνο που δεν είναι για τα 8 αλλά για Vista, xp και για τα 7 Edited by dennisk78
Link to comment
Share on other sites

Τους κατέβασα τους drivers μόνο που δεν είναι για τα 8 αλλά για Vista, xp και για τα 7

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=362198

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρεις EBR1 καιEBR 2. Παταςdowload και στη συνεχεια ok. Συνδέεις το κινητο χωρις μπαταρια και στη συνεχεια βαζεις την μπαταρια. Το flashing αρχίζει και τελειωνει σε 5 με 6 δευτερα και εισαι έτοιμος.
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα τους drivers PdaNetA4150

ανοιγω το SP flash tool, επιλεγω τα EBR, παταω download,

συνδεω το κινητο οπως γραφετε αλλα δεν κανει τιποτα....

οταν παταω το volume - ανοιγει το τηλ σε recovery kati....

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα τους drivers PdaNetA4150

ανοιγω το SP flash tool, επιλεγω τα EBR, παταω download,

συνδεω το κινητο οπως γραφετε αλλα δεν κανει τιποτα....

οταν παταω το volume - ανοιγει το τηλ σε recovery kati....

 

λιγα ποστ πιο πισω υπαρχει η διαδικασια θελει λιγο διαβασμα και βημα βημα θα γινει παρε και αυτο το λινκ θα σε βοηθησει http://www.china-devices.com/Thread-How-to-Repartition-internal-Memory-and-get-a-bigger-primary-partition-for-APPS?highlight=How+to+Repartition+internal+Memory

Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκιμασει 15 φορες....

μαλλον το προβλημα ειναι στους drivers....

γιατι το συνδεω, κανει τον ηχο συνδεσης κι αμεσως της αποσυνδεσης, μετα, ξανα ηχο συνδεσης, αποσυνδεσης....

κατι του φταιει....

Link to comment
Share on other sites

Πάω να κατεβάσω τους drivers αλλά στις ρυθμίσεις δεν υπάρχει η επιλογή γενικά που πρέπει να επιλέξω...

Link to comment
Share on other sites

εβγαλα ολους τους drivers και εβαλα τους ADB_usb_driver_120827...

αλλα παλι τιποτα...

στη διαχειρηση το βλεπει ως ADB Component...

τι δεν κανω καλα!!! τα νευρα μου!!!

Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκιμασει 15 φορες....

μαλλον το προβλημα ειναι στους drivers....

γιατι το συνδεω, κανει τον ηχο συνδεσης κι αμεσως της αποσυνδεσης, μετα, ξανα ηχο συνδεσης, αποσυνδεσης....

κατι του φταιει....

 

Αυτό είναι φυσιολογικό κάτι άλλο κανείς λάθος

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάω να κατεβάσω τους drivers αλλά στις ρυθμίσεις δεν υπάρχει η επιλογή γενικά που πρέπει να επιλέξω...

 

Μήπως δεν έχεις Windows 8 αλλά 8.1;

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω Windows 8.1.. Οπότε??

 

Δες το παρακάτω βίντεο από το1:08 λεπτό το κομμάτι που λέει πως εγκαθιστά τους drivers στα Windows 8.1

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ακριβώς ότι και στο βίντεο και πάλι τίποτα.. Μου λέει στην ενημέρωση εγκατάστασης ότι ο φάκελος που έχω επιλέξει δεν περιλαμβάνει συμβατό πρόγραμμα για τη συσκευή μου. Το αρχείο στο βίντεο λέει ότι είναι το android_winusb.inf και αυτό έχω επιλέξει.Δεν ξεξέρω τι άλλο να κάνω.

 

Επίσης στο download στο flash tool μου γράφει not All images are correctly loaded which may cause boot up issue... ???

Edited by dennisk78
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφεις με τα drivers το εκανε και σε μενα αλλά μολις το συνδεσα στο spflash tools και εβαλα την μπαταρία το έκανε στο τσακ μπαμ.
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης στο download στο flash tool μου γράφει not All images are correctly loaded which may cause boot up issue... ???

 

Από τη στιγμή που είναι τικαρισμενα μόνο αυτά που σε αφορούν(EBR1&2) και όχι όλα λογικά σου γράφει αυτό πατάς οκ και συνεχίζεις

 

Στο βίντεο πιο πάνω κανείς ότι λέει από το 1:08-2:05 και μετά εγκαθιστάς τους drivers από πιο κάτω πατώντας στο exe Αρχείο που σε αφορά(32ή64)

http://www.mediafire.com/?vb4i1qodr8c8mk4

 

Καλό θα είναι όλοι όσοι μπαίνουμε στον κόσμο του android για πρώτη φορά να διαβάσουμε πολυ προσεχτικά την ενότητα "my guides" που θα βρείτε στο παρόν φόρουμ όπου τα παιδιά εδώ έχουν κάνει καταπληκτική δουλειά και με λίγο διάβασμα λύνονται όλες οι απορίες

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=158

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

#ozgur_hfo

 

ειχες κι εσυ προβλημα στην αρχη... πως το ελυσες;;

δε μπορω να καταλαβω τι φταιει....

τα κανω ολα βημα βημα, αλλα δεν κανει τιποτα....:(

Link to comment
Share on other sites

αφου το καταφερα με τα χιλια ζορια βγαζοντας - ξαναβαζοντας drivers και δοκιμαζοντας το συνεχως.... λειτουργησε το Flash tool...

alla παω να ανοιξω το κινητο και μενει στο σημα......

 

 

Edit

Ουφ.. ενταξει... ολα καλα....

Edited by ilias2008
Link to comment
Share on other sites

αφου το καταφερα με τα χιλια ζορια βγαζοντας - ξαναβαζοντας drivers και δοκιμαζοντας το συνεχως.... λειτουργησε το Flash tool...

alla παω να ανοιξω το κινητο και μενει στο σημα......

 

 

Edit

Ουφ.. ενταξει... ολα καλα....

 

Αντε ,συγχαρητήρια. Να το χαίρεσε. Άρα πιθανόν να είχες πρόβλημα με τα drivers.

Μόλις ανοίξει το κινητό θα ζου ζητήσει να κάνεις ένα φορμάρισμα τον 2ο τόμο γιατί τον βλέπει ως κατεστραμμένο.

Edited by ozgur_hfo
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παρέλαβα κι εγώ !!! και άρχισα το ψάξιμο ...

 

Μία πρώτη διαπίστωση είναι ότι η έκδοση android είναι 4.4 και ο αριθμός έκδοσης της rom V6_CQ_4137C_V0.0.9.20141124 ενώ στο wireless update μου λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο κάτι νεότερο σε update. Απ' ότι διάβασα κάπου στο forum σε άλλες συσκευές γινόταν ένα update (ΟΤΑ) με το οποίο βελτιώνονταν η απόδοση της μπαταρίας και απ΄ότι φαίνεται έχουν ήδη περασμένο το update (απ' ότι είδα και στο site της Cubot η έκδοση rom αυτή αφορά και το battery performance optimization).

 

Εν τω μεταξύ στη συσκευή δεν πρέπει να έχει γίνει root αν και δεν ξέρω πως το καταλαβαίνουμε.

 

Ο χώρος για τις εφαρμογές είναι πράγματι λίγος και το App2sd που προτείνει η Cubot δεν είναι λύση ... το δοκίμασα αλλά δεν είναι λύση.

 

Όσον αφορά το repartitioning δυστυχώς δεν έχω βρει κάποιο ολοκληρωμένο οδηγό βήμα βήμα για κάποιον με βασικές γνώσεις. Σκόρπια post εδώ κι εκεί όπου όλα κάτι διαφορετικό θεωρούν αυτονόητο. Θα προσπαθήσω να γράψω έναν οδηγό βήμα βήμα και θα χρειαστώ τη συνδρομή σας και τις διορθώσεις σας για να καταλήξουμε στο σωστό και πλήρες.

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παρέλαβα κι εγώ !!! και άρχισα το ψάξιμο ...

 

Μία πρώτη διαπίστωση είναι ότι η έκδοση android είναι 4.4 και ο αριθμός έκδοσης της rom V6_CQ_4137C_V0.0.9.20141124 ενώ στο wireless update μου λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο κάτι νεότερο σε update. Απ' ότι διάβασα κάπου στο forum σε άλλες συσκευές γινόταν ένα update (ΟΤΑ) με το οποίο βελτιώνονταν η απόδοση της μπαταρίας και απ΄ότι φαίνεται έχουν ήδη περασμένο το update (απ' ότι είδα και στο site της Cubot η έκδοση rom αυτή αφορά και το battery performance optimization).

 

Εν τω μεταξύ στη συσκευή δεν πρέπει να έχει γίνει root αν και δεν ξέρω πως το καταλαβαίνουμε.

 

Ο χώρος για τις εφαρμογές είναι πράγματι λίγος και το App2sd που προτείνει η Cubot δεν είναι λύση ... το δοκίμασα αλλά δεν είναι λύση.

 

Όσον αφορά το repartitioning δυστυχώς δεν έχω βρει κάποιο ολοκληρωμένο οδηγό βήμα βήμα για κάποιον με βασικές γνώσεις. Σκόρπια post εδώ κι εκεί όπου όλα κάτι διαφορετικό θεωρούν αυτονόητο. Θα προσπαθήσω να γράψω έναν οδηγό βήμα βήμα και θα χρειαστώ τη συνδρομή σας και τις διορθώσεις σας για να καταλήξουμε στο σωστό και πλήρες.

 

 

Ωραία, να το χαίρεσε το κινητό. Με λίγο ψάξιμο σε προηγούμενα ποστ νομίζω ότι θα καλυφθείς με το θέμα του χώρου. Είναι πα-νεύ-κο-λο. Το κάνεις μια φορά και τελείωσες. Κι εγώ άπειρος ήμουνα και το έκανα στο τσακ-μπαμ. Αν θέλεις βοήθαεια εδώ είμαστε.

:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, να το χαίρεσε το κινητό. Με λίγο ψάξιμο σε προηγούμενα ποστ νομίζω ότι θα καλυφθείς με το θέμα του χώρου. Είναι πα-νεύ-κο-λο. Το κάνεις μια φορά και τελείωσες. Κι εγώ άπειρος ήμουνα και το έκανα στο τσακ-μπαμ. Αν θέλεις βοήθαεια εδώ είμαστε.

 

Σ' ευχαριστώ ... θα τα βάλω κάτω και ελπίζω να βρω άκρη !!!

 

Πάντως και η Cubot σε νέο email που τους έστειλα για το θέμα του χώρου, απάντησαν "We are actively improve .Please pay attention to our website " οπότε πιθανόν κάτι να ετοιμάζουν ...

Xiaomi mi 9 lite
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους

γνωριζει καποιος να μου πει αν εχει εγκαταστισει καποιο προγραμμα GPS πχ. SYGIC η NAVIGON σε CUBOT S308. ευχαριστω

Edited by BLOUPIS
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους

γνωριζει καποιος να μου πει αν εχει εγκαταστισει καποιο προγραμμα GPS πχ. SYGIC η NAVIGON σε CUBOT S308. ευχαριστω

 

εδω θα βρεις οτι χρειαζεσαι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι λιγο ασχετος το συγκεκριμενο τηλεφωνο (CUBOT S308) ειναι κλειδωμενο και απο οτι διαβασα πρεπει να γινει root για να δουλεψει το gps ????:confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...