Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα συμβόλαιο στη vodafone και τώρα που λήγει τον Σεπτέμβριο σκέφτομαι να το μετατρέψω σε φοιτητικό cu. Από ότι είδα υπάρχει και μια χρέωση 20 ευρώ για τη μετατροπή. Μήπως θα με συνέφερε να το κάνω πρώτα φορητότητα σε φοιτητικό whats up που είναι χωρίς χρέωση και μετά να το μεταφέρω ξανά στη vodafone στο φοιτητικό cu? Υπάρχει κάποια χρέωση σε κάποιο στάδιο στη δεύτερη επιλογή;
Αν πας από cosmote σε vodafone θα είναι χειροτερο, γιατί θα πληρώσεις 30€ για την μεταφορά

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.. αυτα τα 30 ευρώ ποιος τα χρεώνει ; Η vodafone για ενεργοποιηση; άρα με συμφέρει να μείνω στην vodafone και να το μετατρέψω από συμβόλαιο σε cu πληρώνοντας τα 20 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.. αυτα τα 30 ευρώ ποιος τα χρεώνει ; Η vodafone για ενεργοποιηση; άρα με συμφέρει να μείνω στην vodafone και να το μετατρέψω από συμβόλαιο σε cu πληρώνοντας τα 20 ευρώ

 

Τα 30€ είναι τέλος φορητότητας.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.. αυτα τα 30 ευρώ ποιος τα χρεώνει ; Η vodafone για ενεργοποιηση; άρα με συμφέρει να μείνω στην vodafone και να το μετατρέψω από συμβόλαιο σε cu πληρώνοντας τα 20 ευρώ
Και βέβαια συμφέρει να το γυρίσεις κατευθείαν, αν και από συμβόλαιο σε κάρτα δεν πρέπει να υπάρχει χρέωση

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

βλέπω ένα φοιτητικό της ανεψιάς μου (πρωτοετής) που παλια δεν ανανεώνονταν αυτόματα και θα έληγε σε λίγες μέρες , η λήξη του πήγε Δεκέμβρης 2018.....

 

το επιβεβαιώνει κάνεις άλλος;;;;

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ισχύει αυτό που λες φίλε μου, το έχω δει και εγώ σε φοιτητικά Vodafone φίλων μου.

Link to comment
Share on other sites

Δε λήγουν τα φοιτητικά της Voda. Έχω να κάνω ανανέωση χρόνου από το '14
Link to comment
Share on other sites

για τα παλιά φοιτητικά τπ ήξερα οτι δεν λήγουν ποτε, άλλωστε εχω για πάρτη μου καθοτι ήμουν φοιτητής και είμαι μεταπτυχιακός τωρα....

 

τα καινούργια φοιτητικά όμως έληγαν και δεν είχαν αυτόματη ανανέωση, για αυτό που μιλάω το εχω στα χέρια απο Οκτώβρη καθώς η μικρή είναι πρωτοετής και του έβαζα κάποια λεφτα απο το thank you για να μην ληξη....

 

τώρα αυτό δεν χρειάζεται απο ότι βλέπω....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει χρέωση 20 ευρώ μου είπαν αν γυρίσω από συμβόλαιο Vodafone που είμαι τώρα σε CU

 

Προταση: καντο καρτοκινητο Cyta που δεν εχει τελη φορητότητας. Μετα γυρισε το σε CU. Εμενα μου ειχαν ζητησει μονο 5ε για τη σιμ.

ΥΓ: Εχει αναφερθει κ σε προηγουμενα ποστ οτι τουλαχιστο σε Βονταφον η μετατροπη σε καρτοκινητο θελει ενα ελαχιστο δυναμικο νευρων διοτι οταν θα πας στο καταστημα πιθανον να σου αρχισουν τα "εχει προβλημα το συστημα". Σε αυτη την περιπτωση παιρνεις ενα τηλεφωνακι στα κεντρικα και το ζητημα λυνεται την επομενη μερα. Αν θεωρείς οτι ολα αυτα που σου λεω δεν αξιζουν τον κοπο, δωσε το 20αρικο οπως ειπε ο αλλος φιλος και ξεμπερδευεις. :)

Link to comment
Share on other sites

με το πάσο δίνουν και πακέτο Vodafone cu αν δεν κάνω ανανέωση θα μου γίνει φραγή? αξίζει να του βάλω κάρτα επειδή χρησιμοποιουμε μόνο τα what's up
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

Έχω το φοιτητικό CU και θέλω να πάω Λονδίνο το Σεπτέμβρη. Θα του βάλω το πακέτο xcluse 8,5 αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω εκεί για ομιλία και data. Έχει κανείς σας εμπειρία απο ανάλογη χρήση;

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το φοιτητικό CU και θέλω να πάω Λονδίνο το Σεπτέμβρη. Θα του βάλω το πακέτο xcluse 8,5 αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω εκεί για ομιλία και data. Έχει κανείς σας εμπειρία απο ανάλογη χρήση;

 

Ναι,ισχυει κανονικα.

Σε Γερμανια και Ιταλια παιζει με περιορισμο στο 50% των παροχων του.

Δηλαδη απο τα προς ολους τα 600' και το ιδιο για sms.

Τα MB ολα,μαζι και τα 600 καθε 1η του μηνα κανονικα.Τα just surf bonus,cu shake,παρε να χεις παιζουν και επισημα,θα τα εχεις διαθεσιμα ουτως ή αλλιως.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε, άραγε και τη cu να αυξήσει τα φοιτητικά;Η πράσινη τα ανέβαζε κατά 1 ευρώ δίνοντας λίγα ΜΒ για ξεκάρφωμα..για την μπλε δε χρειάζεται να πω κάτι...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λίγα παραδείγματα έχει και αναφέρεται στο ακριβό πακέτο για φοιτητές ότι αυξάνει μισό ευρώ. Δε διευκρινιζει για το πακέτο των €6
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Πακέτο των 6 ευρώ παραμένει αυτήν την στιγμή δεν υπάρχει ανακοίνωση αύξησης .

Βέβαια σύντομα θα εκμεταλλευθούν και αυτοί την ευκαιρία που τους δίνει ο ανταγωνιστής....

Link to comment
Share on other sites

Κοντά στα 16% αύξηση;

Μύκονος κοντεύουν να κατακτήσουν.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας από cosmote σε vodafone θα είναι χειροτερο, γιατί θα πληρώσεις 30€ για την μεταφορά

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ έχω προνομιακό wind και με τις τελευταίες αλλαγές μου την έχει βαρέσει και θέλω να φύγω....

Από vodafone μου είπαν ότι πρέπει να κάνω ένα δίμηνο σε συμβόλαιο έστω και με μηδενική χρέωση παγίου ( ότι μιλάς πληρώνεις αλλά δεν με νοιάζει αφού θα βουλευτω από ενα προνομιακό what's up που έχω για εξερχόμενες + data ) ...Και μετά σε cu φοιτητικό με λογικά χρέωση του 20αρικου λόγω διακοπής του συμβολαίου....

 

Σκέφτηκα και μια άλλη διαδρομή που δεν ξέρω αν παίζει...

 

Μεταφορά σε cyta καρτοκινητό που από όσο ξέρω δεν έχει τέλη φορητότητας....

Και λόγω vodafone....Μεταφορά στο cu φοιτητικό....

Παίζει η πιθανότητα άραγε??

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Πές τους ότι θέλεις CU φοιτητικό , που έχει δωρεάν φορητότητα . Απλά το κατάστημα προσπαθεί να σου πουλήσει συμβόλαιο.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν είμαι φοιτητής... και μου το κάνουν "και καλα" σαν εξυπηρέτηση... μέσω κάποιου γνωστού...(που είχε εταιρικό 5 τηλ και τα γυρνάει όλα σε φοιτητικό) ... και ξέρει καποιον υπάλληλο σε κατάστημα..

 

χάνω κάτι? ισχύει κάτι διαφορετικό?

 

Το "φοιτητικό" το δίνουν άνετα στον καθένα?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...