Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.

Πριν 6 μήνες πήρα φοιτητικό νούμερο CU που έδινε κάθε μήνα με τη πρώτη ανανέωση 30GB για 6 μήνες. Αυτός είναι ο έκτος μήνας μου. Ξέρει κανένας αν το συνεχίζουν και μετά το 6μηνο να βάζουν τα 30GB; το χει δοκιμάσει κανένας;  έλεγα να μην βάλω τσάμπα 8€ γι αυτό.

Ευχαριστώ!

Edited by qqqqqaa
Link to comment
Share on other sites

Κακά νέα είναι. 

Σου είπε ότι θα πάρουν παράταση για 15 ημέρες και μετά θα λήξουν όλα μαζί. Αυτό που ανέφερα είναι 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, paanos said:

Κακά νέα είναι. 

Σου είπε ότι θα πάρουν παράταση για 15 ημέρες και μετά θα λήξουν όλα μαζί. Αυτό που ανέφερα είναι 

Μπορείς να εξηγήσεις λίγο παραπάνω;Γιατί εγώ κατάλαβα αυτό που κατάλαβε και ο φίλος παραπάνω 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι την 1/10 θα δοθούν τα δώρα και θα πάρουν όλα μαζί παράταση μέχρι τις 15/10 και μετά, στις 16/9, θα λήξουν όλα μαζί.

Γιατί, αν πάρουμε κανονικά τα δώρα στην αρχή του μήνα και οι αλλαγες ξεκινήσουν από τις 20/9, θα επηρεάσουν τα δώρα του Οκτώβρη, όχι του Σεπτέμβρη

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

O eridion25 ρωτάει αν" θα επιστρέψουν" κ του απαντάει "Σωστά"
Είναι σαφέστατη απάντηση.

Κρατάω φυσικά τις επιφυλάξεις μου πόσο γνώστης είναι ο Ανδρέας.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ισχύσει το rollover αλλά από την στιγμή που η διάρκεια είναι15 μέρες αυτό αδύνατο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Με όλες αυτές τις περικοπές και τις αλλαγές αλλά ταυτόχρονα και την πολύ κακή κάλυψη σήματος όλη πανελλαδικά (δεν είμαι μόνο εγώ, όλοι οι φίλοι και οι γνωστοί μου με Vodafone βρίζουν) είμαι σχεδόν έτοιμος να μεταπηδήσω στο φοιτητικό της πράσινης που το πακέτο των 8.5€ έχει παραμείνει όπως το ξέραμε αλλά και κάλυψη του δικτύου είναι 100 φορές καλύτερη!! 
Το μόνο που με κρατάει στην βοντα είναι η προσφορά  με τον διπλασιασμό της ευρωπαϊκής κάρτας. 

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Με όλες αυτές τις περικοπές και τις αλλαγές αλλά ταυτόχρονα και την πολύ κακή κάλυψη σήματος όλη πανελλαδικά (δεν είμαι μόνο εγώ, όλοι οι φίλοι και οι γνωστοί μου με Vodafone βρίζουν) είμαι σχεδόν έτοιμος να μεταπηδήσω στο φοιτητικό της πράσινης που το πακέτο των 8.5€ έχει παραμείνει όπως το ξέραμε αλλά και κάλυψη του δικτύου είναι 100 φορές καλύτερη!! 
Το μόνο που με κρατάει στην βοντα είναι η προσφορά  με τον διπλασιασμό της ευρωπαϊκής κάρτας. 

προσωπικά και εγώ για αυτόν τον λόγο μένω γιατί με μια ανανέωση έχω 22 ευρώ που μου βγάζουν δυο μήνες και, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν πλέον όπως έχουν έρθει τα πράγματα αξίζει το liquid σε σχέση με το φοιτητικό ρωτάω γιατί δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dennis99 said:


προσωπικά και εγώ για αυτόν τον λόγο μένω γιατί με μια ανανέωση έχω 22 ευρώ που μου βγάζουν δυο μήνες και, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν πλέον όπως έχουν έρθει τα πράγματα αξίζει το liquid σε σχέση με το φοιτητικό ρωτάω γιατί δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί


Sent from my iPhone using Tapatalk

Από 20 Οκτωβρίου και η ανανέωση στο liquid πάει 12 ευρώ. Πλέον το φοιτητικό αρχίζει και γίνεται ασύμφορο 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

To liquid τραβάει τα ευρώ μόνο από κάρτα τραπέζης; πχ αν κάνω ανανέωση και έχω μέσα υπόλοιπο θα τραβήξει από το υπόλοιπο; γιατί έχω την προσφορά με την Ευρωπαϊκή κάρτα Νέων . Αν τραβάει μόνο από κάρτα τραπέζης είναι εντελώς ασυμφορο

Edited by thetaraxias1984
Link to comment
Share on other sites

Η μηνιαία συνδρομή φυσικά χρεώνεται στην τραπεζική σου κάρτα. Τα ευρώ που χρεώνεσαι, μπαίνουν και στο υπόλοιπο σου. Τυχόν ευρώ από μπόνους όπως την κάρτα νέων περιλαμβάνονται επίσης το υπόλοιπο σου και μπορείς να τα καταναλώσεις για λεπτά, δεδομένα και μηνύματα όπως και τα υπόλοιπα ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, paanos said:

Η μηνιαία συνδρομή φυσικά χρεώνεται στην τραπεζική σου κάρτα. Τα ευρώ που χρεώνεσαι, μπαίνουν και στο υπόλοιπο σου. Τυχόν ευρώ από μπόνους όπως την κάρτα νέων περιλαμβάνονται επίσης το υπόλοιπο σου και μπορείς να τα καταναλώσεις για λεπτά, δεδομένα και μηνύματα όπως και τα υπόλοιπα ευρώ.

Συγνώμη γιατί δεν κατάλαβα καλά . Αν έχω πχ 20€ μέσα στο υπόλοιπο cu και έρθει η μέρα που θα τραβήξει το liquid τα 8€ θα τα τραβήξει από το υπόλοιπο ή από την τράπεζα;

Link to comment
Share on other sites

Από την τράπεζα και άρα θα έχεις 28€ (μείον φυσικά το τέλος κινητής αν δεν έχεις απαλλαγή). 

Αν έχεις λεφτά, απλά μετακίνησε τη μπάρα ένα μήνα μετά (πχ αν ανανεώνεται στις 10/9, τότε 8/9 βαλτο να ανανεωθεί 7/10) ώστε να φας αυτά που έχεις μαζέψει. Αν τα € που έχεις υπόλοιπο δεν έχουν bonus όπως την κάρτα νέων, μπορείς να εκδόσεις και κουπόνια για αγορές (smart pocket). Σε καμία περίπτωση δεν χάνονται. 

Το liquid κάνει μια αυτόματη χρέωση στην τραπεζική σου κάρτα κάθε μήνα και προσθέτει αυτά τα χρήματα στο υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας σου. Αυτά τα € μπορείς να τα καταναλώσεις όπως θες εσυ σε δεδομένα, ομιλία ή μηνύματα ή να τα φας σε smart pocket. 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.

Όπως έγραψα και σε άλλο topic, να εχετε υπόψιν πως με ανανέωση 13€ σε φοιτητικό, το shake πλέον δίνει 4,5 gb για 30 μέρες.

Το κακό νέο είναι πως δεν κάνει roll over με τα gb που είχαν μαζευτει από τα shake των προηγούμενων ανανεώσεων των 12€...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nikkal said:

Καλησπέρα.

Όπως έγραψα και σε άλλο topic, να εχετε υπόψιν πως με ανανέωση 13€ σε φοιτητικό, το shake πλέον δίνει 4,5 gb για 30 μέρες.

Το κακό νέο είναι πως δεν κάνει roll over με τα gb που είχαν μαζευτει από τα shake των προηγούμενων ανανεώσεων των 12€...

Επίσης να δεις πόσα μαζεμένα GB θα φύγουν από την μεταβολή της διάρκειας του φοιτητικού δώρου κάθε μήνα χωρίς κάρτα(600' προς Vodafone CU και 600 MB για 30 ημέρες)που τώρα θα πάει 15 ημερες 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, aektzhs 1 said:

Επίσης να δεις πόσα μαζεμένα GB θα φύγουν από την μεταβολή της διάρκειας του φοιτητικού δώρου κάθε μήνα χωρίς κάρτα(600' προς Vodafone CU και 600 MB για 30 ημέρες)που τώρα θα πάει 15 ημερες 

Φρέσκα κουλούρια για το shake...

Είχα στείλει μήνυμα στο live chat για να επιβεβαιώσω ότι όντως δεν μπορουν να γίνουν rollover τα παλιά gb του shake με τα καινούργια.

Πριν λίγο με ενημέρωσαν πως όντως δεν κάνουν rollover, αλλά λόγω των αλλαγών που προέκυψαν, την επόμενη εβδομάδα θα μου δώσουν 10 gb, τα οποία θα προστεθούν στα 4,5 του σημερινού shake και πλέον αυτά θα κάνουν roll over κάθε μήνα.

Μου είπαν πως αυτό είναι κάτι που θα γίνει σε όλους (προφανώς όμως με διαφορετικά gb και αναλόγως τον κουβα που είχε), καθώς η αλλαγή των shake επηρεάζει όσους έβαζαν μέσω της εφαρμογής την 12άρα κάρτα (και τώρα πλέον πάνε υποχρεωτικά στην 13άρα).

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα!

Τα δωρεαν που εδωσε σημερα 600mb βλεπω συνεχιζουν να εχουν διαρκεια 30 μερες!

Κατι που θα ηθελα να ρωτησω, αν μηδενιστουν τα mb απο τα πακετα σου τραβαει 2 ευρω για απεριοριστα δεδομενα μεχρι τις 4πμ; Υπαρχει τροπος να εμποδισουμε αυτην την χρεωση και αν θελουμε να αγορασουμε νεο πακετο; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, JOHN_ONLY said:

Καλο μηνα!

Τα δωρεαν που εδωσε σημερα 600mb βλεπω συνεχιζουν να εχουν διαρκεια 30 μερες!

Κατι που θα ηθελα να ρωτησω, αν μηδενιστουν τα mb απο τα πακετα σου τραβαει 2 ευρω για απεριοριστα δεδομενα μεχρι τις 4πμ; Υπαρχει τροπος να εμποδισουμε αυτην την χρεωση και αν θελουμε να αγορασουμε νεο πακετο; Ευχαριστω

Το εμποδίζεις με Κ στο 1252

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2023 at 4:16 ΜΜ, aektzhs 1 said:

Το εμποδίζεις με Κ στο 1252

και σε γυρνάει σε χρέωση ανα mb ή κόβει το internet μέχρι να βάλεις κάποιο πακέτο;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jasonpap said:

και σε γυρνάει σε χρέωση ανα mb ή κόβει το internet μέχρι να βάλεις κάποιο πακέτο;

Το κόβει μέχρι να βάλεις πακέτο. Λογικά όμως θα είναι ήδη προενεργοποιημένο αλλά για καλού κακού στείλε μήνυμα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα φοιτητικό που έχει πάρει φραγή γιατί έχω κανένα χρόνο να βάλω κάρτα, τι χρήματα πρέπει να βάλω για να βγω από φραγή;επίσης υπάρχει κάποιος χρονικός περιορισμός για να χάσεις τον αριθμό;πχ αν δεν βάλεις κάρτα για κάποιο χρονικό διάστημα ;ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, karlito13 said:

Καλησπέρα, έχω ένα φοιτητικό που έχει πάρει φραγή γιατί έχω κανένα χρόνο να βάλω κάρτα, τι χρήματα πρέπει να βάλω για να βγω από φραγή;επίσης υπάρχει κάποιος χρονικός περιορισμός για να χάσεις τον αριθμό;πχ αν δεν βάλεις κάρτα για κάποιο χρονικό διάστημα ;ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Η με cashback ή με 13€ ανανέωση online ή με 8€ ανανέωση από ένα κατάστημα Vodafone(που εκεί θα προσπαθήσουν να σου πουλήσουν καρτοσυμβόλαιο). Για το cashback δεν είμαι όμως πολυσίγουρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...