Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εδώ λέει ότι τελευταία ενεργοποίηση έγινε τον Νοέμβριο (ποιο Νοέμβριο) και λήξη τον Οκτώβριο. Ότι να ναι και εδώ
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τον προηγούμενο Νοέμβριο μου είχαν μηδενίσει τα λεπτά ομιλίας και τα MB και μου τα ξανά έβαλαν μετά από επικοινωνία. Δεν είχε έρθει ενημερωτικό SMS. Είχαν διάθεση εξυπηρέτησης τότε ενώ βλέπω η στάση τους τώρα είναι αρνητική. Κάθε μήνα πάντως τσέπωναν τα 8,5 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει πέσει κόσμος πάνω στο κέντρο εξυπηρέτησης

 

Πότε έβαλες κάρτα (ακρίβεια) φαίνεται στην εφαρμογή αν πατήσεις στο βελάκι

 

bd97ae47731c7cf9140c74d753b55ba0.jpgb3626ad968cb958abebb591986d1d3c6.jpg

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση στο messenger. Καλησπέρα σας! Μας συγχωρείτε για την αναστάτωση αλλά το μήνυμα που σας παραδόθηκε για την λήξη του υπολοίπου σας ήταν αληθές. Μπορείτε όντως να κάνετε μια ανανέωση του χρόνου ομιλίας σας αν το επιθυμείτε έτσι ώστε να μπορέσουμε να υποβάλλουμε αίτημα επιστροφής του ποσού που έληξε :)
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα στο φοιτητικό μηδενίστηκε το υπόλοιπο, κάπου στα 8,5 ευρώ.

Είχα πάνω από χρόνο να βάλω κάρτα. Λήξη υπολοίπου έδινε και συνεχίζει να δίνει τον Οκτώβριο. :lol:

SMS δεν είχα λάβει αλλά αυτό μπορεί να συνέβη επειδή βάζω την κάρτα σε συσκευή μια φορά το δίμηνο και αν.

Το υπόλοιπο από MB πάντως δεν χάθηκε, ούτε από λεπτά προς CU που είχα.

Δεν πρόκειται να ασχοληθώ. Άλλωστε δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει πέσει κόσμος πάνω στο κέντρο εξυπηρέτησης

 

Πότε έβαλες κάρτα (ακρίβεια) φαίνεται στην εφαρμογή αν πατήσεις στο βελάκι

 

bd97ae47731c7cf9140c74d753b55ba0.jpgb3626ad968cb958abebb591986d1d3c6.jpg

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Μια επιλογή μου δίνει....υπόλοιπο CU κάρτας , το ανοίγω και δεν υπάρχει κάπου που να μου λέει επακριβώς πότε έβαλα κάρτα. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν μου λέει πότε έβαλα κάρτα. Ίσως επειδή τα έπαιρνε από την Vodafone MasterCard της Alpha bank. Μέχρι που κάποια στιγμή το πρόγραμμα σταμάτησε για τα καρτοκινητά ανεπίσημα τουλάχιστον. Δηλαδή δεν ισχύει η εξαργύρωση πόντων. Έτσι μου είχαν πει και στην Vodafone αλλά και στην τράπεζα που ρώτησα. Άλλος λέει πιο πάνω ότι συνέχιζαν να του τα βάζουν. Εμένα όχι. Η σημασία είναι ότι ήταν δικά μου χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

menu ιστορικό ανανεώσεων στο cu

και στο Vodafone app η κάρτα μου

σε μένα τα δείχνει και στα δύο κανονικά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ναι κενό είναι και σε εμένα....και φυσικά καταλαβαίνω τον λόγο!!!! Για να απειρίζεται η διάρκεια των λεπτων,mb ,αριθμού και να μην μπαίνει φραγή!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

@ vox δεν είδα ότι μιλάς για άλλη είδους ανανέωση

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

είναι ον λαιν ανανεώσεις κανονικά ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ναι κανονικότατα

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει αλλά ...

 

...σε μένα που ανανέωσα πριν το μαχαίρι δείχνει κανονικά

 

...στο νούμεραο της ανηψιας μου που δεν ανανέωσε και έχασε πάλι δείχνει κανονινα ότι έβαλε καρτα το 2017

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η σημασία είναι ότι κάποιοι έβαλαν αρκετά <<υπόλοιπα>> στην τσέπη τους με την σύγχυση που προκάλεσαν και δεν το αναγνωρίζουν κιόλας.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Vox δεν είναι κάποιοι, είναι η ίδια η εταιρία που έβαλε χέρι στα υπόλοιπα μας χωρίς σωστή ενημέρωση για άλλη μια φορά.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρε κάνεις πίσω τα λεφτά τού;;;

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η σημασία είναι ότι κάποιοι έβαλαν αρκετά στην τσέπη τους με την σύγχυση που προκάλεσαν και δεν το αναγνωρίζουν κιόλας.
Το υπόλοιπο δεν είναι χρήματα. Η μόνη περίπτωση που παίρνει χρήματα η εταιρεία είναι όταν κάνεις ανανέωση. Τότε βάζουν χρήματα στην τσέπη τους και σου δίνουν ένα υπόλοιπο που εκφράζεται σε ευρώ και μπορείς να το ανταλλάξεις με υπηρεσίες. Άρα με το να χάσουν ότι υπόλοιπο υπήρχε στα συγκεκριμένα φοιτητικά, την συγκεκριμένη χρονική στιγμή δεν τσεπώνει κανείς χρήματα. Προφανώς και θέλουν να μας ωθήσουν στην ανανέωση, αφού έτσι ενημέρωσαν πως μπορεί να γίνει αίτημα να τα πάρεις πίσω.

 

Προσωπικά δεν το χρησιμοποιώ καθόλου, και δεν υπάρχει λόγος να ανανεώσω για να διεκδικήσω τα λίγα ευρώ που είχα. Το είχα μόνο για να με καλούν οι δικοί μου που έχουν όλοι cu, και είχαν λεπτά προς cu. Τώρα πλέον που στα απλά πακέτα δεν έχει λεπτά προς cu αλλά περισσότερα προς όλους, απλά τους είπα να με καλούν στο κύριο μου νούμερο που είναι what's up. Ο μόνος λόγος πλέον να το διατηρώ είναι γιατί έχω καταχωρημένο τον αριθμό στο iris σε τράπεζα. Και περιμένω να δω πως θα συμπεριφερθεί στο θέμα φραγής. Αν και δεν με βλέπω να το ταΐζω για κανένα λόγο. Έτσι κι αλλιώς βάζω κάρτα στους γονείς μου γύρω στα 22€ κάθε μήνα. Αν χρειαστεί για να συντηρηθεί το δικό μου, ας βάλω 25€ σε εμένα για να τους μεταφέρω ότι χρειάζονται, μια φορά το δίμηνο.

 

Sent from my Galaxy S10e

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό. Δίνεις χρήματα όταν βάζεις κάρτα. Αυτό που σου δίνουν μετά, δεν είναι χρήματα. Είναι χρόνος ομιλίας, που χάριν ευκολίας εκφράζεται σε ευρώ. Δες το σαν credits, που σου επιτρέπουν ανάλογα με την ποσότητα που έχεις να μιλάς, να στέλνεις μηνύματα ή να αγοράζεις πακέτα κλπ. Άρα η μόνη στιγμή που παίρνει φυσικό χρήμα η εταιρεία είναι όταν αγοράζεις κάρτα. Για αυτό με το να χάσεις το υπόλοιπο που είχες, δεν παίρνει κανείς πραγματικό χρήμα την δεδομένη στιγμή. Απλά σε ωθεί να κάνεις ανανέωση.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο δεν είναι χρήματα..... Δεν το κατάλαβα αυτό.
από τη στιγμή που θα ανανεώσεις είναι χρόνος ομιλίας,sms η data,πάντα έτσι ήταν,είναι το σωστό

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το χρηματικό ποσό σε ευρώ που πληρώνεις με την ανανέωση εξαργυρώνετε σε λεπτά ομιλίας, SMS. MB και τα λοιπά.

Αν δεν πληρώσεις χρήμα δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις υπηρεσίες αυτές. Είτε με 1 ευρώ ανάλογα κάποιοες φορές μπορεί να αγοράσεις 500 λεπτά τα οποία θα πρέπει να τα χρησιμοποιήσεις σε 3 ώρες που είναι ανέφικτο είτε με 1 ευρώ μπορείς να αγοράσεις 500 λεπτά τα οποία πρέπει να τα καταναλώσεις σε 1 μήνα. (Ανάλογα το marketing της κάθε εταιρείας και τις τάχα προσφορές)

 

Τώρα τα χρήματα αυτά έκαναν φτερά χωρίς να χρησιμοποιηθούν από κακή ενημέρωση της Vodafone.

Για να επεκτείνεις λοιπόν το υπόλοιπο σου τον επόμενο μήνα που λήγει και ο χρόνος ομιλίας πρέπει να πληρώσεις με ευρώ. Αλλιώς θα χαθεί και το υπόλοιπο student και δεν θα μεταφερθεί τον επόμενο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Στο φοιτητικό μέχρι τώρα μια χαρά μπορούσες να έχεις κάποιες υπηρεσίες χωρίς να πληρώνεις. Τουλάχιστον ομιλία προς cu και δεδομένα που σου έδινε τζάμπα.

Το άλλο που λες, είναι αυτονόητο ότι για τις υπόλοιπες υπηρεσίες, όπως τα φοιτητικά πακέτα που θέλεις να μην χάσεις τα υπόλοιπα θα θέλει να το ταΐζεις. Βέβαια οποίος το χρησιμοποιεί πραγματικά και δεν το έχει να κάθεται, όπως εγώ, αν βάζει κάθε μήνα κάρτα δεν είχε και κίνδυνο να του φάει τίποτα...

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου τους τελευταίους μήνες ανανέωνα το υπόλοιπο μου με μεταφορά υπολοίπου από τους γονείς μου ή τους φίλους μου.

Δεν θεωρείται ανανέωση χρόνου ομιλίας και έχασα 17 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...