Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, είμαι φοιτητής στο Ετήσιο Πρόγραμμα ΠΑΙδαγωγικής Κατάρτησης (Ε.Π.ΠΑΙ.Κ.) της ΑΣΠΑΙΤΕ. Υπάρχει εδώ κανένας φοιτητής του συγκεκριμένου προγράμματος που να έχει καταφέρει να κάνει τον αριθμό του Vodafone CU σε φοιτητικό; Η ΑΣΠΑΙΤΕ αυτή καθεαυτή υπάγεται στα Α.Ε.Ι./Τ.Ε.Ι. (βάση του νόμου 4485/2017 Άρθρο 1, Παράγραφος 2 "Τα Α.Ε.Ι. αποτελούνται από δύο διακριτούς παράλληλους τομείς. Τον πανεπιστημιακό τομέα, που περιλαμβάνει τα Πανεπιστήμια, τα Πολυτεχνία και την Ανώτατη Σχολή Καλών Τεχνών και τον τεχνολογικό τομέα, που περιλαμβάνει τα Τεχνολογικά Εκπαιδευτικά Ιδρύματα και την Ανώτατη Σχολή Παιδαγωγικής και Τεχνολογικής Εκπαίδευσης). Αλλά δεν ξέρω αν θεωρούν το ΕΠΠΑΙΚ σαν μεταπτυχιακό ή σαν πρόγραμμα κατάρτησης. Φοιτητικό πάσο δεν μας εκδίδουν αλλά εμένα μου έχουν δώσει βεβαίωση σπουδών για χρήση στα ΚΤΕΛ, για να έχω έκπτωση στα εισιτήρια, το οποίο όμως για κάποιο λόγο δεν το δέχονται.
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Η γραμματεία τι λέει ;
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Η γραμματεία τι λέει ;

 

Δεν μεσολαβεί κάπου η γραμματεία. Νομίζω είναι θέμα της εταιρίας αν θα το δεχτεί. Έχω 2ο νούμερο Cosmote What's Up, και η Cosmote δέχτηκε άμεσα την βεβαίωση και μου μετέτρεψε το νούμερο σε φοιτητικό χωρίς πολλά πολλά.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

στο επομενο μηνα μεταφερονται ολα τα λεπτα και mb ή μονο τα 600 του μηνα;

δλδ τα λεπτα και τα mb από τα φοιτητικά πακέτα των 7 ή 8,5 ευρώ μεταφέρονται;

εγω εβαλα το 8,5 αρι πακετο και μου εδωσαν και το 7αρι.. τοω αλλο μηνα θα μου δωσουν παλι το 7αρι δωρεαν.. για να μη χασω κυριως τα mb τι πρεπει να κανω?

Edited by rodius4gr
Link to comment
Share on other sites

Να αγοράσεις ακριβώς το ίδιο πακέτο με τα ΜΒ που θες να σώσεις.

Αν τα πήρες με ανανέωση 10 ευρώ θα βάλεις πάλι 10 ευρώ. Αν τα πήρες με 20 θα βάλεις 20

Link to comment
Share on other sites

Τα mb από το φοιτητικό λες; Δλδ αν βάλω ένα πακέτο των 8.5 θα μεταφερθούν τα mb?

 

Ναι,αρκεί να είναι από το πακέτο των 8,5€.Αν είναι από άλλο πακετο,θα τα χάσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα mb από το φοιτητικό λες; Δλδ αν βάλω ένα πακέτο των 8.5 θα μεταφερθούν τα mb?

 

Ναι,αρκεί να είναι από το πακέτο των 8,5€.Αν είναι από άλλο πακετο,θα τα χάσεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα. Χτες μια κοπελα μου εδωσε προσφορα για φοιτητικο νουμερο. Αλλα εχω μπερδευτει πολυ και δεν καταλαβα στην τελικη τι πηρα και πως θα το χρησιμοποιησω κι'εγω. Πληρωσα 13€ και μου εδωσε 10gb internet, 1000' προς ολους και 600sms προς ολους. Φυσικα μπηκαν παραπανω gb γιατι κατεβασα την εφαρμογη και εκανα και ενα shake?

 

Τα προγραμματα που μου εβαλε ειναι video voice social 30 και open voice music 30.

 

Μπαινω στην εφαρμογη και βλεπω τα 2 αυτα πακετα αλλα κοστιζουν απο 12€. Εγω πληρωσα συνολικα 13€. Τι παιζει; Μπορει καποιος να με βοηθησει να το ξεκαθαρισω;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς σου έδωσε μία κάρτα η οποία διπλασιάζει το ποσό της πρώτης ανανέωσης κάθε μήνα για 3 μήνες.

"φοιτητικό " ίσως είναι, Φοιτητικό δεν είναι .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Χτες μια κοπελα μου εδωσε προσφορα για φοιτητικο νουμερο. Αλλα εχω μπερδευτει πολυ και δεν καταλαβα στην τελικη τι πηρα και πως θα το χρησιμοποιησω κι'εγω. Πληρωσα 13€ και μου εδωσε 10gb internet, 1000' προς ολους και 600sms προς ολους. Φυσικα μπηκαν παραπανω gb γιατι κατεβασα την εφαρμογη και εκανα και ενα shake?

 

Τα προγραμματα που μου εβαλε ειναι video voice social 30 και open voice music 30.

 

Μπαινω στην εφαρμογη και βλεπω τα 2 αυτα πακετα αλλα κοστιζουν απο 12€. Εγω πληρωσα συνολικα 13€. Τι παιζει; Μπορει καποιος να με βοηθησει να το ξεκαθαρισω;

 

Είχα πάρει και εγώ μια τέτοια το καλοκαίρι του 2018 στα 12 ευρώ που μου το πασαραν για φοιτητικο και τελικά δεν ήταν. Είχε μόνο τα πακέτα open που έβγαιναν τότε που και είχαν 10 ευρώ για έναν μήνα και μετά έβαλαν τα πακέτα αυτά για όλα τα καρτοκινητά cu. Πέταξα την κάρτα μετά από 3 μήνες όταν και έκαναν τα πακέτα 12 ευρώ. Ακόμα κλαίω τα 12 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Χτες μια κοπελα μου εδωσε προσφορα για φοιτητικο νουμερο. Αλλα εχω μπερδευτει πολυ και δεν καταλαβα στην τελικη τι πηρα και πως θα το χρησιμοποιησω κι'εγω. Πληρωσα 13€ και μου εδωσε 10gb internet, 1000' προς ολους και 600sms προς ολους. Φυσικα μπηκαν παραπανω gb γιατι κατεβασα την εφαρμογη και εκανα και ενα shake?

 

Τα προγραμματα που μου εβαλε ειναι video voice social 30 και open voice music 30.

 

Μπαινω στην εφαρμογη και βλεπω τα 2 αυτα πακετα αλλα κοστιζουν απο 12€. Εγω πληρωσα συνολικα 13€. Τι παιζει; Μπορει καποιος να με βοηθησει να το ξεκαθαρισω;

 

σωστά σου ενεργοποίησε τα πακέτα διότι διπλασίαστηκε η κάρτα ανανέωσης το ίδιο έγινε και σε εμένα που πήρα ένα νέο νούμερο. μην ξεχάσεις να κατεβάσεις την εφαρμογή και να κάνεις login για να κερδίσεις 2GB internet για 7 ημέρες! . επίσης μη ξεχνάς ότι έχεις δωρεάν κάθε μήνα το panic button που δίνει 500mb internet για σερφάραρισμα για 1 ώρα! τέλος κατέβασε την εφαρμογή bing bang και παίζε άμα θέλεις τα παιχνίδια κάθε ημέρα για να κερδίζεις κρυστάλλουσ και να ανταλλάζεις αυτούς με πακέτα ίντερνετ ή δωρεάν χρόνο ομιλίας προς όλους. έχουν βάλει και νέα πακέτα ( κατεβάζοντας την νέα ενημέρωση φαίνονται)

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Είναι η προσφορά για τα νέα προωθητικά πακέτα και ισχύει για 3 μήνες στην πρώτη ανανέωση κάθε μήνα .
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. Δλδ ειναι το φοιτητικο απλα διπλασιαζει τις 3 πρωτες ανανεωσεις. Παντως μαζι με τα shake και το παιχνιδι και την πρωτη ανανεωση μαζευονται αρκςτα gb
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Εμένα μια φορά μια κοπέλα μου είχε προτείνει, ένα πακέτο το οποίο είχε 10 gb ίντερνετ, 1000 νομίζω προς όλους δεν θυμάμαι, και έκανε 12 ευρώ το πακέτο με τα λεπτά και τα γίγα. Και μου είπε ότι πρέπει να πηγαίνω σε κατάστημα vodafone να το ενεργοποιώ. Όχι φοιτητικό. Το μετάνιωσα που δεν το πήρα. Αυτές τις μέρες θα κατέβω στο Ηράκλειο, και ξέρω ένα μέρος (ΟΑΕΔ κάτω από το Βενιζέλειο νοσοκομείο) που πάνε κοπέλες της vodafone και αν τις βρω, μπορεί να πάρω ένα νούμερο, αν έχουν αυτό που προανέφερα. Τι παίζει με αυτό το πακέτο? Ξέρει κανείς? Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Συγγνώμη για το off topic.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε 9 μηνύματα πίσω

Να μην ξαναγράφουμε τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να αναφέρω πως από επίσκεψη στη Βουλγαρία ο δωρεάν χρόνο προς όλους αλλά και το ίντερνετ (mb) δουλεύουν κανονικά χωρίς χρεώσεις.. έκανα κλήσεις, μου έκαναν κλήσεις, κατανάλωσα mb και δεν χρεώθηκα ούτε ένα λεπτό του ευρώ.. σε φοιτητικό πακέτο όλα αυτα
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να αναφέρω πως από επίσκεψη στη Βουλγαρία ο δωρεάν χρόνο προς όλους αλλά και το ίντερνετ (mb) δουλεύουν κανονικά χωρίς χρεώσεις.. έκανα κλήσεις, μου έκαναν κλήσεις, κατανάλωσα mb και δεν χρεώθηκα ούτε ένα λεπτό του ευρώ.. σε φοιτητικό πακέτο όλα αυτα

 

Σε όλες τις χώρες της ΕΕ ισχύουν κανονικά όλες οι παροχές των φοιτητικών πακέτων

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Παιδιά εμένα ο φοιτητικες προσφορές έχουν απενεργοποιηθει, πλέον μόνο στο special είμαι και νομίζω για ένα ή δύο χρόνια θα ισχύει. Είχα όμως μια άλλη φοιτητική ταυτότητα και πήγα να την δηλώσω και μου είπαν ότι δεν γίνεται να υπάρχει φοιτητική προσφορά στον ίδιο αριθμό για δεύτερη φορά. Η κοπέλα μου είπε ότι μάλλον πρέπει να περάσει ένας χρόνος για να μπορέσει να γίνει από τότε που έληξε το προηγούμενο πάσο. Γνωρίζει κανείς τι ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Παιδιά εμένα ο φοιτητικες προσφορές έχουν απενεργοποιηθει, πλέον μόνο στο special είμαι και νομίζω για ένα ή δύο χρόνια θα ισχύει. Είχα όμως μια άλλη φοιτητική ταυτότητα και πήγα να την δηλώσω και μου είπαν ότι δεν γίνεται να υπάρχει φοιτητική προσφορά στον ίδιο αριθμό για δεύτερη φορά. Η κοπέλα μου είπε ότι μάλλον πρέπει να περάσει ένας χρόνος για να μπορέσει να γίνει από τότε που έληξε το προηγούμενο πάσο. Γνωρίζει κανείς τι ισχύει;

 

τραγικό! εγώ λέω να ρωτήσεις σε άλλο κατάστημα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Παιδιά εμένα ο φοιτητικες προσφορές έχουν απενεργοποιηθει, πλέον μόνο στο special είμαι και νομίζω για ένα ή δύο χρόνια θα ισχύει. Είχα όμως μια άλλη φοιτητική ταυτότητα και πήγα να την δηλώσω και μου είπαν ότι δεν γίνεται να υπάρχει φοιτητική προσφορά στον ίδιο αριθμό για δεύτερη φορά. Η κοπέλα μου είπε ότι μάλλον πρέπει να περάσει ένας χρόνος για να μπορέσει να γίνει από τότε που έληξε το προηγούμενο πάσο. Γνωρίζει κανείς τι ισχύει;

 

Ό,τι να 'ναι η κοπέλα... Εμένα έληξε αρχές Μαρτίου, έστειλα Βεβαίωση σπουδών και μετά από 10+ μέρες, μου έδωσαν ξανά το Φοιτητικό CU, ενώ με είχε γυρίσει προσωρινά στο Special... Καλύτερα μίλα τους στο Chat και ρώτα σε ποιο email να στείλεις τα στοιχεία σου (δυστυχώς δε θυμάμαι)...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Έβλεπα όμως την οθόνη της και το μήνυμα που της έβγαλε το σύστημα κ έλεγε δεν μπορείς δεύτερη φορά να έχεις φοιτητική προσφορά στον ίδιο αριθμό, και αναφέρομαι σε διαφορετική ακαδημαϊκή ταυτότητα . Δεν ξέρω βέβαια αν υπό προϋποθέσεις μπορούσε να κάνει κάποιον ελιγμό.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επιβεβαιώνω κι εγώ από Ολλανδία και Βέλγιο χρησιμοποιώ άψογα τις φοιτητικές παροχές σε όλους τους τομείς(ομιλία,data,sms) :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...