Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μίλησα με Vodafone μέσω chat και messenger αν μπορεί να δοθεί η φοιτητική προσφορά σε κάποιον που δεν είναι φοιτητής σε περίπτωση φορητότητας. Μου 'προτεινε' να πάω σε κάποιο κατάστημα και να ρωτήσω αν τρέχει κάποια τέτοια προσφορα. Το έχει καταφέρει κάποιος που δεν ει αι φοιτητής? Και μια ακόμα ερώτηση.. Λήγει το φοιτητικο? Γιατί νομιζω για 5 χρόνια μου είπαν στο chat

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με Vodafone μέσω chat και messenger αν μπορεί να δοθεί η φοιτητική προσφορά σε κάποιον που δεν είναι φοιτητής σε περίπτωση φορητότητας. Μου 'προτεινε' να πάω σε κάποιο κατάστημα και να ρωτήσω αν τρέχει κάποια τέτοια προσφορα. Το έχει καταφέρει κάποιος που δεν ει αι φοιτητής? Και μια ακόμα ερώτηση.. Λήγει το φοιτητικο? Γιατί νομιζω για 5 χρόνια μου είπαν στο chat

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να δίνεται ως προσφορά; Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Το φοιτητικό CU αποκτάτε μόνο μέσω φοιτητικού πάσου.

 

Τα παλιά νομίζω δε λήγουν, τα νεότερα ναι.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Να δίνεται ως προσφορά; Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Το φοιτητικό CU αποκτάτε μόνο μέσω φοιτητικού πάσου.

 

Τα παλιά νομίζω δε λήγουν, τα νεότερα ναι.

 

Δε ξέρω για τώρα ίσως να έχουν κοπεί αλλά πριν κάποια χρονια έτρεχαν πολλές προσφορές με φορητότητα για μετατροπή σε φοιτητικό cu. Kι εγώ και αρκετοί φίλοι μου έχουμε φοιτητικό αρκετά χρόνια από προσφορές που έπαιζαν τότε μιας και έχουμε τελειώσει σχολές μια δεκαετία πίσω. Βέβαια μιλάμε για μια 2013-14 και ήθελε ψάξιμο αλλά γινόταν.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι για πρώτη φορά μετά από 5,5 χρόνια δεν μου ήρθε μήνυμα που να λέει ότι προστέθηκαν 600' προς cu και 600mb, αλλά και από το app που τσεκαρα αν θυμάμαι καλά τα νούμερα, μάλλον δεν έβαλαν κάτι!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μπήκαν κανονικά.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι για πρώτη φορά μετά από 5,5 χρόνια δεν μου ήρθε μήνυμα που να λέει ότι προστέθηκαν 600' προς cu και 600mb, αλλά και από το app που τσεκαρα αν θυμάμαι καλά τα νούμερα, μάλλον δεν έβαλαν κάτι!!

 

και εμένα δεν μου ήρθε μυνημα , ότι μπήκανε αλλά επειδή δεν ήξερα τί λεπτά και internet είχα πριν, μπορώ να πω για την ημερομηνία λήξης ότι παραταθηκε έως 1/11 ! άρα θέλω να πιστεύω ότι μπήκανε κανονικά.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

και εμένα δεν μου ήρθε μυνημα , ότι μπήκανε αλλά επειδή δεν ήξερα τί λεπτά και internet είχα πριν, μπορώ να πω για την ημερομηνία λήξης ότι παραταθηκε έως 1/11 ! άρα θέλω να πιστεύω ότι μπήκανε κανονικά.

Ομοίως παρατάθηκαν μέχρι 1/11 και σε εμένα αλλά χωρίς να έχει προστεθεί κάτι, ομαλά μου φαίνεται το καταργούν.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά στην Ε.Ε. παίζει κανονικά το φοιτητικο ή μόνο δεδομένα;
Τα πάντα όλα παίζουν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από Vodafone ότι μου διακόπτουν τον φοιτητικό cu καθώς η φοιτητική μου ιδιότητα έχει λήξει από το 2015. Δεν ξέρω αν έχει σχέση το ότι απλά ένα;σα μια κάρτα των 5€ μια στις τόσες για να κρατήσω το νούμερο και δεν έκανα σχεδόν καθόλου χρήση. Ελπίζω να μην ακολουθήσει και η COSMOTE.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από Vodafone ότι μου διακόπτουν τον φοιτητικό cu καθώς η φοιτητική μου ιδιότητα έχει λήξει από το 2015. Δεν ξέρω αν έχει σχέση το ότι απλά ένα;σα μια κάρτα των 5€ μια στις τόσες για να κρατήσω το νούμερο και δεν έκανα σχεδόν καθόλου χρήση. Ελπίζω να μην ακολουθήσει και η COSMOTE.

 

και σου το κάνουν special?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από Vodafone ότι μου διακόπτουν τον φοιτητικό cu καθώς η φοιτητική μου ιδιότητα έχει λήξει από το 2015. Δεν ξέρω αν έχει σχέση το ότι απλά ένα;σα μια κάρτα των 5€ μια στις τόσες για να κρατήσω το νούμερο και δεν έκανα σχεδόν καθόλου χρήση. Ελπίζω να μην ακολουθήσει και η COSMOTE.
Δεν έχει σχέση. Από το 2014 που έχω το φοιτητικό βάζω 10 ευρώ κάρτα ΚΑΘΕ μήνα και με πήραν την προηγούμενη εβδομάδα τηλέφωνο. Ευτυχώς έχω περάσει σε άλλη σχολή με κατατακτήριες οπότε τους έστειλα μια βεβαίωση σπουδών και μου το επέκτειναν το φοιτητικό. Τώρα για πόσο δεν ξέρω.

 

Sent from my Moto E (4) using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και σου το κάνουν special?

 

Κάτι μου είπε για καρτοσυμβολαιο με παρόμοιο πακέτο με το φοιτητικό αλλά επειδή όπως είπα δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου δεν έδωσα σημασία. Μου είπε ότι στις επόμενες μέρες θα λάβω μήνυμα ότι θα μετατραπεί σε κανονικό cu προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

Δίνουν το φοιτητικό καρτοπρόγραμμα με 18.03 ( αντί για 22.50 ). Διαλέγεις αν θες 24/18/12 μήνες διάρκεια.

Δίνει 3 Gb , 1000 λεπτά , 600 προς vodafone , 100 sms

Ασύμφορο.

Άντε και καλές αυξήσεις

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20181004-metavoles-se-paketa-gia-tous-syndromites-kartokinitis/

Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

Αλλαζει το Student Xclusive 6 σε Student Xclusive 7.

Το 8,50€ αλλαζει? Δεν γραφει κατι.

 

όχι αφού δεν γράφει κάτι στο δελτίο τύπου

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζει το Student Xclusive 6 σε Student Xclusive 7.

Το 8,50€ αλλαζει? Δεν γραφει κατι.

 

Αυτό έλειπε να το ανεβάσει κι άλλο! :mad:

Link to comment
Share on other sites

MIΣH TIMH ΣTO STUDENT XCLUSIVE 6! MONO ME 3E ANTI ΓIA 6E ΠAIPNEIΣ 1000 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ & 400MB ΓIA ENA MHNA! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE 93 ΣTO 1355 MEXPI 22/10

 

Για 3ο συνεχόμενο μήνα έρχεται το συγκεκριμένο sms. Μπράβο τους.

Link to comment
Share on other sites

Για 3ο συνεχόμενο μήνα έρχεται το συγκεκριμένο sms. Μπράβο τους.

 

Εμένα ούτε μια φορά δεν μου έχει έρθει! :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ούτε μια φορά δεν μου έχει έρθει! :mad::mad:

 

Μάλλον βάζεις συχνά κάρτα :lol:

Εγώ έχω να βάλω 4 μήνες και μου έρχεται 2η φορά το συγκεκριμένο sms

Link to comment
Share on other sites

Στον αδελφό μου τον κάλεσαν από την Vodafone εχτες και του είπανε ότι έχει λήξει το πάσο του και θα λήξει στις 14/10 το φοιτητικο στην γραμμή του.

Του προσφεραν καρτοσυμβολαιο με τις παροχές που δεν κατάφερε να κατανοήσει εκείνος δεν ενδιαφερότανε και δεν το αποδέχτηκε. Τελικα καλεσα εγω το 2106702868 σημερα ( που , απο αυτο τον καλεσαν και σε αυτο το νουμερο του ειπανε να καλεσει ! ) και μου εκανε εντυπωση που ελεγε τμημα καρτοκινητης vodafone και cu!! και ρωτησα την κοπελα αμα μπορω να καλω σε αυτο το τηλεφωνο για προβλημα με το καρτοκινητο μου και μου ειπε οτι εξυπηρετουμε μονο για τα πακετα! και για τα φοιτητικα νουμερα ! .

Τελος παντων μου ειπε οτι μεχρι τελος Οκτωβριου θα καλεσουνε ολα τα νουμερα που εχει ληξει το πασο τους για να τους ενημερωσουνε αμα δεν απαντησουνε θα τους στειλουνε μυνημα στο κινητο να καλεσουνε οι ιδιοι οι χρηστες! .

Οσον αφορα τις παροχες στο καρτοσυμβολαιο μου ειπε τελικη τιμη 15,79 ευρω μαζι με ολους τους φορους , χωρις δεσμευση ελαχιστης παραμονης των 2 μηνων οπως εχουνε ολα τα αλλα συμβολαια. Το συμβολαιο μπορει να ειναι για 18 ή 24 μηνες , οποτε πρακτικα μπορεις να το βαλεις για 1 μηνα και μετα να το κοψεις! . χωρις να πληρωσεις κατι. Ο ελαχιστος χρονος χρεωσης των 3 λεπτων ισχυει κανονικα οπως στα καρτοκινητα , μονο στο συμβολαιο ειναι ανα λεπτο ο ελαχιστος χρονος χρεωσης .

Οι παροχες 3gb internet , 1000 λεπτα προς ολους , 600 λεπτα προς vodafone , και 100sms προς ολους!

τελος μου ειπε οτι το νουμερο μου οσοι με καλουνε με cu δεν θα χρεωνονται αρα πρακτικα ειναι student καρτοσυμβολαιο που ειναι cu το νουμερο στους αλλους οταν σε καλουνε. Οσο για την προσφορα μπορει ο ο αδελφος μου να το κανει οποτε θελει καρτοσυμβολαιο εως τελος Οκτωμβριου καλωντας το παραπανω νουμερο.

Τελος παντων την ρωτησα αμα δεν το επιλεξει τι θα γινει μετα τις 14/10 , μου λεει θα γινει κανονικο cu και,της λεω δεν θα γινει cu special ; και μου λεει που το διαβασες αυτο ; λεω στο ιντερνετ εδω και κανενα 2-3 ,μηνες μου λεει δεν γνωριζω θα σε ενημερωσω , αμα γινει special θα λαβεις μου λεει μυνημα στο κινητο.

Μετα τις ειπα οτι στο δικο μου φοιτητικο cu δεν με εχει καλεσει κανενας , μου ζητησε το νουμερο μου και της το εδωσα και μου λεει οτι δεν υπαρχει στην λιστα της το νουμερο και οτι εντος του μηνα θα καποιος θα με καλεσει , εγω επειδη δεν τους πιστευω περιμενω να με καλεσουνε να δουμε! .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
διορθωση - προσθηκη τι μου ειπανε στο τηλεφωνο

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μετα τις ειπα οτι στο δικο μου φοιτητικο cu δεν με εχει καλεσει κανενας , μου ζητησε το νουμερο μου και της το εδωσα και μου λεει οτι δεν υπαρχει στην λιστα της το νουμερο και οτι εντος του μηνα θα καποιος θα με καλεσει , εγω επειδη δεν τους πιστευω περιμενω να με καλεσουνε να δουμε! .

 

 

Μη τα αποκαλύπτεις αυτά... γιατί το έκανες; Δεν χρειάζεται να μας τα κόψουν...!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...