Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεί να μοιράζουν πραγματικά πακέτα που γράφουν "φοιτητικό"....

 

... πλην όμως να μην ειναι ενεργοποιημενα σαν φοιτητικά και να είναι απλα cu....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται απιθανο να δινεται ετσι χυμα προενεργοποιημενο σφραγισμενο πακετο με τη φοιτητικη ιδιοτητα! Μαλλον μαυρα πακετακια με λογοτυπο xclusive ειναι.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται απιθανο να δινεται ετσι χυμα προενεργοποιημενο σφραγισμενο πακετο με τη φοιτητικη ιδιοτητα! Μαλλον μαυρα πακετακια με λογοτυπο xclusive ειναι.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Στη Σαλλόνικα γινόταν, μας λέει ο scream..

Να κατέβει κ Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites

Στη Σαλλόνικα γινόταν, μας λέει ο scream..

Να κατέβει κ Αθήνα;

 

Δεν τους συμφέρει να κάνουν κάτι τέτοιο! Θα το μυριστουν όλοι και θα αρχίσουν να φεύγουν από τα συμβόλαια.....!

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μοιράζουν πραγματικά πακέτα που γράφουν "φοιτητικό"....

 

... πλην όμως να μην ειναι ενεργοποιημενα σαν φοιτητικά και να είναι απλα cu....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

και να προσθέσω κάτι,

 

πρόπερσι έδωσαν στην ανήψια μου που είναι φοιτήτρια ενα φοιτητικό cu, το οππιο δεν ήταν ενεργοποιημενα σαν φοιτητικό..... αλλα απλο cu

 

χρειάστηκε να στείλω φώτο του πασου της στην βοδα για να το ενεργοππιησουν σαν φοιτητικό.....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκεφτείτε κάτι. Επίσημα δεν δίνει φοιτητικά σε μη φοιτητές η Vodafone. Όταν λέμε για νούμερα που δίνουν στο δρόμο, είναι προφανές πως έχει ανατεθεί η συγκεκριμένη προωθητική ενέργεια σε κάποια εταιρεία που κάνει αυτή τη δουλειά. Είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα το "δίνει γενικά η Vodafone φοιτητικά σε μη φοιτητές" με το "μοιράζουν φοιτητικά Vodafone σε συγκεκριμένο σημείο σε μη φοιτητές".

 

Μια ενδεχόμενη εξήγηση είναι Πώς η εταιρεία προώθησης μπορεί να έχει κάνει κάποια "πατέντα" για να μοιράσει περισσότερα νούμερα(για επίτευξη στόχου προφανώς). Σίγουροι δεν μπορούμε να είμαστε, αλλά επίσης δεν μπορούμε να πούμε με βεβαιότητα ότι μοιράζει φοιτητικά η Vodafone σε όλους. Τουλάχιστον μέχρι να αποδειχθεί το αντίθετο μια ένδειξη θα ήταν ίσως να ονομάσει κάποιο πακέτο ειδική προσφορά, ανάλογη με τη wind πχ).

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

στο students xclusive 7 έδωσαν παράταση στα 1200 sms έως 15/1/2017 .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

στο students xclusive 7 έδωσαν παράταση στα 1200 sms έως 15/1/2017 .

 

Εδώ και 1,5 χρόνο, όλο παράταση παίρνει. Γιατί δεν το αφήνουν μόνιμα; :p

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1,5 χρόνο, όλο παράταση παίρνει. Γιατί δεν το αφήνουν μόνιμα; :p

Και η κοσμοτε το ίδιο κάνει αλλά δεν το γράφει στη σελίδα της.....

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Χθες στην Αριστοτέλους στη Θεσσαλονίκη, μπροστά από το περίπτερο στην Εγνατία μοίραζαν πακέτα φοιτητικα cu χωρίς πάσο.

 

Αν γίνεται όντως αυτό, βλέπω να ακριβαίνει και το CU Student, όπως ακριβώς έγινε με το F2G Student... :( Μακάρι να μην ισχύει. Μια χαρά με βολεύουν τα 600ΜΒ δώρο κάθε μήνα, άσχετα που έχω τη Vodafone στη SIM 2 και τα χρησιμοποιώ ελάχιστα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα έβαλα το φοιτητικό πακέτο τι ισχύει ; Εάν την ημέρα που λήγει ο μήνας του xclusive 7 έχεις περίσσευμα MB & χρόνου ομιλίας και ανανεώσεις κρατάει τα ήδη υπάρχοντα και προσθέτει τα καινούργια ή στα μηδενίζει και σου δίνει ξανά από την αρχή όσα δίνει το πακέτο xclusive 7; Αν γνωρίζει κανείς που το χρησιμοποιεί καιρό ας πει παρακαλώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τώρα έβαλα το φοιτητικό πακέτο τι ισχύει ; Εάν την ημέρα που λήγει ο μήνας του xclusive 7 έχεις περίσσευμα MB & χρόνου ομιλίας και ανανεώσεις κρατάει τα ήδη υπάρχοντα και προσθέτει τα καινούργια ή στα μηδενίζει και σου δίνει ξανά από την αρχή όσα δίνει το πακέτο xclusive 7; Αν γνωρίζει κανείς που το χρησιμοποιεί καιρό ας πει παρακαλώ πολύ.

 

Μεταφέρονται κανονικά σε κάθε ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πρέπει μέσα στους 3 πρώτους μήνες ή κοντά στο τέλος του 3 μηνου να κανω εστω μία ανανέωση για να μεταφέρονται τα υπόλοιπα στον επόμενο μήνα ή δεν υπάρχει τέτοιο θέμα;

 

Ένας φίλους μου ανέφερε το παραπάνω γι αυτό ρωταω εδώ που είστε πιο ενήμεροι..

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πρέπει μέσα στους 3 πρώτους μήνες ή κοντά στο τέλος του 3 μηνου να κανω εστω μία ανανέωση για να μεταφέρονται τα υπόλοιπα στον επόμενο μήνα ή δεν υπάρχει τέτοιο θέμα;

 

Ένας φίλους μου ανέφερε το παραπάνω γι αυτό ρωταω εδώ που είστε πιο ενήμεροι..

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ο φιλος μιλησε για τον υπολοιπο σε ευρω που εχεις μεσα , οσο για το υπολοιπο απο πακετα θα πρεπει να βαζεις καρτα και να ενεργοποιεις ακριβως το ιδιο πακετο για να αθροιστουνε ολα και να μεταφερθει η ημερομηνια ληξης στον επομενο μηνα . , καλυτερα να βαζεις υπενθυμιση στο κινητο σου 2 μερες πριν ληξει το πακετο ή 1 μερα πριν για να μην το ξεχασεις διοτι εγω δεν εμπιστευομαι το συστημα που στελνει μυνημα οτι σου ληγει το πακετο σου διοτι πχ πες να μην σου στειλει μυνημα θα χασεις οτι στοκαρει απο τους προηγουμενους μηνες .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπε ο φίλος παραπάνω ισχύει δυστυχώς το διαπίστωσα εχθές γιαυτο κα ρώτησα σήμερα εδώ. Ξέχασα να ανανεώσω και έχασα ότι υπόλοιπο είχα σε πακέτα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπε ο φίλος παραπάνω ισχύει δυστυχώς το διαπίστωσα εχθές γιαυτο κα ρώτησα σήμερα εδώ. Ξέχασα να ανανεώσω και έχασα ότι υπόλοιπο είχα σε πακέτα.

 

δεν σου εστειλε μυνημα η vodafone ; . οτι ληγει το πακετο; , εγω επειδη δεν το εμπιστευομαι παντα βαζω υπενθυμιση 2 μερες πριν ληξει το πακετο και το ανανεωνω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είχα διαβάσει εδώ στο φόρουμ πριν κάνα-δυο μήνες, ότι κάποιος έχει φοιτητικό συμβόλαιο Vodafone, με 4GB και δε θυμάμαι λεπτά και SMS (μπορεί να ήταν παραπάνω από 300), στα 12€!!

 

Πως πήγε τόσο λίγο; Έχει ακούσει κανείς σας τίποτα; Λάθος μου που δε ρώτησα, τότε που το είδα. :cry:

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ανανέωση ενός πακέτου. Έστω ότι λήγει στις 5 του μηνός και το ανανεώσεις στις 3 του μηνός, τότε παίρνει καινούρια ημερομηνία ανανέωσης για τον επόμενο μήνα στις 3;
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την ανανέωση ενός πακέτου. Έστω ότι λήγει στις 5 του μηνός και το ανανεώσεις στις 3 του μηνός, τότε παίρνει καινούρια ημερομηνία ανανέωσης για τον επόμενο μήνα στις 3;

Ναι έτσι γίνεται πχ κάνεις ανανέωση στις 3 του μήνα το πακέτο λήγει στις 23:59:59 στις 2 του μήνα έτσι έρχεται η ειδοποίηση σε μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω μια καρτα vodafone,ξερει κανεις αν με το πασο του ξαδερφου μου μπορω να το κανω φοιτητικο;αυτος εχει cosmote.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα γίνεται να μεταβιβάσεις τον αριθμό στο όνομά του, και να το κάνει μετά φοιτητικό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω μια καρτα vodafone,ξερει κανεις αν με το πασο του ξαδερφου μου μπορω να το κανω φοιτητικο;αυτος εχει cosmote.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

ναι γινεται κανονικα αλλα καλυτερα καντω σε cu μεσω του 1266 πριν το κανεις επειδη το συστημα μπορει να μην το βλεπει cu να χρειαζεται χρονο να ενεργοποιηθει σε φοιτητικο επειδη την ειχα πατησει για αυτο το λεω .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα γίνεται να μεταβιβάσεις τον αριθμό στο όνομά του, και να το κάνει μετά φοιτητικό.

 

Δεν χρειάζεται να αλλάξει όνομα το νουμερο για να γινει φοιτητικό.

Έχω 2 νούμερα στο όνομα μου που έχουν γίνει φοιτητικά απο πάσο φίλης.

Link to comment
Share on other sites

με το δικό μου πάσο έχει φοιτητικό η γυναίκα μου.
Link to comment
Share on other sites

Θα παω στην vodafone με το πασο του ξαδερφου μου και την ταυτοτητα του και τι θα τους πω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...