Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, να σας ρωτήσω, τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με το viber και το YouTube. Έχω το κινητό με την κινεζική ρομ όπως έχει έρθει. Στο viber μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει σύνδεση στο ίντερνετ το ίδιο και στο app του YouTube.

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά, να σας ρωτήσω, τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με το viber και το YouTube. Έχω το κινητό με την κινεζική ρομ όπως έχει έρθει. Στο viber μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει σύνδεση στο ίντερνετ το ίδιο και στο app του YouTube. Έχετε κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα; ψάχνω λύση, αλλά δεν έχω βρει τίποτα. Κάθε βοήθεια δεκτή :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, να σας ρωτήσω, τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με το viber και το YouTube. Έχω το κινητό με την κινεζική ρομ όπως έχει έρθει. Στο viber μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει σύνδεση στο ίντερνετ το ίδιο και στο app του YouTube.

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά, να σας ρωτήσω, τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα με το viber και το YouTube. Έχω το κινητό με την κινεζική ρομ όπως έχει έρθει. Στο viber μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει σύνδεση στο ίντερνετ το ίδιο και στο app του YouTube. Έχετε κάποιο αντίστοιχο πρόβλημα; ψάχνω λύση, αλλά δεν έχω βρει τίποτα. Κάθε βοήθεια δεκτή :)

 

γιατι δεν εχεις βαλει rom απο τo miui.gr ?

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Για να παίρνω τις κανονικές αναβαθμίσεις και να μην ασχολούμαι με update κτλ. Υπάρχει περίπτωση να είναι αυτό το πρόβλημα; το κινητό το έχω ένα χρόνο σχεδόν. Τώρα μου παρουσίασε το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλεμερα παιδια κ χρονια πολλα κ καλη χρονια!Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με την rom του κινητου μου.Εχω την συγκεκριμενη εκδοση(την παραθετω σε φωτο παρακατω) κ θελω για αλλαγη να βαλω την Lolipop.Εχετε να προτεινετε καποια εκδοση κ απο που να την κατεβασω?

 

Καλησπέρα φίλε μου και καλή χρονιά. Σε lollipop δεν υπάρχει κάτι εφόσον μιλάμε για miui. Θα πρέπει να περιμένεις την επόμενη developer rom που θα βγει για την συσκευή μας, μάλλον προς τέλος Ιανουαρίου, που θα μας πάει στην έκδοση 6.0 Marshmallow.

 

Αν πάλι μιλάς για κάποια aosp δυστυχώς δεν έχω εικόνα, δεν έχω δοκιμάσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

να ενημερώσω ότι η 6 Ακόμα είναι σε alpha. περιμένουμε να να μας στείλουν την experimental και λίγο καιρό μετά θα βγει η developer. υπομονή πάντως δεν αργεί
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι δεν έχει κανένας άλλος πρόβλημα με το viber και το YouTube δηλαδή; κάτι παίζει που δεν το βλέπω :(
Link to comment
Share on other sites

θέλω να πάρω το κινητό (mi4 16gb) απο το vickmall.Μπορώ να φορτώσω λεφτά στην paypal(έχω mastercard) ?θα αντιμετωπίσω πρόβλημα με τα cc?

 

Οι αγορές στο βικμολ γίνονται με paypal χωρίς balance.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς χωρίς balance(δεν γνωριζω γενικα απο paypal)?Οτι δεν χρειάζεται να έχω λογαριασμό paypal και μπορω κατευθείαν να πληρώσω απο την mastercard?
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς χωρίς balance(δεν γνωριζω γενικα απο paypal)?Οτι δεν χρειάζεται να έχω λογαριασμό paypal και μπορω κατευθείαν να πληρώσω απο την mastercard?

 

Balance είναι σου ουσιαστικα το "φόρτωμα" της paypal με χρήματα ώστε να μπορέσεις να κάνεις αγορά με τους παρόν περιορισμούς. Εννοείται ότι πρέπει να κάνεις λιγαριασμό στο paypal για την ασφάλεια των αγορών σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..εχει αγορασει κανενας το xiaomi mi4 απο fastcardtech? Ηταν καινουριο και original? εχει σε πολυ καλη τιμη το 64gb black..υπερβολικα καλη τιμη θα ελεγα..να το φοβηθω?σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου και καλή χρονιά. Σε lollipop δεν υπάρχει κάτι εφόσον μιλάμε για miui. Θα πρέπει να περιμένεις την επόμενη developer rom που θα βγει για την συσκευή μας, μάλλον προς τέλος Ιανουαρίου, που θα μας πάει στην έκδοση 6.0 Marshmallow.

 

Αν πάλι μιλάς για κάποια aosp δυστυχώς δεν έχω εικόνα, δεν έχω δοκιμάσει κάτι.

 

Ευχαριστω για την απαντηση!Θα κανω υπομονη μεχρι τελος του μηνος!

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα κι εγω χτες το κινητο.

Ειναι εξαιρετικο σε εμφανιση και εντυπωση ποιοτητας και ως τωρα δεν εχω συναντησει καποια δυσκολια ή καπου να κομπιαζει.

Το MIUI το ηξερα ηδη απο μια ROM που ειχα βαλει στο παλιο NOOK μου και την βρισκω πολυ ευχρηστη.

Ερχομενος απο το ΜΟΤΟ Χ 2014, τα βρισκω περιπου παρομοια σε αποδοση, με το Xiaomi να εχει ελαφρως καλυτερη καμερα και μπαταρια.

 

Επομενη αγορα, μια ξυλινη πλατη τωρα, δυστυχως μονο απο Κινα απο οσο βλεπω.

 

ΥΓ. Ξερει κανεις αν θα παρουμε κι εμεις double tap to wake στο επομενο update?

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει μεταχειρισμένο λευκό 64gb 4g 3gb. Δεν ήξερα ότι είχε διατεθεί με τέτοια χαρακτηριστικά. Νόμιζα ότι τα 64gb ήταν όλα 3G. Κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

έφτασε η beta 6 οπότε λίγο άσκοπα υπομονή. Δεν έχει double tap προς το παρόν

https://drive.google.com/file/d/0B2OHo9qZW-fLSUJkekVNTXRPdVk/view?usp=docslist_api

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ούτε αυτή θα είναι root σωστά??

Υπάρχει κάποια stable v7 που να είναι ροοτ?

 

Γιατί κολατε τόσο πολύ στις pre rooted...εγώ απλα φλασαρα το supersu 2.46 και όλα καλά ..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υπάρχει τρόπος να rootαρω μια ρομ χωρίς να είναι και να μην έχει πρόβλημα το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υπάρχει τρόπος να rootαρω μια ρομ χωρίς να είναι και να μην έχει πρόβλημα το κινητό?

 

your warranty is now void NOT

η Xiaomi επιτρέπει το root κανονικά και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Δυστυχώς Ακόμα δεν είναι pre rooted αλλά σίγουρα θα είναι ηdev version

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια με nova prime ξερει κανεις αν μπορεις να περασεις το μαμα ρολοι widget του miui?

 

Οχι κανένα widget της miui δεν αναγνωρίζεται απο το nova prime.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Έχω αγοράσει το ΜΙ 4 πρόσφατα και μου "ήρθε" με κάποια προβλήματα.

 

1. Το βασικότερο θέμα είναι ότι όταν μπαίνω σε έναν explorer τις 9 στις 10 φορες με κατευθύνει σε σάητ άσχετα που μου ζητάνε να κατεβάσω κάτι αρχεία της xiaomi και ταυτόχρονα το κινητό με προειδοποιεί ότι τα αρχεία αυτά είναι μη ασφαλή. Φυσικά δε τα κατεβάζω, δοκίμασα να κατεβάσω άλλους explorers αλλά και εκεί τα ίδια. προφανώς ο κινέζος μου φόρτωσε κάποια malware!?! Πως τα ξεφορτώνομαι?

 

2. Το βάιμπερ όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη δε χτυπάει όταν μου έρχεται καινούριο μήνυμα. δοκίμασα να κλειδώσω την εφαρμογή να τρέχει συνέχεια, να την εξαιρέσω απο τα προγράμματα battery saving αλλα τίποτα.

 

3. Η οθόνη μου κάποιες φορές, σχετικά αραιά, τρεμοπαίζει η φωτεινότητα.

 

Είχε μήπως κανείς άλλος τέτοια θέματα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

MIUI version: 77.0.4.0

Android version: 5.1.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...