Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο αυτές τις λίγες μερες που το εχεις τι βλέπεις στην μπαταρία...

 

1μιση μέρα. Με σκάλισμα κάθε τρεις και λίγο, τσεκ μηνυματα, ρυθμισεις, όχι δε μ αρέσει αυτό θέλω άλλη ταπετσαρία, δηλ η θοόνη ανάβει πολύ συχνά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα,

 

μπορειτε να δειτε στις ρυθμισεις δεδομενων, αν μπορει να κανει tethering και με wifi και μεσω usb?

 

Δε μας είπες, η κάμερα πώς σου φάνηκε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να καταλάβουμε και οι υπόλοιποι για την.μπαταρία του δεν μας λέτε ώρες με ενεργή οθόνη και πόσες μέρες αντέχει χωρίς φόρτιση;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να θυμίσω ότι εδώ είναι forum και όχι chat room γενικού περιεχομένου. Οι off topic / flame συζητήσεις φυσικά έφυγαν. Μείνετε στα της συσκευής του τίτλου και μόνο, οτιδήποτε διαφορετικό απλά... διαγράφεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Battery mode: performance

Οθόνη:auto (δείκτης στο μεγιστο)

Android 4.9.5 miui 6(τελ. Έκδοση)

 

ναι οκ αλλα βαλε μας και σε ποσες ωρες οθονης ενεργης αντιστοιχει αυτο το ποσοστο της μπαταριας. εμενα στο μι3 για παραδειγμα με:

 

Οθόνη:auto (δείκτης στο μισο)

Android 4.9.5 miui 6(τελ. Έκδοση)

Battery mode: balanced ( ισορροπημενη)

 

μου βγαζει σταθερα 5:30 με 6 ωρες οθονη. ( σπανια παιζω παιχνιδια)

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει αρκετά σαν συσκευή ,ξέρουμε μήπως πότε θα κυκλοφορήσει το μαύρο ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς αυτο,δυστυχως η μετάφραση δεν βοηθάει και πολύ αλλά υποθέτω ότι δεν αργήσει να εμφανιστεί και στα άλλα μαγαζιά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το ibuygou έχει το μαυρο 342€ αντί για 315€ που έχει το λευκό.

Αν είναι δυνατόν να εκμεταλεύτονται τόσο πολύ την αυξημένη ζήτηση!

http://www.ibuygou.com/p-pre_order_black_xiaomi_mi4_smart_phone_snapdragon_801_quad_core_2_5ghz_3gb_ram_16gb_rom_5_inch_screen_13_0mp_3080mah__wcmda_version_-6203.html

Link to comment
Share on other sites

Γράφει ότι μόνο το άσπρο υπάρχει σε stock!

 

Γενικά η Xiaomi κάνει πολλές πατάτες και θα το πληρώσει πολύ ακριβά!

Το έλεγα για το Mi3 θα το πω και για το Mi4!

Δε γίνεται να έχουν σηκώσει τόσο ψηλά τον αμανέ μέσα σε μόλις 5 χρόνια ύπαρξης...

Πρώτα άσπρο 16αρι χωρίς 4G...

Μετά άσπρο 64άρι χωρίς 4G...

Μετά όοοταν το θυμηθούν θα βγάλουν και μαύρο 16αρι χωρίς 4G...

Θα ακολουθήσει το μαύρο 64άρι χωρίς 4G...

Και τέλος όταν η Samsung και η κάθε Samsung θα έχουν βγάλει το Galaxy S10, τότε θα πετάξουν στην αγορά το πλήρες Mi4 με τα όλα του...

 

Παιδιά sorry, αλλά θα το σκεφτώ πολύ να ξανααγοράσω Xiaomi... Μου την έχει σπάσει η πολιτική τους! Είναι τόσο δύσκολο να βγάλουν ένα κινητό από την αρχή που να τα έχει όλα, παρά να πλασάρουν 15 φορές το ίδιο προιόν σε διαφορετικές εκδόσεις?

 

Η Meizu θα της βάλει τα γυαλιά φέτος... Περιμένω πως και πως να βγει το MX4 Pro για να αγοράσω πάλι κινητό!

Έως τότε η Xiaomi μπορεί να έχει λανσάρει το πλήρες Mi4 με τον 801 που έως τότε θα τρώει σκόνη από όλες της ναυαρχίδες που θα φοράνε τον 805 και τον Exynos!

 

Για να μην παρεξηγηθώ, τα κινητά της εταιρίας είναι φοβερά, αλλά με αυτή την πολιτική της, όσο γρήγορα ανέβηκε, τόσο γρήγορα θα πάει πάλι πάτο...

 

Φιλικά Ζάχος

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Η meizu μάθε χρόνο της βάζει τα γυαλιά...είναι πολύ πιο ψαγμένη και ποιοτική εταιρία..

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Η meizu μάθε χρόνο της βάζει τα γυαλιά...είναι πολύ πιο ψαγμένη και ποιοτική εταιρία..

 

μονο που πάνω απο τις 5'' χανει για μενα, το τηλέφωνο την χρηστικότητα του....

 

το mi4 εχει το τέλειο form factor.....

 

και βέβαια, αγορά οχι στα ελληνικα sites που ψανουν για θύματα στα 489ευρω.....

 

330 απο Κινα. σε 15 μερες θα ειμαι και εγω κάτοχος :dance:

Link to comment
Share on other sites

Και στην Αγγλία να πάει κάπου εκεί θα παίζει η τιμή

 

Δεν είναι θέμα των καταστημάτων που θέλουν να κλέψουν, απλά εισάγεις από χώρα εκτός ΕΕ, εκτός Shengen, πρέπει να μπει στην τιμή που θα το πουλησουν ΦΠΑ ελληνικό κ δασμοί

 

Εσύ απλά μπορείς να το πάρεις από την πηγή

 

Ακόμη όμως και με 450-500 ή τιμή του είναι ανταγωνιστική αν δεις

 

HTC One

Galaxy

iPhone 5S

Nokia 930

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Από τα 16gb πόσα μένουν στο χρήστη για εγκατάσταση εφαρμογών/τραγουδιών/φωτογραφιών/video κτλ?

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

το παράγγειλα και εγώ, δεν μπορούσα να περιμένω άλλο για να βγει το μαύρο. και τώρα περιμένω να το παραλάβω :)
Link to comment
Share on other sites

balanced mode,φωτεινότητα auto στο 75 % , 4.9.5 miui, ήπια χρήση γι αυτό και "έβγαλε" 2 μέρες και έχει και 40% μπαταρία ακόμη.3 ώρες μόνο οθόνη. Edited by karamel
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν ξέρω εάν έχει αναφερθεί (και δεν το είδα):

Υπάρχει κι αυτό: http://www.xiaomishop.com/

Υπάρχει μάλιστα και EU Warehouse (Ευρωπαϊκή αποθήκη): http://www.xiaomishop.com/28-eu-direct

Mε πολύ καλές τιμές και πολλά δωράκια (Flip Leather Case + Car Charger + Touch Pen + Screen protector).

Σε 2-5 εργάσιμες μέρες είναι στην πόρτα σου, με παράδοση από UPS ή DHL.

Χωρίς το άγχος των δασμών και των τελωνείων.

Edited by MORRISSEY4
Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν ξέρω εάν έχει αναφερθεί (και δεν το είδα):

Υπάρχει κι αυτό: http://www.xiaomishop.com/

Υπάρχει μάλιστα και EU Warehouse (Ευρωπαϊκή αποθήκη): http://www.xiaomishop.com/28-eu-direct

Mε πολύ καλές τιμές και πολλά δωράκια (Flip Leather Case + Car Charger + Touch Pen + Screen protector).

Σε 2-5 εργάσιμες μέρες είναι στην πόρτα σου, με παράδοση από UPS ή DHL.

Χωρίς το άγχος των δασμών και των τελωνείων.

 

Έχει ειπωθεί πάρα πολλές φορές....ΔΕΝ είναι επίσημο μαγαζί! Είναι άλλος ένας reseller όπως όλα τα κινεζομάγαζα. Έχει ευρωπαϊκή αποθήκη όπως και το coolicool. Τα επίσημα μαγαζιά λέγονται mi όχι xiaomi, αφού έτσι έχει μετονομαστεί η εταρεία πια.

Link to comment
Share on other sites

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...