Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε σε ευχαριστώ το είχα παλιά το πρόγραμμα αυτό αλλά μετα από φορματ το έχασα θα καθίσω το βράδυ να το βρω και θα προσπαθήσω , να δω τι ψάρια θα πιάσω.

 

φίλε ενταξη όλα καλά ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, σε g3 που άρχισε τις επανεκκινήσεις ακόμα και στον φορτιστή, έγινε hard reset, αλλάχθηκε η μπαταρία με καινούρια γνήσια, ξανά hard reset, αλλά οι επανεκκινήσεις επιμένουν, και πολλές φορές γίνεται και bootloop. Χαλασμένη πλακέτα; Το κλαίμε; Είναι εκτός εγγύησης πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια και σε εμένα, πριν το στείλω για σέρβις είχα αλλάξει και εγώ μπαταρία αλλά μάταια.

Στο σέρβις είπαν ότι έφταιγε η πλακέτα την οποία και αλλάξανε (εντός εγγύησης).

Το κόστος αλλαγής απ'ότι θυμάμαι ήταν κάπου στα 150€ οπότε δεν συμφέρει με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μου αλλαξανε οθονη στο service 3 μερες πριν τελειώσει η εγγύηση!Ερώτηση:η νεα οθονη εχει εκ νεου εγγύηση;;

 

εχει ναι 2 χρονια οι πλακετες εχουν 2 χρονια και οι μπαταριες καλωδια 6 μηνες

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΡΤΑ SD

Καλη χρονια στο forum

Σιγουρα εχει αναφερθει αυτο που παρακατω θα γραψω αλλα στις τοσες σελιδες ΔΕΝ μπορω να το βρω

Μετα την τελευταια αναβαθμιση οταν ανοιγω ή κανω επανακινηση του τλφ μου γραφει

ΚΑΡΤΑ SD

Διαθεσιμο για την μεταφορα εικονων και αλλων αρχειων πολυμεσων.

Αυτο το ενοχλητικο "πραγματακι¨ πως μπορω να το εξαληψω ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΡΤΑ SD

Καλη χρονια στο forum

Σιγουρα εχει αναφερθει αυτο που παρακατω θα γραψω αλλα στις τοσες σελιδες ΔΕΝ μπορω να το βρω

Μετα την τελευταια αναβαθμιση οταν ανοιγω ή κανω επανακινηση του τλφ μου γραφει

ΚΑΡΤΑ SD

Διαθεσιμο για την μεταφορα εικονων και αλλων αρχειων πολυμεσων.

Αυτο το ενοχλητικο "πραγματακι¨ πως μπορω να το εξαληψω ?

Μετά τη τελευταία αναβάθμιση;

Εμένα μου το έκανε από τη πρώτη μέρα αυτό και το κάνει μέχρι και σήμερα.

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη τελευταία αναβάθμιση;

Εμένα μου το έκανε από τη πρώτη μέρα αυτό και το κάνει μέχρι και σήμερα.

 

Sent from my One Plus 5T

Προτού την αναβάθμιση δεν μου το έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάτοχος του κινητού εδώ και τρία χρόνια έμεινε από πλακέτα. έως τώρα ήμουν πολύ ευχαριστημένος. να το κάνω δύσκολα και πήρα την απόφαση να μετακομίσω στην Σάμη σήμερα περιμένω το s8 ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και την άμεση συνεργασία που είχαμε. Θα τα λέμε από νέα θέση .ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλά χρόνια καλής συμβίωσης με το lg g3 μου, άρχισε να εμφανίζει το μήνυμα "η κάρτα sim αφαιρέθηκε" και μετά από αντίστροφη μέτρηση 10 δευτερολέπτων κάνει restart.

Δεν το κάνει πάντα. Μπορεί μέσα σε μια ώρα να το κάνει και 20 φορές, αλλά μπορεί και για πολλές ώρες ναμην το κάνει. Παρατήρησα ότι το κάνει περισσότερο όταν χρησιμοποιώ data ή wifi, αν και το έχει κάνει κάποιες φορές όταν απλά καθόταν στο τραπέζι.

 

Είμαι φυσικά εκτός εγγύησης, και δεν το πάω για επισκευή. Έχει άραγε σωτηρία? Μήπως είναι απλά θέμα sim? Είχε κανείς αντίστοιχη εμπειρία?

 

Να αναφέρω ότι είναι ιδιαίτερα προσεγμένο, μετά από τόσα χρόνια είναι σαν καινούργιο, χωρίς πεσιματα και γρατζουνιές

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα . Χρειάζομαι τη βοήθειά σας . Επειδή είμαι λίγο ψαγμένος με φλασαρίσματα κινητών ένα φιλαράκι μου έδωσε το δικό του (LG G3 D855) που δεν ανοίγει . Και εξηγούμε .

Με βάση τα λεγόμενα του : πριν από ένα χρόνο περίπου του έκανε την αναβάθμιση σε Android MM . Άρχισε να έχει θέμα με την κάμερα που δεν εστίαζε . Μετά του έκανε κάποια ψιλό κολληματάκια . Από προχθές έσβησε και είναι τελείως νεκρό . Όταν το συνδέω με το φορτιστή τίποτα-νεκρό . Την μπαταρία την έβαλα σε εξωτερικό φορτιστή και δείχνει να έχει φορτίο . Υπέθεσα ότι φταίει η υποδοχή MicroUSB . Όταν το σύνδεσα με τον υπολογιστή το αναγνώρισε και μου έγραψε Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM15) .

Ψάχνοντας στο internet έπαθα πλάκα από τις αναφορές για bootloop και μπρικαρίσματα . Μόνο στο myphone βρήκα τρία νήματα για το G3 . Υπάρχει κάπου ένας οδηγός για επαναφορά από bootloop ή ξεμπρικάρισμα , επειδή κάτι τέτοιο υποθέτω πως έχει πάθει το κινητό .

Συγνώμη για το μακρινάρι και ευχαριστώ για την επερχόμενη βοήθεια .

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κλειστό και δεν φορτίζει καθόλου, τελείως νεκρό, τότε δεν θα σε βοηθήσει κανένα guide. Έχει καεί η πλακέτα και θέλει αντικατάσταση... που δεν συμφέρει αν είσαι εκτός εγγύησης

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κλειστό και δεν φορτίζει καθόλου, τελείως νεκρό, τότε δεν θα σε βοηθήσει κανένα guide. Έχει καεί η πλακέτα και θέλει αντικατάσταση... που δεν συμφέρει αν είσαι εκτός εγγύησης

 

Άσχημα τα νέα για το φίλο . Σας ευχαριστώ πολύ πάντως .

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είχα κάρτα WIND και όταν έβαζα δεδομένα έπαιζε κατευθείαν. Τώρα όμως άλλαξα και έβαλα whatsup , και έχω θεμα. Ενεργοποιω τα δεδομένα και δεν ανοίγουν. Αντίθετα αν κλείσω μερικές φορές τα δεδομένα, λειτουργία πτήσης κτλ. , τότε κάποια στιγμή μετα απο προσπάθειες ενεργοποιείται. Υπάρχει κανονικά 4g κτλ. στην περιοχη. Πήρα και ρυθμίσεις από Cosmote. Ενεργοποίησα και το 4g στο 1333. Είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είχα κάρτα WIND και όταν έβαζα δεδομένα έπαιζε κατευθείαν. Τώρα όμως άλλαξα και έβαλα whatsup , και έχω θεμα. Ενεργοποιω τα δεδομένα και δεν ανοίγουν. Αντίθετα αν κλείσω μερικές φορές τα δεδομένα, λειτουργία πτήσης κτλ. , τότε κάποια στιγμή μετα απο προσπάθειες ενεργοποιείται. Υπάρχει κανονικά 4g κτλ. στην περιοχη. Πήρα και ρυθμίσεις από Cosmote. Ενεργοποίησα και το 4g στο 1333. Είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα?

 

Για 2 μερες μου το εκανε και εμένα,καποιες φορες ανοιγαν και κάποιες οχι..Πρεπει να ειχε προβλημα η cosmote τωρα ειναι κομπλέ..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πηρα ενα 16gb με ενεργη θηκη και καινουργια μπαταρια στα 60€.

Φοραγε την 5.1.

Περασα την 6.0 και πεταει!!!!

Πολυ καλο "εργαλειο".

Τι lag κτλ.δουλευει ρολοι.........

Πολυ ομορφη συσκευη........

Στεκεται ανετα σημερα στην αγορα.......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Από την ΜΜ (6.0) Ναι αρκετά!

βρηκα ενα καινούργιο που το δινει φίλος για 90 ευρω ..

(το θελω για ενα γνωστο μου για να κανει την δουλεια του μια και εμεινε απο κινητό ..)

g4 και v10 ηταν καταστροφη στο θεμα αυτο ..

στο g3 ηταν πλακετας το θεμα η λειτουργικό?

θελω να πω αν παθει κατι επανέρχεται ?

μπορει το ποσο να φαινεται μικρο πανω αλλα η ταλαιπωρία αν μπλεξεις με τετοια δεν παλεύεται ..

Link to comment
Share on other sites

Συνέβη σε αρκετά άτομα όταν έκαναν την μετάβαση από lollipop σε ΜΜ. Γνωστής μου με official lollipop 2μιση χρόνων συσκευή με αλλαγμένη μπαταρία(είδε μεγάλη διαφορά) δουλεύει μια χαρά μέχρι σήμερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα γνωρίζω καλά τα LG είχα ουσιαστικά όλη την σειρά G (g2 g3 g4 & g6 για μερικές μέρες το τελευταίο).

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Συνέβη σε αρκετά άτομα όταν έκαναν την μετάβαση από lollipop σε ΜΜ. Γνωστής μου με official lollipop 2μιση χρόνων συσκευή με αλλαγμένη μπαταρία(είδε μεγάλη διαφορά) δουλεύει μια χαρά μέχρι σήμερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα γνωρίζω καλά τα LG είχα ουσιαστικά όλη την σειρά G (g2 g3 g4 & g6 για μερικές μέρες το τελευταίο).

 

αρα ειναι λειτουργικό το θεμα φανταζομαι ..

Link to comment
Share on other sites

Ε,βέβαια αφού την απέσυρε η εταιρεία μέσω ΟΤΑ και το update γίνεται μόνο μέσω pc αν θυμάμαι καλά
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...