Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είσαι μαμά rom/kernel, σίγουρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Θυμάμαι στο παλιό μου s2 που για να αλλάξει κανείς τη θερμοκρασία του χρώματος (Κ) έπρεπε να το υποστιρίζει ο kernel. Τώρα, για το G3 δεν έχω ψάξει καθόλου αν έχει βγάλει κάποιος dev kernel με τέτοιες μόντες.

 

Σχετικά με android 5.1.1... έχετε δει πουθενά κάποια ανακοίνωση σχετικά; Γιατί μου φαίνεται εξαιρετικά δύσκολο να πάρουμε αναβάθμιση τόσο σύντομα αν δεν υπάρχει ανακοίνωση. Εξίσου αδύνατο μου φαίνεται και να μην πάρουμε βέβαια κάποια στιγμή.... αλλά και πάλι, μιλώ με λόγια του αέρα, δεν γνωρίζω κάτι χειροπιαστό.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά σύμφωνα με πληροφορίες από γερμανικό φόρουμ, η 5.1.1 είναι στο τελικό στάδιο του τεσταρίσματος στην Κορέα και σε 2 εβδομάδες (από την ημέρα του δημοσιεύματος 1 εβδομάδα πριν, άρα σε μία εβδομάδα υπολογίζω) θα βγει για τα κορεάτικά και λίγες εβδομάδες μετά και για τα ευρωπαϊκα. Θα περιλαμβάνει και το νέο User Interface του G4. https://www.androidpit.de/lg-g3-android-update Edited by jim78
Link to comment
Share on other sites

Όχι μαμα είναι. Έψαξα λίγο στο hidden menu αλλά βρήκα μόνο για τον αισθητήρα της αυτόματης φωτεινότητας ρύθμιση. Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί διαφέρει η θερμοκρασία από πάνελ σε πανελ ενώ είναι για το ίδιο κινητό. Πάντως στο p6 που είχα είχε Επιλογή στο μενού των ρυθμίσεων.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν βάλεις Xposed και αγοράσεις greenify και σε συνεργασία με amplify και powernap θα δεις πραγματικά αποτελέσματα κατά την άποψη μου.Μετά από τόσα χρόνια και τόσο ψάξιμο με διάφορα μόνο με αυτά έχω δει προκοπή. Σε χρήση βέβαια δεν θα δεις διαφορά χωρίς να πειράξεις ρυθμίσεις σε κερνελ και λοιπά αλλά και εκεί πάλι απλά βελτίωση καθώς η μεγαλύτερη κατανάλωση γίνεται από την οθόνη σου. Για τα παραπάνω που όλα απαιτούν ρουτ καλύτερα να συνεχίσεις την κουβέντα στις τροποποιήσεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το Xposed μόνο με flashable zip μπαίνει στα G3?

 

και αν ναι, χαλάει το smart tips και το weather app σε stock rooted rom? (γιατί κάτι τέτοιο ακούγεται σε xda).

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,θέλω να δώσω την θήκη quick circle που έχω.Υπάρχει κάποια ενότητα κατάλληλη για να τη βάλω;
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λίγο πάνω από μιάμιση ώρα με tunein και κλειστή οθόνη με wifi η μπαταρία καρφωμένη στο 100%.

Βέβαια θα μου πεις συνηθίζει μετά να πέφτει κάπως απότομα από τη πλήρη φόρτιση έτσι κάνει πάντα η LG ξέρει το λόγο!

Η κατανάλωση της οθόνης είναι πελώρια ιδιαίτερα πάνω από το 60%.

Ίσως το greenify να κάνει δουλειά για εφαρμογές όπως το nokia map το είχα βάλει παλιότερα αλλά δεν έχω τέτοιες εφαρμογές που να δικαιολογούν τη χρήση του και το έβγαλα. Τώρα αν το nokia map τρώει μπαταρία δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,θέλω να δώσω την θήκη quick circle που έχω.Υπάρχει κάποια ενότητα κατάλληλη για να τη βάλω;

Στο buy&sell.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,θέλω να δώσω την θήκη quick circle που έχω.Υπάρχει κάποια ενότητα κατάλληλη για να τη βάλω;

 

Μπορείς και στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=401632 ίσως κάποιος να τη θέλει.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο σκέφτομαι κι εγώ, δεν ήταν βολική σαν αγορά.. πιο καλά η θηκούλα των 4€ που απλά καλύπτει τη πλάτη

 

ιιιιισως τη χρησιμοποιούσα αν η κάμερα δεν ακουμπούσε στις επιφάνειες που ακουμπάω το κινητό

 

αλλά και απροστάτευτη κάμερα και μερική προστασία οθόνης και άνοιξε/κλείσε με ενόχλησαν τελικά..

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόκειται να στείλω το τηλ. στο service για τη ρωγμή στο πλαίσιο του τηλ. στο πάνω μέρος δίπλα από τις υπέρυθρες, ξέρει κανείς τι κάνουν;

 

Υπάρχει περίπτωση να μου αλλάξουν συσκευή;

 

Μπορεί να μου πειράξουν κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κάνουν αντικατάσταση του πλαισίου μαζί με την οθόνη. Θα κάνουν και hard reset..

 

Πολλά κρούσματα τελευταία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παραδόξως εμένα ακόμα κρατάει αλλά το βλέπω να έρχεται... Μου φαίνεται σε όλους θα σκάσει αργά ή γρήγορα. Έχω αρχίσει να έχω αμφιβολίες σχετικά με την συζήτηση περί αστοχια υλικού και πιο πολύ τείνω στο μουφα υλικό στην προκειμένη περίπτωση...τεσπα ίδωμεν

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάνουν αντικατάσταση του πλαισίου μαζί με την οθόνη. Θα κάνουν και hard reset..

 

Πολλά κρούσματα τελευταία.

Εμένα παίδες πάντως hard reset δεν μου έκαναν. Απλά το χρώμα της οθόνης τώρα είναι θερμό ενώ πριν ήταν ψυχρό..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παίδες πάντως hard reset δεν μου έκαναν. Απλά το χρώμα της οθόνης τώρα είναι θερμό ενώ πριν ήταν ψυχρό..

Και σε φίλη μου που άλλαξαν οθόνη λόγω σπασιματος δεν της έκαναν hard reset αλλά πριν το πάει κάποιος καλό είναι να έχει πάρει back up

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παραδόξως εμένα ακόμα κρατάει αλλά το βλέπω να έρχεται... Μου φαίνεται σε όλους θα σκάσει αργά ή γρήγορα. Έχω αρχίσει να έχω αμφιβολίες σχετικά με την συζήτηση περί αστοχια υλικού και πιο πολύ τείνω στο μουφα υλικό στην προκειμένη περίπτωση...τεσπα ίδωμεν

Αν το κοιτάξεις απέναντι από το φως πάνω από την τρύπα του μικροφώνου αν είναι να ραγίσει θα αχνοφαίνεται μια ελαφριά γραμμή. Αυτή όταν έρθει η ώρα θα γίνει ραγισμα. Είχα διαβάσει τα ποστ πιο πριν γι αυτο αυτό το παρατήρησα πριν ακόμα μου ραγίσει.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κοιτάξεις απέναντι από το φως πάνω από την τρύπα του μικροφώνου αν είναι να ραγίσει θα αχνοφαίνεται μια ελαφριά γραμμή. Αυτή όταν έρθει η ώρα θα γίνει ραγισμα. Είχα διαβάσει τα ποστ πιο πριν γι αυτο αυτό το παρατήρησα πριν ακόμα μου ραγίσει.

 

ακριβως οπως τα λες ειναι. και εμενα σε καποια φαση θα γινει το ανοιγμα, προς το παρον πρεπει να ψαξεις πολυ για να τη δεις. ισα ισα που αχνοφαινεται. κριμα και ενα χρονο τωρα εχει περασει τα πανδεινα και δεν ειχε το παραμικρο θεμα, ποσο βαριεμαι να ξεροοταρο και να ξαναροοταρο οταν ανοιξει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παραδόξως εμένα ακόμα κρατάει αλλά το βλέπω να έρχεται... Μου φαίνεται σε όλους θα σκάσει αργά ή γρήγορα. Έχω αρχίσει να έχω αμφιβολίες σχετικά με την συζήτηση περί αστοχια υλικού και πιο πολύ τείνω στο μουφα υλικό στην προκειμένη περίπτωση...τεσπα ίδωμεν

 

εγω νομιζω θα το παθουν ολοι αργα η γρηγορα απ οτι φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Ωραία...

Αν λοιπόν κι εφόσον γίνει αντικατάσταση του πλαισίου και της οθόνης όπως αναφέρθηκε παραπάνω και ξαναέχουμε τα ίδια, τι γίνεται;

 

Αν συμβεί κάτι τέτοιο εκτός εγγύησης;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία...

Αν λοιπόν κι εφόσον γίνει αντικατάσταση του πλαισίου και της οθόνης όπως αναφέρθηκε παραπάνω και ξαναέχουμε τα ίδια, τι γίνεται;

 

Αν συμβεί κάτι τέτοιο εκτός εγγύησης;

 

Ε μετά από δύο χρόνια τι σε νοιάζει η εγγύηση. τα έφαγε τα λεφτά του. Το ίδιο δεν γίνεται με όλα τα πράγματα. Δηλαδή αν στο αυτοκίνητο χαλάσει κάτι μετά τα 2 χρόνια τι θα πεις. Εκεί κιόλας μπορείς να πεις γιατί πιθανότερο δεν το έχεις αλλάξει. Στο κινητό αν δεν το έχεις τότε ήδη ψάχνεις να το αλλάξεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν το κοιτάξεις απέναντι από το φως πάνω από την τρύπα του μικροφώνου αν είναι να ραγίσει θα αχνοφαίνεται μια ελαφριά γραμμή. Αυτή όταν έρθει η ώρα θα γίνει ραγισμα. Είχα διαβάσει τα ποστ πιο πριν γι αυτο αυτό το παρατήρησα πριν ακόμα μου ραγίσει.

Οχι ρε γμτ.. Κι εγω που νομιζα οτι ειμαι εντάξει.. Αχνοφαίνεται και σε μενα η γραμμη. Σαν να εχει ψιλοχαραχθει καταλαθος. Ανεπαισθητο σημαδακι :(

Εχω το γκρι, νομιζα μονο στο λευκο εμφανιζεται το προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου εχει μια γραμμη απο ακρη σε ακρη σαν το πλαστικο να εχει νερα.

 

 

Ατυχες το παραδειγμα με το αυτοκινητο... Οταν προκειται για κατασκευαστικο λαθος το καλυπτει η εταιρεια ακομα και εκτος εγγυησης. Το ιδιο θα πρεπει να κανει και η lg... Το ποτε πιστευει καποιος οτι ενα κινητο τα εβγαλε τα λεφτα του διαφερει... Η lg οφειλει ειτε να λυσει το θεμα ειτε να το καλυπτει μεσω εγγυησης για οσο υπαρχουν καταναλωτες με το συγκεκριμενο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου εχει μια γραμμη απο ακρη σε ακρη σαν το πλαστικο να εχει νερα.

 

 

Ατυχες το παραδειγμα με το αυτοκινητο... Οταν προκειται για κατασκευαστικο λαθος το καλυπτει η εταιρεια ακομα και εκτος εγγυησης. Το ιδιο θα πρεπει να κανει και η lg... Το ποτε πιστευει καποιος οτι ενα κινητο τα εβγαλε τα λεφτα του διαφερει... Η lg οφειλει ειτε να λυσει το θεμα ειτε να το καλυπτει μεσω εγγυησης για οσο υπαρχουν καταναλωτες με το συγκεκριμενο κινητο.

 

Διαφωνώ αλλά δεν είναι το θέμα εδώ για να γίνει ανάλυση για τις εγγυήσεις και πως είναι όντως. Τώρα στα όρια του τι θεωρεί ο καθένας για την απόσβεση υπάρχουν και κάποια λογικά όρια. Αντικειμενικά όρια. Θεωρώ ότι η διετία είναι άκρως αντικειμενική.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,θέλω να δώσω την θήκη quick circle που έχω.Υπάρχει κάποια ενότητα κατάλληλη για να τη βάλω;

Τι χρώμα είναι και πόσο την πουλάς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!Μια γνωστη μου θελει να παρει το 16αρι το g3 αλλα τα μονα σκρουτζομαγαζα που το εχουν σε λογικη τιμη εως 320.Το βρισκω στο phonegallery αλλα ειναι branded vodafone.Tι εχει μεσα οταν εννοει branded ρε παιδες?Ποια ειναι τα "αρνητικα"??Επισης παιζει με την εγγυηση τιποτα??Κ αν ειναι να το κανω unbranded και περασω την στοκ απo to lg flash tool θα αλλαξει το s/n και θα χασω εγγυηση??Αν μπορειτε απαντηστε μου οποιος ξερει γιατι θελει η κοπελα να παρει το κινητο αμεσα και αν μπορω να της πω τι να κανει αν ειναι να το παρει τελικα ή οχι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...