Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς χρησιμοποίησες το smart cleaning που εκτός από την προσωρινή cache των εφαρμογών, τα κατεβασμένα αρχεία, διαγράφει και εφαρμογές που έχουν καιρό να χρησιμοποιηθούν για εξοικονόμηση χώρου..

Βέβαια αυτό μπορείς να να το ρυθμίσεις , το τι θες να καθαρίζει το smart cleaning

 

Το smart cleaning σβήνει και προεγκατεστημένες εφαρμογές; Το Quick remote δεν ειναι προεγκατεστημένο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το smart cleaning σβήνει και προεγκατεστημένες εφαρμογές; Το Quick remote δεν ειναι προεγκατεστημένο;

Ναι σβηνει τα παντα. Και εμενα μου βγαζει να σβησω το remote αν και το χρησιμοποιω καθε μερα... Μαλλον επειδη δεν το ανοιγω απο τις εφαρμογες

[ATTACH]61463[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα το 32gb .Τι κινηταρα ειναι αυτη?Ερχομαι απο g2 το οποιο δεν με ειχε ξετρελανει.Το κινητο ειναι ΑΠΕΧΤΟ!Πρωτη φορα μεσα απο το σπιτι μου κλειδωνω gps σε 3 δευτερολεπτα και στα 8 δευτερολεπτα εχω ακριβεια 30 ποδια(WTF?!?).Για την οθονη ουτε λογος ,τελεια.Οσο για την κατασκευη αγορασα το χρυσο και φαινεται πραγματικα πολυ γκλαμουρατο.Το λατρεψα λεμε...να μην ζεσταινοταν και τοσο θα ταν τελειο απ ολες τις μεριες!

 

Edit:Το gps ειναι καλυτερο (τεσταρισμενο) απο iphone 6 moto g lumia 930 lg g2 galaxy s3 που εχω στο σπιτι...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά όλους το βρήκα να βοηθήσετε :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ παιδιά όλους που με βοηθήσατε :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση. Πηρα σημερα μια 64αρα καρτουλα και το usb adaptor που εχω την βλεπει σαν 32αρα διοτι δεν την υποστηριζει μαλλον. Το θεμα ειναι οτι για να την κανω φορματ και να την κανω 64αρα επρεπε να την βαλω σε ενα ταμπλετ που εχω και δινοντας δικαιωματα να φανει σαν δισκος τοτε μπορεσα να την κανω φορματ αλλα μονο σε exfat και ntfs και Fat32 επιλογη δεν υπηρχε. Εντωμεταξυ αν την διαμορφωσω στο κινητο τοτε με το που την βαζω στο pc ζηταει παλι διαμορφωση. Θελω κατι ωστε αν μπει σε pc να διαβαζεται. Και τελικα την εκανα exfat. Απλα τωρα που ειναι νωρις πριν γεμισει εχει δουλεψει κανεις exfat στο G3? Ειχε κανενα προβλημα? Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι φαινεται μονο εγω δεν αντιμετωπιζω προβληματα με την μπαταρια και τις θερμοκρασιες(τουλαχιστον απ την αισθηση στο χέρι)...Εχω το κιν μια βδομαδα και τοσο η μπαταρια οσο και ολα τα υπολοιπα με ικανοποιουν πληρως(32gb χρυσο)...Το μονο που εχω προσεξει ειναι διαφορα κρασαρισματα στις ρυθμισεις και στην αρχικη οθονη,αλλα ειναι σπανια και δεν με αγγίζουν ιδιαιτερα ουτε επηρεάζουν τη λειτουργικοτητα του κινητου...
Link to comment
Share on other sites

Αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα εμεις με τα κρασαρισματα της αρχικης χαχα... Και εμενα το εκανε σπανια αλλα τωρα τελευταια το κανει 3-4 φορες την ημερα...
Link to comment
Share on other sites

Αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα εμεις με τα κρασαρισματα της αρχικης χαχα... Και εμενα το εκανε σπανια αλλα τωρα τελευταια το κανει 3-4 φορες την ημερα...

 

και με nova το κανει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει να σου πω την αληθεια. Ειχα nova στο προηγουμενο κινητο και στο g3 ειπα να κρατησω τον στοκ...

Παντως οταν το πρωτοανεφερα ημουν ο μονος με αυτο το "θεματακι" και τωρα τσουπ ξεπηδανε ενας ενας...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει να σου πω την αληθεια. Ειχα nova στο προηγουμενο κινητο και στο g3 ειπα να κρατησω τον στοκ...

Παντως οταν το πρωτοανεφερα ημουν ο μονος με αυτο το "θεματακι" και τωρα τσουπ ξεπηδανε ενας ενας...

 

Με nova παντος νομιζω δεν θα ξαναεμφανιστει, ισως και το προβλημα με τις ρυθμισεις. παλια που ειχα nova δεν ειχα ποτε αυτα τα θεματα, μαλλον επειδη ειχα το nova.

Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα το 32gb .Τι κινηταρα ειναι αυτη?Ερχομαι απο g2 το οποιο δεν με ειχε ξετρελανει.Το κινητο ειναι ΑΠΕΧΤΟ!Πρωτη φορα μεσα απο το σπιτι μου κλειδωνω gps σε 3 δευτερολεπτα και στα 8 δευτερολεπτα εχω ακριβεια 30 ποδια(WTF?!?).Για την οθονη ουτε λογος ,τελεια.Οσο για την κατασκευη αγορασα το χρυσο και φαινεται πραγματικα πολυ γκλαμουρατο.Το λατρεψα λεμε...να μην ζεσταινοταν και τοσο θα ταν τελειο απ ολες τις μεριες!

 

Edit:Το gps ειναι καλυτερο (τεσταρισμενο) απο iphone 6 moto g lumia 930 lg g2 galaxy s3 που εχω στο σπιτι...

Ε ζεσταίνεται λίγο αλλά σε νορμάλ πλαίσια μην σε αγχώνει! Καλορίζικο!

Δεν το εχω δοκιμασει να σου πω την αληθεια. Ειχα nova στο προηγουμενο κινητο και στο g3 ειπα να κρατησω τον στοκ...

Παντως οταν το πρωτοανεφερα ημουν ο μονος με αυτο το "θεματακι" και τωρα τσουπ ξεπηδανε ενας ενας...

 

Με nova παντος νομιζω δεν θα ξαναεμφανιστει, ισως και το προβλημα με τις ρυθμισεις. παλια που ειχα nova δεν ειχα ποτε αυτα τα θεματα, μαλλον επειδη ειχα το nova.

Αυτή η συνάδελφος μου που το παθαινε συνέχεια (τώρα πήρε το dual sim το 32αρι από 16αρι αλλά πάλι δεν έφυγε από g3 :p ) είχε βάλει Apex και είχε σταματήσει να της το πετάει ή αν θυμάμαι καλά της το πέταξε κάνα δυο φορές μετά.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε ζεσταίνεται λίγο αλλά σε νορμάλ πλαίσια μην σε αγχώνει! Καλορίζικο!

 

 

 

Αυτή η συνάδελφος μου που το παθαινε συνέχεια (τώρα πήρε το dual sim το 32αρι από 16αρι αλλά πάλι δεν έφυγε από g3 :p ) είχε βάλει Apex και είχε σταματήσει να της το πετάει ή αν θυμάμαι καλά της το πέταξε κάνα δυο φορές μετά.

 

πιθανο και με apex, Ο nova οπως και να το κανουμε ειναι ειναι top launcer ειδικα τωρα στην τελευταια εκδοση 4. εχει γινει πολυ πιο σβελτος. παντως αυτο το θεμα με ρυθμισεις και την οθονη και πριν το κανω root δεν τα ειχα ποτε, ισως κανενας αλλος launcer πιστευω θα βοηθησει σε τετοια θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχα το knock code θα το εκανα οχι σημερα αλλα εχθες... Ειναι το πρωτο πραγμα που κατεβασα στο κινητο για να μπορω να ρυθμισω το home button να ανοιγει τις εφαρμογες και ετσι να κερδισω λιγο χωρο στην αρχικη μου σελιδα οπως το ειχα και στο nexus... Αλλα το knock code με βολευει παρα πολυ και δεν θελω να εχω ξεχωριστη εφαρμογη για αυτο...
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μην καταλαβαίνω σωστά τι εννοείς αλλά το knock code δουλεύει με όποιο launcher εφόσον έχεις stock kernel.

Τα knock on & off δουλεύουν μια χαρά με τον nova. Πιο εύκολα με prime όμως και με free.

FC δεν έχω ποτέ παρά μονάχα αν κατά λάθος πάω να ανοίξω κάτι που έχω παγώσει με titanium.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,επειδή κάνω σκέψεις για την αγορά του,32γίγα,αυτά τα κρασαρίσματα,λαγκ κτλ τα έχετε όλοι?...η απλά κάποιες συσκευές,ίσως και με θέματα κάποιων εφαρμογών τα εμφανίζουν?
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μην καταλαβαίνω σωστά τι εννοείς αλλά το knock code δουλεύει με όποιο launcher εφόσον έχεις stock kernel.

Τα knock on & off δουλεύουν μια χαρά με τον nova. Πιο εύκολα με prime όμως και με free.

FC δεν έχω ποτέ παρά μονάχα αν κατά λάθος πάω να ανοίξω κάτι που έχω παγώσει με titanium.

Οταν το ειχα δοκιμασει δεν ειχαν τετοια επιλογη. Γινοταν μονο αν λατουσες στι notification bar η εαν κατεβαζες καποια επιπλεον εφαρμογη και οριζες με διπλο ταπ να σου ανοιγει τη συγκεκριμενη εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,επειδή κάνω σκέψεις για την αγορά του,32γίγα,αυτά τα κρασαρίσματα,λαγκ κτλ τα έχετε όλοι?...η απλά κάποιες συσκευές,ίσως και με θέματα κάποιων εφαρμογών τα εμφανίζουν?

Εντάξει τη τρίχα μην την κάνουμε τριχιά. Με μόνες αλλαγές σε nova launcher και με root το 32αρι μου δεν έχει κανένα θέμα. Βρείτε μου ένα κινητό με αυτά τουλάχιστον τα χαρακτηριστικά και απροβλημάτιστο 100% να το πάρω και γω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,επειδή κάνω σκέψεις για την αγορά του,32γίγα,αυτά τα κρασαρίσματα,λαγκ κτλ τα έχετε όλοι?...η απλά κάποιες συσκευές,ίσως και με θέματα κάποιων εφαρμογών τα εμφανίζουν?

Φίλε μου για ελαχιστα πράγματα μιλάμε και τα κρασαρισματα είναι μια στο τόσο. Μην αγχώνεσαι παρτο και κοίτα να το χαρείς το τηλέφωνο είναι πολύ καλό

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κλείνω 3 μέρες με το κινητ και είμαι πολύ ευχαριστημένος απίστευτη οθόνη πολύ ωραίο ui αρκετά καλό ηχείο. Έχω καλό σήμα με νορμάλ χρήση έβγαλε 2 μέρες η μπαταρια σήμερα όταν έπεσε κάτω από το 20% την έβαλα να φόρτιση. (στην πορεία θα βγάζω λιγότερες ώρες αλλά και πάλι είμαι ευχαριστημένος εφόσον θα βγάζω άνετα την ημέρα) Η φωτεινότητα είναι στο 30 εντός σπιτιού και 50 εκτός, την νύχτα το βάζω σε save energy mode. Πρόβλημα υπερθέρμανση δεν έχω, μπορεί το κινητό να ζεσταθει μετά από 30 λεπτά ομιλίας η 20 λεπτά flipboard και μουσικής αλλά πιστεύω ότι ωφεληθείτε κυρίως από εμάς δλδ τα χέρια μας, αυτή κτλπ.

 

 

Και μια φιλική συμβολή ευχαριστηθείτε το κινητό και μην χάνετε χρόνο ψάχνοντας ελαττώματα.

Edited by VaggD
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τη τρίχα μην την κάνουμε τριχιά. Με μόνες αλλαγές σε nova launcher και με root το 32αρι μου δεν έχει κανένα θέμα. Βρείτε μου ένα κινητό με αυτά τουλάχιστον τα χαρακτηριστικά και απροβλημάτιστο 100% να το πάρω και γω.

 

Φίλε μου για ελαχιστα πράγματα μιλάμε και τα κρασαρισματα είναι μια στο τόσο. Μην αγχώνεσαι παρτο και κοίτα να το χαρείς το τηλέφωνο είναι πολύ καλό

 

ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις:respect:....ίσως,προσεχώς, να πάψω από μέλος του g2 και να γίνω μέλος του g3.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανενα αξιοπιστο app που να κλειδωνει εφαρμογες οπως το facebook messenger?

 

smart applock δες

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! θελει αν παρει η αδερφη μου το G3 και σκεφτομαι πιο να διαλεξω το 32αρι ή το 16αρι ;; εκτος απο την Ραμ εχουν καποια αλλη διαφορα; στο μοντεμ πχ ξερω εγω! ή δεν παιζουν αυτα εδω μονο στην σαμσουνγκ;! νομιζω το 32αρι ειναι εισαγωγη δεν ερχεται εδω εγγυηση κανονικα εχει; σας ευχαριστω εκ των πρωτερων και σρ αν το γραφω σε λαθος τοπικ
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα τους ειναι η ram (2 η 3) και η μνημη (16 η 32). Κατα τα αλλα ειναι ολοιδια! Επισης εισαγεται κανονικοτατα και το 32αρι, οποτε δεν υπαρχει θεμα μη καλυψης απο εγγυηση.

Με τη διαφορα που εχουν σημερα τα 2 μοντελα, αν τα εχεις δωσε τα να παρεις το 32αρι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...