Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω ελπιζω οτι το g3 δεν παιρνει ακομα 5.1 γιατι θα παρει το ui του g4... Δεν ειναι λογικο το g3 s να τρεχει 5.1(οι χρηστες εχουν πολλα παραπονα) και το g3 5.0.

Χω την εντύπωση ότι το g3 s έχει πάρει 5.0.2 όχι 5.1

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχεις δικιο...εγω μπερδευτηκα...

Ακριβώς όπως και το g2.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ λίγο πιο γρήγορη πτώση της μπαταρίας. Από τι μπορεί να οφείλεται? Γενικά τί μπορώ να κάνω από τις ρυθμίσεις για να μην πέφτει γρήγορα? Για παράδειγμα τώρα από το 100 πήγε στο 90% σε μισή ώρα με ανοιχτά τα δεδομένα και 15 λεπτά σερφάρισμα facebook
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω βγαίνω λίγο Εκτός θέματος υπάρχει θήκη που να μπαίνει και στην θάλασσα δλδ να καλύπτει όλο το κινητό αλλά να μπορώ να μπω και στο κινητό δλδ να πιάνει η αφή???
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω βγαίνω λίγο Εκτός θέματος υπάρχει θήκη που να μπαίνει και στην θάλασσα δλδ να καλύπτει όλο το κινητό αλλά να μπορώ να μπω και στο κινητό δλδ να πιάνει η αφή???

Στο ebay έχει διάφορες αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορούν να εγγυηθουν την αδιάβροχοποιηση... Δύσκολα θα το έκανα εγώ προσωπικά .. Και είναι και πανάκριβες. Γνώμη μου κυκλοφορούν φωτογραφικές μηχανές με 60€-70€ αδιάβροχες που κάνουν μια χαρά την δουλειά τους από το να πας να δώσεις 30€-40€ για μια θήκη και να παίξεις και το κινητό κορώνα γράμματα χίλιες φορές να πας να πάρεις μια

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ λίγο πιο γρήγορη πτώση της μπαταρίας. Από τι μπορεί να οφείλεται? Γενικά τί μπορώ να κάνω από τις ρυθμίσεις για να μην πέφτει γρήγορα? Για παράδειγμα τώρα από το 100 πήγε στο 90% σε μισή ώρα με ανοιχτά τα δεδομένα και 15 λεπτά σερφάρισμα facebook

Το έχουμε πει. Δεδομένα και οθόνη = υψηλή κατανάλωση. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Αν είσαι σε χώρο με wifi να χρησιμοποιείς αυτό. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια οπως και πολλοι απο εδω που περασαμε την cloudy η οποιαδηποτε αλλη σε περιπτωση που θελουμε να περασουμε τη συσκευη την 20i π.χ τι πρεπει να κανουμε??να κατεβασουμε το kdz αρχειο που ειναι το λογισμικο και να το φλασαρουμε..Καλα ολα αυτα αλλα μετα με το root παλι τα ιδια(διαδικασια και τα σχετικα).Λογικα θα βγει κανα update σε καμια cloudy για την 20i ή γενικα σε custom για να μην χρειαστει ολη αυτη η διαδικασια για το στοκ κομματι(official) ε??
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια οπως και πολλοι απο εδω που περασαμε την cloudy η οποιαδηποτε αλλη σε περιπτωση που θελουμε να περασουμε τη συσκευη την 20i π.χ τι πρεπει να κανουμε??να κατεβασουμε το kdz αρχειο που ειναι το λογισμικο και να το φλασαρουμε..Καλα ολα αυτα αλλα μετα με το root παλι τα ιδια(διαδικασια και τα σχετικα).Λογικα θα βγει κανα update σε καμια cloudy για την 20i ή γενικα σε custom για να μην χρειαστει ολη αυτη η διαδικασια για το στοκ κομματι(official) ε??

Η cloudy έχει βάση την 20k που port απο κορεατικο μοντέλο. Σε περίπτωση που θέλεις update καλό είναι να περιμένεις να βγει καποια custom. Αν φλασαρεις το kdz μετα θα θέλει ολη τη διαδικασία που είπες για root. Δεν ξέρω αν έχει βγει κιολας root για την 20i.

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος τροπο για να βαλω ενα διακοπτη 2g/3g ειτε στις γρηγορες ρυθμισεις ειτε στην αρχικη οθόνη σε μαμα ρομ;;;Εκδοση 20h και δεν το εχω ρουταρει... Edited by johnakis25
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αγόρασα ένα LG G3 και έχω ένα πρόβλημα που δεν μπορώ να το καταλάβω ούτε η LG na βοηθήσει. Βάζω το κινητό σε λειτουργία GSM μια χαρά σήμα ανοίγω τα δεδομένα πέφτει μια μια γραμμή και βγάζει το γράμμα Ε δίπλα που είναι αργό ίντερνετ. Εν μέρει είναι φυσιολογικό αυτό. Μετά βάζω τη λειτουργία GSM/WCDMA και ανοίγω τα δεδομένα εκεί που περιμένεις να πιάσει 3g και να βγάλει το σήμα Η συνεχίζει και πολύ αργό ίντερνετ και το σήμα Ε. Το παράξενο είναι ότι άμα κάνω μια απλή κλήση ακόμα και χωρίς να μιλήσω μετά το σήμα γίνεται 3g. Γιατί γίνεται αυτό και αν μπορεί κάποιος να μου πει πως διορθώνετε;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! έλα στο επίσημο νήμα του g3 εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=394809 και αν θες ξανακάνε το ερώτημα για να μπορέσουν περισσότερα άτομα που έχουν την συσκευή να σε βοηθήσουν!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλαξει κανενας σας, μεσα στην εγγυηση, οθονη στο g3 ; Ρωταω γιατι στο δικο μου εβγαλε μια κιτρινιλα πανω αριστερα, το εστειλα procordia, και απο τοτε που γυρισε το κινητο απο το service παρατηρω οτι η καινουρια οθονη ειναι πιο γυαλιστερη (reflective). Ρωταω γιατι νομιζω οτι η αρχικη οθονη του τηλεφωνου αντανακλουσε λιγοτερο το φως.....ξερει κανεις τιποτα; Edited by zlatcokimi
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αγόρασα ένα LG G3 και έχω ένα πρόβλημα που δεν μπορώ να το καταλάβω ούτε η LG na βοηθήσει. Βάζω το κινητό σε λειτουργία GSM μια χαρά σήμα ανοίγω τα δεδομένα πέφτει μια μια γραμμή και βγάζει το γράμμα Ε δίπλα που είναι αργό ίντερνετ. Εν μέρει είναι φυσιολογικό αυτό. Μετά βάζω τη λειτουργία GSM/WCDMA και ανοίγω τα δεδομένα εκεί που περιμένεις να πιάσει 3g και να βγάλει το σήμα Η συνεχίζει και πολύ αργό ίντερνετ και το σήμα Ε. Το παράξενο είναι ότι άμα κάνω μια απλή κλήση ακόμα και χωρίς να μιλήσω μετά το σήμα γίνεται 3g. Γιατί γίνεται αυτό και αν μπορεί κάποιος να μου πει πως διορθώνετε;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αγόρασα ένα LG G3 και έχω ένα πρόβλημα που δεν μπορώ να το καταλάβω ούτε η LG na βοηθήσει. Βάζω το κινητό σε λειτουργία GSM μια χαρά σήμα ανοίγω τα δεδομένα πέφτει μια μια γραμμή και βγάζει το γράμμα Ε δίπλα που είναι αργό ίντερνετ. Εν μέρει είναι φυσιολογικό αυτό. Μετά βάζω τη λειτουργία GSM/WCDMA και ανοίγω τα δεδομένα εκεί που περιμένεις να πιάσει 3g και να βγάλει το σήμα Η συνεχίζει και πολύ αργό ίντερνετ και το σήμα Ε. Το παράξενο είναι ότι άμα κάνω μια απλή κλήση ακόμα και χωρίς να μιλήσω μετά το σήμα γίνεται 3g. Γιατί γίνεται αυτό και αν μπορεί κάποιος να μου πει πως διορθώνετε;

 

τι δίκτυο έχεις?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

cosmote kai evala kainouria karta otan to pira

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να το γυρίσεις σε αυτόματο gsm/wcdma/Lte?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα δοκίμασα αλλά τίποτα έχω 1-2 γραμμές σήμα σε 3g δίκτυο και όταν πιάνει τα δεδομένα πρέπει να κάνω κλήση για να πάει σε 3g από 2g. Δεν το έχω ξαναδεί αυτό το πράγμα. Απλά είπα μήπως ξέρει κάποιος αν είναι πρόβλημα της κάρτας ή του Software ή hardware.
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα δοκίμασα αλλά τίποτα έχω 1-2 γραμμές σήμα σε 3g δίκτυο και όταν πιάνει τα δεδομένα πρέπει να κάνω κλήση για να πάει σε 3g από 2g. Δεν το έχω ξαναδεί αυτό το πράγμα. Απλά είπα μήπως ξέρει κάποιος αν είναι πρόβλημα της κάρτας ή του Software ή hardware.

 

Κοιτά γενικά το G3 δεν έχει και το πιο ισχυρό σήμα. Πριν σε αυτή τη περιοχή δεν είχες θέμα σωστά? απο ποιότητα κλήσεων και ταχύτητα internet πως είναι?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πριν είχα το xperia neo V, παλιό κινητό αλλά τα τα λεφτά του τα έβγαλε. Όχι με το προηγούμενο έχανα καμιά φορά το σήμα αλλά γύρναγε μόνο του μόλις έπιανε 3g σήμα. Ποιο είναι το φυσιολογικό dpm που πρέπει να έχει?
Link to comment
Share on other sites

Πριν είχα το xperia neo V, παλιό κινητό αλλά τα τα λεφτά του τα έβγαλε. Όχι με το προηγούμενο έχανα καμιά φορά το σήμα αλλά γύρναγε μόνο του μόλις έπιανε 3g σήμα. Ποιο είναι το φυσιολογικό dpm που πρέπει να έχει?

Δεν ξέρω πιο είναι το φυσιολογικό εγώ έχω [ATTACH]61663[/ATTACH]αυτό τώρα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο την lg για να στείλω την συσκευή να με την επισκευάσουν για το ράγισμα που έχει. Θα με στείλουν και άλλη συσκευή να έχω μέχρι να με το κάνουν. Με είπαν ότι θέλει και αποδηξη αγοράς. Έλα όμως που δεν το βρίσκω.. Τι κάνω; Χωρίς αποδηξει δεν το δέχονται λένε. Το είχα παραγγείλει ηλεκτρονικά. Από Αθήνα μέσω skroutz. Ψάχνω να βρω από που αλλά δεν θυμάμαι. Είναι απαραίτητη η απόδειξη;;

 

Βρήκα το μαγαζί που το είχα αγοραση και θα με στείλουν με email την αποδηξεί.

tokinito.gr

Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Κάπου εκεί έχω και εγώ. Μάλλον είναι το καλύτερο κινητό χωρίς καλή κεραία :p

 

Χιλιες φορες να εχω λιγο πιο αδυνατο σημα παρα να εχω τεραστιο sar...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

εχω τωρα λιγες μερες το κινιτο και δεν μπορω να του βαλω το 4γ. εχω καρρτα σιμ του 2007 μηπως πρεπει να αλλαξω? στην κοσμοτε μου ειπαν να ενεργοποιησω καποιο πακετο ιτερνετ ε εγω ειχα και μου ελεγε να βαλλω αλλο...

εκανα και το αλλο παω στις ρυθμησεις να του βαλω το 4γ και οταν παταω πανω στο δικτυο lte αργη πολυ και δεν μπαινει ποτε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...