Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά προσπαθώ να συνδεθώ στο wifi μιας καφετέριας και όταν πατάω κωδικό μου λέει απέτυχε η σύνδεση και με πετάει στην αρχική οθόνη.Του αδερφού μου πολύ μικρότερης κατηγορίας τηλ. συνδέετε κανονικά.Α ρε Lg!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eχω χασει την μπαλα.....:w00t::dizzy:

 

...you are not alone!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το συγκεκριμένο φοράει τον Qualcomm Snapdragon 800 2.3 GHz και όχι τον Qualcomm Snapdragon 801 2.5 GHz.

 

Αυτό με τον 801 αυτή την στιγμή ξεκινάει από 406€.

 

Τι είναι προτιμότερο Snapdragon 801 με 2gb ή Snapdragon 800 με 3gb και με ποια κριτήρια η απάντηση;

Link to comment
Share on other sites

Όλες τις κάρτες δέχεται. Προσωπικά πλήρωσα με μια debit mastercard.

 

αντε παλι καλα που δεχεται χρεωστικες :) βεβαια εχω visa

 

Ήδη έκλεισα αρκετές ώρες λειτουργίας χωρίς το παραμικρό. Ενθαρρυντικό θα έλεγα.

 

εκανα δοκιμη με κανονικη καρτα οχι κομμενη (η οποια σε νεξους 5 λειτουργει αριστα) κ τλκ τπτ παλι τα ιδια παρασιτα, σημερα εφυγε γ τ προκορντια το δικο μου αντε να δουμε τι θα γινει...........:confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια ξερει κανεις τι ειναι το (EAN Code : 8806084960955) ....πως κατρακυλαει ετσι η τιμη στα σκρουτζομαγαζα 379e ..,.καλησπερα στην παρεα. Θελω να κανω αγορα και εχω παθει πλακα .http://www.ebw.gr/el/product/1380391/LG-G3-D855

 

Κωδικός Προϊόντος: 1380391

EAN Code: 8806084958471

Part Number: LGD855.ACZEKG

 

τη σ.ν. ειναι??

 

μακρια απο αυτο το μαγαζι :mad: δες ποσες αρνητικες αξιολογησεις εχει στο skroutz

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια σχετικά με τη microsd τι να παραγγείλω SDXC ή UHS-I ή UHS-II;

Στη Sony dslt από το κατάστημα μου πρότειναν και έβαλα microsd UHS-I αλλά βγάζει μόνο 1080p βίντεο με ανώτερο όμως φορμά εικόνας. Στο κινητό με μεγαλύτερη ανάλυση τι να πάρω είναι απαραίτητο να πάω στο UHS-II γιατί βλέπω το φορμά είναι mpeg4 δεν πρέπει να είναι τόσο απαιτητικό μια γνώμη κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις τι ειναι το (EAN Code : 8806084960955) ....πως κατρακυλαει ετσι η τιμη στα σκρουτζομαγαζα 379e ..,.καλησπερα στην παρεα. Θελω να κανω αγορα και εχω παθει πλακα .http://www.ebw.gr/el/product/1380391/LG-G3-D855

 

Κωδικός Προϊόντος: 1380391

EAN Code: 8806084958471

Part Number: LGD855.ACZEKG

 

τη σ.ν. ειναι??

Που το γραφει δηλαδη ρε παιδια οτι φοραει τον SnapDragon 800;

Το μονο που γραφει ειναι αυτο το "2.3 GHz". Μηπως ειναι λιγες οι φορες που αυτα τα site's γραφουν αλλα αντι αλλων στα χαρακτηριστικα;

Υπαρχει και καποιο μοντελο που φοραει τον 800αρι, αλλα λεγεται LG G3 A. Το μοντελο ομως αυτο εχει 5.2 ιντσες οθονη FHD, 2GB ram και μπαταρια 2610mAh.

Αρα πειτε εσεις, τι απ' ολα που γραφει ειναι σωστο και τι λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ηθελα να ρωτησω απο skroutzομαγαζα οποιος εχει αγορασει η συσκευασια ειναι σφραγισμενη? εχει μεσα ακουστικα?
Link to comment
Share on other sites

Που το γραφει δηλαδη ρε παιδια οτι φοραει τον SnapDragon 800;

Το μονο που γραφει ειναι αυτο το "2.3 GHz". Μηπως ειναι λιγες οι φορες που αυτα τα site's γραφουν αλλα αντι αλλων στα χαρακτηριστικα;

Υπαρχει και καποιο μοντελο που φοραει τον 800αρι, αλλα λεγεται LG G3 A. Το μοντελο ομως αυτο εχει 5.2 ιντσες οθονη FHD, 2GB ram και μπαταρια 2610mAh.

Αρα πειτε εσεις, τι απ' ολα που γραφει ειναι σωστο και τι λαθος;

 

Στο δικό μου κινητό το κουτί του στη βάση του γράφει Snapdragon 801 μαζί με όλα τα άλλα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου καμία ένδειξη για χρονισμό λογικά ο 801 είναι στα 2,5ghz και ο 800 στα 2.3ghz.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλησπερα ηθελα να ρωτησω απο skroutzομαγαζα οποιος εχει αγορασει η συσκευασια ειναι σφραγισμενη? εχει μεσα ακουστικα?

 

Σφραγισμένη μαζί με ακουστικά και έτσι πρέπει να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κ εγώ σε όσα unboxing έχω δει, είτε ελληνικά είτε ξένα, μόνο το 1/10 έχει ακουστικά μέσα κ με παραξενεψε.. Αλλά εφόσον υπάρχουν, μια χαρά.. Σήμερα το 32αρι έπεσε 9€ από χθες.. Στα 400 πήγε..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.σημερα παρελαβα το lg g3 16 GB αγορασμενο απο iphonegallery μου ηρθε σφραγισμενο με ταινια ασφαλειας και ακουστικα μεσα παρτιδα 410 σε χρωμα χρυσο.οντως το τηλεφωνο δεν παιζεται αψογο σε ολα του.βεβαια ειναι νωρις να βγαλω συμπερασματα ακομα δα δειξη στην πορεια.οταν το συνδεσα στο LG pcsuite μου εβγαλε ενα μυνημα για κατι που αφορουσε την εκδοση Android 5.0 L κατι ελεγε για backap και restore δεν καταλαβα και πολυ.αφου το εκλεισα το μυνημα πατησα για ελεχο αναβαθμισης και μου εβγαλε οτι εχω την τελευταια εκδοση την 4.4.2.μηπως ετυχε και σε κανεναν αλλον γιατι μαλον απο οτι μπορεσα να καταλαβω μαλον ετοιμαζουν να δωσουν το android 5.0 L συντομα.το τηλεφωνο ειναι απο ρουμανια χωρα προελευσης
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

:lost:

Πάντως κ εγώ σε όσα unboxing έχω δει, είτε ελληνικά είτε ξένα, μόνο το 1/10 έχει ακουστικά μέσα κ με παραξενεψε.. Αλλά εφόσον υπάρχουν, μια χαρά.. Σήμερα το 32αρι έπεσε 9€ από χθες.. Στα 400 πήγε..

 

 

εγω ρε παιδια γιατι το βλεπω στα 385e http://www.madphone.eu/p.LG-G3-32GB-EU.1031873.html?ref=bestprice.gr

για το 32GB .

Αγωραζουμε η περιμενουμε τετοια κατρακυλα προτη φορα βλεπω..:lost:

Edited by ADAN
LG G3 32+64GB
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω ανταλλαγή το Lumia 1520 με ένα G3 αλλα μπήκα και διάβασα πολλά μηνύματα για προβλήματα.

Τι γίνεται ακριβώς ;; τι προβλήματα παρουσιάζουν ;;

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

αντε παλι καλα που δεχεται χρεωστικες :) βεβαια εχω visa

 

 

 

εκανα δοκιμη με κανονικη καρτα οχι κομμενη (η οποια σε νεξους 5 λειτουργει αριστα) κ τλκ τπτ παλι τα ιδια παρασιτα, σημερα εφυγε γ τ προκορντια το δικο μου αντε να δουμε τι θα γινει...........:confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μακρια απο αυτο το μαγαζι :mad: δες ποσες αρνητικες αξιολογησεις εχει στο skroutz

 

γιατι το λες αυτο πριν καπιους μηνες πηρα ενα UPS με προβλημα και μου το αλαξαν με καινουριο ..DOA..βεβαια περασαν 15 μερες περιπου αλλα...οκ

ς

LG G3 32+64GB
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια σχετικά με τη microsd τι να παραγγείλω SDXC ή UHS-I ή UHS-II;

Στη Sony dslt από το κατάστημα μου πρότειναν και έβαλα microsd UHS-I αλλά βγάζει μόνο 1080p βίντεο με ανώτερο όμως φορμά εικόνας. Στο κινητό με μεγαλύτερη ανάλυση τι να πάρω είναι απαραίτητο να πάω στο UHS-II γιατί βλέπω το φορμά είναι mpeg4 δεν πρέπει να είναι τόσο απαιτητικό μια γνώμη κανείς;

 

Παρήγγειλα μια Samsung evo από Amazon που έχει προσφορές αυτές τις μέρες.

http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00J29BR3Y/ref=mp_s_a_1_3?qid=1417119393&sr=8-3&pi=AC_SY200_QL40

Ακόμη δεν έχει έρθει, αλλά δε νομίζω να έχει πρόβλημα. Οι πιο πολλοί έχουν τέτοια κατηγορία ή ακόμη πιο αργές. 4k βίντεο όμως δεν πρόκειται να τραβήξω επομένως δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκέφτομαι να κάνω ανταλλαγή το Lumia 1520 με ένα G3 αλλα μπήκα και διάβασα πολλά μηνύματα για προβλήματα.

Τι γίνεται ακριβώς ;; τι προβλήματα παρουσιάζουν ;;

Σε καινούρια παρτίδα, δηλαδή 410 και μετά δεν έχουν αναφερθεί προβλήματα. Όλα τα άλλα που διαβάζεις είναι σε παρτίδες 407 και πριν.

 

Το μόνο πρόβλημα που μπορεί να συναντήσεις είναι τα παράσιτα, εμένα μου έτυχε σε παρτίδα 407 και 409. Συμπέρασμα, πάρε όσο πιο καινούριο γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι πολύ για το τηλέφωνο και πήγα σήμερα να το δω από κοντά και να παίξω λίγο μαζί του σε ένα μαγαζί. Δεν ξέρω εάν έχει σχέση ότι έχω Nexus 5 αλλά το τηλέφωνο μου φάνηκε ότι λαγκάρει. Όταν κάνεις scroll στα Home pages, στο multitasking, και επίσης όταν είσαι σε εφαρμογή και πατάς Home button για να βγεις. Παίζει βέβαια το τηλέφωνο να ήταν ανοικτό κανα 2μηνο σερί και να το έχουν σκίσει όσοι το περιεργάζονται αλλά τι να πω. Μακάρι να είχε έκδοση με pure Android γιατί μου φαίνεται το skin της LG είναι βαρύ. Edited by amanwithaplan
Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι πολύ για το τηλέφωνο και πήγα σήμερα να το δω από κοντά και να παίξω λίγο μαζί του σε ένα μαγαζί. Δεν ξέρω εάν έχει σχέση ότι έχω Nexus 5 αλλά το τηλέφωνο μου φάνηκε ότι λαγκάρει. Όταν κάνεις scroll στα Home pages, στο multitasking, και επίσης όταν είσαι σε εφαρμογή και πατάς Home button για να βγεις. Παίζει βέβαια το τηλέφωνο να ήταν ανοικτό κανα 2μηνο σερί και να το έχουν σκίσει όσοι το περιεργάζονται αλλά τι να πω. Μακάρι να είχε έκδοση με pre Android γιατί μου φαίνεται το skin της LG είναι βαρύ.

 

Δεν ξέρω σε τι κατάσταση ήταν αυτό που είδες αλλά το τηλέφωνο λαγκάρει. (τουλάχιστον το 16άρι)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebw.gr/el/products/search?q=lg%20g3&producttype=49

Το συγκεκριμένο κατάστημα έχει διάφορα μοντέλα απ' ότι βλέπω.

Δεν ξέρω γιατί.

Εγώ μέχρι σήμερα ήξερα 3.

1) LG G3 16GB/2GB RAM

2) LG G3 32GB/3GB RAM

3) LG G3 s mini

Δες εδώ:

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?keyphrase=lg+g3&from=autocomplete

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ηθελα να ρωτησω απο skroutzομαγαζα οποιος εχει αγορασει η συσκευασια ειναι σφραγισμενη? εχει μεσα ακουστικα?

Εγω ξερω οτι το σφραγισμα γίνεται από την αντιπροσωπεία και οχι απο το εργοστάσιο.Το δικο μου οταν το πήρα στης 2-10. εκδοση 409 Ιταλιας ηταν χωρις σφραγίδα και είχε ακουστικά μεσα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από 2 μέρες συμβίωσης με το 16/2GB το έδωσα και πήρα το 32/3GB, έχω την αίσθηση ότι έχει διαφορά ! Το 16αρι με αυτά που το είχα φορτώσει είχε συνήθως λιγότερα από 200MB ελεύθερη μνήμη,αν και σε γενικές γραμμές φαινόταν να διαχειρίζεται το ανοιγοκλείσιμο των εφαρμογών αρκετά καλά, αλλά το 32αρι τελικά έχει άλλο αέρα, χωρίς lag και αρκετά πιο smooth εμπειρία !!
Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από 2 μέρες συμβίωσης με το 16/2GB το έδωσα και πήρα το 32/3GB, έχω την αίσθηση ότι έχει διαφορά ! Το 16αρι με αυτά που το είχα φορτώσει είχε συνήθως λιγότερα από 200MB ελεύθερη μνήμη,αν και σε γενικές γραμμές φαινόταν να διαχειρίζεται το ανοιγοκλείσιμο των εφαρμογών αρκετά καλά, αλλά το 32αρι τελικά έχει άλλο αέρα, χωρίς lag και αρκετά πιο smooth εμπειρία !!

 

το ποση ελευθερη μνημη βλεπεις δεν εχει πολλη σημασια, αφου το λειτουργικο διαχειριζεται διαφορετικα τη μνημη αναλογα με το ποση ειναι διαθεσιμη και προσπαθει να την εκμεταλευεται οσο πιο πολλη εχεις.

 

Αποκει και περα και εγω πιστευω οτι το 32αρι ειναι η σωστη επιλογη ειδικα τωρα που η διαφορα ειναι κατω απο 50 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι κακώς βγήκε η έκδοση με τα 2gb ram με το σκεπτικό ότι έχει ήδη το πολύ καλό G2 για το αγοραστικό της κοινό.
Link to comment
Share on other sites

Που το γραφει δηλαδη ρε παιδια οτι φοραει τον SnapDragon 800;

Το μονο που γραφει ειναι αυτο το "2.3 GHz". Μηπως ειναι λιγες οι φορες που αυτα τα site's γραφουν αλλα αντι αλλων στα χαρακτηριστικα;

Υπαρχει και καποιο μοντελο που φοραει τον 800αρι, αλλα λεγεται LG G3 A. Το μοντελο ομως αυτο εχει 5.2 ιντσες οθονη FHD, 2GB ram και μπαταρια 2610mAh.

Αρα πειτε εσεις, τι απ' ολα που γραφει ειναι σωστο και τι λαθος;

 

Όχι αυτό δεν είναι λάθος.

Σωστά τα γράφει, γι'αυτό και αυτές οι διαφορές στην τιμή.

http://www.ebw.gr/el/products/search?q=lg%20g3&producttype=49

 

Θέλει πολύ προσοχή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα δεν μου φαίνεται φθηνό κατάστημα.

Αρκετά ακριβό θα το έλεγα τουλάχιστον για την 32GB/3GB έκδοση.

Edited by arrigo
Link to comment
Share on other sites

αυτην εδω την εχει δοκιμασει κανεις?? παντως να πω την γνωμη δοκιμασα και την CM12 αλλα πολυ μαπα μου φανηκε..δεν ξερω.. και ξαναγυρισα στην android του seven..! και τωρα ανακαλυψα οτι εβγαλε νεα...

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/rom-mod-7-rom-mod-1-4-1-g3-d855-t2887669

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Οπως εγραψα και στο αλλο τοπικ, δε νομιζω οτι υπαρχει εκδοση με snapdragon 800 και ειναι μπουρδες των site αυτα που βλεπουμε. Για να μη τα ξαναγραφω :

 

"γνωμη μου ειναι οτι 99% ειναι απλα λαθος στην περιγραφη. Δεν υπαρχει καμια αναφορα ΠΟΥΘΕΝΑ στο internet για G3 με snapdragon 800. Οπως επισης δεν εχει και πολλη λογικη να βγαλει τετοιο κινητο η LG...

 

Σε αυτα τα μαγαζακια (μπακαλικα θα ελεγα καλυτερα) οι λαθος περιγραφες ειναι φαινομενο οχι απλα συνηθες... Τωρα θα μου πεις "γιατι να ειναι λαθος μονο αυτο και οχι και το 3gb ram πχ και να εννοουν το 16αρι" Ε αυτο μπορει...ικανους για ολα τους εχω.

Ειδικα το συγκεκριμενο μαγαζι ειναι αποδεδειγμενα αναξιοπιστο (εχω παραπανω εμπειριες απο τις περιγραφες του skroutz).

Απλα θελω να τονισω οτι το να εχει βγει μοντελο με ΙΔΙΟ κωδικο 855 και να εχει τον 800αρη snap το βρισκω απιθανο, θα λεγοταν 854 πχ... Αλλα ουτε και λογικη εχει να εβαζε η LG τον 800αρη και απο την αλλη να εδινε 3gb ram 32gb rom... Να ελεγα οτι βγαλανε το 2gb/16gb με τον 800αρη για να το πουλησουν στα 300ε και να καταργησουν το G2 θα ειχε καποιο νοημα, αυτο οχι...

 

Επειδη αφορμη για αυτες τις σκεψεις ειναι η τιμη του προιοντως, και εδω να αναφερω οτι δεν ειναι και κατι εξωπραγματικα φτηνο η τιμη... Ενταξει 6-20 ευρω κατω ειναι... Και αν μη τι αλλο θεωρω οτι η τιμη του 32αριου ηταν κρατημενη ψηλα πολυ καιρο χωρις λογο.... Η ιδια η LG εχει θεσει σαν διαφορα μεταυ των 2 εκδοσεων τα 50ε (και αυτο στην msrp που ειναι φτιαγμενη με βαση τα 600ε, στα 300 η διαφορα μπορει να αντιστοιχει και σε 30-35ε), και το 16αρι ηταν κατω απο 340 τοσο καιρο τωρα....καποια στιγμη επρεπε να πεσει και το 32αρι σε πιο κοντινη τιμη με το 16αρι..."

 

Αν παντως καποιος επικοινωνησει με το EBW ας μας διαφωτησει.... υπαρχει περιπτωση να περασω εγω να τους ρωτησω live το απογευμα που θελω να παω εκει κοντα τους στο e-shop...

Link to comment
Share on other sites

Αυτα λιγο πολυ ειπα και 'γω εχθες!!!

Ή ειναι λαθος το "2.3 GHz" ή το D855 ή το 3 gb ram...... δε μου κανει βεβαια καθολου εντυπωση να συμβαινει κατι τετοιο. Δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο τα ισχυουν ολα μαζι, ΔΕΝ βγαινει τετοιο μοντελο απ' την LG!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...