Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω το λευκό πήρα σήμερα. Το ΙΜΕΙ τελειωνει σε 27 ..λυπαμαι κ ελπίζω φιλέ μου να βγαλεις ακρη..απλα ενημέρωσε μας να ξέρουμε το αποτέλεσμα!

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.. εύχομαι να βρω άκρη... :( Τρίτη θα πάω να κάνω μία επίσκεψη εκτός και αν είναι ανοιχτή αύριο..

 

μαυρο χαλι,να σε ξαναρωτησω,τι serial εχει το δικο σου?

 

Όταν λες serial; Έβαλα σκρινσοτ πιο πάνω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

 

 

Όταν λες serial; Έβαλα σκρινσοτ πιο πάνω.:)

 

Ο φιλος σε ρωταει ποια ειναι τα τρια πρωτα ψηφια του serial number! Οχι τις πληροφοριες λογισμικου;)

Θα το βρεις στο πλα'ι' του κουτιου του κινητου σου!

Τα τρια πρωτα ψηφια δηλωνουν την παρτιδα και κατ' επεκταση την ημερομηνια κατασκευης (π.χ. 409= κατασκευη Σεπτεμβριος του 2014)!

Link to comment
Share on other sites

 

ΕΝΤΙΤ!! Παίδες δύο ερωτήσεις. Στον παραπάνω οδηγό για το flashtool λέει δύο βήματα που δεν καταλαβαίνω..

1)+ Enter to Download Mode and plug USB into your PC. Πώς ακριβώς γίνεται αυτό;

2)+ WARNING : Remember copy KDZ file into LG Flash Tool 2014 folder Τι είναι αυτό;

 

Δεν ξέρω αν βρήκες τις απαντήσεις μέχρι τώρα που απαντάω, αλλά τις γράφω για την περίπτωση που δεν τις βρήκες:

 

1) Κλείνεις το κινητό. Κρατώντας πατημένο το Vol Up συνδέεις το κινητό στο PC. Περιμένεις για λίγο ώσπου να φορτωθούν οι απραίτητοι drivers και μετά ανοίγει η download σελίδα στο κινητό.

2) Το Kdz αρχείο της μανίσιας ρομ που κατέβασες, το βάζεις στον folder όπου έχεις κάνει αποσυμπίεση το Flash Tool (εννοείται στο PC).

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος σε ρωταει ποια ειναι τα τρια πρωτα ψηφια του serial number! Οχι τις πληροφοριες λογισμικου;)

Θα το βρεις στο πλα'ι' του κουτιου του κινητου σου!

Τα τρια πρωτα ψηφια δηλωνουν την παρτιδα και κατ' επεκταση την ημερομηνια κατασκευης (π.χ. 409= κατασκευη Σεπτεμβριος του 2014)!

Α οκ. 406 γραφει. :) ειναι το ασπρο

 

Δεν ξέρω αν βρήκες τις απαντήσεις μέχρι τώρα που απαντάω, αλλά τις γράφω για την περίπτωση που δεν τις βρήκες:

 

1) Κλείνεις το κινητό. Κρατώντας πατημένο το Vol Up συνδέεις το κινητό στο PC. Περιμένεις για λίγο ώσπου να φορτωθούν οι απραίτητοι drivers και μετά ανοίγει η download σελίδα στο κινητό.

2) Το Kdz αρχείο της μανίσιας ρομ που κατέβασες, το βάζεις στον folder όπου έχεις κάνει αποσυμπίεση το Flash Tool (εννοείται στο PC).

Ευχαριστω πολυ φιλε μου. Με βοηθησες πολυ! Δεν ειχα βρει απαντησεις η αληθεια ειναι...

Χυμα μεσα στο φακελο ετσι;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι χύμα στον ίδιο φάκελο.

Καλά, το πήρες το κινητό το Νοέβριο και πέτυχες σειρά 406 (κατασκευή 06/14);

Τελικά φαίνεται ότι το πρόβλημα με τις ρωγμές το είχαν κάποιες πρώτες παρτίδες (όπως η δική σου) και ίσως να λύθηκε στις επόμενες.

Από την άλλη, ίσως λόγω παρτίδας η αντιπροσωπεία να μην σου κάνει τη δύσκολη όσον αφορά την εγγύηση, εφόσον γνωρίζει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλαρακι. :)

Πριν που ειπες οτι ανοιγει η download σελιδα, κανω κατι εκει στο κινητο;;

 

Εχει να γινει της τρελης αν δεν το δεχτουν.. Αλλα αντε βρες το δικιο σου..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κάνεις κάτι. Μόλις το συνδέσεις με το usb, περιμένεις 1-2 λεπτά και μετά εμφανίζεται το μήνυμα ότι είσαι σε download mode. Φρόντισε μόνο να είναι το original usb καλώδιο για να μην υπάρξει πρόβλημα σύνδεσης. Μετά ανοίγεις το flash tool από το PC, το τρέχεις και τελείωσες.
Link to comment
Share on other sites

Απ' οτι φαίνεται όντως είναι οι πρώτες παρτίδες που έχουν αυτό το θέμα με τις ρωγμές.

 

Εμένα ήρθε χθες από Amazon το δεύτερο κινητό μιας και το πρώτο είχε πρόβλημα με τα παράσιτα, ελαφρύ light bleeding κάτω δεξια και αριστερά και η οθόνη ήταν υπερβολικά κίτρινη για τα γούστα μου. Ήταν παρτίδα 407 και το νέο 409. Κι αυτό έχει θέμα με τα παράσιτα σε 2G (μήπως τελικά είναι γενικό το πρόβλημα ή software;). Κατά τ' άλλα είναι μια χαρά το δεύτερο επομένως κρατάω αυτό μιας και είναι πιο νέα παρτίδα και μ' αυτό που έπαθε ο Κωνσταντίνος δεν είναι να παίζεις.

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΤΙΤ!! Παίδες δύο ερωτήσεις. Στον παραπάνω οδηγό για το flashtool λέει δύο βήματα που δεν καταλαβαίνω..

1)+ Enter to Download Mode and plug USB into your PC. Πώς ακριβώς γίνεται αυτό;

2)+ WARNING : Remember copy KDZ file into LG Flash Tool 2014 folder Τι είναι αυτό;

 

Για το πρώτο http://www.androidrootz.com/2014/07/how-to-enter-into-download-mode-on-lg-g3.html

Το δεύτερο δεν το βλέπω στον οδηγό. Σήμερα πάντως που χρησιμοποίησα το flash το kdz δεν το έβαλα μέσα στο folder του.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κάνεις κάτι. Μόλις το συνδέσεις με το usb, περιμένεις 1-2 λεπτά και μετά εμφανίζεται το μήνυμα ότι είσαι σε download mode. Φρόντισε μόνο να είναι το original usb καλώδιο για να μην υπάρξει πρόβλημα σύνδεσης. Μετά ανοίγεις το flash tool από το PC, το τρέχεις και τελείωσες.

Ευχαριστω καλε μου φιλε! Πολυτιμη η βοηθεια σου. Θα τους το παω καθαρο ωστε να μην εχουν δικαιολογιες οτι εχω κανει root και δεν το δεχτουν..!

Απ' οτι φαίνεται όντως είναι οι πρώτες παρτίδες που έχουν αυτό το θέμα με τις ρωγμές.

 

Εμένα ήρθε χθες από Amazon το δεύτερο κινητό μιας και το πρώτο είχε πρόβλημα με τα παράσιτα, ελαφρύ light bleeding κάτω δεξια και αριστερά και η οθόνη ήταν υπερβολικά κίτρινη για τα γούστα μου. Ήταν παρτίδα 407 και το νέο 409. Κι αυτό έχει θέμα με τα παράσιτα σε 2G (μήπως τελικά είναι γενικό το πρόβλημα ή software;). Κατά τ' άλλα είναι μια χαρά το δεύτερο επομένως κρατάω αυτό μιας και είναι πιο νέα παρτίδα και μ' αυτό που έπαθε ο Κωνσταντίνος δεν είναι να παίζεις.

Φαντασου που καταντησαμε ρε συ.. Να λεμε και ευχαριστω που εχει προβλημα και ειναι λιγοτερο σοβαρο απο καποιο αλλο..

Για το πρώτο http://www.androidrootz.com/2014/07/how-to-enter-into-download-mode-on-lg-g3.html

Το δεύτερο δεν το βλέπω στον οδηγό. Σήμερα πάντως που χρησιμοποίησα το flash το kdz δεν το έβαλα μέσα στο folder του.

Ευχαριστω πολυ φιλε μου.. Γενικα η συμπαρασταση και η βοηθεια εδω μεσα ειναι εξαιρετικη.. Ευχομαι να μην το παθει κανεις αλλος.. :(

Επίσημη πολωνική lollipop και άρχισαν οι επανεκκίνησεις

Ρε παιδια, μηπως ειναι λιγο φιασκο το G3; Παιζει να ειναι πεισσοτεροι οι απογοητευμενοι χρηστες απο τους ευχαριστημενους. Flash bleeding, ρωγμες, επανεκκινησεις.. Μηδαμηνος ελεγχος πριν κυκλοφορησει;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φαντασου που καταντησαμε ρε συ.. Να λεμε και ευχαριστω που εχει προβλημα και ειναι λιγοτερο σοβαρο απο καποιο αλλο..

 

Ρε παιδια, μηπως ειναι λιγο φιασκο το G3; Παιζει να ειναι πεισσοτεροι οι απογοητευμενοι χρηστες απο τους ευχαριστημενους. Flash bleeding, ρωγμες, επανεκκινησεις.. Μηδαμηνος ελεγχος πριν κυκλοφορησει;;;

 

Άσε, πονεμένη ιστορία η LG με τα ακουστικά της και το σήμα. Τα ιδια είχα και στο nexus 4 όπως έχω ξαναπεί.

 

Όσο για το δεύτερο που λες δυστυχώς νιώθω ότι έχει πέσει πολύ η ποιότητα και ο έλεγχος σε όλες τις εταιρίες. Όποιο κινητό κι αν σκεφτείς θα βρεις ένα γενικό πρόβλημα που ειχε και μπορεί να μη το διορθωσανε και ποτέ. Για παράδειγμα Samsung με sudden deaths, HTC με κάμερα, gap, Sony με υπερθερμανσεις, flash bleeding. Ακόμη και στα Ζ3 του alextrela όλες οι συσκευές είχαν από ένα πρόβλημα.

Δυστυχώς τον τελευταίο καιρό διαβάζω όλο και πιο πολύ για προβλήματα στο forum και η πλάκα είναι ότι οι ίδιες αυτές εταιρίες έχουν ανεβάσει και τις τιμές σε σχέση με παλιά. Πραγματικά είναι να απορείς. Πάλι καλά που έχουμε και την εγγύηση να λες.

 

Υγ: Είπα να δοκιμάσω το πληκτρολόγιο της LG και έχουν κάνει αρκετά καλή δουλίτσα πρέπει να πω στη γλώσσα μας. Να πούμε κι ένα θετικό κι αν έχει λάθη σ'αυτό το κατεβατό που έγραψα αυτό θα φταίει :p

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λευκη..

 

Άρα καλά το λένε στο xda οτι μόνο τα άσπρα ραγιζουν.......

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ίσως λόγω του λευκού να είναι και πιο ορατες οι ρωγμές. ...λέω εγώ τώρα. ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α βρε Κωνσταντίνε. ..κρίμα βρε φίλε μου, θα πάνε όλα καλά από βδομάδα θα δεις ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.. Δευτέρα είναι 17 Νοέμβρη οπότε μάλλον για Τρίτη με βλέπω.

Η συσκευή δεν είναι ελληνική, όμως πραγματικά δεν ξέρω πώς θα φτιάξουν αυτό το πράγμα! Μιλάμε για αλλαγή πλαστικών παντού..

Anyways.. ο Θεός βοηθός..

Στις 17 Νοεμβρη τα καταστηματα/σερβις ειναι ανοικτα, μονο τα σχολεια υπολειτουργουν με γιορτες κλπ ;)

Ευχομαι να πανε ολα καλα και να στο φτιαξουν :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Άσε, πονεμένη ιστορία η LG με τα ακουστικά της και το σήμα. Τα ιδια είχα και στο nexus 4 όπως έχω ξαναπεί.

 

Όσο για το δεύτερο που λες δυστυχώς νιώθω ότι έχει πέσει πολύ η ποιότητα και ο έλεγχος σε όλες τις εταιρίες. Όποιο κινητό κι αν σκεφτείς θα βρεις ένα γενικό πρόβλημα που ειχε και μπορεί να μη το διορθωσανε και ποτέ. Για παράδειγμα Samsung με sudden deaths, HTC με κάμερα, gap, Sony με υπερθερμανσεις, flash bleeding. Ακόμη και στα Ζ3 του alextrela όλες οι συσκευές είχαν από ένα πρόβλημα.

Δυστυχώς τον τελευταίο καιρό διαβάζω όλο και πιο πολύ για προβλήματα στο forum και η πλάκα είναι ότι οι ίδιες αυτές εταιρίες έχουν ανεβάσει και τις τιμές σε σχέση με παλιά. Πραγματικά είναι να απορείς. Πάλι καλά που έχουμε και την εγγύηση να λες.

 

Υγ: Είπα να δοκιμάσω το πληκτρολόγιο της LG και έχουν κάνει αρκετά καλή δουλίτσα πρέπει να πω στη γλώσσα μας. Να πούμε κι ένα θετικό κι αν έχει λάθη σ'αυτό το κατεβατό που έγραψα αυτό θα φταίει :p

Συμφωνω και επαυξανω!

 

Και ναι, το πληκτρολογιο ειναι παρα πολυ καλο!

Ίσως λόγω του λευκού να είναι και πιο ορατες οι ρωγμές. ...λέω εγώ τώρα. ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α βρε Κωνσταντίνε. ..κρίμα βρε φίλε μου, θα πάνε όλα καλά από βδομάδα θα δεις ;)

Ευχαριστω φιλαρακι μου! :)

Στις 17 Νοεμβρη τα καταστηματα/σερβις ειναι ανοικτα, μονο τα σχολεια υπολειτουργουν με γιορτες κλπ ;)

Ευχομαι να πανε ολα καλα και να στο φτιαξουν :)

Τη Δευτερα περιμενω να γεννηθει το ανηψακι μου οποτε δεν μπορω να μεινω χωρις κινητο... :/

Άρα καλά το λένε στο xda οτι μόνο τα άσπρα ραγιζουν.......

Πιθανον.. Δεν ξερω αν υπαρχουν κρουσματα και για τα αλλα χρωματα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν βαλω TWRP χανω τα ΟΤΑ Update?

 

Εννοείται πως ναι

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν βαλω TWRP χανω τα ΟΤΑ Update?

Μπορει η ειδοποιηση για νεα ενημερωση, να σου ερθει, αλλα αν εχεις TWRP μη διανοηθεις να την κανεις......:p

Link to comment
Share on other sites

Μπορει η ειδοποιηση για νεα ενημερωση, να σου ερθει, αλλα αν εχεις TWRP μη διανοηθεις να την κανεις......:p

 

και τι πρεπει να κανουμε για να την περασουμε?? να γυρισουμε σε στοκ και μετα??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

και τι πρεπει να κανουμε για να την περασουμε?? να γυρισουμε σε στοκ και μετα??

Η πιο ευκολη λυση ειναι να βρεις το kdz αρχειο (την καινουργια π.χ. εκδοση για την οποια σου ηρθε ΟΤΑ) να την κατεβασεις και να την περασεις με flash tool 2014, χειροκινητα δηλαδη. Μ' αυτο βεβαια εννοειται οτι γυρνας παλι σε "μαμα" κατασταση, χωρις root και custom recovery!

Link to comment
Share on other sites

Όμως εκεί μπορεί να προκύψει πρόβλημα με το root. Η LG φέρεται να προσθέτει "ασφάλεια" στις αναβαθμίσεις. Το stump δεν λειτουργεί στην 10L σύμφωνα με τους δημιουργούς του.

Στο χθεσινό back to stock μου με kdz της 10L πέρασα root ξανά με purpledrake όπως αναφέρεται στο σχετικό google doc.

Link to comment
Share on other sites

και γιατι ρε παιδια να περασω την φλασαρισμενη (που την περασα δηλ χτες ..χαχαχα) και να μην περιμενω την επισημη..?? που οπως σας ειπα δεν μου φανηκε και για ολοκληρωμενο περιβαλλον lollipop εδω που τα λεμε..!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Την 5 εγώ δεν την περνάω μέχρι να δουν τι γίνεται με root & xposed. Είτε με flash είτε με ΟΤΑ. Αλλά γούστα είναι αυτά και ο καθένας κάνει ότι θέλει.

Εκείνο που προσπαθώ να πω είναι πως υπάρχει λόγος που οι devs λένε να μην λαμβάνουμε αναβαθμίσεις εφόσον μας ενδιαφέρει το root ή/και το recovery που έχουν φτιάξει.

Προτείνουν τρόπους για αναβάθμιση όμως όχι απλώς με ένα κλικ... Με τα επίσημα (ROM & update & upgrade) ίσως έλθει η στιγμή που δεν θα υπάρχει τρόπος για root και twrp.

Link to comment
Share on other sites

Η πιο ευκολη λυση ειναι να βρεις το kdz αρχειο (την καινουργια π.χ. εκδοση για την οποια σου ηρθε ΟΤΑ) να την κατεβασεις και να την περασεις με flash tool 2014, χειροκινητα δηλαδη. Μ' αυτο βεβαια εννοειται οτι γυρνας παλι σε "μαμα" κατασταση, χωρις root και custom recovery!

Σβηνεται η SD ετσι ή μονο η internal;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...