Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μεμονωμένα ίσως περιστατικά?αν και είχε βγει και δελτίο τύπου νομίζω από την lg για το θέμα αυτό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μια ρομ που δοκίμασα και πάει μαλλιά και εχει απίστευτες λειτουργίες βάλει μέσα ..... Pure android έχω ελεύθερη ραμ περίπου 2,3 μόνιμα...;-)

 

[ROM][bUMPED] [4.4.4] [D855] Mahdi-ROM 2.9 Final

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είχα το πρωτο shut down και restart με στοκ lollipop rooted rom

 

Full wipe εκανες μετα την αναβαθμιση?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είχα το πρωτο shut down και restart με στοκ lollipop rooted rom

Δες την εμπειρια μου εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=395789&page=13

παρτους τηλεφωνο και πες τους να το καταγραψουν σαν περιστατικο οπωςδηποτε. Κανουν σαν να εχει λυθει το προβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Full wipe εκανες μετα την αναβαθμιση?

 

Επειδη δεν τα ξερω και πολυ καλα...εκτος απο factory reset θελω να κανω και cache kai dalvik wipe. Το δικο μας αρχικο recovery εχει μονο την επιλογη για factory ....πως θα το κανω χωρις να περασω αλλη recovery?

full wipe εννοεις το factory reset ?

Link to comment
Share on other sites

Δες την εμπειρια μου εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=395789&page=13

παρτους τηλεφωνο και πες τους να το καταγραψουν σαν περιστατικο οπωςδηποτε. Κανουν σαν να εχει λυθει το προβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

full wipe εννοεις το factory reset ?

 

Ο φιλος παραπανω αναφερει οτι εχει Lollipop και root. Οποτε το θεμα μπορει να οφειλεται αλλου...

 

Τα προβληματα εχουν λυθει με τις τελευταιες αναβαθμισεις και δεν υπαρχει καποιο θεμα, αυτο ειναι σιγουρο. Το οτι μπορει ενα τηλεφωνο να παρουσιαζει προβληματα επανεκκινησης κτλ αυτο μπορει να οφειλεται και αλλου και μπορει να συμβει σε οποιανδηποτε συσκευη και να ειναι καποια βλαβη. Μπορεις να το πας στο σερβις να το τσεκαρουν. Δες πια αναβαθμιση εχεις πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα καποιον οδηγο για root εχουμε? ειμαι στην 4.4.2 ακομα και v10h-eur-xx
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

Full wipe εκανες μετα την αναβαθμιση?

 

Φυσικά και έκανα . ας ελπίσουμε ότι στην επισημη ROM τα όποια μικροπροβληματα θα εξαλειφθούν.

Οσο αφορά τους φίλους που προτεινουν να το κάνω θέμα , δεν μπορώ να παραπονεθώ ότι δεν λειτουργεί ανεπίσημη leaked ρομ .

Ας περιμενουμε την επισημη και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έκανα . ας ελπίσουμε ότι στην επισημη ROM τα όποια μικροπροβληματα θα εξαλειφθούν.

Οσο αφορά τους φίλους που προτεινουν να το κάνω θέμα , δεν μπορώ να παραπονεθώ ότι δεν λειτουργεί ανεπίσημη leaked ρομ .

Ας περιμενουμε την επισημη και βλέπουμε

Εχεις δικιο...και να συμπερανω πως πριν αλλαξεις ρομ σου ειχαν σταματησει οι επανεκιννησεις.. Ας περιμενουμε λοιπον.

Αν θες σε παρακαλω πες αν full wipe εννοουσες το factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορά τους φίλους που προτεινουν να το κάνω θέμα , δεν μπορώ να παραπονεθώ ότι δεν λειτουργεί ανεπίσημη leaked ρομ .

Ας περιμενουμε την επισημη και βλέπουμε

 

 

 

Ετσι!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια ρομ που δοκίμασα και πάει μαλλιά και εχει απίστευτες λειτουργίες βάλει μέσα ..... Pure android έχω ελεύθερη ραμ περίπου 2,3 μόνιμα...;-)

 

[ROM][bUMPED] [4.4.4] [D855] Mahdi-ROM 2.9 Final

 

Σ'ωραιος!!:)

Οταν συνδεεις την συσκευη με usb σε MTP Mode την αναγνωριζει ο Η/Υ? Ο φακος λειτουργει σωστα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φυσικά και έκανα . ας ελπίσουμε ότι στην επισημη ROM τα όποια μικροπροβληματα θα εξαλειφθούν.

Οσο αφορά τους φίλους που προτεινουν να το κάνω θέμα , δεν μπορώ να παραπονεθώ ότι δεν λειτουργεί ανεπίσημη leaked ρομ .

Ας περιμενουμε την επισημη και βλέπουμε

 

Eπισημo D85520A_00.kdz απο την μαμα LG

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο...και να συμπερανω πως πριν αλλαξεις ρομ σου ειχαν σταματησει οι επανεκιννησεις.. Ας περιμενουμε λοιπον.

Αν θες σε παρακαλω πες αν full wipe εννοουσες το factory reset.

 

Ακριβώς πριν την lollipop είχαν σταματήσει οι επανεκκινησεις.

Μικρή η διαφορά ,το ιδιο πράγμα ειναι πάνω κάτω . εγώ έκανα full wipe από το recovery , το factory reset απλως σου σβήνει και τα αρχεία χρηστη που βρισκονται στην sd.

 

Κατι άσχετο τωρα , έχω ένα πρόβλημα με το smart notice , ενώ το έχω ενεργοποιήσει να με ειδοποιεί για τα γενέθλια των επαφών , δεν μου εμφανίζει την ειδοποίηση , το εχει δουλέψει κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς πριν την lollipop είχαν σταματήσει οι επανεκκινησεις.

Μικρή η διαφορά ,το ιδιο πράγμα ειναι πάνω κάτω . εγώ έκανα full wipe από το recovery , το factory reset απλως σου σβήνει και τα αρχεία χρηστη που βρισκονται στην sd.

 

Κατι άσχετο τωρα , έχω ένα πρόβλημα με το smart notice , ενώ το έχω ενεργοποιήσει να με ειδοποιεί για τα γενέθλια των επαφών , δεν μου εμφανίζει την ειδοποίηση , το εχει δουλέψει κάνεις?

 

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα αυτο ακριβως ρωταω.... το revovery της συσκευης μας εχει μονο την επιλογη factory reset. Απο που κανεις full wipe η και cashe και dalvic wipe? Αυτα τα εχω δει να εμφανιζονται σαν επιλογες μονο σε μη στοκ recovery.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα αυτο ακριβως ρωταω.... το revovery της συσκευης μας εχει μονο την επιλογη factory reset. Απο που κανεις full wipe η και cashe και dalvic wipe? Αυτα τα εχω δει να εμφανιζονται σαν επιλογες μονο σε μη στοκ recovery.

 

Χρειάζεσαι custom recovery

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου πληρης οδηγός για φλασαρισμα Ρομ. Recovery και ροοτ???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου πληρης οδηγός για φλασαρισμα Ρομ. Recovery και ροοτ???

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/development/rom-lollipop-rooted-rom-skin1980-t2936022

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ φίλος μου αλλά ελληνικό οδηγό δεν έχουμε?? Με τα αγγλικά δεν τα πάω καλά..!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τι ελπιδες δινετε στο αμεσο μελλον να ειμαστε full stock με root απλα? Ρωταω οχι γιατι φοβαμαι να το κανω (στο s4 ειχα τα παντα custom) αλλα γιατι με custom kernels πολλες φορες δεν δουλευουν καποιες εφαρμογες για dlna κτλ...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι σε φαση αγορας μεχρι τα χριστουγεννα και εξεταζω και την περιπτωση του g3 επειδη μου αρεσει πολυ το μεγεθος του συναρτησει των 5.5" οθονης του...ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα...

 

Πρωτον, με root custom roms κλπ και εγγυηση τι πολιτικη εχει η lg?

Και δευτερον, επειδη εχω καταλαβει οτι η συσκευη εχει λιγο lag που οφειλεται στο lg optimus ui και ισως σε συνδιασμο με τη βαρια αναλυση οθονης, μπορει αυτα να λυθουν με καποιο cyanogenmod στο μελλον η θα χασουμε την πολυ καλη καμερα πχ αρα να μην υπολογιζω σε τετοια...? εν μερει αυτο εχει να κανει και με την πρωτη ερωτηση μου αφου αν χανεται η εγγυηση παυει να εχει νοημα για μενα anyway...

Link to comment
Share on other sites

Πανω στην ερωτηση του OSFP7, ηθελα να προσθεσω το εξης.

Στο thread του G2 πολλα παιδια αναφερουν διορθωσεις στην καμερα με το root.

Οσοι μπαινετε στην διαδικασια root κλπ στο G3, για πoιο λογο συγκεκριμενα το κανατε;

Περαν αυτων που το κανουν απο χομπυ σε ολες τις συσκευες τους, υπαρχει καποιο ουσιαστικο θεμα/προβλημα που με root και αλλες διαδικασιες διορθωνεται;

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει έτοιμη την 5 και root εδώ ... [ROM] AndroidNow HD 3.0 [D855][base V20A Lollipop]

 

Απλά φλασάρετε με full wipe..

 

παιδια αυτη η ρομ φλασαρετε απο το lg flash tool η μεσο recovery?? και πρεπει να ειμαι ροοτ πρωτα να την φλασαρω? η δεν παιζει ρολο?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να αλλάξει η σειρά των 3 βασικών πλήκτρων λειτουργιών στην οθόνη κάτω; (Δηλ. το πλήκτρο της επιστροφής να πάει δεξιά και όχι αριστερά που βρίσκεται...)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...