Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω ένα θέμα με ένα bluetooth sony που έχω. Κάθε φορά που συνδέεται η ένταση πάει στο 2 χαμηλό κλικ και είναι πολύ εκνευριστικό. Στα δικά σας τηλέφωνα κρατάει την ένταση του bluetooth εκεί που την είχατε βάλει τελευταία φορά ή κάνει reset όπως εμένα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχω ένα θέμα με ένα bluetooth sony που έχω. Κάθε φορά που συνδέεται η ένταση πάει στο 2 χαμηλό κλικ και είναι πολύ εκνευριστικό. Στα δικά σας τηλέφωνα κρατάει την ένταση του bluetooth εκεί που την είχατε βάλει τελευταία φορά ή κάνει reset όπως εμένα;

Εμένα την κρατάει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

thanks φίλε. Μάλλον είναι ασυμβατότητα με το sony vh410. Θα προσπαθήσω να βρω και κανά άλλο να δοκιμάσω.

 

Ας γράψω και εντυπώσεις από την ART. Όσον αφορά την μπαταρία δεν κατάλαβα διαφορές, lag νομίζω ότι έγινε λίγο πιο smooth, τα redraw τα έβλεπα περιστασιακά μόνο όταν το ξύπναγα και τώρα το ίδιο συμβαίνει , η μόνη διαφορά που είδα είναι ότι τώρα μετά από εκαθάριση εφαρμογών η free ram είναι στα 580mb ενώ πριν ήταν ~450mb. Στο antutu έβγαλε 1100 παραπάνω (αν και δεν νομίζω ότι αυτά τα benchmark λένε κάτι για τον μέσο χρήστη)

Edited by a8e
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου είναι Πορτογαλικό μπορώ να εγκαταστήσω κάποιο άλλο .kdz ώστε να λαμβάνω γρήγορα τις ενημερώσεις,γιατί ακόμα είναι στην V10i και αργούν την V10l...

Και ποιο .kdz είναι καλά να περάσω???

Μόλις βγήκε η L Για τα Πορτογαλικά

 

http://prntscr.com/54027o

 

Όσοι έχετε περάστε την!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε η L Για τα Πορτογαλικά

 

http://prntscr.com/54027o

 

Όσοι έχετε περάστε την!!!

κι εγω πορτογαλικο εχω και δεν μου εμφανιζει τιποτα για αναβαθμιση στην V10L..μαλιστα λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση λειτουργικου συστηματος..λογικα δεν θα επρεπε να την βγαζει διαθεσιμη??η μηπως πρεπει να περιμενουμε λιγο ακομα??

εδω ομως http://csmg.lgmobile.com:9...2.jsp?esn=xxxx (ωπου χχχχ το serial number μου) λεει οτι βγηκε η V10L..πρεπει να την κατεβασουμε και να την περασουμε απο τον υπολογιστη δηλαδη??δεν θα την βγαλει στο τηλέφωνο για να την περασουμε απευθειας απο εκει???

Edited by vlaxos80
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω ! Την εγκατεστησα ηδη :D

 

αν μπορεις τραβα ενα screenshot απο τις πληροφοριες λογισμικου κ ποσταρε το δω θελω να δω αν φοραμε την ιδια εκδοση L

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα και με ένα (πολύ) παλιό motorola bt και κάνει ακριβώς το ίδιο :angry:

Εσύ τι bt έχεις φίλε;

Τώρα δοκίμασα πάλι και όταν συνδέθηκε ήταν στη μέγιστη ένταση.Έχω το jabra stealth.

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω με την σειρα μου οτι εχω εδω και τρεις μερες το 32αρι και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Δεν ξερω εαν τα προβληματα που αναφερουν οι περισσοτεροι ειναι θεμα παρτιδας η εαν ειναι 16αρια τα περισσοτερα.Οσοι θελετε να παρετε το κινητο αλλ φοβαστε τα προβληματα που αναφεροντε οπως εγω,προχωριστε αφοβα το κινητο σκοτωνει.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα δοκίμασα πάλι και όταν συνδέθηκε ήταν στη μέγιστη ένταση.Έχω το jabra stealth.

 

φίλε ευχαριστώ για τον χρόνο σου. Ίσως δεν ήμουν σαφής πότε κάνει reset την ένταση. Αν κλείσω το ακουστικό bt (ή απομακρυνθώ και χάσει την σύνδεση) τότε όταν το ανοίξω και ξανασυνδεθεί κρατάει την ρύθμιση. Κάνει reset όταν κλείνω το bt του κινητού (μάλιστα πρέπει να το αφήσεις να περάσει και πάνω από 1 λεπτό περίπου). Επειδή έχω προγραματίσει να κλείνει το wifi, data και bt κάθε βράδυ και να τα ανοίγει το πρωί μου σπάει το νεύρα γιατί στην πρώτη κλήση της ημέρας θα πρέπει να ξαναανεβάζω την ένταση.

Link to comment
Share on other sites

Ένα λαγκακι ειδα οτι μου κανει στην αρχη στον πινακα ειδοποιήσεων οταν επιλεγω και αποεπιλεγω την αθορυβη λειτουργια..τρωει ενα σκαλωματακι στην εναλλαγη τις επιλογης αλλα μετα στρωνει αν το κανεις 2-3φορες ..το κανει και σε σας;;πορτογαλικο με σημερινη αναβαθμιση στην V10L..
Link to comment
Share on other sites

φίλε ευχαριστώ για τον χρόνο σου. Ίσως δεν ήμουν σαφής πότε κάνει reset την ένταση. Αν κλείσω το ακουστικό bt (ή απομακρυνθώ και χάσει την σύνδεση) τότε όταν το ανοίξω και ξανασυνδεθεί κρατάει την ρύθμιση. Κάνει reset όταν κλείνω το bt του κινητού (μάλιστα πρέπει να το αφήσεις να περάσει και πάνω από 1 λεπτό περίπου). Επειδή έχω προγραματίσει να κλείνει το wifi, data και bt κάθε βράδυ και να τα ανοίγει το πρωί μου σπάει το νεύρα γιατί στην πρώτη κλήση της ημέρας θα πρέπει να ξαναανεβάζω την ένταση.

Κατάλαβα τι εννοείς φίλε μου.Και εγώ έκλεισα και άναψα το bt και ήταν εκεί που το είχα αφήσει πριν.Βέβαια και να μου το έκανε δεν θα μ ενοχλούσε ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Το κινητό το χρησιμοποιώ εδώ και ένα μήνα. Σταθερό, χωρίς lagάρισμα και χωρίς κανένα θέμα κλεισίματος, επανεκκίνησης, ζεστάματος κλπ. Γενικά πάει σφαίρα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Χρήση ίντερνετ, youtube. Όχι παιχνίδια. Παρτίδα 409, Γαλλικό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την εβδομαδα θα παρει το lollipop!

 

http://www.lgnewsroom.com/newsroom/contents/64765

 

Θα μας τρελάνει η LG!

Εύχομαι να έχει κάνει καλή δουλειά με το lollipop και να γίνει ακόμη καλύτερο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι πως επειδή ακριβώς αναμενόταν να βγάλει την Lollipop για αυτό είχε αφήσει στην κιτκατ λίγο φτωχό το περιβάλλον της σε κάποιες εφαρμογές όπως για παράδειγμα της κάμερας.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς χωρίς root δεν νομίζω ότι θα περάσω στη 5.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς χωρίς root δεν νομίζω ότι θα περάσω στη 5.

+1!

Απαραιτητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς χωρίς root δεν νομίζω ότι θα περάσω στη 5.

 

Και εγω αυτο ειπα πριν. Δυσκολα τα πραγματα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς χωρίς root δεν νομίζω ότι θα περάσω στη 5.

 

Same here. Η συσκευή τώρα βρίσκεται εκεί που πρέπει.

Μια επιφύλαξη έχω μονάχα και είναι για το modem της 10L αλλά κι αυτό είναι πλέον λεπτομέρεια.

Τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω γιατί καθυστερούν το bump! ώστε να συνεχιστεί η δουλειά των devs στο xda και μετά το γλειφιτζούρι.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε ηδη ανεβασμενο leak του lollipop για τις συσκευες μας!

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/leak-lollipop-5-0-android-l-t2934177

zip password: lgbbs

 

**Μονο για τους τολμηρους που ρισκαρουν να μην εχουν root η να μην μπορεσουν να κανουν downgrade για να μπορουν να ξεκλειδωσουν τον bootloader.

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...