Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε,βέβαια αφού την απέσυρε η εταιρεία μέσω ΟΤΑ και το update γίνεται μόνο μέσω pc αν θυμάμαι καλά

 

το ενα σκανδαλο πισω απο το αλλο αυτη η εταιρια ...ποποπο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το ενα σκανδαλο πισω απο το αλλο αυτη η εταιρια ...ποποπο

 

Δυστυχώς...από την άλλη μεριά όπου και να διαβάσω δεν έχω βρει εταιρεία που να μην έχει τα θεματάκια της...

Να μην σου τύχει....

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χθες έλαβα στο G3 μέσω OTA, Software Update V30o-EUR, μικρό 34ΜΒ.

 

Πρέπει να 'ταν κανα 2χρονο που είχε να πάρει update η συσκευή! Εξεπλάγην!! :worry:

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Χθες έλαβα στο G3 μέσω OTA, Software Update V30o-EUR, μικρό 34ΜΒ.

 

Πρέπει να 'ταν κανα 2χρονο που είχε να πάρει update η συσκευή! Εξεπλάγην!! :worry:

 

Μου ηρθε και μενα αυτο το update την περασμενη εβδομαδα.

Απο τοτε μου κοβεται ο ηχος την ωρα που μιλαω...

Πολλες φορες καλω και δεν βγαινει καν η κληση (cosmote)

Μεχρι τοτε ελεγα οτι το κινητο πεταγε. Τωρα παει για πεταμα ..δυστηχως

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο...

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος το έχει αυτό το κινητό. Έβγαλε ένα πρόβλημα. Υπερθερμαίνεται και ρουφάει τη μπαταρία ταχύτατα. Άλλαξε και μπαταρία.

Τι μπορεί να είναι?

Link to comment
Share on other sites

Πες του να ετοιμάζεται για πλακέτα σιγά σιγά, ας πάρει κι ένα back-up καλού κακού...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο...

 

Εμενα δυστηχως το συνεχιζει. Αρκετες φορες μιλαω απο το viber και την παλευω

Προσπαθω να αποφυγω το soft reset γιατι εχει πολυ δουλεια και δεν ξερω αν θα λυσει και το προβλημα

 

Ένας φίλος το έχει αυτό το κινητό. Έβγαλε ένα πρόβλημα. Υπερθερμαίνεται και ρουφάει τη μπαταρία ταχύτατα. Άλλαξε και μπαταρία.

Τι μπορεί να είναι?

 

Ενδεχομενως ειναι απο καποια εφαρμογη που εγκατασταθηκε προσφατα

Σε μενα αυτο το προβλημα το προκαλεσε το Yahoo Mail app. Τελειωνε την μπαταρια μεσα σε 3-4 ωρες, μεχρι που το εβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, καταφερε η αδερφή μου κ έσπασε την οθόνη. Ανοίγει μεν αλλά δεν δουλεύει καθόλου η αφή... Επειδη μάλλον είναι παλιό, αξίζει να φτιαχτεί? Ξέρουμε κανένα μαγαζί στην Αθήνα τουλάχιστον να πάω να το τσεκαρω? Ευχαριστώ εκ τον προτέρων ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας παιδιά.

 

Έχω το κινητό εδώ και 3-4 χρόνια, με αλλαγμένη πλακέτα πριν ~2 χρόνια (εντός εγγύησης τότε).

Τελυταία παρουσιάζει συχνά προβλήματα υεπρθέρμανσης και κλείνει με αποκορύφωμα αλλεπάλληλα shutdown σήμερα και ανεβοκατέβασμα στην ένδειξη στάθμης της μπαταρίας (80% -> 40% -> 80%).

 

Μιας και είναι κοντά 4ετίας το κινητό το πρώτο που σκέφτομαι είναι αλλαγή μπαταρίας μήπως και φτιάξει.

Γνωρίζει κάποιος από που μπορώ να προμηθευτώ γνήσια κατά προτίμηση μπαταρία στην Αθήνα και με τι κόστος;

Κάποιες που βρήκα στο σκρουτζ έχουν άθλια reviews και πιθανότατα είναι fake.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό μου άτομο άλλαξε μπαταρία είδε καλύτερη SOT οθόνη κλπ όμως μετά από 8 μήνες ξαφνικά το κινητό άρχισε να παρουσιάσει τα φαινόμενα που περιγράφεις ,με αποκορύφωμα στο να κλείσει τελείως ξαφνικά και να μην ξανά ανοίξει έκτοτε... το πιθανότερο μητρική . Καλύτερα κράτα τα χρήματά σου και πάρε ένα νεότερο καινούριο κινητό, π.χ. Xiaomi Redmi note 5 ... πολύ καλό απλά η άποψή μου ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

 

Έχω το κινητό εδώ και 3-4 χρόνια, με αλλαγμένη πλακέτα πριν ~2 χρόνια (εντός εγγύησης τότε).

Τελυταία παρουσιάζει συχνά προβλήματα υεπρθέρμανσης και κλείνει με αποκορύφωμα αλλεπάλληλα shutdown σήμερα και ανεβοκατέβασμα στην ένδειξη στάθμης της μπαταρίας (80% -> 40% -> 80%).

 

Μιας και είναι κοντά 4ετίας το κινητό το πρώτο που σκέφτομαι είναι αλλαγή μπαταρίας μήπως και φτιάξει.

Γνωρίζει κάποιος από που μπορώ να προμηθευτώ γνήσια κατά προτίμηση μπαταρία στην Αθήνα και με τι κόστος;

Κάποιες που βρήκα στο σκρουτζ έχουν άθλια reviews και πιθανότατα είναι fake.

 

Ευχαριστώ.

 

Απο procordia θα πάρεις,περνεις τηλ και σου την στέλνουν.Κοστος γυρω στο 20αρικο δεν θυμαμαι ακριβώς..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα μπορούμε να βάλουμε έστω την Android go έκδοση κάποια στιγμή γιατί την 7.0 δεν την παίρνει..
Link to comment
Share on other sites

Απο procordia θα πάρεις,περνεις τηλ και σου την στέλνουν.Κοστος γυρω στο 20αρικο δεν θυμαμαι ακριβώς..

 

https://www.ebay.com/itm/OEM-BL-53YH-battery-replacement-for-LG-G3-D855-D850-D851-D852-Genuine-original/192003006901?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Πολύ καλή ποιοτητα. Την έχω 3 μηνες τωρα. Φαίνεται ΟΚ

 

Με ZOE rom και Gabriels Kernel βγαζει 4 ώρες SOT με πολλές φωτο, βιντεο.

Ουτε υπερθερμάνσεις ούτε τιποτα

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα πιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος να γινω root και να περασω recovery γιατι με android 6 δεν μαφηνει

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα πιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος να γινω root και να περασω recovery γιατι με android 6 δεν μαφηνει

Για ρίξε μια ματιά:

https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/lg-g3/general/root-twrp-marshmallow-d855-30b-t3286268/amp/

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά:

https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/lg-g3/general/root-twrp-marshmallow-d855-30b-t3286268/amp/

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ευχαριστώ πολυ!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα, ηθελα για το θεμα πλακετας? εχω και εγω προβλημα ειδα οτι υπαρχουν πλακετες στο ebay aliexpress ktl με αρκετα λιγα χρηματα, αξιζει τον κοπο η ειναι τζαμπα λεφτα?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχουμε το g3 3/32.

Βαρια καθημερινη χρηση στο μαγαζι της γυναικας.

Παροτι υπαρχει λαπτοπ,κανει τα παντα απο το κινητο.

Αρχισε σημερα να κανει κολπα η οθονη.

Τρεμοσβυσηματα.

Ξαφνικα ανοιγε για λιγο......μετα εσβυνε(οχι να κλεισει τελειως).

Εψαξα στο youtube.

Εβαλα μονοτικη διπλα στην καμερα(ισως εκει κουμπωνει η οθονη)6 στρωματα μονοτικης.

Μια ωρα τωρα δουλευει αψογα.το ζορισα με παιχνιδια,δεν παρουσιασε το παραμικρο.

Στο σημειο που εβαλα την μονωτικη παντα ητανε ζεστη η συσκευη.

Εξ αρχης οταν το πηραμε φθινοπωρο του 2017....

Υπαρχει ρομ που να βοηθαει την μπαταρια και να μην καιει το κινητο?

Υποχρονισμος?????

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια παίδες κανατε αναμάθμιση το κινητό στην τελευταια αναβάθμιση που βγηκε? V30o-EUR-XX? Τι περιλαμβανει καποια θετικά αρνητικά?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξανα ζωντανεψα ενα lg g3 3gb.αλλα οταν το ανοιγω μου κλεινει αμεσως..λογικα πρεπει να τα εφτυσε η μπαταρια του..σκεφτομαι να παρω μια τυπου bulk να δω..λετε να φταιει καυι αλλο;καποιος μεμονωμενο περιστατικο;
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δυστυχώς μετά από περίπου 3 χρόνια και αρκετή χρήση το g3 παρουσίασε πρόβλημα με την οθόνη. Άρχιζε να μαυρίζει, να τρεμοπαίζει και διάφορα άλλα σχετικά. Το πήγα για διάγνωση σε ένα κατάστημα και μου είπαν ότι είναι θέμα μητρικής.

 

Δε ρώτησα, αλλά συμφέρει να επιδιορθωθεί και πόσο περίπου κοστίζει;;;

 

Υ.Γ. Ωραίο τηλέφωνο. Μου έβγαλε μία 3τία συνεχούς χρήσης χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Κρίμα ....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε νομίζω ότι αξίζει να το επισκευάσεις. Υπάρχουν πια οικονομικές και εξίσου δυνατές συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...