Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή χρονιά!!Εδω και ενα χρόνο που εχω το G3,το εχω αφήσει με lollipop.Θέλω να περάσω την 6 marshmallow αλλα φοβάμαι το bootloop.Εσείς που έχετε την 6 πως πάει σας έχει παρουσιάσει bootloop?Να κάνω αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσωπικά θα σου συνιστούσα να μην την κάνεις.Εμφανιστηκαν πολλά bootloops και στο g3 με τον ερχομό της. Απλά η γνώμη μου...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά!!Εδω και ενα χρόνο που εχω το G3,το εχω αφήσει με lollipop.Θέλω να περάσω την 6 marshmallow αλλα φοβάμαι το bootloop.Εσείς που έχετε την 6 πως πάει σας έχει παρουσιάσει bootloop?Να κάνω αναβάθμιση?

τα προβληματα παρουσιαστηκαν κυριως σε οσους εκαναν την αναβαθμηση μεσω οτα, και γιαυτο τον λογο η lg το εκοψε και γινεται μεσω pcsuite.κανε πρωτα ενα ρεσετ(αν και δεν χρειαζεται) και κανε την αναβαθμηση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά!!Εδω και ενα χρόνο που εχω το G3,το εχω αφήσει με lollipop.Θέλω να περάσω την 6 marshmallow αλλα φοβάμαι το bootloop.Εσείς που έχετε την 6 πως πάει σας έχει παρουσιάσει bootloop?Να κάνω αναβάθμιση?

Bootloop είχα μόνο όταν είχε πρόβλημα η μπαταρία μου. Κατά τ'άλλα είναι πολύ καλύτερη από την lolli. Βέβαια 100 άτομα να ρωτήσεις 100 διαφορετικές απαντησεις θα πάρεις.

 

Sent from Tapatalk

Lg g3 32gb

Zoe Rom v3.0

Gabriel kernel 2.2

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά!!Εδω και ενα χρόνο που εχω το G3,το εχω αφήσει με lollipop.Θέλω να περάσω την 6 marshmallow αλλα φοβάμαι το bootloop.Εσείς που έχετε την 6 πως πάει σας έχει παρουσιάσει bootloop?Να κάνω αναβάθμιση?

Το έχω αφήσει στην λολιποπ και εφόσον δουλεύει απροβλημάτιστα, ούτε που το σκέφτομαι να περάσω στην 6.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.Και εγω θα το άφηνα στη λολλιποπ αλλα με χαλάει που οταν ανοιγω το Wi-Fi και παω να γραψω εναν κωδικό κολλάει το σύμπαν.Δεν ξερω γιατι αλλα εκεινη την ωρα κολλάνε οι ρυθμίσεις του Wi-Fi.Αν εχω αποθηκευμένο Wi-Fi συνδέεται αυτόματα,Αλλα αν θες να γράψεις πρέπει να περιμένεις να ξεκολλήσει..Η θα περασω ξανα την lollipop η θα το ρισκάρω με την marshmallow.Αν θελω να περασω ξανα lollipop που να ψάξω xda?Η γίνεται και μεσω pc suite?
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες με πεταει συνεχεια απο το wifi..μια συνδεεται μια ξεσυνδεεται..αλλες φορες ενω δειχνει συνδεμενο δεν μπαινει..και μερικες φορες προσπαθει να συνδεθει και δεν συνδεεται καν...εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα παλι τα ιδια..φοραω εδω και καιρό την marshmallow χωρις να ειχα καποιο θεμα..ξαφνικα αρχισε να το κανει..ειναι θεμα hardware η τα επαιξε κανενα modem-κεραια wifi;;μήπως να ξανα περάσω την Rom απο την αρχη με καθαρη εγκατασταση μπας και στρωσει;;;το εχει παρουσιασει αυτο σε κανεναν αλλον;;για δωστε καμια βοήθεια ρε παιδιά γιατι ειμαι ετοιμος να το πεταξω στον τοιχο...
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό οπότε προσπαθώ να κανω πλοήγηση μεσω gps, ενω το κινητό βρίσκει την αρχική μου θέση στο χάρτη, αδυνατεί να ακολουθήσει το στιγμα μου. Εχω custom rom fullmics 6.7 και ενεργοποιημενη τη ρύθμιση υψηλης ακριβειας στο gps. Καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα ότι είναι καλύτερο το G3 με τη marshmallow πάρα. με τη lollipop αυτά, αλλά εγώ δεν το πείραζα το κινητό με root κι τέτοια.

 

Καλή χρονιά σε όλους και με τη lollipop εκεί που της αξίζει εφόσον το επιτρέπει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα από κατάστημα στο skroutz μπαταρία για lg g3 με κωδικό BL-53YH. Μου ήρθε μια η οποία δεν χωράει στο κινητό, ενώ είναι ίδια σε διαστάσεις οι 2 πλαστικές προεξοχες στην βάση της μπαταρίας είναι από την αντίθετη μεριά με αποτέλεσμα να μην μπαίνει στο κινητό. Ανεβάζω και φώτο, αύριο θα επικοινωνήσω με το κατάστημα απλά δεν ξέρω αν αξίζει να ξαναπάρω από εκεί αφού φαίνεται σαν να μην είναι γνήσια. Επίσης, το περίεργο είναι ότι είχα διαβάσει πως η lg από το 2015 άλλαξε την συνολική χωρητικότητα και οι νέες αναγράφουν 2940mah ενώ αυτή παραγωγής 2016.06.05 αναγράφει 3000mah.

Ο κωδικός είναι ο σωστός BL-53YH για lg g3(D855). Πρόκειται για κατάστημα που έχει προταθεί και από άλλα παιδιά τα οποία δεν είχαν πρόβλημα.

 

 

P.S. έλεος μου βγάζει ότι δεν μπορώ να ανεβάσω φωτος γιατί έχω υπερβεί το όριο ενώ η photo είναι 50kb.

http://imageshack.com/a/img923/8489/AZ6ZxB.jpg

Edited by master1992g
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα από κατάστημα στο skroutz μπαταρία για lg g3 με κωδικό BL-53YH. Μου ήρθε μια η οποία δεν χωράει στο κινητό, ενώ είναι ίδια σε διαστάσεις οι 2 πλαστικές προεξοχες στην βάση της μπαταρίας είναι από την αντίθετη μεριά με αποτέλεσμα να μην μπαίνει στο κινητό. Ανεβάζω και φώτο, αύριο θα επικοινωνήσω με το κατάστημα απλά δεν ξέρω αν αξίζει να ξαναπάρω από εκεί αφού φαίνεται σαν να μην είναι γνήσια. Επίσης, το περίεργο είναι ότι είχα διαβάσει πως η lg από το 2015 άλλαξε την συνολική χωρητικότητα και οι νέες αναγράφουν 2940mah ενώ αυτή παραγωγής 2016.06.05 αναγράφει 3000mah.

Ο κωδικός είναι ο σωστός BL-53YH για lg g3(D855). Πρόκειται για κατάστημα που έχει προταθεί και από άλλα παιδιά τα οποία δεν είχαν πρόβλημα.

 

 

P.S. έλεος μου βγάζει ότι δεν μπορώ να ανεβάσω φωτος γιατί έχω υπερβεί το όριο ενώ η photo είναι 50kb.

http://imageshack.com/a/img923/8489/AZ6ZxB.jpg

Για μπαταρία μονο απο procordia. Ότι άλλες είχα πάρει από skroutz και ebay δεν μου λειτουργούσαν όπως έπρεπε.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το 2940 mah είναι το ελάχιστο που σου εγγυάται. Και η αυθεντική μπαταρία το λέει πάνω.

Από εκεί και πέρα, και εγώ πήρα μία από το skroutz και ενώ δουλεύει κανονικά, μου βγάζει σε διάρκεια όσο βγάζει και η παλιά με σκληρή χρήση 2 ετών, που δεν βγάζει νόημα...

Μάλλον θα πάω και εγώ για αυθεντική από το σέρβις να τελειώνουμε.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170107/462541d9911fcc60d42a1ff8d64c7bba.jpg

 

Live to ride, ride to live...

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό οπότε προσπαθώ να κανω πλοήγηση μεσω gps, ενω το κινητό βρίσκει την αρχική μου θέση στο χάρτη, αδυνατεί να ακολουθήσει το στιγμα μου. Εχω custom rom fullmics 6.7 και ενεργοποιημενη τη ρύθμιση υψηλης ακριβειας στο gps. Καμια ιδεα;

 

Η fulmics έχει γενικά θέμα με το gps οταν κανει lock και γενικά το android M στο G3 έχει θέμα με το gps. Αν σου χρειάζεται συνεχεια το gps καλο είναι να αλλάξεις rom και να βρείς κάποια να είναι ok σε gps . Οτι βοήθεια χρειάζεσαι για root να γραφής στο thread Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G3 εδώ είναι για non root.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά!!Εδω και ενα χρόνο που εχω το G3,το εχω αφήσει με lollipop.Θέλω να περάσω την 6 marshmallow αλλα φοβάμαι το bootloop.Εσείς που έχετε την 6 πως πάει σας έχει παρουσιάσει bootloop?Να κάνω αναβάθμιση?

Από τον Απρίλιο που είμαι με την 6 δε μου έχει παρουσιάσει ποτέ bootloop, έχω ψιλοθέματα όχι κάτι σημαντικό όμως...

Βέβαια είναι και πως θα τύχει, πολλά G3 έχουν bootloop με την 6.. ;)

Για μπαταρία μονο απο procordia. Ότι άλλες είχα πάρει από skroutz και ebay δεν μου λειτουργούσαν όπως έπρεπε.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από Mr Gadget πάντως που πήρα μια 2η γνήσια βγήκε εντάξει εδώ 3 μήνες που την έχω και δε θα λεγα άσχημη την τιμή (15€)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως τόσο έχει και από procordia

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

15 συν τα μεταφορικά.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους. Έχω ένα θέμα, σε ένα αριθμό μιας φίλης όταν τον παίρνω δείχνει σε μένα ότι χτυπάει μια φορά και μετά τον πετάει έξω. Στο δικό της τηλέφωνο δεν φαίνεται τίποτα. Αυτό συμβαίνει μόνο σε αυτό τον αριθμό. Είμαι με Cosmote και αυτή με Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους. Έχω ένα θέμα, σε ένα αριθμό μιας φίλης όταν τον παίρνω δείχνει σε μένα ότι χτυπάει μια φορά και μετά τον πετάει έξω. Στο δικό της τηλέφωνο δεν φαίνεται τίποτα. Αυτό συμβαίνει μόνο σε αυτό τον αριθμό. Είμαι με Cosmote και αυτή με Vodafone.

 

Γιατί προφανώς έχει κάνει φραγη του συγκεκριμένου αριθμού η αλλιώς block του συγκεκριμένο νούμερου. Συνήθως τότε το κάνει αυτό που περιγραφής. Σε εσένα χτυπάει μια φορα γιατί το κλίνη αυτόματα μονο του και σε εκείνη καμια φορα γιατί είναι block και δεν το δείχνει για να μην ενοχλεί λόγο του ότι έχει κάνει block. Αρα πήγαινε ρύθμισεις - ρύθμισεις κλήσεων - απόρριψη κλήσης και ψάξε εκεί μέσα

Link to comment
Share on other sites

Από Mr Gadget πάντως που πήρα μια 2η γνήσια βγήκε εντάξει εδώ 3 μήνες που την έχω και δε θα λεγα άσχημη την τιμή (15€)

 

Τι ήθελα και το συζητούσα..:p

Εδώ και λίγες μέρες έχω θέμα με αυτή τη μπαταρία, σαν διάρκεια είναι όπως ήταν αλλά για κάποιο λόγο φορτίζει πάρα πολύ αργά. Σε σημείο που επάνω στο φορτιστή με λίγη πλοήγηση στο firefox κατεβαίνει κιόλας αντί να ανεβαίνει...

Με την 1η μπαταρία που είχε όταν το αγόρασα κανένα πρόβλημα, φορτίζει κανονικά, οπότε το αποκλείω να φταίει το τηλέφωνο.

 

Με βλέπω να την πηγαίνω στο μαγαζί που την αγόρασα μπας και βγάλω άκρη με την εγγύηση... ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι ήθελα και το συζητούσα..:p

Εδώ και λίγες μέρες έχω θέμα με αυτή τη μπαταρία, σαν διάρκεια είναι όπως ήταν αλλά για κάποιο λόγο φορτίζει πάρα πολύ αργά. Σε σημείο που επάνω στο φορτιστή με λίγη πλοήγηση στο firefox κατεβαίνει κιόλας αντί να ανεβαίνει...

Με την 1η μπαταρία που είχε όταν το αγόρασα κανένα πρόβλημα, φορτίζει κανονικά, οπότε το αποκλείω να φταίει το τηλέφωνο.

 

Με βλέπω να την πηγαίνω στο μαγαζί που την αγόρασα μπας και βγάλω άκρη με την εγγύηση... ;)

Γράφει πάνω στη μπαταρία ημερομηνια παραγωγής?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι γράφει. 6-7-2016 γράφει ημερομηνία κατασκευής ενώ η παλιά που φορούσε είναι 31-1-2016..
Link to comment
Share on other sites

Ναι γράφει. 6-7-2016 γράφει ημερομηνία κατασκευής ενώ η παλιά που φορούσε είναι 31-1-2016..

Άρα κοιτάς μήπως σου ρουφάει κάτι την μπαταρία και αν όχι επιστροφή το συντομότερο.

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο 1 χρονο περιπου. Τωρα τελευταια οταν το φορτιζω κλειστο ενω δειχνει 100% φορτισμενη μπαταρια μολις το ανοιξω αμεσως δειχνει 95%. λετε ειναι θεμα μπαταριας? εχω android 6
Link to comment
Share on other sites

στην διαρκεια της ημερας πως παει?δοκιμασε αμεσως μολις βγαλεις τον φορτιστη να τον συνδεσεις παλι μεχρι να παει ξανα 100%.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...