Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια, χρειαζομαι τα φωτα σας και τη γνωμη σας. Εχω το g3 και το εχω στειλει 3 φορες στο service, 2 φορες εχει αλλαξει οθονη λογω κιτρινιλας και 1 φορα πλακετα. Τελευταια φορα π πηγε στο σερβις, εφταιγε η μπαταρια ειπαν για το boot loop που ειχε, πληρωσα καινουρια και τωρα κανει τυχαια reboot. Επισης εμφανισε εκ νεου κιτρινιλα στην οθονη. Αντικατασταση δεν χριζει οπως μ ειπαν γιατι δν ειναι ελληνικο. Τι να κανω ρε παιδια; Μια φορα το μηνα χαλαει.

1)αφησε το στην ακρη για δευτερο και παρε αλλο.2)ρουταρισε το και περνα μια αλλη ρομ πχ fulmics 6.1 3) κανε πριν απο ολα ενα hardreset και ξαναπερνα την ρομ που φορας.4) μην χρεισημοποιεις εφαρμογες τυπου facebook messenger .αυτα εχω να πω με βασει οτι εχεις κανει μεχρι τωρα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μακαρι να μπορουσα να παρω αλλο.. Και να το ρουταρω η οθονη θα συνεχισει να εχει την κιτρινιλα. Απο το σερβις αποκλειεται να το παρω απροβληματιστο; Με συνηγορο καταναλωτη παιζει να βρω ακρη εφοσον εχει παρουσιασει το ιδιο προβλημα 3 φορες και δν επιλυεται;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει παραγγείλει κανεις τωρα τελευταία μπαταρία απο την procordia για να μου πει πόσο στοιχίζει;

15 ευρω μου στοιχησε +3.5 ευρω η αντικαταβολη ελτα

Link to comment
Share on other sites

μια βδομαδα τωρα εχω παρατηρησει προβλημα στην φορτιση...αργει παρα πολλυ να φορτισει το τηλεφωνο κ η μπαταρια πεφτει αμεσως...πχ μπορει μεσα σε 5 λεπτα κ απλα στην αναμονη το τηλεφωνο με σβησμενη οθονη να πεσει μπαταρια κ 10% και να θελει μια ωρα περιπου για να φορτσει αυτο το 10%..τι μπορει να φταιει κ τι μπορω να κανω;;6αρα εργοστασιακη ρομ εχω κ αρουταραριστο τηλ...η συσκευη δν εχει κλεισει ουτε ενα χρονο αρα η μπαταρια δν νομιζω να εχει χαλασει απο τωρα..
Link to comment
Share on other sites

μια βδομαδα τωρα εχω παρατηρησει προβλημα στην φορτιση...αργει παρα πολλυ να φορτισει το τηλεφωνο κ η μπαταρια πεφτει αμεσως...πχ μπορει μεσα σε 5 λεπτα κ απλα στην αναμονη το τηλεφωνο με σβησμενη οθονη να πεσει μπαταρια κ 10% και να θελει μια ωρα περιπου για να φορτσει αυτο το 10%..τι μπορει να φταιει κ τι μπορω να κανω;;6αρα εργοστασιακη ρομ εχω κ αρουταραριστο τηλ...η συσκευη δν εχει κλεισει ουτε ενα χρονο αρα η μπαταρια δν νομιζω να εχει χαλασει απο τωρα..

 

Κατά 90% μάλλον έχει πρόβλημα το καλώδιο. Έχει τύχει σε πολλούς. Δοκίμασε άλλο καλώδιο. Αν δεν λυθεί το πρόβλημα, τα ξαναλέμε.

Link to comment
Share on other sites

Κατά 90% μάλλον έχει πρόβλημα το καλώδιο. Έχει τύχει σε πολλούς. Δοκίμασε άλλο καλώδιο. Αν δεν λυθεί το πρόβλημα, τα ξαναλέμε.

 

εχω κατι παλια usb καλωδια να δοκιμασω..φανταζομαι δν θα υπαρχει καποιο προβλημα να βαλω καποιο απο αυτο στο lg charger...αλλιως υπαρχει καποια προταση σε καλωδιο...οχι απο ebay ομως απο καποιο καταστημα Ελλαδα....θγ...περιεργο παντως να εβγαλε προβλημα το εργοστασιακο καλωδιο τοσο γρηγορα κ με νορμαλ συνθηκες χρησης...

Link to comment
Share on other sites

εχω κατι παλια usb καλωδια να δοκιμασω..φανταζομαι δν θα υπαρχει καποιο προβλημα να βαλω καποιο απο αυτο στο lg charger...αλλιως υπαρχει καποια προταση σε καλωδιο...οχι απο ebay ομως απο καποιο καταστημα Ελλαδα....θγ...περιεργο παντως να εβγαλε προβλημα το εργοστασιακο καλωδιο τοσο γρηγορα κ με νορμαλ συνθηκες χρησης...

Εγώ στους τρεις μήνες το αντικατέστησα με ένα παλιό καλώδιο από Sony και δεν έχω κανένα θέμα.

 

Lg g3 32gb

Zephyr OS v5 AOSP

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

εχω κατι παλια usb καλωδια να δοκιμασω..φανταζομαι δν θα υπαρχει καποιο προβλημα να βαλω καποιο απο αυτο στο lg charger...αλλιως υπαρχει καποια προταση σε καλωδιο...οχι απο ebay ομως απο καποιο καταστημα Ελλαδα....θγ...περιεργο παντως να εβγαλε προβλημα το εργοστασιακο καλωδιο τοσο γρηγορα κ με νορμαλ συνθηκες χρησης...

 

Βάλε οποιοδήποτε καλώδιο έχεις. Πράγματι είναι περίεργο. Αλλά από ότι φαίνεται η LG έβαλε στην συσκευασία καλώδιο περιπτέρου, τα οποία δεν είναι κακά. Απλά δεν κατασκευάστηκαν με πιστοποιημένες προδιαγραφές.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά το καλώδιο του κουτιού αντέχει ακόμα μετά από απίστευτη κακομεταχείριση και δουλεύει άψογα...

Μήπως ανάλογα με τη παρτίδα έβαζαν και άλλα περιφερειακά;

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά το καλώδιο του κουτιού αντέχει ακόμα μετά από απίστευτη κακομεταχείριση και δουλεύει άψογα...

Μήπως ανάλογα με τη παρτίδα έβαζαν και άλλα περιφερειακά;

 

Live to ride, ride to live

Ακριβώς αυτό εννοώ. Κι από περίπτερο να πάρει κάποιος ένα καλώδιο υπάρχουν πολύ μεγάλες πιθανότητες να μην βγάλει πρόβλημα, όπως το δικό σου, αλλά και πάρα πολλών άλλων. Αυτό έκανε και η LG. Παράγγειλε 100-200 εκατομμύρια οικονομικά καλώδια και τα έβαλε σε συσκευές της.

Δεν νομίζω να έχουν σχέση οι παρτίδες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,το τηλ κολησε στην οθονη εναρξης και δεν ανοιγει με τιποτα,μου βγαζει το android αναβαθμιζεται και οταν αναβαθμισει ολες τις εφαρμογες σταματαει στην οθονη εν αρξης με το λογοτυπο και μετα παλι τα ιδια κλπ. και την μπαταρια που του εβγαλα και που το αφησα ενελοσ να ξεφορισει,τα ιδια.Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,το τηλ κολησε στην οθονη εναρξης και δεν ανοιγει με τιποτα,μου βγαζει το android αναβαθμιζεται και οταν αναβαθμισει ολες τις εφαρμογες σταματαει στην οθονη εν αρξης με το λογοτυπο και μετα παλι τα ιδια κλπ. και την μπαταρια που του εβγαλα και που το αφησα ενελοσ να ξεφορισει,τα ιδια.Καμια ιδεα?

 

Πιθανόν να χρειάζεται να συνδέσεις το LG pc suite με το κινητό και να κάνεις επιδιόρθωση αλλά δεν τα γνωρίζω περίμενε μια πιο υπεύθυνη γνώμη μη κάνεις καμιά βλακεία και χάσεις το κινητό σου από επιπολαιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,το τηλ κολησε στην οθονη εναρξης και δεν ανοιγει με τιποτα,μου βγαζει το android αναβαθμιζεται και οταν αναβαθμισει ολες τις εφαρμογες σταματαει στην οθονη εν αρξης με το λογοτυπο και μετα παλι τα ιδια κλπ. και την μπαταρια που του εβγαλα και που το αφησα ενελοσ να ξεφορισει,τα ιδια.Καμια ιδεα?

Εαν εβγαλες μπαταρια και μετα δεν ξεκινησε κανονικα,τοτε μαλλον πας για ρεσετ με χασιμο αρχειων απο εσωτερικη μνημη.η με φλαστουλ περνα την ρομ χωρις να επιλεξεις cseflash.για να μην χασεις δεδομενα.επισης δοκιμασε να συνδεσεις τον φορτιστη και κανε επανεκινηση.και αυτο που λεει ο φιλος ποιο πανω ειναι μια λυση.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με lg pc suite δεν ανοιγει καθολου,πως κανει reset το κινητο?

 

Πατημένο power+volume down μέχρι να εμφανιστεί το λογότυπο τότε τα αφήνεις στιγμιαία και ξαναπατας.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Παρακαλώ να καταγραφεί και η δική μου συσκευή στους παθόντες bootloop κατά την προσπάθεια σύνδεσης σε δίκτυο wifi.

Έκανα ότι μπορούσα (κλείσιμο-άνοιγμα, αφαίρεση μπαταρίας κλπ) αλλά δεν απέφυγα το Hard Reset. Τώρα στήνω από την αρχή.

Ευτυχώς είχα όλα τα δεδομένα μου στους server της Google. Θα μου φάει βέβαια κάποιες ώρες να κατεβάσω και να τοποθετήσω στην θέση τους πάλι καμιά 150αριά εφαρμογές, αλλά τι να κάνω;

 

Υ.Γ. Μάλλον έχει αφαιρεθεί από την LG η δυνατότητα αυτόματου restore (Tap N Go) του Android γιατί δεν το βρήκα πουθενά.

 

Υ.Γ.2. %$#@&* την LG.:mad::mad::mad::X

Link to comment
Share on other sites

Πατημένο power+volume down μέχρι να εμφανιστεί το λογότυπο τότε τα αφήνεις στιγμιαία και ξαναπατας.

 

Σε ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

δεν θα σου αρεσει γιατι μικραινει η οθονη δεξια η αριστερα,οπως επιλεξεις.νομιζω ειναι καπου στις ρυθμισεις προσβασιμοτητας
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Παρακαλώ να καταγραφεί και η δική μου συσκευή στους παθόντες bootloop κατά την προσπάθεια σύνδεσης σε δίκτυο wifi.

Έκανα ότι μπορούσα (κλείσιμο-άνοιγμα, αφαίρεση μπαταρίας κλπ) αλλά δεν απέφυγα το Hard Reset. Τώρα στήνω από την αρχή.

Ευτυχώς είχα όλα τα δεδομένα μου στους server της Google. Θα μου φάει βέβαια κάποιες ώρες να κατεβάσω και να τοποθετήσω στην θέση τους πάλι καμιά 150αριά εφαρμογές, αλλά τι να κάνω;

 

Υ.Γ. Μάλλον έχει αφαιρεθεί από την LG η δυνατότητα αυτόματου restore (Tap N Go) του Android γιατί δεν το βρήκα πουθενά.

 

Υ.Γ.2. %$#@&* την LG.:mad::mad::mad::X

 

Μα γιατί δεν είχες κάνει ένα backup αυτό της LG στην εξωτερική κάρτα με αντίγραφο σε όλα πλην της εξωτερικής κάρτας.

Θα μπορούσες να τα είχες όλα όπως τα άφησες διάταξη εικονιδίων ρυθμίσεις εφαρμογές κτλ. ότι δεν κάνει το back up της google.

Να κάνεις ένα όποτε το ολοκληρώσεις γιατί μιας και έπαθες το περίφημο bootloop υπάρχει πιθανότητα να κάνει come back μεγάλη. :X

Anyway ευκαιρία για αλλαγή στο look and feel της συσκευής κάτι αφήνει το ρημάδι το bootloop να μη έχουμε παράπονο. :X

Link to comment
Share on other sites

δεν θα σου αρεσει γιατι μικραινει η οθονη δεξια η αριστερα,οπως επιλεξεις.νομιζω ειναι καπου στις ρυθμισεις προσβασιμοτητας

 

Έχω android 6 και δεν μπορώ να βρω το "one handed operation" όπως επίσης ούτε και τα gestures.. Τα έχουν αφαιρέσει μήπως?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Παρακαλώ να καταγραφεί και η δική μου συσκευή στους παθόντες bootloop κατά την προσπάθεια σύνδεσης σε δίκτυο wifi.

Έκανα ότι μπορούσα (κλείσιμο-άνοιγμα, αφαίρεση μπαταρίας κλπ) αλλά δεν απέφυγα το Hard Reset. Τώρα στήνω από την αρχή.

Ευτυχώς είχα όλα τα δεδομένα μου στους server της Google. Θα μου φάει βέβαια κάποιες ώρες να κατεβάσω και να τοποθετήσω στην θέση τους πάλι καμιά 150αριά εφαρμογές, αλλά τι να κάνω;

 

Υ.Γ. Μάλλον έχει αφαιρεθεί από την LG η δυνατότητα αυτόματου restore (Tap N Go) του Android γιατί δεν το βρήκα πουθενά.

 

Υ.Γ.2. %$#@&* την LG.:mad::mad::mad::X

 

Τωρα jimi ειναι που με ξενερωσες για τα καλα!!θυμασαι πριν 3-4 σελιδες που μου ελεγες οτι το χεις περιπου 2 χρονια κ ολα μια χαρα;αντε γεια δηλαδη...πριν λιγο καιρο τα συζηταγαμε..αρα μπορουμε να το παθουμε ολοι στο μελλον..αρα αυτο καθιστα την συσκευη αναξιοπιστη..γιαυτο ειπα εγω να το δωσω τωρα που βασταει λιγο η τιμη του..τι γινεται ρε παιδια με τις συσκευες λογω mm το παθαινουν.μηπως αν παμε στη nougat φτιαξουν τα πραγματα;τι να πω τα χω χασει..κ φοβαμαι να παω και σε g5 με αυτα που ακουω..

Link to comment
Share on other sites

Έχω android 6 και δεν μπορώ να βρω το "one handed operation" όπως επίσης ούτε και τα gestures.. Τα έχουν αφαιρέσει μήπως?

Ρυθμίσεις / Γενικές/ μικρή εμφάνιση

 

Για τα gestures το ψάχνω

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Τωρα jimi ειναι που με ξενερωσες για τα καλα!!θυμασαι πριν 3-4 σελιδες που μου ελεγες οτι το χεις περιπου 2 χρονια κ ολα μια χαρα;αντε γεια δηλαδη...πριν λιγο καιρο τα συζηταγαμε..αρα μπορουμε να το παθουμε ολοι στο μελλον..αρα αυτο καθιστα την συσκευη αναξιοπιστη..γιαυτο ειπα εγω να το δωσω τωρα που βασταει λιγο η τιμη του..τι γινεται ρε παιδια με τις συσκευες λογω mm το παθαινουν.μηπως αν παμε στη nougat φτιαξουν τα πραγματα;τι να πω τα χω χασει..κ φοβαμαι να παω και σε g5 με αυτα που ακουω..

Δεν νομίζω να μας δώσουν την 7...

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...