Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

είναι όντως unbranded production date 2016/02/29 provider HUN PROVIDER NAME HUNGARY LATEST FIRMWARE D85530C-00

Ειναι διαθεσιμη η ενημερωση. Καντο μεσω pc suite.

Link to comment
Share on other sites

Αναλογως αν θες φωτο σε 4:3 ή 16:9.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λες δηλ. ότι είναι το ίδιο από άποψη καθαρότητας φωτογραφίας; Μήπως όμως η native (4:3) ανάλυση δίνει καλύτερο αποτέλεσμα ενώ η 16:9 όχι; Σαν το non-optical zoom ή την αύξηση της ανάλυσης με interpolation ένα πράγμα.
Link to comment
Share on other sites

Λες δηλ. ότι είναι το ίδιο από άποψη καθαρότητας φωτογραφίας; Μήπως όμως η native (4:3) ανάλυση δίνει καλύτερο αποτέλεσμα ενώ η 16:9 όχι; Σαν το non-optical zoom ή την αύξηση της ανάλυσης με interpolation ένα πράγμα.

 

Ο λόγος του αισθητήρα είναι 4:3 με 13mpixels όταν βγάζεις με τη αμέσως μικρότερη ανάλυση αλλάζει το κάδρο σε 16:9 και χρησιμοποιεί μέρος του αισθητήρα γιαυτό και η μικρότερη ανάλυση, προσαρμόζει το νέο κάδρο ώστε να χωρέσει στην επιφάνεια του, επιπλέον φαίνεται σαν να κάνει ελάχιστο ζουμ γιατί μικραίνει η επιφάνεια του αισθητήρα σε ίδιο μήκος φακού.

Είναι σαν να κάνει αλλαγή του αισθητήρα από full frame σε aps-c και ζουμάρει με τον ίδιο φακό!

Μόνο ο φακός μπορεί να αλλάξει τη συμπεριφορά της ποιότητας στη φωτογραφία ανάμεσα στις δύο αναλύσεις αν υπάρχει ποιοτική διαφορά στα άκρα ή στη περιφέρειά του. Δεν υπάρχει native στον αισθητήρα για αυτό που υπονοείς αλλά στο φακό εφόσον δεν είναι όλη η επιφάνεια του στο ίδιο επίπεδο ποιοτικά!

Δεν υπάρχει ίχνος πληροφορίας ενδοπαρεμβολής αυτό γίνεται μόνο κατά τη μεγέθυνση της φωτογραφίας στον υπολογιστή πάνω από το 100% το οποίο είναι λάθος ακόμα και για dslr κάμερες γιατί αναπαριστά εκτός από τα pixels της κάμερας και στοιχεία που δεν βγήκαν από αυτή αλλά από αλγόριθμο!

 

Δοκίμασε με επιλεγμένη εστίαση στο ίδιο σημείο και επαρκή φωτισμό με το κινητό ακίνητο και δες το αποτέλεσμα στην οθόνη του υπολογιστή σου, απλό.

 

Αυτά τα ολίγα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Lg v10 και σε φθηνοτερο 5x

 

δεν πρόκειται για κανένα λόγο να αγοράσω κλειδωμένο κινητό.φοβερό κινητό το v10 και λέω σε πολύ κόσμο να το πάρει αλλά με 0 υποστήριξη δεν το θέλω για μένα.ο λόγος που με έκανε να πάρω το g3, ότι δεν είχε κνοξ να χάνεις εγγύηση με το unlock, τώρα δεν υπάρχει γιατί η lg την είδε σαμσουνγκ.έμεινα τρομερά ικανοποιημένος με το g3 αλλά δεν ξανα ακουμπώ lg αν δεν αλλάξει ρώτα.

 

καλά για το 5χ με τα 16gb και χωρίς sd γελάει ο κόσμος.ούτε τσάμπα δεν κάνει.ο μόνος λόγος που δεν θα πάρω ποτέ νεξους η sd.

 

για γέλια όλα τα κινητά μετά από g3.με βλέπω για πολύ ακόμα με το τίμιο g3 με την τεράστια υποστήριξη που έχει στο xda.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

 

για γέλια όλα τα κινητά μετά από g3.με βλέπω για πολύ ακόμα με το τίμιο g3 με την τεράστια υποστήριξη που έχει στο xda.

Καλά, είσαι λίγο υπερβολικός...τίμιο το g3, αλλά μέχρι εκεί.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχετε πρόβλημα με τις κλήσεις ; στοκ κινητό και κόβει τις κλήσεις μονο του μετα απο 3 λεπτά (όχι στάνταρ)

 

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά, είσαι λίγο υπερβολικός...τίμιο το g3, αλλά μέχρι εκεί.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

αν μου πεις ένα κινητό ξεκλείδωτο ή να μην χάνει την εγγύηση σε unlock και να έχει έστω την μισή υποστήριξη από την κοινότητα και να έχει αξιοπρεπέστατη κάμερα και μπαταρία το αγοράζω χτες.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

αν μου πεις ένα κινητό ξεκλείδωτο ή να μην χάνει την εγγύηση σε unlock και να έχει έστω την μισή υποστήριξη από την κοινότητα και να έχει αξιοπρεπέστατη κάμερα και μπαταρία το αγοράζω χτες.

 

Htc 10. (Πλην της υποστήριξης, που ακόμα δεν μπορούμε να ξέρουμε πόσο θα χει, μιας και τώρα αρχίζει να κυκλοφορεί)

Nexus 6p (Στην έκδοση με τα 64gb, τρώγεται -για μένα- η έλλειψη sd)

Link to comment
Share on other sites

Htc 10. (Πλην της υποστήριξης, που ακόμα δεν μπορούμε να ξέρουμε πόσο θα χει, μιας και τώρα αρχίζει να κυκλοφορεί)

Nexus 6p (Στην έκδοση με τα 64gb, τρώγεται -για μένα- η έλλειψη sd)

 

το 6P έχει άθλια οθόνη όσο αναφορά τα χρώματα.σε ένα ριβιου τραβάει ένα αντικείμενο φωτογραφία που είναι πρασινωπό και η οθόνη το δείχνει τιρκουαζ και έντονο κιόλας.απλά άθλιο.το htc 10 είναι υπερβολικά νωρίς ακόμα για συμπεράσματα αλλά πέφτει πολύ θάψιμο.

 

μόνο το 6p τρώγεται με υποχώρηση στο τσιρκο της αμολεντ και θα περιμένω και το op3.όλα τα άλλα τρέχα γύρευε.

 

τεσπα είμαστε αρκετά οφτοπικ οπότε το σταματώ.

 

 

η fulmics 5.2 σπέρνει, άλλο τηλέφωνο.

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Λοιπόν μέτα την δεύτερη αναβάθμιση το κινητό στην αρχική οθόνη όταν έχω μήνυμα εμφανίζει τις πρώτες λέξεις του μηνύματος σε αντίθεση με όταν το είχα αγοράσει που έγραφε κρυφό περιεχόμενο.Γνωριζει κανεις αν αλλαζει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Λοιπόν μέτα την δεύτερη αναβάθμιση το κινητό στην αρχική οθόνη όταν έχω μήνυμα εμφανίζει τις πρώτες λέξεις του μηνύματος σε αντίθεση με όταν το είχα αγοράσει που έγραφε κρυφό περιεχόμενο.Γνωριζει κανεις αν αλλαζει αυτο;

 

ρυθμίσεις

ήχος και ειδοποίηση

 

κλείδωμα οθόνης

εφαρμογές

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!κάτι ακόμα το κινητό έχει εγκατεστημένη από την ημέρα που το αγόρασα την εφαρμογή McAfee Security την οποία δεν την χρησιμοποιήσα ποτέ.Καμιά φορά μου βγάζει μήνυμα ότι το κινητό έχει κολλήσει ιούς (το μήνυμα αυτό εμφανίζεται καμιά φορά στο άκυρο μόνο όταν είμαι στο ίντερνετ η αν ανοίξω μια συγκεκριμένη εφαρμογή).Παίζει όντως να κόλλησα κάναν ιό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου.

 

Έχοντας επισκεφθεί πρώτα το νήμα του Galaxy A5 (όποιος δεν παινέψει το σπίτι του πρώτα.....:D), ρωτώ κι εδώ διότι ενδεχομένως να υπάρχει εδώ κάποια παραπάνω γνώση που θα με βοηθήσει στην επιλογή μου.

 

Κάτοχος Samsung S3 εδώ και 3 χρόνια περίπου, είμαι ανάμεσα στο A5 (2016 έκδοση) και το LG G3 (3 RAM, 32 GB). Παίζουν πάνω κάτω στα ίδια χρήματα για μένα, (περίπου ένα 30άρι πιο φτηνό το Α5).

 

Πιθανότατα κάποιος να προτείνει και κάποιο άλλο, αλλά απ' αυτά που μπορώ να αγοράσω (εταιρικό το τηλέφωνο), αυτά τα δύο καλύπτουν καλύτερα τις προδιαγραφές που έχω θέσει (με μια εξ αυτών να είναι η ακτινοβολία).

 

Επιπροσθέτως, κάπου άκουσα την άποψη ότι η μεγάλη ανάλυση όσο νά 'ναι κάνει τον επεξεργαστή να τραβάει λίγο πιο αργά (εν συγκρίσει με "αντίπαλους" του, οπως εν προκειμένω ο 8πυρηνος του Α5, ο οποίος όμως έχει λιγότερα GHz). Στα benchmarks που βρήκα, το G3 βγαίνει σαφώς καλύτερο.

 

Οποιαδήποτε άποψη θα εκτιμηθεί δεόντως και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!θέλω να κάνω μια ερώτηση!έχω Ελληνικό g3,αξίζει να κάνω αναβάθμιση στην 6.0 η να μείνω εδώ που ειμαι;Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Γύρω στους 3 μήνες που χω το g3 χάλασαν τα ακουστικά μου.... πιάνονται στην εγγύηση ? μου άρεσαν πολύ σαν ακουστικά και παρόλα την άριστη χρήση που τους έκανα χάλασαν......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου.

 

Έχοντας επισκεφθεί πρώτα το νήμα του Galaxy A5 (όποιος δεν παινέψει το σπίτι του πρώτα.....:D), ρωτώ κι εδώ διότι ενδεχομένως να υπάρχει εδώ κάποια παραπάνω γνώση που θα με βοηθήσει στην επιλογή μου.

 

Κάτοχος Samsung S3 εδώ και 3 χρόνια περίπου, είμαι ανάμεσα στο A5 (2016 έκδοση) και το LG G3 (3 RAM, 32 GB). Παίζουν πάνω κάτω στα ίδια χρήματα για μένα, (περίπου ένα 30άρι πιο φτηνό το Α5).

 

Πιθανότατα κάποιος να προτείνει και κάποιο άλλο, αλλά απ' αυτά που μπορώ να αγοράσω (εταιρικό το τηλέφωνο), αυτά τα δύο καλύπτουν καλύτερα τις προδιαγραφές που έχω θέσει (με μια εξ αυτών να είναι η ακτινοβολία).

 

Επιπροσθέτως, κάπου άκουσα την άποψη ότι η μεγάλη ανάλυση όσο νά 'ναι κάνει τον επεξεργαστή να τραβάει λίγο πιο αργά (εν συγκρίσει με "αντίπαλους" του, οπως εν προκειμένω ο 8πυρηνος του Α5, ο οποίος όμως έχει λιγότερα GHz). Στα benchmarks που βρήκα, το G3 βγαίνει σαφώς καλύτερο.

 

Οποιαδήποτε άποψη θα εκτιμηθεί δεόντως και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Πρωην κατοχος s3 δες την υπογραφη μου.στο προτεινω ανεπιφυλακτα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!κάτι ακόμα το κινητό έχει εγκατεστημένη από την ημέρα που το αγόρασα την εφαρμογή McAfee Security την οποία δεν την χρησιμοποιήσα ποτέ.Καμιά φορά μου βγάζει μήνυμα ότι το κινητό έχει κολλήσει ιούς (το μήνυμα αυτό εμφανίζεται καμιά φορά στο άκυρο μόνο όταν είμαι στο ίντερνετ η αν ανοίξω μια συγκεκριμένη εφαρμογή).Παίζει όντως να κόλλησα κάναν ιό;

Με τιποτα και μην πατησεις οκ.ειναι στην καλυτερη διαφημιση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σε εμπειρία χρήσης είναι Π Α Ρ Α πολύ Κ Α Λ Ο. μετά είναι το G4 μόνο.

Το πήρα δώρο στον κουμπάρα μου και είναι Τ Ε Λ Ε Ι Ο

 

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου.

 

Έχοντας επισκεφθεί πρώτα το νήμα του Galaxy A5 (όποιος δεν παινέψει το σπίτι του πρώτα.....:D), ρωτώ κι εδώ διότι ενδεχομένως να υπάρχει εδώ κάποια παραπάνω γνώση που θα με βοηθήσει στην επιλογή μου.

 

Κάτοχος Samsung S3 εδώ και 3 χρόνια περίπου, είμαι ανάμεσα στο A5 (2016 έκδοση) και το LG G3 (3 RAM, 32 GB). Παίζουν πάνω κάτω στα ίδια χρήματα για μένα, (περίπου ένα 30άρι πιο φτηνό το Α5).

 

Πιθανότατα κάποιος να προτείνει και κάποιο άλλο, αλλά απ' αυτά που μπορώ να αγοράσω (εταιρικό το τηλέφωνο), αυτά τα δύο καλύπτουν καλύτερα τις προδιαγραφές που έχω θέσει (με μια εξ αυτών να είναι η ακτινοβολία).

 

Επιπροσθέτως, κάπου άκουσα την άποψη ότι η μεγάλη ανάλυση όσο νά 'ναι κάνει τον επεξεργαστή να τραβάει λίγο πιο αργά (εν συγκρίσει με "αντίπαλους" του, οπως εν προκειμένω ο 8πυρηνος του Α5, ο οποίος όμως έχει λιγότερα GHz). Στα benchmarks που βρήκα, το G3 βγαίνει σαφώς καλύτερο.

 

Οποιαδήποτε άποψη θα εκτιμηθεί δεόντως και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Eπειδη το ειδα χτες που ηρθε στη δουλεια , μου αρεσε παρα πολυ αυτο http://www.gsmarena.com/lenovo_k5_note-7878.php και ενδεχομενως να αλλαζα και το G3 για αυτο :p (βγαινει και εκδοση με 3gb ram και για αυτη μιλαω , ενδεχομενως να λεγεται αλλιως το μοντελο και θα το επιβεβαιωσω σημερα) Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...