Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω γερμανικο t mobile και δεν την εχω παρει...μαλλον θα περιμενω κανενα μηνα ακομα μιας και ειναι t mobile παρα υο γεγονος οτι ζητησαν unbranded. Παντως εχω σκοπο να εγκαταστησω μεσω kdz για να γινει πραγματικα καθαρη εγκατασταση. Το hard reset αφηνει σαβουρα πισω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ας απαντήσω ανάποδα.

Και το δικό μου northern Europe unbranded 6NE είναι από χώρα δεν γνωρίζω, χρειάζεται;

Του έκανα αναβάθμιση μέσω LG PC suite και ΔΕΝ έχασε τίποτα από αρχεία, διάταξη οθονών ή κάτι άλλο.

Η εγκατάσταση είναι σε δύο βήματα.

Να το κάνεις δεν έχεις λόγο να περιμένεις OTA αυτά από τη δική μου εμπειρία είναι και γρηγορότερη η διαδικασία γιατί χρησιμοποιείς τον υπολογιστή σου.

Α! κατά το αρχικό βήμα έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις να κάνει backup στη microsd πριν πραγματοποιήσει την αναβάθμιση σε μένα δεν λειτουργούσε το δοκίμασα ίσα με 5 φορές και προχώρησα κατευθείαν.

Όταν θελήσεις να κάνεις καθαρή εγκατάσταση marshmallow στο κινητό σου αργότερα δεν σε περιορίζει κάτι.

Εγώ ούτε hard reset δεν έχω κάνει ακόμα όλα ρολόι αλλά τα γράμματα μικρότερα από το μέγεθος που θα ήθελα, αυτά.

Κι εγώ βρήκα τα γράμματα μικρότερα, αλλά μου αρέσει. Βλέπω περισσότερα πράγματα στην οθόνη. Δοκίμασε να αλλάξεις το μέγεθος στις ρυθμίσεις. Αν πας στο αμέσως μεγαλύτερο θα είναι όμως πριν.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ βρήκα τα γράμματα μικρότερα, αλλά μου αρέσει. Βλέπω περισσότερα πράγματα στην οθόνη. Δοκίμασε να αλλάξεις το μέγεθος στις ρυθμίσεις. Αν πας στο αμέσως μεγαλύτερο θα είναι όμως πριν.

 

Παιδιά τα δύο τελευταία μεγέθη εμφανίζουν ίδιο μέγεθος χαρακτήρων αν το μέγιστο είχε τη διαφορά που έπρεπε δεν θα υπήρχε πρόβλημα τώρα είναι μικρότερα τα γράμματα σε σχέση με τη lollipop κατάσταση.

Δηλαδή σε εσάς αλλάζει το μέγεθος τους από το πολύ μεγάλο στο μέγιστο;

Γραμματοσειρά έχω τη LG smart αν λέει κάτι αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα γραμματα δεν ρυθμιζονται απο τις ρυθμισεις σχετικα με το μεγεθος?αν εννοεις αυτο.

 

Ασφαλώς αλλά είναι μικρότερα με τις ίδιες ρυθμίσεις σε σχέση με lollipop.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτο edit δεν ανεβαινει η φωτο αλλα εχει6 επιλογες και μετα το πολυ μεγαλο εχει φισιολογικα μεγιστο,θα μπορουσε να γραφει βεβαια ΤΕΡΑΣΤΙΟ:X Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα χθες την αναβάθμιση μέσω lg pc suite ολα καλα κανένα πρόβλημα εκτός απο το γεγονός οτι οταν καθαρίζω τις εφαρμογές μου και μια απο αυτες είναι το e-mail μου (stock app απο lg) οταν παω να το ξανανοιξω μου βγαζει οτι η εφαρμογή έχει σταματήσει και ουσιαστικά δεν με αφήνει να την ανοίξω καθόλου το μόνο παραθυράκι σε αυτο το πρόβλημα ειναι να κανω καθαρισμό στο cache και τα δεδομένα αλλά και πάλι οταν καθαρίζω τις ανοιχτες εφαρμογές (μια απο αυτες ειναι και το email) οταν παω να το ανοίξω ξανα μου βγαζει το ιδιο πρόβλημα γνωρίζει κανείς σας καποια λύση στο θεμα αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε παιδια...προλαβε κανεις το G3 με Kitkat ;

 

Βλεπω ποσο πιο γρηγορη ειναι η 4.4 στο nexus 7 ,σε σχεση με οποιαδηποτε custom LP η MM και ωρες ωρες σκεφτομαι να του περασω την 4.4.2 να δω πως ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε παιδια...προλαβε κανεις το G3 με Kitkat ;

 

Βλεπω ποσο πιο γρηγορη ειναι η 4.4 στο nexus 7 ,σε σχεση με οποιαδηποτε custom LP η MM και ωρες ωρες σκεφτομαι να του περασω την 4.4.2 να δω πως ειναι...

 

Ακομη και πιο γρηγορο να ειναι δε στο προτεινω μιας και δεν θα εχεις τις τελευταιες ενημερωσεις ασφαλειας και θα βρεθεις "ξεβρακωτος" σε bugs οπως hearbleed κτλ

LG G3
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα χθες την αναβάθμιση μέσω lg pc suite ολα καλα κανένα πρόβλημα εκτός απο το γεγονός οτι οταν καθαρίζω τις εφαρμογές μου και μια απο αυτες είναι το e-mail μου (stock app απο lg) οταν παω να το ξανανοιξω μου βγαζει οτι η εφαρμογή έχει σταματήσει και ουσιαστικά δεν με αφήνει να την ανοίξω καθόλου το μόνο παραθυράκι σε αυτο το πρόβλημα ειναι να κανω καθαρισμό στο cache και τα δεδομένα αλλά και πάλι οταν καθαρίζω τις ανοιχτες εφαρμογές (μια απο αυτες ειναι και το email) οταν παω να το ανοίξω ξανα μου βγαζει το ιδιο πρόβλημα γνωρίζει κανείς σας καποια λύση στο θεμα αυτό?

 

Λάθος η διαγραφή των εφαρμογών άσε το σύστημα να το κάνει μόνο του όταν το χρειάζεται.

Δοκίμασέ το για μία βδομάδα και θα καταλάβεις ότι μόνο να κερδίσεις θα έχεις με τη τακτική αύτη.

Και μόνο το γεγονός ότι διαγράφεις τη προσωρινή μνήμη της εφαρμογής mail πρέπει να σε αποτρέπει στο να επαναλάβεις τη διαδικασία της εκκαθάρισης των εφαρμογών.

Για τη συμπεριφορά της εφαρμογής αυτής κάποιο bug θα είναι. Μπορεί ένα hard reset να διόρθωση το πρόβλημα ίσως εφόσον δεν έχεις κάνει μετά την εγκατάσταση της marshmallow.

Για διάβασμα σχετικά με τη διαγραφή εφαρμογών http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3647489#

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτησω ρε παιδια...προλαβε κανεις το G3 με Kitkat ;

 

Βλεπω ποσο πιο γρηγορη ειναι η 4.4 στο nexus 7 ,σε σχεση με οποιαδηποτε custom LP η MM και ωρες ωρες σκεφτομαι να του περασω την 4.4.2 να δω πως ειναι...

 

Πρόλαβα.

Στους χίλιους ζήτημα οι δυο να αναζητούν τη KitKat ο ένας από αυτούς είσαι εσύ.

Ο άλλος αναζητείται!

Υπάρχει λόγος να του κανείς παρέα;

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.έκανα χτες την αναβάθμιση μέσω υπολογιστή.κάνα 40λεπτο η διαδικασία.Όλα πήγαν καλά.ούτε back up χρειάστηκε.ολλανδικό είναι 411
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την μπαταριά τι παίζει στην mm η lg υποσχόταν αυτονομία + ...κανεις με συμπέρασματα;
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχω κάνει φόρτιση.οπότε δεν είναι ο κατάλληλος να πω.ας περάσουν λίγες μέρες πρώτα.πχ έχω τώρα 12% με 3 ώρες οθόνη.αλλά όπως είπα είναι η πρώτη μέρα.ούτε φουλ το είχα και έχει μεσολαβήσει και η αναβάθμιση.ας πει κάποιος που την έχει περισσότερο καιρό
Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω στην mm με χρηση wi fi και οχι παιχνιδια η μπαταρία ειναι μεταξύ 3.5-4 ωρες οθόνη στη δευτερη μπαταρία που εχω που ειναι λιγον μηνων και μεχρι το 15 με 20 τοις εκατό αυτης
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την μπαταριά τι παίζει στην mm η lg υποσχόταν αυτονομία + ...κανεις με συμπέρασματα;

ειναι σχεδον ιδια απλα η mm εχει επιλογες για διακοπη ενεργοβορων εφαρμογων,που προσωπικα δεν το δουλευω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχω mm από το Γενάρη και νομίζω ότι η μπαταρία είναι ελαφρώς χειρότερη σε σχέση με lollipop. Περίπου 3,5 ώρες οθόνη.Οσο για αναμονή εκεί μιλάμε για τρομερή διαχείριση. Edited by dimitrinhio_1
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις απο ποια χωρα ειναι το δικο μου?

 

serial number 1 A6GRTN

serial number 2 411KPZK894957

 

γιατι αναβαθμιση δεν βλεπω ουτε με κυαλια..:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις απο ποια χωρα ειναι το δικο μου?

 

serial number 1 A6GRTN

serial number 2 411KPZK894957

 

γιατι αναβαθμιση δεν βλεπω ουτε με κυαλια..:confused:

κατεβασε το lg phone from και γραφει για που ειναι η συσκευη σου.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το πρωτο θεματακι μικρο ομως. Εγω χρησιμοποιω το outlook για τα mail. Στο 5 οταν το ανοιγα μου τα εβγαζε απευθειας ενω τωρα μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση με τον διακομιτη και πρεπει να το συρω προς τα κατω για να κανει ανανεωση και μου βγαζει ολα τα καινουργια mail.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως σε δύο 32 άρια δεν έχει έρθει κανενα σημαδι ακόμα από την ΜΜ.......

 

Μέσω υπολογιστή και LG PC suite θα σου έρθει γρηγορότερα από OTA.

Το προεπιλεγμένο διάστημα ελέγχου είναι μία εβδομάδα δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει αλλαγή παρά μόνο μετά από επαναφορά του τηλεφώνου έτσι μόνο σου δίνει το δικαίωμα να το κάνεις να ελέγχει για ενημερώσεις καθημερινά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διάβασα το άρθρο για μελλοντικές οθόνες oled στα κινητά ίσως εμφανιστούν ενωρίτερα και το επόμενο έτος από Apple και άλλους κατασκευαστές κινητών.

Πως το βλέπετε περπατάει το G3 με το marshmallow ενάμιση χρόνο ακόμη, για να πάρουμε oled και fingerprint reader δύο σε ένα ολοκληρωμένα πράγματα;

Προσωπικά αφού έφαγα το μέγεθος στη μάπα λέω να περιμένω χαλαρά.

Πάντως δίχως αναγνώστη δακτυλικών αποτυπωμάτων κινητό ή με κάτι άλλο ανάλογο δεν παίρνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τη μπαταρία αν και είμαι εκτός συνηθισμένου ωραρίου αυτές τις μέρες αισθάνομαι αύξηση στη κατανάλωση αλλά όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω η διαχείρηση στην αναμονή πρέπει να είναι κατά πολύ βελτιωμένη, δεν έχω κάνει παρακάμψη σε κάποια εφαρμογή μέχρι τώρα και δεν βλέπω το λόγο αλλά βλέποντας και κάνοντας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση με το νέο λειτουργικό έχει μειωθεί η ένταση του ηχειου . όταν ακούω βιντεάκια κλπ .

Συμφωνώ.. Δεν το ακούω πλέων όταν με καλούν. Επίσης και η ένταση στο ακουστικό.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.. Δεν το ακούω πλέων όταν με καλούν. Επίσης και η ένταση στο ακουστικό.

και πριν ειχα προβλημα ηχου με τα ακουστικα στον ηχο εισερχομενης κλησης.μαλλον θεμα εσωτερικο της lg.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ.. Δεν το ακούω πλέων όταν με καλούν. Επίσης και η ένταση στο ακουστικό.

 

Σαν κάτοχος ipod touch 5th gen και κάτοχος g3 έχω να δηλώσω απογοητευμένος από την ένταση του ήχου στη μουσική από το g3. Κατά τα άλλα, ένταση ηχείου, ένταση ήχου κλήσεις κλπ είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το lg phone from και γραφει για που ειναι η συσκευη σου.

 

Σταυρο αυτα τα δεδομενα μου τα δινει το lg phone from...απλα δεν ξερω τι σημαινουν

Link to comment
Share on other sites

Σταυρο αυτα τα δεδομενα μου τα δινει το lg phone from...απλα δεν ξερω τι σημαινουν

εκει που γραφει provider τι εχει?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...