Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω να ρωτήσω κάτι, όταν έχω συνδεδεμένο το sony handsfree μου αν μπορώ να συνδέσω και παράλληλα ένα smartwatch ώστε να λαμβάνω ειδοποιήσεις.

Επίσης λέω να πάρω το xiaomi band 1s ή το 2 αν έχει βγεί.Έχει κανείς σας αυτο το συνδυασμό η κάποιον άλλο smartwatch που να δουλεύει καλά με το κινητό μας?

 

Αν τα handsfree είναι ακουστικά και όχι Bluetooth,ναι γίνεται αυτό που λες.Εγώ φίλε μου έχω το πρώτο xiaomi mi band άσχετα που σκέφτομαι να πάρω και το 1S :p Δουλεύει κανονικά και με ειδοποιήσεις και τα πάντα και αν θυμάμαι καλά υποστηρίζει και το ξεκλείδωμα της συσκευής αν φέρεις κοντά το band.Αυτό ήταν κάτι που το υποστήριζαν της xiaomi μόνο αλλά λόγο 5.0 μπορεί να λειτουργήσει κανονικά.Επίσης αν έχεις και smartwatch και το band της xiaomi νομίζω πως μπορούν να λειτουργήσουν και τα 2 ταυτόχρονα αφού το band είναι και αυτόνομο

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποια εφαρμογη ειναι καλη για το μπλοκάρισμα των διαφημίσεων;

Adaway με root.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από ποια παρτίδα και μετα ειναι τα καλα;

Όλα σχετικά είναι. Εγώ έχω 407 και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποια εφαρμογη ειναι καλη για το μπλοκάρισμα των διαφημίσεων;

Στο browsing; Έχω που έχω βάλει τον Firefox δοκιμαστικά έχω βάλει και add on το adblock plus. Κάνει καλή δουλειά. Δεν κόβει όλες τις διαφημίσεις, αλλά τις περισσότερες. Ένα 90-95% θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα! :)

Μόλις χτύπησα από γνωστό μαγαζί την 16άρα έκδοση του G3! Θα πήγαινα για την 32άρα αλλά έτυχε κάτι και δεν έμειναν ούτε ρέστα. :p

Εξαιρετική συσκευή, αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι πριν ένα μήνα+, το G3 που πήρα για λογαριασμό φίλου, είχε την 4.4 ενώ αυτό είχε out of the box την 5. Συμπέρασμα; Χειρότερη έκδοση δεν μπορούσε να υπάρξει. Πέρασα όλες - σχεδόν - τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ, μου άφησε 1G ελεύθερο και δεν μπορούσε να τρέξει κανονικά ούτε το Dumb Ways to Die, συμπεριφερόταν σαν μονοπύρηνο.

 

Τουλάχιστον ήρθε γρήγορα ενημέρωση (περί τα 200Mb) και το φορτίζω για να την περάσω.

Θα τα λέμε συχνά από δω και πέρα. :up:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα! :)

Μόλις χτύπησα από γνωστό μαγαζί την 16άρα έκδοση του G3! Θα πήγαινα για την 32άρα αλλά έτυχε κάτι και δεν έμειναν ούτε ρέστα. :p

Εξαιρετική συσκευή, αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι πριν ένα μήνα+, το G3 που πήρα για λογαριασμό φίλου, είχε την 4.4 ενώ αυτό είχε out of the box την 5. Συμπέρασμα; Χειρότερη έκδοση δεν μπορούσε να υπάρξει. Πέρασα όλες - σχεδόν - τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ, μου άφησε 1G ελεύθερο και δεν μπορούσε να τρέξει κανονικά ούτε το Dumb Ways to Die, συμπεριφερόταν σαν μονοπύρηνο.

 

Τουλάχιστον ήρθε γρήγορα ενημέρωση (περί τα 200Mb) και το φορτίζω για να την περάσω.

Θα τα λέμε συχνά από δω και πέρα. :up:

 

Η 21α ειναι αρκετά καλη ενημέρωση... ( πιστεύω οτι η lg συμπεριέλαβε καποια fixes της 5.1.1 στην 21α της....) κανε και λιγη υπομονή και έρχεται και η 6αρα

Ευχομαι να το χαρεις...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην 21Α Όταν τραβάς το notification drawer σέρνεται , επίσης σκαλωνει καλά στα μυνήματα , ελπίζω να τα φτιάξει στην 6ρα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποια εφαρμογη ειναι καλη για το μπλοκάρισμα των διαφημίσεων;

 

Στο browsing; Έχω που έχω βάλει τον Firefox δοκιμαστικά έχω βάλει και add on το adblock plus. Κάνει καλή δουλειά. Δεν κόβει όλες τις διαφημίσεις, αλλά τις περισσότερες. Ένα 90-95% θα έλεγα.

 

Και με το ghostery σαν addon του firefox μπορείς να κόβεις πολλά και τις διαφημίσεις, καλύτερο περιβάλλον ο mobile σε σχέση με το desktop browser ο firefox τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Η 21α ειναι αρκετά καλη ενημέρωση... ( πιστεύω οτι η lg συμπεριέλαβε καποια fixes της 5.1.1 στην 21α της....) κανε και λιγη υπομονή και έρχεται και η 6αρα

Ευχομαι να το χαρεις...

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ. Περιμένω πως και πως να φορτίσει για να το λιώσω. ;)

Τώρα όσον αφορά την 21a, από τη στιγμή που δεν είναι κάποια 5.x.x, δεν έχει κανένα νόημα το να δίνει fixes αφού υπάρχουν στάνταρτ προβλήματα της lolli.

Άντε να έρθει η MM γιατί είμαι στο τσακ να ξεκλειδώσω. :shifty:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα! :)

Μόλις χτύπησα από γνωστό μαγαζί την 16άρα έκδοση του G3! Θα πήγαινα για την 32άρα αλλά έτυχε κάτι και δεν έμειναν ούτε ρέστα. :p

Εξαιρετική συσκευή, αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι πριν ένα μήνα+, το G3 που πήρα για λογαριασμό φίλου, είχε την 4.4 ενώ αυτό είχε out of the box την 5. Συμπέρασμα; Χειρότερη έκδοση δεν μπορούσε να υπάρξει. Πέρασα όλες - σχεδόν - τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ, μου άφησε 1G ελεύθερο και δεν μπορούσε να τρέξει κανονικά ούτε το Dumb Ways to Die, συμπεριφερόταν σαν μονοπύρηνο.

 

Τουλάχιστον ήρθε γρήγορα ενημέρωση (περί τα 200Mb) και το φορτίζω για να την περάσω.

Θα τα λέμε συχνά από δω και πέρα. :up:

 

Ποσο σου βγηκε το 16αρι εαν επιτρεπεται;

Link to comment
Share on other sites

Ποσο σου βγηκε το 16αρι εαν επιτρεπεται;

 

260, η χαμηλότερη τιμή που είναι αυτή τη στιγμή στο Skroutz.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Όσοι εχετε προβλήματα με την 21α , είχατε κάνει format πριν την βάλετε; ή απλό update;
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Όσοι εχετε προβλήματα με την 21α , είχατε κάνει format πριν την βάλετε; ή απλό update;

 

το μονο που εχω παρατηρησει και εγω ειναι οτι αργει λιγο να ανοιξει τα μυνηματα οπως αναφερθηκε και πιο πανω...με απλο update την περασα εγω..

 

260, η χαμηλότερη τιμή που είναι αυτή τη στιγμή στο Skroutz.

 

κριμα ρε συ να μη μπορουσες να περιμενεις να μαζεψεις αλλα 30 ευρωπουλα να πας στην αλλη εκδοση..

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι οκ σε όλα εκτός από κάποιες αποσυνδέσεις του GPS. Έχω μείνει στην 20h (πορτογαλικο κινητό) μπορώ να flashαρω την 21a μπας και στρώσει το GPS ή θα έχω κάποιο θέμα; (το κινητό είναι unrooted, λέω να παίξω μαζί του μετά το update σε marshmallow)
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το μόνιμο εικονίδιο του alarm που είχα μερικές μέρες τώρα και με τρέλανε αν και απενεργοποίησα όλα μου τα ξυπνητήρια διέγραψα τη cash της εφαρμογής, απενεργοποίηση αυτό εκεί ατάραχο τελικά κανένα θέμα δεν είναι bug ούτε προσβλήθηκε από κάτι το κινητό.

Είχα βάλει το Tuneln να ξεκινάει μέσα από την εφαρμογή του αυτό με ράδιο στις 5 το απόγευμα κάποιες μέρες για πρώτη φορά και το ξέχασα! μόνο που έκανα λάθος και ήταν 5 το πρωί.

Χτυπούσε το κινητό το έκλεινα πάνω στον ύπνο μου και στις δύο αρχικές περιπτώσεις δεν το κατάλαβα γιατί αργεί να ξεκινήσει το ράδιο. Σήμερα το πρωί ευτυχώς το είχα μακρύτερα αναγκάστηκα να σηκωθώ για να το σταματήσω και με πρόλαβε η μουσική.

Έτσι εξαφάνισα το εικονίδιο και ησύχασα γλύτωσα και το factory reset.

Αυτά για την ενημέρωση όσων ασχολήθηκαν και όχι μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα μια μικρή βοήθεια, να μου πείτε πως μπορώ να αφαιρέσω της ειδοποιήσεις από την οθόνη κλειδώματος, δεν μπορώ να το βρω με τίποτα!!!:p
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα μια μικρή βοήθεια, να μου πείτε πως μπορώ να αφαιρέσω της ειδοποιήσεις από την οθόνη κλειδώματος, δεν μπορώ να το βρω με τίποτα!!!:p

Ρυθμίσεις- Γενικές- Ήχος.....

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι οκ σε όλα εκτός από κάποιες αποσυνδέσεις του GPS. Έχω μείνει στην 20h (πορτογαλικο κινητό) μπορώ να flashαρω την 21a μπας και στρώσει το GPS ή θα έχω κάποιο θέμα; (το κινητό είναι unrooted, λέω να παίξω μαζί του μετά το update σε marshmallow)

 

και γω πορτογαλλικο εχω και την εχω παρει εδω και 2 βδομαδες πανε κανε χειροκινητα το update....

ξανα βαζω αυτο το μηνυμα γιατι κανενας δεν εδωσε απάντηση.....

 

καποιες αποριες που εχω αν μπορει καποιος που ξερει οχι φανταζεται.....η 6.0 αν την παρουμε τα σβήνει ολα???δηλαδη το τηλ απο την αρχη στήσιμο???.....το hard reset ειναι ιδιο με το να φλασαρεις ξανα την επίσημη με φλασ τοολ????οταν ερθει η 6.0 καθεται επανω στην 5.0 η ολα ειναι απο την αρχη σαν να το πηρες εκεινη την ωρα???δηλαδη μικρολαγκαρισματα που μπορει να εχεις με την 5.0 επηρεάζουν την 6.0????ευχαριστω εκ των προτέρων!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

και γω πορτογαλλικο εχω και την εχω παρει εδω και 2 βδομαδες πανε κανε χειροκινητα το update....

ξανα βαζω αυτο το μηνυμα γιατι κανενας δεν εδωσε απάντηση.....

 

καποιες αποριες που εχω αν μπορει καποιος που ξερει οχι φανταζεται.....η 6.0 αν την παρουμε τα σβήνει ολα???δηλαδη το τηλ απο την αρχη στήσιμο???.....το hard reset ειναι ιδιο με το να φλασαρεις ξανα την επίσημη με φλασ τοολ????οταν ερθει η 6.0 καθεται επανω στην 5.0 η ολα ειναι απο την αρχη σαν να το πηρες εκεινη την ωρα???δηλαδη μικρολαγκαρισματα που μπορει να εχεις με την 5.0 επηρεάζουν την 6.0????ευχαριστω εκ των προτέρων!!

 

αν πάρεις την αναβάθμιση OTA,δεν χάνεις τίποτα,δοκιμάζεις κι αν πάνε όλα καλά δεν κάνεις hard reset.

για μικρολαγκ που τυχόν έχεις στην 5 δεν επηρεάζουν την επόμενη,απλά μπορεί να μην καθίσει καλά και σου παρουσιάσει κάτι άλλο,οπότε πας για hard reset.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

κριμα ρε συ να μη μπορουσες να περιμενεις να μαζεψεις αλλα 30 ευρωπουλα να πας στην αλλη εκδοση..

 

Κρίμα δεν λες τίποτα, αλλά το G3 βρέθηκε στο παιχνίδι εντελώς ξαφνικά και έτυχε κάτι και πραγματικά, δεν έμειναν ούτε ρέστα και ούτε μπορούσα να μείνω άλλη μία μέρα με το 2700 που κλείνει όποτε θέλει. :p

Τουλάχιστον ο συνδυασμός Snap 800 + Adreno 330 + 2G RAM έχει φανεί μέχρι στιγμής υπερ αρκετός (Z Ultra, Lumia 930), οπότε δεν νομίζω ότι θα με απογοητεύσει.

 

Αν ήταν για το Flex, ίιισως έκανα υπομονή :p

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...