Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι ένα μικρό bug του ui της lg. Δεν επηρεάζει το κινητό σου αλλά από την άλλη δεν μπορείς να κανείς κάτι. Εκτός άμα πας σε κάποιον άλλον launcher.

 

Οκ ευχαριστω πολυ.επισης σε ενος φιλου κολαει οταν παει στο wifi απο τις ρυθμησεις και κανει αναζητηση και τα σχετικα.καποιος με το ιδιο προβλημα και να γνωριζει καποια λυση;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στείλαμε φίλου από επαρχία πριν 2 βδομάδες, πέμπτη το πήρε ο κούριερ και την επόμενη παρασκευή το πήρε, μια βδομάδα ακριβώς και του δώσουν και άλλο να κάνει την δουλειά του.

 

όσο για το πέσιμο είχε 1 καραμπινάτο χτύπημα και δεν του είπαν το παραμικρό.άψογο το σέρβις.

 

Το αυτό...

Το έστειλα από επαρχία πριν 2 εβδομάδες.Μου έστειλαν συσκευή αντικατάστασης να κάνω τη δουλειά μου και σήμερα παρέλαβα το δικό μου με ζελατινες στην οθόνη και περιμετρικά στο frame.Καινούργιο λεμε:)

Κι όλα αυτά χωρίς να ενοχλήσω άλλη φορά εκτός της πρώτης επικοινωνίας με LG και PROCORDIA.Άριστοι.

Το δικό μου Ιταλικό titan grey.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ρουταρισμένο πάρε όλα τα backup σου με το titanium backup!! Αν είχες και custom recovery θα μπορούσες να κάνεις ένα nandroid backup, που είναι πλήρες image της rom σου όπως την έχεις στημένη.

Καλά θα κάνεις όμως να περάσεις official rom με flash tool γιατί αν το στείλεις έτσι ενδεχομένως θα σε βγάλουν εκτός εγγύησης! Εκτος κ' αν δεν έχεις εγγύηση και δε σε νοιάζει ;)

Τα έκανα όλα που μου είπες σ'ευχαριστώ πολύ! Τώρα που είναι να το στείλω αύριο έκανα αποκατάσταση σφαλμάτων αναβάθμισης μέσω του LG suite για να φύγουν τα ρουτ κτλ. είναι οκ έτσι ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο;Πριν από αυτο έκανα επαναφορά recovery και από το supersu unroot!Καλύπτομαι απο τηνεγγύηση;

Edited by cocu
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα μικρό bug του ui της lg. Δεν επηρεάζει το κινητό σου αλλά από την άλλη δεν μπορείς να κανείς κάτι. Εκτός άμα πας σε κάποιον άλλον launcher.

Ισως εχεις παλιο google services. Δοκίμασε να το αναβαθμισεις. Δεν είναι bug της lg θεωρω

Link to comment
Share on other sites

Αφού τα περισσότερα g3 είχαν αυτό το θέμα. Τώρα δεν ξέρω τι παίζει γιατί έχω πολύ καιρό launcher.
Link to comment
Share on other sites

Αφού τα περισσότερα g3 είχαν αυτό το θέμα. Τώρα δεν ξέρω τι παίζει γιατί έχω πολύ καιρό launcher.

 

εγω το ειχα μονο οταν εβαλα με toolkit αλλη ρομ και διαβασα καπου οτι φταιει αυτο που προανεφερα. Το αναβαθμισα χειροκινητα και ολα κομπλε απο τοτε

 

EDIT: ηρθε και σε ελληνικο g3 η V21a

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Το αυτό...

Το έστειλα από επαρχία πριν 2 εβδομάδες.Μου έστειλαν συσκευή αντικατάστασης να κάνω τη δουλειά μου και σήμερα παρέλαβα το δικό μου με ζελατινες στην οθόνη και περιμετρικά στο frame.Καινούργιο λεμε:)

Κι όλα αυτά χωρίς να ενοχλήσω άλλη φορά εκτός της πρώτης επικοινωνίας με LG και PROCORDIA.Άριστοι.

Το δικό μου Ιταλικό titan grey.

Εγώ την πάτησα γιατί δεν υπήρχε συσκευή αντικατάσταση όταν το έστειλα. Τεσπα όπως και να έχει δύο εβδομάδες για αλλαγή οθόνης είναι too much.

Link to comment
Share on other sites

δεν είπε έκαναν 2 βδομάδες, είπε πριν 2 βδομάδες.γιατί δεν λέτε να στείλουν το κούριερ όταν θα υπάρχει συσκευή αντικατάστασης?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήταν έτοιμο σε 7 εργάσιμες.Δεν είχαν ανταλλακτικό.

Αλλά όπως ανέφερα δε μου φάνηκε γιατί είχα συσκευή.

Καλό είναι αυτό που προτείνει ο Johnny,ρωτάτε αν έχουν συσκευή αντικατάστασης και μετά στείλτε το.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε σήμερα η v20a και για τα ελληνικά κινητά, τη κατεβάζω τώρα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Κανενας με προβλημα οταν μπαινει στο wifi απο τις ρυθμισεις;δηλαδη στην αναζητηση ας πουμε και οταν πατας πανω σε καποιο δικτυο και ειναι να βαλεις τον κωδικου..στου φιλου μου παρουσιαζει τετοιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Κανενας με προβλημα οταν μπαινει στο wifi απο τις ρυθμισεις;δηλαδη στην αναζητηση ας πουμε και οταν πατας πανω σε καποιο δικτυο και ειναι να βαλεις τον κωδικου..στου φιλου μου παρουσιαζει τετοιο προβλημα.

 

Αν κατάλαβα καλά το πρόβλημα είναι όταν ενεργοποιεί το Wifi και πάει να βάλει κωδικό ή να μπει σε ένα να κολλάει?Πχ να θέλει να γράψει κωδικό σε ένα Wifi και να κολλάει το κινητό και να μην γράφει και αν τα γράφει τα γράφει αργά.Κάτι τέτοιο είναι?

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά το πρόβλημα είναι όταν ενεργοποιεί το Wifi και πάει να βάλει κωδικό ή να μπει σε ένα να κολλάει?Πχ να θέλει να γράψει κωδικό σε ένα Wifi και να κολλάει το κινητό και να μην γράφει και αν τα γράφει τα γράφει αργά.Κάτι τέτοιο είναι?

 

Ναι Θεμη αυτο ειναι το προβλημα.κολλαει αργει και τα σχετικα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα στειλει το samsung gamaxy nexus στην arvato μου το κρατησαν 1 μηνα και τελικα αποφασισαν οτι το κινητο δεν ειχε προβλημα...χαχα... Μετα το εστειλα στη smartec και σε 2-3 εβδομαδες το πηρα πισω με αλλαγμενη οθονη και θυρα micro usb. Οποτε παλι καλα να λετε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Σκεφτομαι σοβαρα την αγορα ενος lg g3 r2gb αλλα πριν το αγορασω θα ηθελα τις απαντησεις οσων γνωριζουν αυτες στις παρακατω ερωτησεις ωστε να μπορεσω να εχω μια πιο καλη εικονα για το κινητο αυτο.

 

Αρχικα η αγορα μαλλον θα γινει απο σκρουτζομαγαζο ομως φοβαμαι παρα πολυ για την εκδοση στην οποια ερχεται. Η ερωτηση ειναι η εξης: Ερχεται μαλλον στα περισσοτερα με 4.4.2. Πως μπορω να γνωριζω μεχρι ποια εκδοση θα φτασει? Πχ η ελληνικη LG με 2 τηλεφωνα που εκανα ενας τηλεφωνικος εκπροσωπος της μου απαντησε οτι τα ελληνικης εισαγωγης lg φτανουν μεχρι την 5.0 ενω ενας αλλος μεχρι την 5.0.1 . Φιλος δε εχει το κινητο και εχει την 5.0.2 .Τι προβληματα εχει η καθε εκδοση και σε ποια λειτουργει "σχετικα" σταθερα χωρις "τραγικες" καταναλωσεις μπαταριας? Ενδεχεται να εχω προβλημα αν το κινητο απο το σκρουτζ μου φτασει μεχρι την 5.0.1 ?? Ειναι καλυτερη η 5.0.2?

 

Εχετε να προτεινετε κανενα μαγαζι?

Link to comment
Share on other sites

το κινητό έχει φτάσει μέχρι τη 5.0 (σκέτο ούτε 0.1 ούτε 0.2)) και το firmware είναι το v21a που βγήκε πρόσφατα

 

αν αγοράσεις τώρα καινούρια συσκευή λογικά θα έχει προεγκατεστήμενη κάποια 5.0 αλλά σίγουρα όχι τη τελευταία

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Σκεφτομαι σοβαρα την αγορα ενος lg g3 r2gb

 

Εννοεις με τα 2 giga ram;αν ναι γτ οχι το 3αρι π εχει διαφορα 30 ευρω + διπλασια χωρητικοτητα;

Link to comment
Share on other sites

οθονούλα έχει αλλάξει κανένας μόνος;

αξίζει όλο το frame να αλλαχτεί ή μόνο lcd+digitizer;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Με την προελευση του θα εχω θεμα να βαλω την τελευταια ομως?

Αργά η γρήγορα όλα τα κινητά, άσχετα προέλευσης, παίρνουν τις ενημερώσεις. Εφόσον πάρεις ευρωπαϊκό μοντέλο δεν υπάρχει θέμα.

Και συμφωνώ με τον φίλο παραπάνω. Δώσε τα παραπάνω λεφτά να πάρεις το μοντέλο με τα 3gb ram και με τα 32 gb χωρητικότητα.

Link to comment
Share on other sites

τυπογραφικο λαθος το r μπροστα ειναι 3 αρα 32gb και βεβαια εννοω αυτο με τα 3gb ram. Ποσο μπορω να ειμαι σιγουρος για αυτο το "αργα η γρηγορα ολα παιρνουν τις ενημερωσεις? σε αλλες χωρις διαβαζω παει μεχρι την 5.0.1 και σε αλλες μεχρι την 5.0.2 οπως και σε μερικα σχολια στο ιντερνετ απο ελληνες χρηστες? Επισης ακομα δεν εχω καταληξει ποια εκδοση ειχε τα μικρο bugs που επισης διαβαζω και μια ποια διορθωθηκαν/διορθωνονται!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, η v21 μπαινει και με root ή πρέπει να κανουμε unroot?

 

SORRY λάθος σχόλιο εκ μέρους μου από παρανόηση.

το έσβησα.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Ναι Θεμη αυτο ειναι το προβλημα.κολλαει αργει και τα σχετικα.

 

Ωραία και εμένα το κάνει που και που αυτό οπότε μπορώ να σε βοηθήσω :p Αρχικά να ξέρεις ότι για αυτό από ότι έχω καταλάβει φταίει το UI της LG.Επειδή είναι σχετικά βαρύ και φορτώνει το κινητό και κολλάει.Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να σβήσεις τις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείς-δεν εννοώ διαγραφή τελειώς,απλά να τις σβήσεις από το task manager του κινητού.Πατάς το τετραγωνάκι και κάνεις εκκαθάριση ή χειροκίνητα ποιες δεν θες.- και θα ξεκολλήσει.Ακόμα καλύτερα αν έχεις κάποιον task killer όπως το Clean master.Εγώ κάνω μια εκκαθάριση πριν μπω στις ρυθμίσεις του Wifi και το ξεκολλάει. ;)

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είχα πάρει απάντηση ας ξαναρωτήσω.

Ξαφνικά την Παρασκευή με πέταξε από το wifi και δεν με έβαζε. Από την επόμενη μέρα είχα τρομερό drain, το κινητό με το ζόρι έβγαζε 5 ώρες ανοιχτό με δεδομένα κλειστά, οθόνη σβηστη και απλά το είχα μαζί μου. Είδα στη χρήση της μπαταρίας ότι το operating system και το google play services ήταν τα κύρια που έτρωγαν την μπαταρία. Το wifi δεν έκανε καν ενεργοποίηση. Ξαφνικά την Κυριακή το βράδυ το wifi με έβαλε μέχρι την Δευτέρα το πρωί όταν και το κινητό έκανε 2 restarts και μετά ενώ άνοιγε το wifi απλά δεν με συνέδεε σε κανένα δίκτυο. Βέβαια εκεί έστρωσε το drain αφού η μπαταρία κρατούσε. Σήμερα μάλιστα που το μέτρησα, με δεδομένα ανοιχτά κράτησε 100% για μιαμιση ώρα. πριν καμιά ώρα πήγα να ανοίξω το ραδιόφωνο και δεν το άνοιγε ενώ τώρα ξεκίνησε πάλι το drain και να μην ενεργοποιεί καν το wifi. πριν 10 μέρες περίπου έκανα ρουτ αλλά μέχρι την παρασκευή δεν είχα πρόβλημα. (μόλις παρατήρησα ότι ούτε το bluetooth ανοίγει.) Αν έχει τύχει κάτι αντίστοιχο σε κανέναν ας μου πει τι έκανε.

Φώτο από το σάββατο βράδυ

μετά από λίγες ώρες

Κυριακή απόγευμα πριν κλείσει

σήμερα το πρωί

Εναλλακτικά αποφάσισα να ξαναπεράσω το firmware (όπως βρήκα την v21a στο devtester). εγώ τώρα έχω την 20t. υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω backup τις ρυθμίσεις του κινητού για να τις ξαναπεράσω μετά; τις εφαρμογές συνήθως τις κρατάω με helium. μήπως να κάνω unroot και να την περάσω ΟΤΑ; απλά χωρίς wifi δεν ξέρω πόσο βολικό θα είναι.

Επειδή έχω κιτρινίλες και την παρασκευή ένας φίλος θα πάει αθήνα και θα το πάει στο σέρβις, τι άλλο καλύπτει η εγγύηση; κάτι ρογμές που υπάρχουν στο πλαίσιο (στα μικρόφωνα) καλύπτονται; σε όσα G3 έχω δει έχουν τις ίδιες και άρα είναι κατασκευαστικό λάθος.

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...