Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν κανω ροοτ ειμαι κατα......

 

 

οχι αδερφε με το που την περασα το αφησα λιγο να τρεξει κανενα 10λεπτο μετα το εκλεισα και το ξανανοιξα και αρχησα το στυσιμο......δεν ξερω μου φαινεται πολυ χαζο ολο αυτο......δεν κανει λαγκαρισματα τρελα αλλα εχει εκεινο το σπαστικο στο scroll που με 3 ραμ πριν δεν το εκανε πριν τα ετρεχε ολα χωρις ουτε ενα λαγκ 505 ειναι το τηλ και μου ηρθε με 5.0.2 προ εγκατεστημενη

 

Βαλε Nova και κλεισε τα nimations τοτε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βαλε Nova και κλεισε τα nimations τοτε

 

οχι αδερφε μου αν ειναι να βαλω αυτο για να ειναι ενα τηλ με 3 ραμ χωρις μικρολαγκαρισματα δεν το δεχομαι......τεσπα λιγο υπομονη να ερθει η 6.0 να λυθουν τα προβληματα μας νιωθω τυχερος γιατι ουτε γραμμες στην οθονη ουτε ρωγμες ουτε κλεισιματα ουτε αλλα θεματα εχω επομενος ας ειναι αυτα τα προβληματα μου....παντως επειδη μπαινω καθε μερα στο ποστ και το εχω διαβασει απο την αρχη παρατήρησα πως τα περισσότερα παιδια που εχουν θεμα με κλεισιματα ρωγμες κ.τ.λ εχουν τηλ 400αρια του 2014 δηλαδη.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Δλδ προτιμάς να έχει τα μικρολαγκαριαματα που λες, παρά να βάλεις κάποιον launcher και να λυθεί το θέμα; Δεν καταλαβαίνω ακριβώς τη λογική σου. Η 6 μπορεί να αργήσει αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

Δλδ προτιμάς να έχει τα μικρολαγκαριαματα που λες, παρά να βάλεις κάποιον launcher και να λυθεί το θέμα; Δεν καταλαβαίνω ακριβώς τη λογική σου. Η 6 μπορεί να αργήσει αρκετά.

 

ναι το προτιμώ δεν ειναι λαγκαρισματα μεγαλα απλα ειναι σπαστικα ασε που δοκιμασα πριν λιγο τον νοβα και τα κανει παλι μονο η 6 θα μας σωσει.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εχθες πηραν η κοπελα μου και ο αδερδος της 2 lg g3 32αρια... Ελπιζω να μην εμφανισουν προβληματα και θα δω και τη διαφορα που θα εχουν με το δικο μου 16αρι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας σώζει τίποτα. Δεν είναι θέμα εκδοσησ λογισμικού.

 

Είναι θέμα βαριου ή κακογραμμενου UI και ελλειπη επεξεργαστή για να σηκώσει σωστά την ανάλυση. Το λαγκαρισμα δεν οφείλεται στα 3gb μνήμη

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα ένα power bank και έχει δύο εξόδους. Μια 1Α και μια 2.1Α. Ο φορτιστής του κινητού μας ομως γράφει ότι δίνει έξοδο 1.8Α. Οπότε το ερώτημα που τιθετε είναι σε ποια από τις δύο εξόδους να συνδέω το κινητο;
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα ένα power bank και έχει δύο εξόδους. Μια 1Α και μια 2.1Α. Ο φορτιστής του κινητού μας ομως γράφει ότι δίνει έξοδο 1.8Α. Οπότε το ερώτημα που τιθετε είναι σε ποια από τις δύο εξόδους να συνδέω το κινητο;

 

Δεν έχει σημασία.Αν δεν κάνω λάθος το κινητό θα ρυθμίσει αυτόματα την τάση που θα δεχτεί για να φορτίσει.Αν το βάλεις στην 2.1Α θα δεχτεί όσο χρειάζεται πχ 1.5Α.

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Σε όποια θέλεις. Στη μια θα φορτίζει λίγο πιο γρήγορα από τον φορτιστή σου, στην άλλη αρκετά πιο αργά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα Optimus G το οποίο σιγά σιγά μου αφήνει χρόνους. Σκέφτηκα να το αντικαταστήσω με το G3 32gb 3gb RAM, μιας και η τιμή του φαίνεται πολύ καλή για τα χαρακτηριστικά του και βρίσκεται μέσα στο budget μου (περίπου 300€). Πρέπει να προσέξω κάτι κατά την αγορά; Η παραγγελία θα γίνει από σκρουτζομάγαζο. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

Το ποσό ρεύμα θα τραβήξει το κινητό το καθορίζει αυτό. Και 10Α φορτιστη να πάρεις δεν σημαίνει ότι θα φορτίσεις πιο γρήγορα το κινητό. Απλώς δεν θα τσιτωθει ο φορτιστής για να βγάλει το μέγιστο φορτίο του. Προφανώς όμως αν έχεις φορτιστή μικρότερο από το ρεύμα που θέλει κανονικά το κινητό τότε το κινητό θα φορτίσει αργά. Σαν από USB. Με πάνω από 2Α θα κάνει ταχεία φόρτιση. Το αν με 1.8 και 2.1 θα έχεις διαφορά σε χρόνο φόρτισης το καθορίζει το κινητό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα Optimus G το οποίο σιγά σιγά μου αφήνει χρόνους. Σκέφτηκα να το αντικαταστήσω με το G3 32gb 3gb RAM, μιας και η τιμή του φαίνεται πολύ καλή για τα χαρακτηριστικά του και βρίσκεται μέσα στο budget μου (περίπου 300€). Πρέπει να προσέξω κάτι κατά την αγορά; Η παραγγελία θα γίνει από σκρουτζομάγαζο. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Το μόνο που θα σου έλεγα εγώ να προσέξεις είναι το πόσο καλό είναι το μαγαζί που θα το πάρεις. Και να είναι Ευρωπαϊκό το τηλέφωνο για να έχεις την εγγύηση. Η συσκευή είναι αστέρι.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θα σου έλεγα εγώ να προσέξεις είναι το πόσο καλό είναι το μαγαζί που θα το πάρεις. Και να είναι Ευρωπαϊκό το τηλέφωνο για να έχεις την εγγύηση. Η συσκευή είναι αστέρι.

Ευχαριστώ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πραγματικα ποσο γκαντεμης ειμαι αλλα ειναι η τριτη φορα που θα στειλω το κινητο μου στο service γιατι αρχισε παλι να μου κιτρινιζει η οθονη. Τα πραγματα ειναι τραγικα, ελπιζω μονο να μην μου κανουν νερα απο την procordia γιατι ακουω πολλα τελευταια εδω. Το αστειο ειναι οτι και τις τρεις φορες στο ιδιο ακριβως σημειο κιτρινισε. Τερμα δεξια λιγο πιο πανω απο την μεση. Αρχιζω να πιστευω οτι η συσκευη μου εχει καποιο ελαττωμα και ανεβαζει σε εκεινο το σημειο θερμοκρασια και καει την οθονη. Ακομα δεν εχει κιτρινισει για τα καλα και μπορω να καταλαβω το κιτρινισμα μονο σε ασπρο φοντο,ισως να περιμενω λιγο να απλωσει και να τους το στειλω σε καμια βδομαδα... Πολυ σκαρτο μου βγηκε το τηλεφωνο ρε ****το.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πραγματικα ποσο γκαντεμης ειμαι αλλα ειναι η τριτη φορα που θα στειλω το κινητο μου στο service γιατι αρχισε παλι να μου κιτρινιζει η οθονη. Τα πραγματα ειναι τραγικα, ελπιζω μονο να μην μου κανουν νερα απο την procordia γιατι ακουω πολλα τελευταια εδω. Το αστειο ειναι οτι και τις τρεις φορες στο ιδιο ακριβως σημειο κιτρινισε. Τερμα δεξια λιγο πιο πανω απο την μεση. Αρχιζω να πιστευω οτι η συσκευη μου εχει καποιο ελαττωμα και ανεβαζει σε εκεινο το σημειο θερμοκρασια και καει την οθονη. Ακομα δεν εχει κιτρινισει για τα καλα και μπορω να καταλαβω το κιτρινισμα μονο σε ασπρο φοντο,ισως να περιμενω λιγο να απλωσει και να τους το στειλω σε καμια βδομαδα... Πολυ σκαρτο μου βγηκε το τηλεφωνο ρε ****το.

Μπορείς να το βγάλεις μια φωτογραφία να δούμε τι λες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ουσια να το βγαλω φοτο ...ειναι ακομα σε αρχικο σταδιο και δεν θα φαινεται καλα, αλλα οταν παραγινει κανει μπαμ!

Δες εδω με μια αναζητηση στο google

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ουσια να το βγαλω φοτο ...ειναι ακομα σε αρχικο σταδιο και δεν θα φαινεται καλα, αλλα οταν παραγινει κανει μπαμ!

Δες εδω με μια αναζητηση στο google

 

το μπαμ ειναι αυτο http://forums.windowscentral.com/attachments/nokia-lumia-920/77082d1408342591t-2.jpg ?

αν το εχεις παει τοσες φορες ζητα αντικατασταση η να σου αλλαξουν και μητρικη και οθονη.

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Φιλος αγορασε το g3 (32gb) και ενω ολα ειναι αριστα , εχοντας επιλέξει δεδομένα ανοιχτά, δεν συνδέεται ουτε σε 3g/4g και γενικά δεν εχει δεδομένα (ενώ υποστηρίζει το συμβόλαιο του).

Η κάρτα ειναι cosmote, χρειάζεται να βαλει χειροκίνητα κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια είναι η Micro sim

 

πες του να μιλήσει με cosmote να του στείλουν τις ρυθμίσεις.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια είναι η Micro sim

 

πες του να μιλήσει με cosmote να του στείλουν τις ρυθμίσεις μήπως τυχόν και δεν έχουν περαστεί αυτόματα.

 

σορρυ για κάποιο λόγο έχει βγει διπλό το πόστ μετά απο τροποποίηση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα μετά από μήνες να διαβάσω κα τι θετικό από την συσκευή και της παιδικές ασθένειες. .. επίσης να χαιρετήσω τον φίλο Τάκη .Τάκη εδώ είσαι η άλλαξες ψευδώνυμο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους εχτές πούλησα το g3 και πήγα στο g4,μπορώ να πω πλέον με σιγουριά ότι κρατάω στα χέρια μου ένα τηλέφωνο όπως θα έπρεπε να είναι το g3,με λίγα λόγια 1ον lag free το πιο σημαντικό για μένα, 2ον θερμοκρασίες που ούτε να τις φανταστώ με το g3 δεν μπορούσα από 19 έως 42 βαθμούς όταν το g3 χτύπαγε 70άρες για πλάκα,3ον καλύτερη κάμερα,4ον καλύτερη μπαταρία όχι σε τρελά επίπεδα αλλά καλύτερη,5ον ταχύτατο δεν κολλάει πουθενά.

Αρνητικά το μέγεθος που μεγάλωσε ελάχιστα αλλά απαράδεκτο για μένα και design καθαρά θέμα γούστου βέβαια αλλά θεωρώ πιο όμορφο και μαζεμένο το g3.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα μετά από μήνες να διαβάσω κα τι θετικό από την συσκευή και της παιδικές ασθένειες. .. επίσης να χαιρετήσω τον φίλο Τάκη .Τάκη εδώ είσαι η άλλαξες ψευδώνυμο?

Ναι εδώ είμαι... Πάντα εδώ... βλέπω άλλαξες κινητό και πήρες το j5? Από όσο βλέπω και το Lenovo προβληματικό? Το j5 καλό...?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...