Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ο μονος τροπος να μεταφερω βιντεο απο τον υπολογιστη στο κινητο ειναι το Pcsuite;;;Ρωταω γιατι καθε φορα που συνδεομαι στο PC κανει μια ωρα να διαβασει τα αρχεια τηλεφωνου και ειναι σπαστικο...Βεβαια δεν ξερω αν παιζει ρολο το οτι εχω Mac...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smarterdroid.wififiletransfer

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το δεύτερο μάλλον. Τα δεδομένα τα εχω απενεργοποιήσει για να το τεστάρω. Τα νούμερα μου τα κανει σε περιοχές με μέτριο ως κακό σήμα και παει οπως το λες, 5 γραμμές, καθόλου και παίζει στο 1-2. Βέβαια το iPhone 4s που είχε και το τεστάρω με την ίδια κάρτα, ειναι σαφώς πιο σταθερό...

 

Μάλλον το έθεσα λίγο ελλειπές.Εννούσα για σήμα δεν έχει να κάνει με δεδομένα.Όταν έχει LTE σήμα λίγο και το χάσει γυρνάει αυτόματα σε WCDMA.Ουσιαστικά είναι η απάντηση που έδωσε ο takaros31

 

Είναι η αναζήτηση που κάνει στο auto ανάμεσα στο 4g-3g-2g μπορεί πχ στο 4g μπορεί να έχει μια γραμμή και να σε κατεβάζει στο 3g που έχει 5. Μου το κάνει και εμένα συνέχεια χωρίς να έχω παρατηρήσει κακή ποιότητα στη συνομιλία ή πρόβλημα στο να βγάλω γραμμή. Πρόβλημα έχω κάποιες φορές που χάνει σήμα σε σημεία με κακό σήμα που το note 3 που έχω έχει μια γραμμή. Δηλαδή είναι πιο αδύναμο το σήμα του g3 . Αλλά τα σκαμπανεβασματα μέχρι τώρα δεν μου έχουν δημιουργήσει πρόβλημα στις κλήσεις

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο μονος τροπος να μεταφερω βιντεο απο τον υπολογιστη στο κινητο ειναι το Pcsuite;;;Ρωταω γιατι καθε φορα που συνδεομαι στο PC κανει μια ωρα να διαβασει τα αρχεια τηλεφωνου και ειναι σπαστικο...Βεβαια δεν ξερω αν παιζει ρολο το οτι εχω Mac...

Βάλε τα στο Google drive ή σε κάποιο άλλο cloud π.χ. Dropbox για να τα έχεις κάπου θέλεις. Η ακόμα στο νέο Google photos.

Υ.Γ. Κι εγώ mac έχω και το χρησιμοποιώ για να μπαίνω στον chrome με σύνδεση στον Google λογαριασμό μου.

Edited by Jimi_Gr
Link to comment
Share on other sites

όταν κάνω κλήση με το skype με την εσωτερική κάμερα έχω θέμα, με βλέπουν θολά, ξέρει κανείς τι παίζει?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και είδα από κοντά το LG G3 στα Public για να το ψιλοδοκιμάσω πριν το παραγγείλω. Παιδιά αυτό δεν είναι απλό κινητό είναι ένα κόσμημα. Ότι πιο όμορφο έχω δεί. Αν είχε και αληθινό μεταλλικό καπάκι πίσω θα ήταν κατ'εμέ το ονειρικό .... Αυτά για την εμφάνιση. Στο μισάωρο που το επεξεργάστηκα όσο μπορούσα απλά έμεινα έκπληκτος με τις φωτό του ακόμα και σε χαμηλό φωτισμό (το public στο mall δεν έχουν και το καλύτερο φωτισμό στη γωνία με τα κινητά). Η οθόνη του το μεγάλο του ατού. Τέλεια χρώματα το μάτι δεν αντιλαμβάνεται κανένα pixel. Δοκίμασα ένα παιχνίδι που είχε μέσα κατεβασμένο κάποιο με αγώνες ταχύτητας δε θυμάμαι πως το έλεγαν ήταν σαν το NFS περίπου. Κανένα κόλλημα και γρήγορο φόρτωμα. Όποιες επιφυλάξεις και να είχα για τη συσκευή σχεδόν εξανεμίστηκαν. Μόνο το θέμα με τη διάρκεια της μπαταρίας με απασχολεί και τις πιθανές ενημερώσεις στο λογισμικό, μέχρι πότε θα το υποστηρίζει η LG δηλαδή. ΑΑΑΑΑ μη ξεχάσω το τέλειο μέγεθος για τα θέλω μου. Δίπλα δίπλα με κάποιο άλλο κινητό με 5,5" οθόνη το LG G3 ήταν μινιον μπροστά του. Δηλαδή δύο κινητά με οθόνη 5,5" αλλά καμιά σχέση στο συνολικό μέγεθος. Το LG G3 πολύ μικρότερο και πιο συμμαζεμένο. Στο 320€ που κοστίζει τώρα στο Skroutz είναι πραγματικά VFM συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό αρνητικό για μένα που με ενοχλεί και δεν εχει μερημνήσει ακόμη η LG είναι το Lag στο UI ακόμη και σε βασικές εφαρμογές... Κατατάλλα το τηλέφωνο είναι άψογο για τα λεφτά του, τώρα τι λένε ορισμένοι κατά καιρούς είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και είδα από κοντά το LG G3 στα Public για να το ψιλοδοκιμάσω πριν το παραγγείλω. Παιδιά αυτό δεν είναι απλό κινητό είναι ένα κόσμημα. Ότι πιο όμορφο έχω δεί. Αν είχε και αληθινό μεταλλικό καπάκι πίσω θα ήταν κατ'εμέ το ονειρικό .... Αυτά για την εμφάνιση. Στο μισάωρο που το επεξεργάστηκα όσο μπορούσα απλά έμεινα έκπληκτος με τις φωτό του ακόμα και σε χαμηλό φωτισμό (το public στο mall δεν έχουν και το καλύτερο φωτισμό στη γωνία με τα κινητά). Η οθόνη του το μεγάλο του ατού. Τέλεια χρώματα το μάτι δεν αντιλαμβάνεται κανένα pixel. Δοκίμασα ένα παιχνίδι που είχε μέσα κατεβασμένο κάποιο με αγώνες ταχύτητας δε θυμάμαι πως το έλεγαν ήταν σαν το NFS περίπου. Κανένα κόλλημα και γρήγορο φόρτωμα. Όποιες επιφυλάξεις και να είχα για τη συσκευή σχεδόν εξανεμίστηκαν. Μόνο το θέμα με τη διάρκεια της μπαταρίας με απασχολεί και τις πιθανές ενημερώσεις στο λογισμικό, μέχρι πότε θα το υποστηρίζει η LG δηλαδή. ΑΑΑΑΑ μη ξεχάσω το τέλειο μέγεθος για τα θέλω μου. Δίπλα δίπλα με κάποιο άλλο κινητό με 5,5" οθόνη το LG G3 ήταν μινιον μπροστά του. Δηλαδή δύο κινητά με οθόνη 5,5" αλλά καμιά σχέση στο συνολικό μέγεθος. Το LG G3 πολύ μικρότερο και πιο συμμαζεμένο. Στο 320€ που κοστίζει τώρα στο Skroutz είναι πραγματικά VFM συσκευή.

Το 16αρι ή το 32αρι κοιταξες;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που εχω στείλει το τηλ μου 4 φορές για αλλαγή οθόνης λόγω κιτρινιλας.... Πιστεύετε ότι είναι από το τηλ ή από την συνεχομενη χρήση που του κάνω; Υπάρχει λέτε κάποια λυση;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που εχω στείλει το τηλ μου 4 φορές για αλλαγή οθόνης λόγω κιτρινιλας.... Πιστεύετε ότι είναι από το τηλ ή από την συνεχομενη χρήση που του κάνω; Υπάρχει λέτε κάποια λυση;

4 φορές? Πω ρε φίλε! Παίζεις συνέχεια παιχνίδια? γιατί δεν μου περνάει κάτι άλλο από το μυαλό γιατί και εγώ το σκίζω γενικά αλλά δεν παίζω καθόλου και μέχρι τώρα μην το ματιασω όλα οκ.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που εχω στείλει το τηλ μου 4 φορές για αλλαγή οθόνης λόγω κιτρινιλας.... Πιστεύετε ότι είναι από το τηλ ή από την συνεχομενη χρήση που του κάνω; Υπάρχει λέτε κάποια λυση;

Εγω πιστευω απο το ματι :X...

Δεν νομιζω να φτεει η χρηση πάντως....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ποσο σας βγαζει η μπαταρια με πολυ χρηση data;

 

Εγω το εχω σχεδον ολη μερα με data γιατι δεν εχω wifi στην δουλεια, και με τα 1000 ζορια να το κρατησω μεχρι τις 9 το βραδυ, με battery saver κλπ (συνολο 3 ωρες οθονης.)

 

Φοραω Cloudy 2.3

Link to comment
Share on other sites

μαγκες αξιζει τα 20 ευρω παραπανω η να παρω g2 32 gb ? απο λαγκ πως παμε ?? η καμερα εχω ακουσει ειναι φοβερη χτες που το ειδα στο punlic δεν μου φανηκε να κολλαει πουθενα..
Link to comment
Share on other sites

μαγκες αξιζει τα 20 ευρω παραπανω η να παρω g2 32 gb ? απο λαγκ πως παμε ?? η καμερα εχω ακουσει ειναι φοβερη χτες που το ειδα στο punlic δεν μου φανηκε να κολλαει πουθενα..

 

Εκτός της μπαταρίας μιλάμε για ένα εντελώς ανώτερο τηλέφωνο. Είχα το G2 πριν το G3.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκτός της μπαταρίας μιλάμε για ένα εντελώς ανώτερο τηλέφωνο. Είχα το G2 πριν το G3.

 

Το 32αρι ναι,το 16αρι δεν ειμαι σιγουρος...Διαβαζω για αρκετο λαγκ σ'αυτο με τα 2gb ram,σε σημειο τωρα που κι εγω ψαχνομαι να με στελνουν στην γρια G2.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

μαγκες αξιζει τα 20 ευρω παραπανω η να παρω g2 32 gb ? απο λαγκ πως παμε ?? η καμερα εχω ακουσει ειναι φοβερη χτες που το ειδα στο punlic δεν μου φανηκε να κολλαει πουθενα..

 

είχα το g2 16g...πήρα το g3 32g 3g ram...στα +πολύ καλύτερη κάμερα,ραμ ατελείωτη,εξτρα μνήμη με κάρτα sd,μεγαλύτερη οθόνη με μικρή διαφορά στο μέγεθος.

στα - ζεσταίνετε περισσότερο και είναι λίγο λάγκυ με τον μαμίσιο λανσερ...με νοβα πάει τρένο.

 

σίγουρα είναι μια καλύτερη συσκευή και ακόμα πιο σίγουρα είναι μικρή η διαφορά χρημάτων για να πας σε συσκευή 2 ετών+....

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υπηρχε θεμα συγκρισης αναμεσα στα 2 κινητα εαν το ui του g3 δεν ηταν τοοοοοοοοοοσο αργο... Εχθες το εβαλα διπλα διπλα με το g2 του κολλητου μου και το g3 ηταν εκνευριστικα πιο αργο...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το βλέπω αυτό που λες σε σχέση με το G2 φίλου μου. Τώρα βέβαια εγώ φοράω custom stock based rom οπότε ίσως υπάρχει διαφορά...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω το λογο να βαλω καποια custom rom ακομα...οποτε ειμαι στοκ. Το φιλαρακι μου ειχε custom rom αλλα το εχω τεσταρει και με στοκ g2 αλλα και με xiaomi redmi note που κοστιζει 140 ευρω και παλι το ui ηταν πιο γρηγορο...

Απο μπαταρια ειμαι μια χαρα... Εβγαλα σημερα 40 ωρες με 4μιση ωρες οθονη και συνεχει ανοιχτο wifi...

Αμα δεν παιζεις παιχνιδια η μπαταρια ειναι αξιοπρεπεστατη.

 

Νομιζω οτι αν παιρναμε και εμεις αναβαθμιση που πηραν τα κινητα απο Αγγλια τα λαγκακια θα μειωνοταν στο ελαχιστο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια εκδοση ειναι η νεοτερη? Η 20h?

 

Σχεδόν 1 μήνα έχω την 20i.

Αγγλικό το δικό μου...;)

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το lg g3 έχει πάει στα 315 ευρώ (το 3gb ram - 32gb μνήμη)

 

Το λιγουρεύομαι, αλλά με ενδιαφέρει να πάρει 5.1 γιατί η 5.0 θεωρώ πως είναι απαράδεκτη...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το lg g3 έχει πάει στα 315 ευρώ (το 3gb ram - 32gb μνήμη)

 

Το λιγουρεύομαι, αλλά με ενδιαφέρει να πάρει 5.1 γιατί η 5.0 θεωρώ πως είναι απαράδεκτη...

 

cloudy 2.3 και εχεις το κεφαλι σου ησυχο..και συντομα 2.4 απο οσο ακουω

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω το λογο να βαλω καποια custom rom ακομα...οποτε ειμαι στοκ. Το φιλαρακι μου ειχε custom rom αλλα το εχω τεσταρει και με στοκ g2 αλλα και με xiaomi redmi note που κοστιζει 140 ευρω και παλι το ui ηταν πιο γρηγορο...

Απο μπαταρια ειμαι μια χαρα... Εβγαλα σημερα 40 ωρες με 4μιση ωρες οθονη και συνεχει ανοιχτο wifi...

Αμα δεν παιζεις παιχνιδια η μπαταρια ειναι αξιοπρεπεστατη.

 

Νομιζω οτι αν παιρναμε και εμεις αναβαθμιση που πηραν τα κινητα απο Αγγλια τα λαγκακια θα μειωνοταν στο ελαχιστο...

 

Γούστα και σχετικά είναι αυτά. Εγώ δεν μπορώ χωρίς custom. Από εκεί και πέρα η μπαταρία του είναι καλή και αξιοπρεπέστατη. Χειρότερη από τον προκάτοχο του 100% αλλά σε πολύ καλά επίπεδα. Τώρα οι ώρες οθόνης είναι το μεγαλύτερο λάθος όλων μας. Διότι είναι ένα καθαρά υποκειμενικό στοιχείο βάση του setup σου, των επιμέρους ρυθμίσεων, την περιοχή σου, την χρήση σου(εφαρμογές, τηλέφωνα) κλπ.

π.χ. πόσες εφαρμογές έχεις,wifi, 3g, 4g, data on, sync on,location on, δόνηση κατά την πληκτρολόγηση, περιοχή με καλό σήμα, με κακό σήμα, airplane mode τις βραδυνές ώρες και η λίστα μπορεί να συνεχιστεί.

Εγώ ας πούμε 4,5 ώρες οθόνης σε 40 ώρες μπαταρίας δεν μπορώ να δω ποτέ. Δεν σημαίνει ότι κάτι στραβά πάει με το δικό μου. Αν δεν κάτσουμε να αναλύσουμε την χρήση μας μέχρι και στην τελευταία της λεπτομέρεια τότε δεν μπορεί να βγει συμπέρασμα. Φυσικά η μπαταρία του είναι αξιοπρεπέστατη

 

Πάντως το lg g3 έχει πάει στα 315 ευρώ (το 3gb ram - 32gb μνήμη)

 

Το λιγουρεύομαι, αλλά με ενδιαφέρει να πάρει 5.1 γιατί η 5.0 θεωρώ πως είναι απαράδεκτη...

 

Αυτό είναι δεδομένο. Θα πάρει σίγουρα 5.1. Εκτός και πάνε κατευθείαν στην 5.2 που δεν το πιστεύω. Πρώτα θα δώσουν 5.1.1 θεωρώ. Τέλος καλοκαιριού υπολογίζω προσωπικά.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...