Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρότι κάτοχος του G3 και πολύ ευχαριστημένος αν μπορούσα να πάω στο ΝΟΤΕ θα πήγαινα, από κει και πέρα ισχύει ότι σου έγραψα.

 

Μεταβαση στο ΝΟΤΕ 3 παιδια αξιζει η οχι....??? Μου το προτεινε φιλος..... Μην ανοιγω θεμα vs διοτι θελει αμεσσα απαντηση....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μεταβαση στο ΝΟΤΕ 3 παιδια αξιζει η οχι....??? Μου το προτεινε φιλος..... Μην ανοιγω θεμα vs διοτι θελει αμεσσα απαντηση....

 

Σε αυτο θα σου απαντησει ο τακαρος31... Δεν υπαρχουν και τεραστιες διαφορες μεταξυ του νοτε 4 και του δικου μας...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο θα σου απαντησει ο τακαρος31... Δεν υπαρχουν και τεραστιες διαφορες μεταξυ του νοτε 4 και του δικου μας...

 

Τακαρε..help.....Νοτε 3 η να κατσω στα αυγα μου....???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Τακαρε..help.....Νοτε 3 η να κατσω στα αυγα μου....???

 

Εγώ πάντως θα παω σε Note 3

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα παω σε Note 3

 

αξιζει φιλε μου να πας-παμε σε πιο παλιο μοντελο....???:confused:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Το 16 με το 32 τι διαφορές έχουν... εκτός του χώρου / ram ( 3gb το 32 )... Γιατί το 16 παίζει στα 313 και το 32 στα 400
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

αξιζει φιλε μου να πας-παμε σε πιο παλιο μοντελο....???:confused:

 

Αν και δεν είναι το κατάλληλο θέμα, εμένα δεν με ικανοποίησε το G3.

Αναλόγως τις ανάγκες του καθένα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το 16 με το 32 τι διαφορές έχουν... εκτός του χώρου / ram ( 3gb το 32 )... Γιατί το 16 παίζει στα 313 και το 32 στα 400

 

το ενα ειναι 2ram και το αλλο 3ram....αν μπορεις πηγαινε στο ''μεγαλο'' μοντελο

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το είχα το Note 3 με είχε κουράσει το μέγεθος και η εμφάνιση :lol: . Εδώ έχεις ένα κλίκ μικρότερη οθόνη σε πολύ πιο μαζεμένο μέγεθος άν και το spen είναι όλα τα λεφτά. Μου έχει λείψει αρκετά είναι η αλήθεια. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το είχα το Note 3 με είχε κουράσει το μέγεθος και η εμφάνιση :lol: . Εδώ έχεις ένα κλίκ μικρότερη οθόνη σε πολύ πιο μαζεμένο μέγεθος άν και το spen είναι όλα τα λεφτά. Μου έχει λείψει αρκετά είναι η αλήθεια. :(

 

δεν εχω προβλημα ο μεγεθος εχω τσαντακι συνεχεια μαζι μου,καλοκαιρι-χειμωνα....συνηθεια πια....η εμφανισει εννοεις,οτι ειναι ιδια σε ολα τα σαμμυ...??? Αυτο το πενακι σκεφτομαι κια θελω να κανω μεταβαση...ειναι βολικο....???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας! μπορώ στο μενου του κινητού να δημιουργήσω φακέλους εναν για τα παιχνίδια και εναν για εφαρμογές? αν ναι πως? ευχαριστώωω!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας! μπορώ στο μενου του κινητού να δημιουργήσω φακέλους εναν για τα παιχνίδια και εναν για εφαρμογές? αν ναι πως? ευχαριστώωω!!!

 

θα συρεις το ενα παιχνιδι πανω στο αλλο και θα διμιουργηθει φακελος.....ονομασε τον και εισαι οκ

Θα πατησεις πρωτα την επεξεργασια....απο τις 3 τελιτσες πανω δεξια....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση... Σήμερα συνηδειτοποιησα ότι εξαφανίστηκε το ραδιόφωνο... Δεν πειραξα κάτι, ούτε έκανα απεγκατασταση-εγκατασταση κάποιο πρόγραμμα...
Link to comment
Share on other sites

Τακαρε..help.....Νοτε 3 η να κατσω στα αυγα μου....???

Στα αυγά σου!!!!! Αν είναι για 4αρι να πας αν είναι για 3αρι για μένα δεν αξίζει. Όχι ότι δεν είναι καλό μια χαρά είναι αλλά δεν ξέρω εγώ από τότε που πήρα το g3 το έχω παρατήσει το note. Με τραβάει πιο πολύ γενικά και το θεωρώ πιο ξεκουραστο από όλες τις απόψεις. Δεν ξέρω ίσως φταίει ότι έχω κουραστεί με το touchwiz και το έντονο της amoled (γέρασα :p:p:p:p)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια μια ερώτηση... Σήμερα συνηδειτοποιησα ότι εξαφανίστηκε το ραδιόφωνο... Δεν πειραξα κάτι, ούτε έκανα απεγκατασταση-εγκατασταση κάποιο πρόγραμμα...

Μπες στο κέντρο ενημερωσεων που είναι το μπλε ανθρωπάκι του Android και ξανακατεβασε το!!! Νομίζω από εκεί το ξανακατεβαζεις

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στα αυγά σου!!!!!

 

Δικαιολογησε την αποψη σου....( πμ,μην επιχειησεις δεν μπορω να λαβω...μου το απαγορευσαν σαν ποινη....:lol:) θελω καποιο με τα καλα του g3 αλλα με μεγαλητερη αυτονομια.....μεβκουρασε να το φορτιζω.....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση... Σήμερα συνηδειτοποιησα ότι εξαφανίστηκε το ραδιόφωνο... Δεν πειραξα κάτι, ούτε έκανα απεγκατασταση-εγκατασταση κάποιο πρόγραμμα...

Αν εκανες update σε lolipop ετσι γινεται. Αν ψαξεις καπου στις ρυθμισεις (δεν θυμαμαι ακριβως) εκει που λεει για αναβαθμιση υπαρχει επιλογη που σου δινει την δυνατοτητα να το κατεβασεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα αυγά σου!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπες στο κέντρο ενημερωσεων που είναι το μπλε ανθρωπάκι του Android και ξανακατεβασε το!!! Νομίζω από εκεί το ξανακατεβαζεις

Συμφωνω απολυτως. Καμία σχέση.

Πολυ πιο ανωτερο το G3. Καλα ειδικα απο εμφανιση. Μολις βλεπω αυτα τα galaxy με το κουμπι που εχουν hardware για home μου αναβουν τα λαμπάκια. Προσωπικα τα εφαγα στην μαπα τα samsung και τα εχω σιχαθεί. Τωρα η lg με τα κουμπια από πισω με κέρδισε. Ειδικά αυτο που θα μου μείνει αξεχαστο ειναι το Flex.

Link to comment
Share on other sites

Δικαιολογησε την αποψη σου....( πμ,μην επιχειησεις δεν μπορω να λαβω...μου το απαγορευσαν σαν ποινη....:lol:) θελω καποιο με τα καλα του g3 αλλα με μεγαλητερη αυτονομια.....μεβκουρασε να το φορτιζω.....

Έκανα edit πιο πάνω ωστόσο δεν έχει να σου πρόσφερε κάτι παραπάνω από το g3. Τώρα με την lollipop έχει λίγο καλύτερη αυτονομία από πριν αλλά μην φανταστείς ότι θα εκπλαγεις ελάχιστη διαφορά με το g3. Το σχήμα του κάποια στιγμή θα σε κουράσει, η οθόνη στην αρχή θα σε εντυπωσιάσει αλλά αργότερα θα καταλάβεις ότι δεν είναι και τόσο αληθινά τα χρώματα ειδικά σε φώτο. Πχ. Ροζ μπλούζα το κινητό την δείχνει ακόμα πιο ροζ και από την πραγματικότητα. Δεν έχει ράδιο, έχει knox, δεν έχει procordia αν και η smartec είναι κακη, είναι πιο παλιά συσκευή όπως και να το κάνεις, ο ήχος του g3 είναι πιο καλός, οι νυχτερινές φώτο του g3 είναι πιο καλές. Είμαστε παντελώς off topic και βλέπω να μας διαγραφουν. Αν έχεις την δυνατότητα για 4αρι πήγαινε με κλειστά τα μάτια για 3αρι κάτσε με το g3

 

Edit. Αν θες όντως να αλλάξεις οικονομικά πήγαινε σε flex θα μείνεις με το στόμα ανοιχτό από αυτονομία, επιδόσεις και γενικά πετάει και πλέον είναι ΤΣΆΜΠΑ! μην σκεφτείς καν τα 720p δεν θα τα καταλάβεις πουθενά

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να υπαρχει και καμια συγκριση... Θα παραδεχτω οτι στην αρχη μου αρεσε πολυ η οθονη του 3 που εχει φιλος απλα μετα απο μηνα με το g3 μου φαινεται ενα σκετο χαλι...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Θα πω κατι αλλα μην πεσετε να με φατε... Σημερα εβαλα διπλα-διπλα το g3 με το xiaomi note 4g που ειχα παρει για την αδερφη μου στα 145 ευρω... Σε καθημερινη χρηση, δλδ youtube ανοιγμα καρτελων, ρυθμισεων, μηνυματων κτλ κερδιζει μακραν οχι το xiaomi αλλα το miui...δεν κολλαει πουθενα το ατιμο. Προφανως αν τρεξω κανενα βαρυ παιχνιδι πιστευω το g3 θα ειναι πιο γρηγορο αλλα οπως ειπα σε συνθηκες καθημερινης χρησης μας τρωει ο κινεζος. Η οθονη εχει αισθητη διαφορα αλλα οχι τραγικη, η καμερα το ιδιο.

 

Μπορει την πρωτη μερα που το πηρα να με τσατιζαν τα lag που ειχε αλλα πλεον ευχαριστιεμαι ενα πολυ ωραιο κινητο. Τα lag εχουν μειωθει παρα πολυ αλλα υπαρχουν σε καποια σημεια ακομα. Η μπαταρια τωρα που αρχισε να στρωνει ειναι μια χαρα... Στις πρωτες φορτισεις αναμενομενο ηταν να μην αποδιδει τα μεγιστα. Αν ανεβασεις βεβαια τη φωτεινοτητα παλι τρωει τα Αμπερ σα στραγαλια.

 

Ειναι ενα κινητο που αξιζει τα 300 ευρω απο σκρουτζ αλλα οχι τα 550 στα μεγαλα καταστηματα.

Link to comment
Share on other sites

Απλα απορια οταν ασκηθει μια σχετικα μεγαλουτσικη δυναμη στην οθονη σας βγαζει νερα? Δεν μιλαω για δυνατο ταπ αλλα για πιεση....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Απλα απορια οταν ασκηθει μια σχετικα μεγαλουτσικη δυναμη στην οθονη σας βγαζει νερα? Δεν μιλαω για δυνατο ταπ αλλα για πιεση....

Εμένα όχι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για αρκετη δυναμη οχι απλα δυνατο ταπ (που να ασπριζει και το δαχτυλο ρε σεις) βασικα δοκιμαζα να βαλω μιαν θηκη και χρειαστηκε αρκετη πιεση μπροστα και το προσεξα....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για αρκετη δυναμη οχι απλα δυνατο ταπ (που να ασπριζει και το δαχτυλο ρε σεις) βασικα δοκιμαζα να βαλω μιαν θηκη και χρειαστηκε αρκετη πιεση μπροστα και το προσεξα....

 

Ουτε και σε εμενα το κανει σε μπλε φοντο. Βεβαια δεν το πατησα πολυ δυνατα...εβαλα δυναμη αλλα σε λιγικα πλαισια. Βεβαια αυτο που λες μου ειχε περασει απο το μυαλο την πρωτη μερα που για καποιο λογο ειχα πιεσει την οθονη και νομιζω μου ειχε κανει μια απειροελαχιστη παραμορφωση.

 

ΥΓ. Αναπαρηγαγα αυτο που λες και το κανει και σε εμενα με οχι τοσο μεγαλη πιεση σε ασπρο φοντο, πχ στην εφαρμογη των μηνυματων. Φαινεται πολυ περισσοτερο οταν βλεπεις την οθονη απο το πλαι. Για δοκιμαστε το

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και σε εμενα το κανει σε μπλε φοντο. Βεβαια δεν το πατησα πολυ δυνατα...εβαλα δυναμη αλλα σε λιγικα πλαισια. Βεβαια αυτο που λες μου ειχε περασει απο το μυαλο την πρωτη μερα που για καποιο λογο ειχα πιεσει την οθονη και νομιζω μου ειχε κανει μια απειροελαχιστη παραμορφωση.

 

Μιλαω για αρκετη δυναμη οχι απλα δυνατο ταπ (που να ασπριζει και το δαχτυλο ρε σεις) βασικα δοκιμαζα να βαλω μιαν θηκη και χρειαστηκε αρκετη πιεση μπροστα και το προσεξα....

Κάνει κάτι πολύ ψιλά με πίεση αλλά δεν βάζω παραπάνω μην κλαίω καμία οθόνη. Ίσα που διακρίνονται πάντως

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...