Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι δεν έκανα. ειδικά της κοπέλας μου δεν έχει κατεβάσει σχεδόν τίποτα το πολύ 4-5 εφαρμογές που δεν είναι καν βαριές εκτός από vider στο δικό μου από την άλλη το έχω vider shzam e-radio tapatalk livescore εφαρμογές από τράπεζες και κάτι από e-print. τι να πω τα παρακολουθώ. τι μου προτείνεις εσύ; περιμένουμε καμιά ενημέρωση λογισμικού? από μπαταρία εμένα 1 με 1,5 μέρα ανάλογα τα τηλέφωνα και την χρήση στην κοπέλα μου τουλάχιστον 2 το λιγότερο.

Νομίζω ένα Factory reset θα βοηθαγε και στις δύο περιπτώσεις. Λένε ότι καλό είναι σε μεγάλες αναβαθμίσεις να γίνεται reset στις συσκευές για να κάτσει καλά η αναβαθμιση άσχετα αν έχεις η δεν έχεις πολλές εφαρμογές. Πόσο μάλλον αν φαίνεται ότι κάτι δεν έχει πάει καλά και παρουσιαζονται προβλήματα. Εγώ αν είχα αντίστοιχο πρόβλημα θα έκανα ένα Factory reset από το μενού μέσα από κινητό για να δω αν θα διορθωθεί το πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια σας επιτελους ειμαι και εγω κατοχος του πανεμορφου lg g3 και θα ηθελα να σας ρωτησω αξιzει να βαλω την android 5.0?

Εγώ είμαι ικανοποιημενος φίλε μου. Έχει γίνει μια καλή υλοποίηση σε σχέση με άλλες συσκευές που ακούω απλά χειροτερευει λίγο η μπαταρία. Αν κάνεις την αναβάθμιση θα πάρεις μετά και την v20h που κατά τη γνώμη βελτιωσε αισθητά το τηλέφωνο στα πάντα. Εκτός αν έχεις σκοπό για φλασαρισματα και τα συναφή που δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη καθότι είμαι τελείως στοκ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για κοιτάξτε και ένα τουμπανιασμένο g3, κρίμα που είναι μόνο για Κορέα. http://www.androidcentral.com/lg-g3-cat-6-snapdragon-805-review

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Για κοιτάξτε και ένα τουμπανιασμένο g3, κρίμα που είναι μόνο για Κορέα. http://www.androidcentral.com/lg-g3-cat-6-snapdragon-805-review

Κρίμα που δεν το εισηγαγαν θεωρώ ότι σηκώνει πιο εύκολα την ανάλυση της οθόνης και ενδεχομένως να μην υπήρχαν πολλά από τα προβληματα που παρουσιάστηκαν στο απλό

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άρα σύμφωνα με τον reviewer, εμείς με το g3 δεν θα κερδίζαμε και τίποτα το σημαντικό εκτός από την καλύτερη ταχύτητα στα παιχνίδια to lte cat 6 φυσικά. Σε αντίθεση όμως με τους κατόχους του s5, όπου η αγορά ενός s5 prime, θα τους αναβάθμιζε ως user αρκετά σε σχέση με το απλό.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Εγω επεσα και σε ενα speed test το οποιο τωρα δεν βρισκω μεταξυ των δυο s5 και ηταν σχεδον της ιδιας ταχυτητας.... Δεν βλεπω ουσιαστικες αλλαγες μεταξυ 801 και 805

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

το εχω το s5 g906s prime το εχω συγκρινει και με s5..ειναι ποιο γρηγορο..420 gpu 330 gpu.. εχει 3gb ram και qhd display 577 ppi που μονο το s6 εχει...τα video ανοιγουν ποιο γρηγορα,δεν ζεσταινεται..η ραμ κανει πολυ καλη αυτονομια.1.70 used κ 2.80 full ..και εχει πολλυ καλη μπαταρια
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αυτα που ειπες φιλε σε σχεση με κανονικο s5 που νομιζω ειναι αποδεχτο απο ολους ως αποτυχημενο διαδοχος..Samsung Galaxy S6 vs Galaxy S5 in less than 90 se…:

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

το εχω το s5 g906s prime το εχω συγκρινει και με s5..ειναι ποιο γρηγορο..420 gpu 330 gpu.. εχει 3gb ram και qhd display 577 ppi που μονο το s6 εχει...τα video ανοιγουν ποιο γρηγορα,δεν ζεσταινεται..η ραμ κανει πολυ καλη αυτονομια.1.70 used κ 2.80 full ..και εχει πολλυ καλη μπαταρια

 

Ακριβώς αυτό που ανέφερα παραπάνω, ότι δηλαδή η αγορά ενός s5 prime σε σχέση με το απλό s5, είναι μία πολύ σημαντική αναβάθμιση.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,

Μετα απο το factory reset με το συνδυασμο πληκτρων ( Vol Down + Power) το τηλεφωνο πλεον παει πολυ καλυτερα.

Εχουν μειωθει αισθητα τα lags-κολληματα oπως και τα redrawn.

Η διαφορα απο οτι καταλαβα του : Eπαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με το factory reset με χρηση πισω πληκτρων ειναι οτι το 2ο κανει format και την εσωτερικη μνημη πραγμα που καθαριζει οτι "σκουπιδια" πιθανον να υπαρχουν .

Οποτε το απολαμβανουμε ως εχει προς το παρον :cool: :O

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,

Μετα απο το factory reset με το συνδυασμο πληκτρων ( Vol Down + Power) το τηλεφωνο πλεον παει πολυ καλυτερα.

Εχουν μειωθει αισθητα τα lags-κολληματα oπως και τα redrawn.

Η διαφορα απο οτι καταλαβα του : Eπαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με το factory reset με χρηση πισω πληκτρων ειναι οτι το 2ο κανει format και την εσωτερικη μνημη πραγμα που καθαριζει οτι "σκουπιδια" πιθανον να υπαρχουν .

Οποτε το απολαμβανουμε ως εχει προς το παρον :cool: :O

 

Είτε από μέσα είτε από συνδυασμό κουμπιών το ίδιο κάνει! Εύχομαι να είναι απροβλημάτιστο από δω και πέρα! ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που δεν το εισηγαγαν θεωρώ ότι σηκώνει πιο εύκολα την ανάλυση της οθόνης και ενδεχομένως να μην υπήρχαν πολλά από τα προβληματα που παρουσιάστηκαν στο απλό

 

Καλησπέρα, το έχω το άτιμο και απλά θα σου πω σε παιχνίδια υψηλής ανάλυσης που το σύγκρινα με το ευρωπαικό g3 32gb του αδερφού μου είναι ακούραστο. Το ευρωπαϊκό έτρωγε λίγα κωλύματα όταν το ζόριζα υπερβολικά. Επίσης η μπαταρία είναι ίδια αλλά πάντα τα κορεάτικα έρχονται με δεύτερη δώρο + battery charging cradle. Ουσιαστικά στα μεγάλα ζόρια φαίνεται η διαφορά, σε fb, twitter και απλό browsing φαίνονται ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγω τα μηνυματα καθυστερει ~2-3 δευτερα μεχρι να εμφανησει τη συνομιλια.. Το ιδιο γινεται σε ολους;
Link to comment
Share on other sites

Οταν ανοιγω τα μηνυματα καθυστερει ~2-3 δευτερα μεχρι να εμφανησει τη συνομιλια.. Το ιδιο γινεται σε ολους;

Σε εμένα ναι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο γιατι το κανει; ειμαι ροοτ απο προχθες χωρις costum rom απλα για να ξεφορτωθω τις bloatware και δεν εχω δεο σημαντικες διαφορες... Εκει που ειχα lag οπως στα μηνυματα που ανεφερα παραπανω εχω και τωρα...
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβγαλα micro-sim, πηρα θηκη, ζελατινες κτλ αλλα ακομα ο κουριερ δεν ηρθε... Εχθες εφυγε το κινητο με ACS με χρονο παραδοσης 2 εργασιμες αλλα οτι εχω παρει με ACS ηρθε σε 1 εργασιμη...ελπιζω να γινει και σημερα το ιδιο και να μην περιμενω μεχρι μεθαυριο...
Link to comment
Share on other sites

Είτε από μέσα είτε από συνδυασμό κουμπιών το ίδιο κάνει! Εύχομαι να είναι απροβλημάτιστο από δω και πέρα! ;)

 

Το αυτό...

 

Αυτο γιατι το κανει; ειμαι ροοτ απο προχθες χωρις costum rom απλα για να ξεφορτωθω τις bloatware και δεν εχω δεο σημαντικες διαφορες... Εκει που ειχα lag οπως στα μηνυματα που ανεφερα παραπανω εχω και τωρα...

 

Αυτό είναι lag είναι ξεκάθαρα της εφαρμογής και όχι του κινητού. Καλή ώρα όπως ειδικά παλαιότερα ο TW laucher και ο τραγικός dialer της Sammy. Δεν έχει να κάνει με lag που οφείλεται στην βάση του λειτουργικού.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ένα Factory reset θα βοηθαγε και στις δύο περιπτώσεις. Λένε ότι καλό είναι σε μεγάλες αναβαθμίσεις να γίνεται reset στις συσκευές για να κάτσει καλά η αναβαθμιση άσχετα αν έχεις η δεν έχεις πολλές εφαρμογές. Πόσο μάλλον αν φαίνεται ότι κάτι δεν έχει πάει καλά και παρουσιαζονται προβλήματα. Εγώ αν είχα αντίστοιχο πρόβλημα θα έκανα ένα Factory reset από το μενού μέσα από κινητό για να δω αν θα διορθωθεί το πρόβλημα

 

Σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλή σου! Μια απορια ακομα. Αμα το κανω από το μενού η από τα κουμπιά ότι εχω θα σβηστούν; εφαρμογες επαφες και τετοια;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την συμβουλή σου! Μια απορια ακομα. Αμα το κανω από το μενού η από τα κουμπιά ότι εχω θα σβηστούν; εφαρμογες επαφες και τετοια;

Σβήνονται όλα, εκτός απ' τα αρχεία που είναι στην micro sd (αν έχεις).......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι. Πως πρεπει να φορτιζουμε την μπαταρια για να μας κρατησει οσο το δυνατον περισσοτερο σε βαθος χρονου?

Εγω προς το παρον το αφηνω να παω μεχρι 15-20% και μετα το βαζω για φορτιση μεχρι να φτασει στο 100 χωρις να το λειτουργω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι. Πως πρεπει να φορτιζουμε την μπαταρια για να μας κρατησει οσο το δυνατον περισσοτερο σε βαθος χρονου?

Εγω προς το παρον το αφηνω να παω μεχρι 15-20% και μετα το βαζω για φορτιση μεχρι να φτασει στο 100 χωρις να το λειτουργω

 

Το αφηνεις να πεσει μεχρι 20% και μετα κλεινεις τη συσκευη και το φορτιζεις με κλειστη συσκευη μεχρι το 100%

 

 

Μολις παρελαβα και το δικο μου. Εχω μια απορια. Εχει μεσα προεγκατεστημενες εφαρμογες οπως shazam, tripadvisor, hrs hotels, mcafee και αλλες σαβουρες. Αυτο ειναι λογικο?

Link to comment
Share on other sites

Σβήνονται όλα, εκτός απ' τα αρχεία που είναι στην micro sd (αν έχεις).......

 

Ok! Να προσθέσω κάτι τις 2 τελευταίες μερες μου χάνονται οι κλήσεις δηλαδή χωρίς να χτυπήσει το τηλέφωνο μου έρχονται ειδοποιήσεις οτι πριν 30 λεπτα απέρριψε μια εισερχόμενη κλήση. Παίρνω να μάθω και μου λεν οτι κανει ενα τουτ και μετα δείχνει κατειλημμένο.σημερα ειδα έβγαζε χωρις καν να χτυπήσει απόρριψη κλησης και λεω ε;; τι ειναι αυτό τωρα φταιει η wind η το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Το αφηνεις να πεσει μεχρι 20% και μετα κλεινεις τη συσκευη και το φορτιζεις με κλειστη συσκευη μεχρι το 100%

 

 

Μολις παρελαβα και το δικο μου. Εχω μια απορια. Εχει μεσα προεγκατεστημενες εφαρμογες οπως shazam, tripadvisor, hrs hotels, mcafee και αλλες σαβουρες. Αυτο ειναι λογικο?

 

Αναλογα τον παροχο ή το καταστημα αγορας τα τηλεφωνα εχουν μεσα διαφορα. Εγω το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να δω τι μπορω να διαγραψω.

 

Γιατι η φορτιση πρεπει να γινει με κλειστη συσκευη? Δεν βολευει και πολυ αυτο γιατι δυνητικα μπορει κανεις να χανει κλησεις/sms κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τον παροχο ή το καταστημα αγορας τα τηλεφωνα εχουν μεσα διαφορα. Εγω το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να δω τι μπορω να διαγραψω.

 

Γιατι η φορτιση πρεπει να γινει με κλειστη συσκευη? Δεν βολευει και πολυ αυτο γιατι δυνητικα μπορει κανεις να χανει κλησεις/sms κλπ.

 

Ολες οι εφαρμογες θα παρουν ποδι...

Γενικα αυτο ειναι το καλυτερο για τη μπαταρια. Πρακτικα μπορεις να το εχεις ανοιχτο απλα να μην το σκαλζεις. Οπως και με τα λαπτοπ...ειτε τα δουλευεις με μπαταρια ειτε με ρευμα... Αν το φορτιζεις και ταυτοχρονα το δουλευεις θα σε αφησει η μπαταρια νωρις.

 

Γενικα λογω χομπυ ασχολουμαι πολυ με μπαταριες και οι συγκεκριμενες δεν πρεπει να αδειαζουν πληρως, δεν πρεπει να φορτιζουν γρηγορα(με πολλα Α) και δεν εχουν κανενα προβλημα εαν διακοψεις τη φορτιση. Επισης δεν χρειαζεται η πρωτη φορτιση να διαρκει πολλες ωρες, μολις φτασει 100% εισαι ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...