Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα έκανα όλα αυτά αλλά τίποτα πάλι..το κουλο είναι ότι όταν έχω προεπιλογή πληκτρολογίου το lg μόλις ανοιξω τις ρυθμίσεις του μετά από 1 δευτερόλεπτο με γυρίζει πίσω στις γενικές ρυθμίσεις και όταν έχω προεπλογη το go keyboard και επιλέξει τις ρυθμίσεις του lg τότε με αφήνει κανονικά μέσα στην καρτελα του. Edited by panosz1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα έκανα όλα αυτά αλλά τίποτα πάλι..το κουλο είναι ότι όταν έχω προεπιλογή πληκτρολογίου το lg μόλις ανοιξω τις ρυθμίσεις του μετά από 1 δευτερόλεπτο με γυρίζει πίσω στις γενικές ρυθμίσεις και όταν έχω προεπλογη το go keyboard και επιλέξει τις ρυθμίσεις του lg τότε με αφήνει κανονικά μέσα στην καρτελα του.

 

ομολογώ πως δεν καταλαβαίνω...! :shock::shock::shock:

 

δεν μου έρχεται κάτι άλλο...αν μπορεί κάποιος άλλος να βοηθήσει... τώρα ή μένεις με go ή factory reset...κανένα restart έκανες?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ομολογώ πως δεν καταλαβαίνω...! :shock::shock::shock:

 

δεν μου έρχεται κάτι άλλο...αν μπορεί κάποιος άλλος να βοηθήσει... τώρα ή μένεις με go ή factory reset...κανένα restart έκανες?

Μπα δεν μπαινω στη διαδικασια για factory reset..θα μεινω με το go μεχρι να βγει ροοτ για lollipop..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να βγει το mcfee χωρίς ρουτ; το βλέπω και μου γυρίζουν τα μυαλά

 

Αυτό ξανά πες το δυστυχώς δεν βγαίνει χωρίς ροοτ :wacko: τι έψαξα αλλά τίποτα ...αν και κανονικά δεν θα έπρεπε να το έχει με το έτσι θέλω

Link to comment
Share on other sites

ένας λόγος που πήγα σε κάστομ ήταν το ρουτ και ότι δεν μπορούσα να ξηλώσω τις ανούσιες σαχλαμάρες της lg από μέσα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη μου εχει εμφανίσει κιτρινιλα. Έχει τύχει σε κανεναν; διάβασα πως λύνεται με uv light, το πήγα σε μια φίλη μου αισθητικό να το βάλει στο φουρνακι για τα νύχια αλλά τπτ. Φαντάζομαι το καλύπτει η εγγύηση ε; Επίσης υπάρχει κάποιο service point στην Θεσσαλονίκη να ρωτήσω εκεί; (Δεν ξέρω που ακριβώς έχω την απόδειξη, θα υπάρχει θέμα; στο πρώτο χρόνο κυκλοφορίας είναι, δεν πρέπει έτσι κι αλλιώς να το καλύψει η απόδειξη; )

 

 

Ακριβως τα ιδια κ εγω φιλε μου. Το εστειλα στη προκοντια για δευτερη φορα πλεον τη πρωτη για πλαστικα κ αλλαγη πλακετας κ τωρα για οθονη κ ισως παλι για αλλαγη πλακετας λογω του οτι τα παρασιτα παλι δεν εφυγαν. Περιμενω τις επομενες μερες να το παραλαβω. Θα στειλω για νεοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ξανά πες το δυστυχώς δεν βγαίνει χωρίς ροοτ :wacko: τι έψαξα αλλά τίποτα ...αν και κανονικά δεν θα έπρεπε να το έχει με το έτσι θέλω

 

Με το ετσι θελω υπαρχει γιατι η McAfeee εχει πληρωσει αδρα την LG για να υπαρχει μεσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έλεος κιόλας με το McAfee!!!Καλησπέρα παιδιά!!Μου ρθε το κινητάκι πριν μια βδομάδα, χαρά εγώ, ελβετικό παρτίδα 411. Έκανα το απίστευτο, κατέβασα εφαρμογές, σέρφαρα κτλ κτλ, έλα όμως που η σιμ ήταν ακόμη στο Samsung S3. Λέω "κάτσε να το μάθουμε λίγο, να το φορτώσουμε και μετά". Λοιπόν παιδιά, έβαλα την κάρτα σιμ και δεν αναγνώριζε τίποτα! Σήμα 0! Έμαθα από φίλο πως η συγκεκριμένη παρτίδα είχε θέμα με την κεραία! :wacko: Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και πίσω, ευτυχώς μου έστειλαν άλλο! Η πρώτη εμπειρία λοιπόν τραυματική, ας ελπίσουμε πως δε θα υπάρξουν προβλήματα από δω και στο εξής...Αγώνα έδωσα για να φύγω από τη Samsung...:blink:
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτο που λεω οτι προβληματικες παρτιδες υπαρχουν ακομα και στις τελευταιες
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτο που λεω οτι προβληματικες παρτιδες υπαρχουν ακομα και στις τελευταιες

 

εννοείται! μην σου τύχει είναι!!!! :scared:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους τους κατόχους... sos ερώτηση μετά το τελευταίο update πόσο διορθώνονται τα redraws και γενικά η λειτουργιά της συσκευής?? είμαι απογοητευμένος με την απόδοση της συσκευής και αν δεν είναι αισθητή η διάφορα σκέφτομαι να το δώσω και να πάω στο lg G flex 32..
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους τους κατόχους... sos ερώτηση μετά το τελευταίο update πόσο διορθώνονται τα redraws και γενικά η λειτουργιά της συσκευής?? είμαι απογοητευμένος με την απόδοση της συσκευής και αν δεν είναι αισθητή η διάφορα σκέφτομαι να το δώσω και να πάω στο lg G flex 32..

 

εγώ δεν έιχα κάποιο σοβαρό θέμα πριν το update αλλά πλέον πάει ελαφρώς καλύτερα και απο πριν. Βλέπω μια διαφορά στην μπαταρία προς το καλύτερο.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στις επιλογές προγραμματιστή έχει μια επιλογή που λέει χρήση dalvik ή χρήση art. Τι ακριβώς είναι αυτό και τι από τα δυο είναι καλύτερο να επιλέξω;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους τους κατόχους... sos ερώτηση μετά το τελευταίο update πόσο διορθώνονται τα redraws και γενικά η λειτουργιά της συσκευής?? είμαι απογοητευμένος με την απόδοση της συσκευής και αν δεν είναι αισθητή η διάφορα σκέφτομαι να το δώσω και να πάω στο lg G flex 32..

 

Κοιτα νε δεις φιλε μου. Επειδη ειχα το flex θα σου πω το εξης.

Αν δεν σε ενδιαφερει τοσο πολυ η καμερα και το delevopment το flex ειναι πυραυλος μπροστα στο g3 που αν και στα benchmark και στο hardware ειναι καλυτερο το δευτερο

Ομως στην χρηση δεν συγκρινεται.

Βεβαια με το τελευταιο update στρωνει αρκετατο G3 αλλα flex δεν ειναι.

Το κακο με το flex ειναι μην πεσεις σε καμια οθονη που να εχει full ghosting και ξενερωσεις.

Καλα θα ηταν αν μπορεσεις να το δεις πριν το παρεις.

Αλλα οποιο απο τα δυο και να παρεις θα μεινεις ευχαριστημενος σιγουρα.

Εγω ας πουμε με το τελευταιο update του g3 αρχιζω και το ευχαριστιεμαι.

Το μονο λιγο που με ενοχλει ειναι οτι δεν ειναι και τοσο δυνατο σε 3d graphics και αυτο λογω αναλυσης. Υστερει σε σχεση με το flex αρκετα.Ας πουμε ειχα δοκιμασει ενα game τις προαλλες στο οποιο το g3 ετρεχε στα 30 με 50 fps και το gflex δεν επεφτε κατω απο 50 fps.

Βεβαια ολα ειναι σχετικα. Αλλοι ας πουμε δεν ασχολουνται καθολου με games σε smartphones.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

δεν με ενδιαφέρει τόσο το delevopment όσο η κάμερα και η σταθερότητα του λειτουργικού... πολλά λαγκ για τέτοια χαρακτηριστικά συσκευής.. έκανα τώρα το τελευταίο update μέσω lg tool ας ελπίσω οτι θα στρώσει γιατί είναι και αμαρτία να το δώσω και να χάσω και χρήματα!
Link to comment
Share on other sites

δεν με ενδιαφέρει τόσο το delevopment όσο η κάμερα και η σταθερότητα του λειτουργικού... πολλά λαγκ για τέτοια χαρακτηριστικά συσκευής.. έκανα τώρα το τελευταίο update μέσω lg tool ας ελπίσω οτι θα στρώσει γιατί είναι και αμαρτία να το δώσω και να χάσω και χρήματα!

Πραγματικα με το τελευταιο update τα παει πολυ καλα.

Δεν εχει τοσο lag και σχεδον ειναι ανυπαρκτο.

Επισης εχει πολυ καλη διαχειριση στην ραμ και γενικα πηγαινει πιο καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στις επιλογές προγραμματιστή έχει μια επιλογή που λέει χρήση dalvik ή χρήση art. Τι ακριβώς είναι αυτό και τι από τα δυο είναι καλύτερο να επιλέξω;

 

ART, Που όμως στο lollipop αλλάζει αυτόματα και δεν υπάρχει επιλογή να πας πίσω σε Davlik

Link to comment
Share on other sites

δεν με ενδιαφέρει τόσο το delevopment όσο η κάμερα και η σταθερότητα του λειτουργικού... πολλά λαγκ για τέτοια χαρακτηριστικά συσκευής.. έκανα τώρα το τελευταίο update μέσω lg tool ας ελπίσω οτι θα στρώσει γιατί είναι και αμαρτία να το δώσω και να χάσω και χρήματα!

Φιλε μου εχεις την εκδοση με τα 2gb. ram? Εγω παντως εχω με τα 2 gb. και οντως εχει πολυ lag και redraws. Θα περιμενω την τελευταια αναβαθμιση την V20H, αλλιως θα το δωσω και θα παω σε one plus one.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου τα 2gb αλλά πέρασα την v20H και έχει βελτιωθεί αρκετά... Πέρασε την με το LG tool να μας πεις εντυπώσεις Edited by adricla
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω αγοράσει απο Mediamarkt και έχει κωδικό GRC, αλλά όταν βάζω το ΙΜΕΙ στο παρακάτω link μου το βγάζει σαν DEU.

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

 

Για αυτό δεν μου ήρθε ακόμα η 20H, γιατί απλά δεν υπάρχει GRC έκδοση.

Βέβαια τρομερή απάτη το mediamarkt. Το πουλάει 599 στην Ελλάδα έχοντας βαφτίσει το DEU σε GRC που το πουλάει στην Γερμανία στα 429.

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω καταγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω αγοράσει απο Mediamarkt και έχει κωδικό GRC, αλλά όταν βάζω το ΙΜΕΙ στο παρακάτω link μου το βγάζει σαν DEU.

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

 

Για αυτό δεν μου ήρθε ακόμα η 20H, γιατί απλά δεν υπάρχει GRC έκδοση.

Βέβαια τρομερή απάτη το mediamarkt. Το πουλάει 599 στην Ελλάδα έχοντας βαφτίσει το DEU σε GRC που το πουλάει στην Γερμανία στα 429.

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω καταγγελία.

Κατέβασε το LG Phone from να δεις τι σου βγάζει

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω αγοράσει απο Mediamarkt και έχει κωδικό GRC, αλλά όταν βάζω το ΙΜΕΙ στο παρακάτω link μου το βγάζει σαν DEU.

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

 

Για αυτό δεν μου ήρθε ακόμα η 20H, γιατί απλά δεν υπάρχει GRC έκδοση.

Βέβαια τρομερή απάτη το mediamarkt. Το πουλάει 599 στην Ελλάδα έχοντας βαφτίσει το DEU σε GRC που το πουλάει στην Γερμανία στα 429.

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω καταγγελία.

 

Και το δικο μου το βγαζει ισπανικο ενω στο κουτι λεει 6FR, που λογικα ειναι γαλλικο (αν κανω λαθος διορθωστε με):worry:

Η κατι παιζει με τις εισαγωγες η το site μας λεει οτι να ναι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...