Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η οθόνη μου εχει εμφανίσει κιτρινιλα. Έχει τύχει σε κανεναν; διάβασα πως λύνεται με uv light, το πήγα σε μια φίλη μου αισθητικό να το βάλει στο φουρνακι για τα νύχια αλλά τπτ. Φαντάζομαι το καλύπτει η εγγύηση ε; Επίσης υπάρχει κάποιο service point στην Θεσσαλονίκη να ρωτήσω εκεί; (Δεν ξέρω που ακριβώς έχω την απόδειξη, θα υπάρχει θέμα; στο πρώτο χρόνο κυκλοφορίας είναι, δεν πρέπει έτσι κι αλλιώς να το καλύψει η απόδειξη; )

Είναι φαινόμενο που παρουσιάστηκε και στα G2, θα επικοινωνήσεις με την procordia, στα G2 το καλύπτουν κανονικά μες στην εγγύηση!

Την απόδειξη κατα πάσα πιθανότητα δε θα χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η οθόνη μου εχει εμφανίσει κιτρινιλα. Έχει τύχει σε κανεναν; διάβασα πως λύνεται με uv light, το πήγα σε μια φίλη μου αισθητικό να το βάλει στο φουρνακι για τα νύχια αλλά τπτ. Φαντάζομαι το καλύπτει η εγγύηση ε; Επίσης υπάρχει κάποιο service point στην Θεσσαλονίκη να ρωτήσω εκεί; (Δεν ξέρω που ακριβώς έχω την απόδειξη, θα υπάρχει θέμα; στο πρώτο χρόνο κυκλοφορίας είναι, δεν πρέπει έτσι κι αλλιώς να το καλύψει η απόδειξη; )

 

τι παρτιδα εχεις εσυ?

σε καλυπτει κανονικα η εγγυηση.

procordia αθηνα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αντιπροσωπεία κατευθείαν! Δεν το συζητάμε καν, εγγύηση αλλαγή οθόνης και ότι άλλο απαιτείται ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη μου εχει εμφανίσει κιτρινιλα. Έχει τύχει σε κανεναν; διάβασα πως λύνεται με uv light, το πήγα σε μια φίλη μου αισθητικό να το βάλει στο φουρνακι για τα νύχια αλλά τπτ. Φαντάζομαι το καλύπτει η εγγύηση ε; Επίσης υπάρχει κάποιο service point στην Θεσσαλονίκη να ρωτήσω εκεί; (Δεν ξέρω που ακριβώς έχω την απόδειξη, θα υπάρχει θέμα; στο πρώτο χρόνο κυκλοφορίας είναι, δεν πρέπει έτσι κι αλλιώς να το καλύψει η απόδειξη; )

 

tragik.... :cry::cry::cry::cry: καλό servise my friend... θα στο καλύψουν κανονικά απλά αν θες κάνε ένα κόπο και πες μας πληροφοριακά τι παρτίδα είναι... :scared::scared::scared:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

jokerman,εψαξα λιγο τα μηνυματα σου και στο post #2722 ειδα οτι το ειχες παρει απο http://www.salenso.de/ καινουριο,για δες τι παρτιδα ειναι.παιζει να ηταν και ανακατασκευη. Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

406 είναι... Όταν το είχα πάρει καινούργιο φαινόταν! αυτοκόλλητα και στα πιο απίθανα σημεία. Αθήνα μόνο δλδ ε; Θεσσαλονίκη δεν έχει κάτι. Κάποιος άλλος που το έχει στείλει πόσες μέρες περίπου χρειάζεται; και μεταφορικά για Αθήνα και πίσω είναι δικά μου ή δικά τους; (μια λεπτομέρεια, με κιτκατ είχα ρουτ, αλλά όταν ήρθε η λολιποπ χάθηκε, δεν θα έχω κάποιο θέμα έτσι; )

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

406 είναι... Όταν το είχα πάρει καινούργιο φαινόταν! αυτοκόλλητα και στα πιο απίθανα σημεία. Αθήνα μόνο δλδ ε; Θεσσαλονίκη δεν έχει κάτι. Κάποιος άλλος που το έχει στείλει πόσες μέρες περίπου χρειάζεται; και μεταφορικά για Αθήνα και πίσω είναι δικά μου ή δικά τους; (μια λεπτομέρεια, με κιτκατ είχα ρουτ, αλλά όταν ήρθε η λολιποπ χάθηκε, δεν θα έχω κάποιο θέμα έτσι; )

 

μεταφορικά δικά τους... για root εφόσον χάθηκε μάλλον δεν έχεις θέμα αλλά ας σου απαντήσει κάποιος που να το έχει καλύτερα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

406 είναι... Όταν το είχα πάρει καινούργιο φαινόταν! αυτοκόλλητα και στα πιο απίθανα σημεία. Αθήνα μόνο δλδ ε; Θεσσαλονίκη δεν έχει κάτι. Κάποιος άλλος που το έχει στείλει πόσες μέρες περίπου χρειάζεται; και μεταφορικά για Αθήνα και πίσω είναι δικά μου ή δικά τους; (μια λεπτομέρεια, με κιτκατ είχα ρουτ, αλλά όταν ήρθε η λολιποπ χάθηκε, δεν θα έχω κάποιο θέμα έτσι; )

 

κριμα,προφανως σου εδωσαν οτι να ναι.δε πειραζει ομως,δεν ειναι κατι που δε διορθωνεται.

procordia

Έδρα: Κριμαίας 7-9

Ν.Ψυχικό

115 26

Ελλάδα

E-mail: info@procordia.gr

Τηλέφωνο: 2107777076

9-5

επικοινωνησε μαζι τους και θα στειλουν κουριερ να παραλαβει,ειναι πολυ γρηγοροι και πιθανον μεσα στην βδομαδα να το χεις πισω.

πες οτι σου εκανε και υπερθεμανσεις και κολλουσε,μπας και σου αλλαξουν και πλακετα με πιο καινουρια,για παν ενδεχομενο.

για το θεμα root μην ανησυχεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Εφόσον πέρασε 5 και έχουν κλείσει θα επικοινωνήσω αύριο το πρωί! Μπακ απ είναι απαραίτητο; (ότι θα κάνω θα κάνω για παν ενδεχόμενο) Υπάρχει περίπτωση να σβηστεί τπτ από μέσα ή δεν πρόκειται να πειράξουν λογισμικό;

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Εφόσον πέρασε 5 και έχουν κλείσει θα επικοινωνήσω αύριο το πρωί! Μπακ απ είναι απαραίτητο; (ότι θα κάνω θα κάνω για παν ενδεχόμενο) Υπάρχει περίπτωση να σβηστεί τπτ από μέσα ή δεν πρόκειται να πειράξουν λογισμικό;

 

κρατα backup,σιγουρα θα πειραξουν

επισης τσεκαρε και κατι,αν ειχες πριν εφαρμογες με το root κι εχουν μεινει,να κανεις μια διαγραφη ολων γιατι δεν κανει να μενουν μεσα αρχεια που δεν χρησιμοποιουνται.ολα αυτα βεβαια μονο αν δεν ειχες κανει διαγραφη οταν περασες την lolipop.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

SuperSU, G3 Tweaksbox, Adaway, xposed έσβησα. Greenify και light flow που δουλεύουν και χωρίς ρουτ φαντάζομαι δεν χρειάζεται.

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

SuperSU, G3 Tweaksbox, Adaway, xposed έσβησα. Greenify και light flow που δουλεύουν και χωρίς ρουτ φαντάζομαι δεν χρειάζεται.

 

στειλε το παντως φορμαρισμενο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ποια από τις stock είναι καλύτερη, η 4.4.2 η η 5;

Ευχαριστώ.

Η καινούρια 20H που βγηκε τωρα lolipop ειναι πολυ καλη. Επιτελους μπορω να πω οτι δεν υπαρχει υοσο lag που ειχανε οι αλλες. Έχει γινει σχεδον αφαντο.

Link to comment
Share on other sites

SuperSU, G3 Tweaksbox, Adaway, xposed έσβησα. Greenify και light flow που δουλεύουν και χωρίς ρουτ φαντάζομαι δεν χρειάζεται.

 

Εννοείται ότι κάνεις factory reset πριν το στείλεις και διαγράφεις τα πάντα στην εσωτερική μνήμη και βγάζεις την SD. Οπότε και εφαρμογές να έχεις θα φύγουν όλες. Και τα account σου και όλα!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για να δειτε ποτε θα βγει το λειτουργικο v20h για το κινητο σας μπορειτε να μπαινετε στον λογαριασμο twitter lg_firmware http://twitter.com/lg_firmware
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς το τρίτο κάτω δεξιά softlkey, που έχει σύμβολο τα 2παραλληλόγραμμα, εμφανίζονται καρτέλες με τα προγράμματα που έχεις ανοίξει αλλά και ότι έχεις δει. Στο lg g pad μου δεν έχει αυτό το κουμπί. Πως μπορώ από μενού (g3 και g pad) να δω και να σβήσω τις ίδιες καρτέλες;
Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς το τρίτο κάτω δεξιά softlkey, που έχει σύμβολο τα 2παραλληλόγραμμα, εμφανίζονται καρτέλες με τα προγράμματα που έχεις ανοίξει αλλά και ότι έχεις δει. Στο lg g pad μου δεν έχει αυτό το κουμπί. Πως μπορώ από μενού (g3 και g pad) να δω και να σβήσω τις ίδιες καρτέλες;

 

Recent Apps λέγεται και είναι το παρατεταμένο κράτημα του Home που απλά έγινε κουμπί πλέον από kitkat αν θυμάμαι καλά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.έχω το εξής πρόβλημα.. κατέβασa κάποια live wallpapers και 1-2 fonts από το Kitty play και εξαφανίστηκε το μαμά πληκτρολόγιο..έσβησα ότι κατέβασα αλλά το πληκτρολόγιο τίποτα..δεν εμφανίζεται πουθενά!χρησιμοποιώ τώρα το go άλλα είναι πολύ περίεργο που χάθηκε το μαμά.οποίος μπορεί ας βοηθήσει..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.έχω το εξής πρόβλημα.. κατέβασa κάποια live wallpapers και 1-2 fonts από το Kitty play και εξαφανίστηκε το μαμά πληκτρολόγιο..έσβησα ότι κατέβασα αλλά το πληκτρολόγιο τίποτα..δεν εμφανίζεται πουθενά!χρησιμοποιώ τώρα το go άλλα είναι πολύ περίεργο που χάθηκε το μαμά.οποίος μπορεί ας βοηθήσει..

 

για δοκίμασε ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΓΕΝΙΚΕΣ - γλώσσα και εισαγωγή - προεπιλογή - και επέλεξε πληκτρολόγιο LG :blink::blink::blink:

 

επίσης δοκίμασε να αλλάξεις σε default font μήπως και η γραμματοσειρά που κατέβασες δεν είναι συμβατή με το πληκτρολόγιο της lg και για κάποιον λόγο έχει φάει αναλαμπή! :confused::confused::confused:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...