Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως παιδια επειδη προςρχομαι απο νοτε 3 η διαφορα ειναι η μερα με τη νυχτα προσωπικη αποψη παντα, με το νοτε να ειναι κατα πολυ ανωτερο δεν θελω να βγω οφφ τοπικ

Οποτε σταματαω..νομιζω οτι η lg εκανε καλη προσπαθεια αλλα..

Το ιδιο θα ελεγες αν ειχες παρει το Gflex σε διαφορα με το note3. Το Flex ειναι πυραυλος. Ιχνος lag και η αποδειξη οτι η Lg μπορουσε αλλα ακομα μπορει με ενα βελτιωμενο λειτουργικο να στρωσει το G3. Το θεμα ειναι θα το κανει; η εκτος αν την δυσκολευει η αναλυση της οθόνης διοτι απο θεμα hardware ειναι ανωτερο του glex αλλα απο χρηση αστο. Το flex απλα ερχεται απο αλλο πλανητη. Η αλήθεια ειναι μετανοιωσα που το εδωσα. Αλλα με εφαγε το delevopment.

Εντωμεταξύ κατεβασα ενα μπιλιαρδακι το micro pool που ειναι πολυ ομορφο. Ρε παιδια το παιχνιδι στο g3 δεν παιζεται. Οι μπαλες πανε λες και χορευουν απο το lag. Απαραδεκτο. Μεχρι και το alcatel Ot 908 ενος φιλου το παίζει και εδω σέρνεται. Συγνωμη αλλα η αληθεια πρεπει να λεγεται.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας! θα ήθελα να ρωτήσω κατά πόσο μπορώ να απενεργοποιήσω εντελώς τις ειδοποιήσεις εισερχομένων κλήσεων κια μηνυματων

 

δηλαδη οταν με παιρνουν τηλέφωνο ή μου στελνουν μηνυμα να μην αναβει η κλειδωμένη οθόνη..να μην κανει τιποτα το τηλέφωνο δηλαδη

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο από θέμα ανάλυσης είναι απόλυτα λογικό. Το ένα έχει 720 και το άλλο 2Κ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν μου δουλεύει σωστά το xcam.δεν έχει δικαιώματα να κάνει save στην sd, και όταν το κλείνω βγάζει η εφαρμογή έχει σταματήσει.έχει κανείς καμιά ιδέα?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν μου δουλεύει σωστά το xcam.δεν έχει δικαιώματα να κάνει save στην sd, και όταν το κλείνω βγάζει η εφαρμογή έχει σταματήσει.έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

το ιδιο και σε μενα, κατα τα αλλα δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο από θέμα ανάλυσης είναι απόλυτα λογικό. Το ένα έχει 720 και το άλλο 2Κ.

Δεν θα πρεπε ομως. Και μπορει μα γινει πολυ καλύτερο. Ειναι δυνατη συσκευή και δεν δικαιολογείται

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! θα ήθελα να ρωτήσω κατά πόσο μπορώ να απενεργοποιήσω εντελώς τις ειδοποιήσεις εισερχομένων κλήσεων κια μηνυματων

 

δηλαδη οταν με παιρνουν τηλέφωνο ή μου στελνουν μηνυμα να μην αναβει η κλειδωμένη οθόνη..να μην κανει τιποτα το τηλέφωνο δηλαδη

 

ευχαριστώ πολύ!

 

Βάζοντας το σε flight mode ίσως...? πατάς το power button και διαλέγεις το τρίτο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει αυτη η lg να τα αταματησει ΟΛΑ για μια 7αδα και να αφπσιωθει στα οποια bugs lags εχει το g3 ετσι ωστε να λυθουν και να σταματησουν και οι κουβεντες και τα παραπωνα.

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά στα προβλήματά πού γράφετε,φαντάζομαι λέτε για το 16αρι,πού ακόμα κι αυτό μου δούλευε ρολόι.

Το 32αρι από την άλλη με χει αφήσει πάρα πολύ ευχαριστημένο σε σημείο του να μου λείπει μόνο το root.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά στα προβλήματά πού γράφετε,φαντάζομαι λέτε για το 16αρι,πού ακόμα κι αυτό μου δούλευε ρολόι.

Το 32αρι από την άλλη με χει αφήσει πάρα πολύ ευχαριστημένο σε σημείο του να μου λείπει μόνο το root.

Φιλε μου εγω 32αρι εχω και στα λεω. Πιστεψε με αν μπορουσες να δεις την διαφορα που περιγραφω πιο πανω θα καταλαβαινες οτι το τηλ δεν παταει καλα. Ειναι ομορφο ναι πολυ με τελεια καμερα αλλα οχι και γρηγορο σε σχεση με αλλα που κυκλοφορούν της ιδιας εταιριας και υποτιθεται οτι ειναι η ναυαρχιδα. Τι να τα κανω τα 46000 antutu αν δεν μπορει να παιξει ενα 2D μπιλιαρδο?

Η αληθεια ειναι οτι αλιως το περιμενα. Ελπιζω να ασχοληθει η LG και να το φτιαξει ετσι ωστε να αξιζει τα λεγομενα του.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Κάνοντας διαφορά πειράματα στο τηλέφωνο, και ερχόμενος από note 3 το μόνο που πιστεύω πως αξίζει μέχρι τώρα. πρώτο 24ωρο και δουλεύει σχετικά καλά εκτός από το παιχνιδάκι που είπε και ο φίλος cocous που λες και παίζω σε Nokia 3210... Σας συστήνω ανεπιφύλακτα να ξαναπερασετε official lollipop από την αρχή κατεβάζοντας βάσει του imei και περνώντας την από το LG tool..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω 32αρι εχω και στα λεω. Πιστεψε με αν μπορουσες να δεις την διαφορα που περιγραφω πιο πανω θα καταλαβαινες οτι το τηλ δεν παταει καλα. Ειναι ομορφο ναι πολυ με τελεια καμερα αλλα οχι και γρηγορο σε σχεση με αλλα που κυκλοφορούν της ιδιας εταιριας και υποτιθεται οτι ειναι η ναυαρχιδα. Τι να τα κανω τα 46000 antutu αν δεν μπορει να παιξει ενα 2D μπιλιαρδο?

Η αληθεια ειναι οτι αλιως το περιμενα. Ελπιζω να ασχοληθει η LG και να το φτιαξει ετσι ωστε να αξιζει τα λεγομενα του.

Εγώ μέχρι τώρα δεν έχω τέτοιο θέμα αν και δεν παίζω βαριά παιχνίδια. Ας πούμε το looney tunes που θεωρώ ότι μάλλον θα είναι πιο βάρη από το μπιλιάρδο δεν μου κολλάει καθόλου τώρα δεν ξέρω τι να σου πω. Γενικά θέματα lag και τα συναφή μέχρι τώρα μην το ματιασω δεν έχω... Το flex το κοίταζα τελικά το πήρε συνάδελφος μου είναι σαφώς απροβληματιστο αλλά χαίρομαι που διάλεξα τελικά το g3... Το g2 το έχει η γυναίκα μου και πάλι το g3 μου φαίνεται ανώτερο... Δεν ξέρω ίσως είναι και θέμα τύχης αλλά πραγματικά δεν έχω θέματα καθόλου

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως γινετε να προσαρμοζετε το κειμενο στην οθονη ,

Κανω duble tab κ μου το μεγαλωνει παρα πολυ με αποτελεσμα να. Βλεπω το μισο

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φιλε μου για την απάντηση!

 

το θέμα είναι πως με αυτό τον τρόπο το τηλέφωνο είναι σαν να είναι κλείστο1

 

εγώ αυτό που ψαχνω είναι πως να έχω εισερχόμενες κλήσεις και μηνύματα κανονικά αλλά οταν ειναι κλειδώμενο να μην ερχέται καμία ειδοποιηση ουτε να ανάβει η οθόνη

 

εχω απενεργοποιήσει όλα τα notifications sth lock screen όμως και άλι όταν με παίρνουν και είναι κλειδωμενο, φωτίζεται η οθόνη κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι τώρα δεν έχω τέτοιο θέμα αν και δεν παίζω βαριά παιχνίδια. Ας πούμε το looney tunes που θεωρώ ότι μάλλον θα είναι πιο βάρη από το μπιλιάρδο δεν μου κολλάει καθόλου τώρα δεν ξέρω τι να σου πω. Γενικά θέματα lag και τα συναφή μέχρι τώρα μην το ματιασω δεν έχω... Το flex το κοίταζα τελικά το πήρε συνάδελφος μου είναι σαφώς απροβληματιστο αλλά χαίρομαι που διάλεξα τελικά το g3... Το g2 το έχει η γυναίκα μου και πάλι το g3 μου φαίνεται ανώτερο... Δεν ξέρω ίσως είναι και θέμα τύχης αλλά πραγματικά δεν έχω θέματα καθόλου

 

Το θεμα ειναι οτι εχω δει 3 g3 μεχρι στιγμης και πανε το ιδιο.

Και μενα μου αρεσει το τηλ πολυ και γι αυτο εδωσα και το flex αλλα θελει δουλεια.

Μακαρι οπως ειπε και ενα παλικαρι πιο πανω να ασχοληθει η LG ωστε να διορθωσει ολα τα bugs

 

EDIT: Λοιπον αν αυτο ισχυει τοτε η LG ισως να αφιερωσει χρονο για να κανει το G3 οπως πρεπει να ναι.(Ναυαρχιδα)

http://www.phonearena.com/news/The-G4-announcement-will-come-after-MWC-as-LG-wants-to-spend-more-time-perfecting-the-phone_id65061

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φιλε μου για την απάντηση!

 

το θέμα είναι πως με αυτό τον τρόπο το τηλέφωνο είναι σαν να είναι κλείστο1

 

εγώ αυτό που ψαχνω είναι πως να έχω εισερχόμενες κλήσεις και μηνύματα κανονικά αλλά οταν ειναι κλειδώμενο να μην ερχέται καμία ειδοποιηση ουτε να ανάβει η οθόνη

 

εχω απενεργοποιήσει όλα τα notifications sth lock screen όμως και άλι όταν με παίρνουν και είναι κλειδωμενο, φωτίζεται η οθόνη κανονικά

Δεν ξέρω φίλε μου αν γίνεται... Βασικά έχεις καταφέρει να το κάνεις με κάποιο τηλέφωνο αυτό?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα το smart world χρειαζεται?προσφερει κατι?

ειναι ενα μαρκετ της LG σαν το google play που περιεχει free και προς αγορα διαφορες εφαρμογες. Οποτε αν σε ενδιαφερουν θεματακια κτλ

κακο δεν θα κανει?

Link to comment
Share on other sites

ειναι ενα μαρκετ της LG σαν το google play που περιεχει free και προς αγορα διαφορες εφαρμογες. Οποτε αν σε ενδιαφερουν θεματακια κτλ

κακο δεν θα κανει?

 

Σε ευχαριστω απλα δεν ξερω εαν το ενεργοποιησω εαν τρεχει στο παρασκηνιο οπως το μαγαζακι της samsung(οσοι εχουν galaxy ξερουν) και καταναλωνει μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά , σήμερα ήρθε το G3 μου.

Και καθώς βάζω την sim μου , πατάω κανονικά το pin για να μπω καθώς πήγα να πάρω τηλέφωνο βλέπω οτι λέει ''Το δίκτυο κληδόθηκε''

Το έκανα επανακίνηση μπας και δεν ήταν τίποτα αλλα τζίφος .

Έπειτε πήρα τηλ στο κατάστημα που το είχα πάρει και μου είπαν πρεπει να το επιστρέψω για να ελεγχθεί για το τι έχει και μετά να σταλθεί στην LG στην Αθήνα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεκληδώσει χωρίς να το στείλω γιατί θα επιβαρυνθώ τα έξοδα και γιατί θα αργήσει μου είπαν (1 βδομάδα σίγουρα).

Έχω δει πολλά ''tricks'' στο youtube αλλα όλα με πληρωμή , όλες οι απόψεις σας ευπρόσδεκτες .

Link to comment
Share on other sites

Κλαιγομαστε συνέχεια για την "λάθος" επιλογή οθόνης από την LG... Ας κάνουμε ένα search το YouTube Video 4k επιλέξτε ένα, ανεβάστε ανάλυση στα 1440p αραξτε και απολαύστε αυτό το μεγαλείο... Βάλτε δίπλα και ένα s5 ανεβάστε έως τα 1080p γιατί ως εκεί μπορεί και ένα note 3 ανεβάστε έως τα 720p γιατί ως εκεί μπορεί και ας έρθει κάποιος να πει περί amoled... Η διαφορά είναι χαοτικη και κάθε μέρα χαίρομαι και απολαμβάνω ακόμα πιο πολύ αυτό το τηλέφωνο... Πραγματικά όσοι δεν έχετε δει επαγγελματικά σκηνοθετημενο 4κ βίντεο στη συσκευή σας κάντε το και θα πάθετε την πλάκα σας με αυτό που θα δείτε στις οθόνες σας... Φωτεινότητα στο φουλ παρακαλώ όχι τσιγκουνιες στην μπαταρια σε τέτοιο μεγαλείο...! ;););)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να βλεπω video στο youtube και να παιζει ο ηχος ακομα και με κλειστη οθονη? Στο παλιοτερο optimus g, αν ανοιγα το youtube απο τον browser και μετα τον εκανα μικρο παραθυρο μεσω qslide, αν κλειδωνα το τηλεφωνο ο ηχος συνεχιζε κανονικα, δεν σταματουσε το video.

 

Επισης στα wp ειχα μια εφαρμογη για youtube που εκτος οτι κατεβαζε το βιντεο για offilne αναπαραγωγη, μπορουσε να παιξει μονο τον ηχο, υπαρχει κατι τετοιο που να αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά , σήμερα ήρθε το G3 μου.

Και καθώς βάζω την sim μου , πατάω κανονικά το pin για να μπω καθώς πήγα να πάρω τηλέφωνο βλέπω οτι λέει ''Το δίκτυο κληδόθηκε''

Το έκανα επανακίνηση μπας και δεν ήταν τίποτα αλλα τζίφος .

Έπειτε πήρα τηλ στο κατάστημα που το είχα πάρει και μου είπαν πρεπει να το επιστρέψω για να ελεγχθεί για το τι έχει και μετά να σταλθεί στην LG στην Αθήνα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεκληδώσει χωρίς να το στείλω γιατί θα επιβαρυνθώ τα έξοδα και γιατί θα αργήσει μου είπαν (1 βδομάδα σίγουρα).

Έχω δει πολλά ''tricks'' στο youtube αλλα όλα με πληρωμή , όλες οι απόψεις σας ευπρόσδεκτες .

 

Δεν δέχεται καμια σιμ?εγω ενα νοκια που ειχα το ξεκλιδωσα χωρίς να πληρωσω κατι μεσω ιντερνετ και ακομα δουλευει.δεν θυμαμαι την διαδικασία γιατι εχει καιρο το μονο που θυμαμαι ηταν οτι αρκετα σαιτ μου ζητουσαν χρηματα για ξεκλιδωμα,και ωαξε ψαξε το βρηκα ενα δωρεαν αλλα κατι επρεπε να κανω δεν θυμαμαι. Παντος στην θεση σου θα το εστελνα στο σερβις και νομιζω εξοφα αποστολής δεν παιρνουν τοτε τωρα δεν ξερω αν αλλαξε κατι.καλορίζικο αν και η σχεση σου δεν ξεκινησε και με το δεξι.32gb ειναι,απο που το πηρες?δεν μπορω να βοηθησω σε κατι παραπανω αν γνωριζει καποιος κατι να μιλησει.παντος μην παρεις το ρισκο να κανεις τιποτα γιατι μπορει να μπλεξεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...