Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι πιο smooth απο την επίσημη έτσι λένε στο xda όσοι έχουν δοκιμάσει και τις 2.Επιβεβαιώνω και εγώ με τη σειρά μου ότι η rom είναι νεράκι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά πέρασα την lollipop στο κινητό και συγκεκριμένα την androidnow HD 7.1 Που στην ουσία είναι η στοκ της lg απλά με 2-3 χρήσιμες προσθήκες και ρουτ...το κινητό πραγματικά πετάει.λαγκ ούτε για δείγμα ΠΟΥΘΕΝΆ, και τα σπασιματάκια που έκανε πού και πού στην γρήγορη εναλλαγή εφαρμογών πλέον απλά δεν υπάρχουν.το συγκρινα με G3 φίλου μου που είναι σε στοκ 4.4.2 και επιβεβαιώθηκα πανηγυρικά...άλλο τηλέφωνο πραγματικά και εκτός αυτού η lollipop είναι πανέμορφη...Αυτά.

Μα.... Η 4.4.2 δεν εχει λαγκ και ειμαστε τρελοι οσοι το λεμε.. Ή μηπως εχει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά, βρήκα στο e-deal το G3 ( από το skroutz το 32άρι στα 388,40€ (μαζί με τα μεταφορικά που είναι 8,00€). Τι γνώμη έχετε για το κατάστημα ;; αν και λίγες αξιολογήσεις έχει 4,9 αστέρια, και κάποιοι αν δεν κάνω λάθος είπαν μακριά απο το Kaiser ( αν και έχει τρία, και δεν ξέρω για ποιο απ'όλα λένε), τι λέτε ;; απλός θα ήθελα να παραμείνω σε αυτην την τιμή περίπου (στα 390 μαζί με αντικαταβολή και εξ. αποστολής δηλαδή)

 

Προσφατα πηρα απο εκει ενα xperia m2 για συγγενικο μου προσωπο μεσω τηλεφωνικης παραγγελιας. Η κοπελα στο τηλεφωνο ευγενεστατη, το κινητο ηρθε τη μερα που μου ειπε και η συσκευη ηταν κομπλε με αθικτο αυτοκολλητο στο κουτι. Με βαση αυτη την εμπειρια μπορω να πω οτι το προτεινω το καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την 7.1 και πάνω αριστερά μου βγάζει μια άσπρη μπάρα. ξέρουμε τι είναι και πως φεύγει?

 

 

η μπαταριά ήταν τελικά. το κατάλαβα μόλις το έβαλα να φορτίσει :)

Edited by alelo

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα την lollipop στο κινητό και συγκεκριμένα την androidnow HD 7.1 Που στην ουσία είναι η στοκ της lg απλά με 2-3 χρήσιμες προσθήκες και ρουτ...το κινητό πραγματικά πετάει.λαγκ ούτε για δείγμα ΠΟΥΘΕΝΆ, και τα σπασιματάκια που έκανε πού και πού στην γρήγορη εναλλαγή εφαρμογών πλέον απλά δεν υπάρχουν.το συγκρινα με G3 φίλου μου που είναι σε στοκ 4.4.2 και επιβεβαιώθηκα πανηγυρικά...άλλο τηλέφωνο πραγματικά και εκτός αυτού η lollipop είναι πανέμορφη...Αυτά.

 

οταν εβαλες την L τα κανονικα εικονιδια του G3 αλλαζουν? πως ειναι αισθητικα το νεο περιβαλλον? γιατα\ι εμενα μου αρεσουν πολυ αισθητικα οι λιτες γραμμες των εικονιδιων της LG..

Link to comment
Share on other sites

οταν εβαλες την L τα κανονικα εικονιδια του G3 αλλαζουν? πως ειναι αισθητικα το νεο περιβαλλον? γιατα\ι εμενα μου αρεσουν πολυ αισθητικα οι λιτες γραμμες των εικονιδιων της LG..

 

Τα εικονίδια μένουν όπως τα έχει η lg . Σήμερα την έβαλα και είναι πολύ πιο γρήγορη από την απλή lollipop beta που είχα. Δε μου έχει κάνει ούτε 1 redraw στην αρχική οθόνη....για να δούμε πως πάει.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω σημερα αναβαθμιση σε επισημη L20E. Πολυ γρηγορη και σταθερη. Να δουμε απο μπαταρια ομως
Link to comment
Share on other sites

Μα.... Η 4.4.2 δεν εχει λαγκ και ειμαστε τρελοι οσοι το λεμε.. Ή μηπως εχει;

 

έλα ντε.... Βρήκα και δοκίμασα τη συσκευή με kitkat....

 

και redraws κάνει συνεχώς και παντού

και lags έχει. . & - πολλά περισσότερα από το Lg G2.

 

Και εγώ πιστεύω ότι με την 5.0 θα βελτιωθεί η κατάσταση αλλά δεν νομίζω να φύγουν τελείως.

Τώρα αν πειράζουν ή όχι κάποιον είναι άλλο θέμα. Δεν είναι και τραγικά αλλά δεν είναι και για flagship 2014.

προσωπικά αν έπαιρνα τη συσκευή στα 600ε θα μου την έσπαγαν τρομερά...Αν κατέβει και αλλο η τιμή από 380 που είναι τώρα και με την προοπτική λολιποπ το σκέφτεσαι ...

 

Από την άλλη δεν πιστεύω ότι ο 801 είναι λίγος για την ανάλυση ειδικά σε 2D. Είναι καθαρά θέμα android/ Lg UI/ ανώριμο sw με >1080.

Edited by Demoneoire
Link to comment
Share on other sites

έλα ντε.... Βρήκα και δοκίμασα τη συσκευή με kitkat....

 

και redraws κάνει συνεχώς και παντού

και lags έχει. . & - πολλά περισσότερα από το Lg G2.

 

Και εγώ πιστεύω ότι με την 5.0 θα βελτιωθεί η κατάσταση αλλά δεν νομίζω να φύγουν τελείως.

Τώρα αν πειράζουν ή όχι κάποιον είναι άλλο θέμα. Δεν είναι και τραγικά αλλά δεν είναι και για flagship 2014.

προσωπικά αν έπαιρνα τη συσκευή στα 600ε θα μου την έσπαγαν τρομερά...Αν κατέβει και αλλο η τιμή από 380 που είναι τώρα και με την προοπτική λολιποπ το σκέφτεσαι ...

 

Από την άλλη δεν πιστεύω ότι ο 801 είναι λίγος για την ανάλυση ειδικά σε 2D. Είναι καθαρά θέμα android/ Lg UI/ ανώριμο sw με >1080.

Φίλε με anroidnow 7.1 το g2 που είχα πριν φαινεται σαν zastava μπροστά στο g3 ταχύτατο με πολύ καλή μπαταρία χωρίς ίχνος lag.:rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έβαλα την 7.1 και πάνω αριστερά μου βγάζει μια άσπρη μπάρα. ξέρουμε τι είναι και πως φεύγει?

 

 

η μπαταριά ήταν τελικά. το κατάλαβα μόλις το έβαλα να φορτίσει :)

Την έβγαλες τη γραμμή;μέσα από την εφαρμογή battery bar στο battery service αν θες την βγάζεις.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά, βρήκα στο e-deal το G3 ( από το skroutz το 32άρι στα 388,40€ (μαζί με τα μεταφορικά που είναι 8,00€). Τι γνώμη έχετε για το κατάστημα ;; αν και λίγες αξιολογήσεις έχει 4,9 αστέρια, και κάποιοι αν δεν κάνω λάθος είπαν μακριά απο το Kaiser ( αν και έχει τρία, και δεν ξέρω για ποιο απ'όλα λένε), τι λέτε ;; απλός θα ήθελα να παραμείνω σε αυτην την τιμή περίπου (στα 390 μαζί με αντικαταβολή και εξ. αποστολής δηλαδή)

 

Τίποτα ;; Καμια γνωμη ;; Ποιο πολύ θέλω να είναι αξιόπιστο όσον αφορα το DOA, κατα τα αλλά αν υπάρξει κάτι το στέλνω και μόνος μου στο service, αλλά όσον αφορα το DOA η αντικατασταση γίνετε απο το μαγαζί και όχι απο την lg ή οποία εταιρία και να ναι, γιαυτό.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το 16αρι δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε το Smart Bulletin (την οθόνη με τις εφαρμογές Health και Tips της LG - εάν δεν τις χρησιμοποιείτε και πάρα πολύ όπως εγώ). Από τη στιγμή που το απενεργοποίησα (πριν 2 μέρες) το κινητό πηγαίνει αρκετά πιο γρήγορα και δεν κολλάει. Επίσης, δεν κάνει πλέον τα διάφορα περίεργα κατά την εναλλαγή των εφαρμογών και δεν εξαφανίζονται τα εικονίδια από την οθόνη μετά την έξοδο από κάποια εφαρμογή. Το απενεργοποίησα γιατί είδα ότι έπιανε πάνω από 100MB στη RAM και τώρα έχω φτάσει και τα 500+ MB ελεύθερα. Να προσθέσω ότι έχω KitKat στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το 16αρι δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε το Smart Bulletin (την οθόνη με τις εφαρμογές Health και Tips της LG - εάν δεν τις χρησιμοποιείτε και πάρα πολύ όπως εγώ). Από τη στιγμή που το απενεργοποίησα (πριν 2 μέρες) το κινητό πηγαίνει αρκετά πιο γρήγορα και δεν κολλάει. Επίσης, δεν κάνει πλέον τα διάφορα περίεργα κατά την εναλλαγή των εφαρμογών και δεν εξαφανίζονται τα εικονίδια από την οθόνη μετά την έξοδο από κάποια εφαρμογή. Το απενεργοποίησα γιατί είδα ότι έπιανε πάνω από 100MB στη RAM και τώρα έχω φτάσει και τα 500+ MB ελεύθερα. Να προσθέσω ότι έχω KitKat στο κινητό.

Ε τότε αυτός θα είναι ο λόγος πού πολλή εδώ παραπονιουνται ότι σέρνεται το κινητό

Στο δικό μου δεν το είχα καταλάβει ποτέ γιατί τα είχα βγάλει απο την πρώτη μέρα καθώς τα θεωρούσα αχρηστα και η ραμ παντα 500+ ελεύθερα

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε αυτός θα είναι ο λόγος πού πολλή εδώ παραπονιουνται ότι σέρνεται το κινητό

Στο δικό μου δεν το είχα καταλάβει ποτέ γιατί τα είχα βγάλει απο την πρώτη μέρα καθώς τα θεωρούσα αχρηστα και η ραμ παντα 500+ ελεύθερα

 

Τι να σου πω. Στην αρχή δεν είχα κάποιο πρόβλημα αλλά τον τελευταίο μήνα μου εμφάνισε αρκετά από αυτά που λένε κ τα άλλα παιδιά (τα εικονίδια ή το φόντο εξαφανίζονταν από την οθόνη και ο browser ξαναφόρτωνε τις σελίδες όταν έκανα εναλλαγή μεταξύ των εφαρμογών). Θα φανεί μέσα στις επόμενες μέρες αν έφταιγε το smart bulletin ή όχι...

Edited by nickzac
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Στην αρχή δεν είχα κάποιο πρόβλημα αλλά τον τελευταίο μήνα μου εμφάνισε αρκετά από αυτά που λένε κ τα άλλα παιδιά (τα εικονίδια ή το φόντο εξαφανίζονταν από την οθόνη και ο browser ξαναφόρτωνε τις σελίδες όταν έκανα εναλλαγή μεταξύ των εφαρμογών). Θα φανεί μέσα στις επόμενες μέρες αν έφταιγε το smart bulletin ή όχι...

 

Να μας δώσει ένα εγχειρίδιο όμως η LG μαζί με την αγορά με το τι πρέπει να σβήνουμε, ενεργοποιούμε, αλλάζουμε ώστε να συμπεριφερθεί η συσκευή σαν ναυαρχίδα του 2013..:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να μας δώσει ένα εγχειρίδιο όμως η LG μαζί με την αγορά με το τι πρέπει να σβήνουμε, ενεργοποιούμε, αλλάζουμε ώστε να συμπεριφερθεί η συσκευή σαν ναυαρχίδα του 2013..:p

Εκεί τα πρωτεία τα έχει η samsung.

 

Αυτό το smart bulletin πού το έχει.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλα το κινητό τα σπαει μερα με τη μερα μου αρεσει ολο και πιο πολυ ,ειναι το καλυτερο που εχω πάρει μέχρι τώρα,πηρα απο το ebay αυτό http://m.ebay.com/itm/171439262834?_mwBanner=1

κανενα ποιοτικό bumper ξέρετε;Μονο πλαστικα εχω βρει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το GPS του G3 είναι καλύτερο του G2 ή τα ίδια πράγματα ? Επίσης η ποιότητα και η ένταση απο τα ακουστικά καλύτερη του G3 απο το G2 ?

 

 

Τhanks

Link to comment
Share on other sites

Αρα προτεινετε να βαλουμε custom? Προτιμουσα στοκ με ρουτ (θεματα με διαφορες εφαρμογες που δεν δουλευουν με custom kernel) αλλα δεν ξερω τι εχει γινει με το ρουτ στην 5.0. Παιρνει τελικα η στοκ η οχι ακομη? Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το lollipop! Δεν το περίμενα από την LG αυτό να πω την αλήθεια., τόσο γρήγορα. 32αρι γερμανικό. Καλώς να τα δεχτειτε κι εσείς. Προς το παρόν δεν την κάνω γιατί είμαι έξω.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις πέρασα την Lollipop. Αρχικά μπορώ να πω ότι μου φαίνεται αρκετά καλή και η ελεύθερη RAM είναι περίπου 600-700MB. Προς το παρόν δε μου εμφάνισε κάποιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...