Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με lolipop το τηλέφωνο έχει ξεφύγει θα ανεβάσω screenshot στο νήμα της μπαταρίας.

 

πια εχεις βλει βαγγελη..? me androidnow 6.2 εισαι η καποια αλλη??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω οποιος ξαναρωτησει για lag να φαει ban! Εχει απαντηθει 500 φορες οτι το κινητο πλεον ειναι σχεδον αλαγκαριστο. Σε καθε σελιδα υπαρχει τετοια ερωτηση και τετοια απαντηση

 

Ωπα ρε μεγαλε! Μηπως θα μας δειρεις κιολας? Μερικοι απαντανε λες κ το φορουμ ειναι δικο τους μαγαζι...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα τελευταία όταν πάω να συνδεθώ μέσω wifi σε καινούργιο δίκτυο η δεν θα συνδέεται ή θα με πετάει εκτός (στην αρχική οθόνη).Γνωρίζει κάποιος να βοηθήσει?

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει γιατί είμαι έτοιμος για hard reset και θα ήθελα να το αποφύγω.

Το κινητό συνδέεται κανονικά σε κάποια. δίκτυα Wi-Fi τα οποία είναι αποθηκευμένα καιρό.Τις τελευταίες ημέρες που έχω προσπαθήσει να συνδεθώ σε κάποια δίκτυα ή θα μου λέει η σύνδεση απέτυχε ή θα με πετάει τελείως από τις ρυθμίσεις του Wi-Fi στην αρχική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ωπα ρε μεγαλε! Μηπως θα μας δειρεις κιολας? Μερικοι απαντανε λες κ το φορουμ ειναι δικο τους μαγαζι...

Ουτε μεγαλο σε ειπα ουτε οτι θα σε δειρω.. Θεωρεις λογικο να μπαινει ο καθενας και να κανει την ιδια ερωτηση 100 φορες χωρις να εχει καν μπει στον κοπο να διαβασει εστω μια σελιδα; Εχει απαντηθει το ιδιο θεμα σε καθε σελιδα πριν απο αυτη και αν χαλουσες 1 λεπτο να διαβασεις, θα ειχες και την απαντηση σου

Link to comment
Share on other sites

Ουτε μεγαλο σε ειπα ουτε οτι θα σε δειρω.. Θεωρεις λογικο να μπαινει ο καθενας και να κανει την ιδια ερωτηση 100 φορες χωρις να εχει καν μπει στον κοπο να διαβασει εστω μια σελιδα; Εχει απαντηθει το ιδιο θεμα σε καθε σελιδα πριν απο αυτη και αν χαλουσες 1 λεπτο να διαβασεις, θα ειχες και την απαντηση σου

 

Το θεμα εχει σχεδον 300 σελιδες και εχω μπει σε αρκετες για να παρω μια εικονα για τη συσκευη. Και απο την αρχη κ απ τη μεση κ απ το τελος. Οποτε μην προτρεχεις οτι δεν εχω διαβασει ουτε μια σελιδα. Για το λαγκαρισμα της συσκευης γινεται συνεχεια λογος αλλα πουθενα δεν ειδα οτι ειναι δεδομενο πλεον οτι η συσκευη ειναι αλαγκαριστη γι αυτο και εγραψα στο thread. Τελοσπαντων δεν θα στο αναλυσω αλλο απλα οι απαντησεις με υφος οπως αυτο που εγραψες δεν τις γουσταρω.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε μεγαλο σε ειπα ουτε οτι θα σε δειρω.. Θεωρεις λογικο να μπαινει ο καθενας και να κανει την ιδια ερωτηση 100 φορες χωρις να εχει καν μπει στον κοπο να διαβασει εστω μια σελιδα; Εχει απαντηθει το ιδιο θεμα σε καθε σελιδα πριν απο αυτη και αν χαλουσες 1 λεπτο να διαβασεις, θα ειχες και την απαντηση σου

 

Τι πράγμα να διαβάσει γιατί εγώ δεν χαλασα ενα λεπτο ωρες ...τα διάβασα όλα και πραγματικά δεν ξέρω ακόμη αν έχει lag το κινητό γιατί ο ένας ,γράφει όλα εντάξει και μετά εμφανίζεται άλλος ένας και λέει πως έχει lag η κάποιο πρόβλημα . εγώ ρωτάω φυσικά και θα ξαναρωτήσω αν έχει lag διότι όταν θα πάω να δώσω τα 300 τόσα θέλω να πιάσουνε τόπο απλά τα πράγματα. Φιληκα πάντα .ας βγει κάποιος που το έχει με την τωρινή έκδοση ,και χρήστης 2 εβδομάδων να μιλήσει αντικείμενικα το τι έχει και την δεν έχει να ξέρουμε και εμείς.ποιον να πιστέψουμε ??? Όσο το να προτείνεις να γίνει Ban σε κάποια ,κάποιον δεν νομίζω να αρμόζει στην περίπτωση αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι κατοχος και απλα ισως το αγορασω...θα πω οτι το εχουν αρκετοι φιλοι μου το κινητακι .

Λοιπον σε ολους εχει καποιο lag το κινητο ,κολλαει δεν ξερω το λογο...με την 4.4.4 κολλαει ,με το Lolipop δεν ξερω γιατι δεν πηρε κανεις ( μεχρι εχθες ) αναβαθμιση.

 

Λοιπον το κινητο κολλαει αυτο εχω να δηλωσω. Πιστευω οτι κολλαει λογο αναλυσης την οθονης ( το Cpu δεν τραβαει τετοιες αναλυσεις).

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

εγω με τηλεφωνο σχεδον 2 εβδομαδων με παρτιδα 410 δεν εχω κανενα προβλημα μεχρι στιγμης.απο κει και περα δεν ξερω τι θα μου συμβει αλλα προς το παρον ολα καλα.
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Προτεινω οποιος ξαναρωτησει για lag να φαει ban! Εχει απαντηθει 500 φορες οτι το κινητο πλεον ειναι σχεδον αλαγκαριστο. Σε καθε σελιδα υπαρχει τετοια ερωτηση και τετοια απαντηση

 

Φιλε εσυ μπορει να το εχεις το κινητο αλλα μη ξεχνας οτι δεν εισαι και ο μονος που το εχει ! Το εχουν και αλλοι πολλοι και βλεπουμε οτι κολλαει το ατιμο οπως κολλαει το Galaxy s 3 με την 4.4.4. Μη μας βγαζεις ολους τρελους οτι δεν κολλαει...κολλαει απλα δεν ξερω τι συσκευη ειχες πριν!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Τι πράγμα να διαβάσει γιατί εγώ δεν χαλασα ενα λεπτο ωρες ...τα διάβασα όλα και πραγματικά δεν ξέρω ακόμη αν έχει lag το κινητό γιατί ο ένας ,γράφει όλα εντάξει και μετά εμφανίζεται άλλος ένας και λέει πως έχει lag η κάποιο πρόβλημα . εγώ ρωτάω φυσικά και θα ξαναρωτήσω αν έχει lag διότι όταν θα πάω να δώσω τα 300 τόσα θέλω να πιάσουνε τόπο απλά τα πράγματα. Φιληκα πάντα .ας βγει κάποιος που το έχει με την τωρινή έκδοση ,και χρήστης 2 εβδομάδων να μιλήσει αντικείμενικα το τι έχει και την δεν έχει να ξέρουμε και εμείς.ποιον να πιστέψουμε ??? Όσο το να προτείνεις να γίνει Ban σε κάποια ,κάποιον δεν νομίζω να αρμόζει στην περίπτωση αυτή.

 

Οκ αλλη φορα θα βαζω και emoticons εκτος και αν πιστευεις οτι θα μπαναρα οντως χρηστη για κατι τετοιο!! Το μονο που μπορω να κανω ειναι να κανω εγγραφη ενω το χρησιμοποιω. Απο εκει και περα ας πει ο οποιοσδηποτε αν εχει lag ή οχι. Nexus / m8 δεν ειναι. Αλλα ειναι πολυ κοντινο.

 

 

Φιλε εσυ μπορει να το εχεις το κινητο αλλα μη ξεχνας οτι δεν εισαι και ο μονος που το εχει ! Το εχουν και αλλοι πολλοι και βλεπουμε οτι κολλαει το ατιμο οπως κολλαει το Galaxy s 3 με την 4.4.4. Μη μας βγαζεις ολους τρελους οτι δεν κολλαει...κολλαει απλα δεν ξερω τι συσκευη ειχες πριν!

 

Κανενα δε βγαζω τρελο!! Αλλωστε πολλοι γραφουν εδω οτι δεν εχει lag, τουλαχιστον οπως το οριζουμε εμεις. Ακριβως πριν ειχα το 1020 και αυτο ειχε μηδενικο lag κυριολεκτικα. Το κινητο το εχω καθαρο σεταρισμα με art by the way.

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Εκείνα που φαντάζομαι ότι ενοχλούν περισσότερο είναι:

(α) να μην διαβάζονται απαντήσεις σε προηγούμενες και συχνά επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις,

(β) να μην εκτιμάται ο χρόνος που δίνουν κάποιοι για απαντήσεις.

Ban δεν υπάρχει αλλά η πιθανότητα να βαρεθούνε οι κάποιοι να απαντάνε υπάρχει...

 

Για το lag κυριολεκτικά βαριέμαι να τραβήξω video ώστε να περιγράψω το setup και να πείσω, που δεν θα πείσω...

Για τη μπαταρία που μου ήταν πιο εύκολο και ανέβασα λεπτομερή screenshot με 7+ ώρες SOT. Περίμενα μάταια να δω αν ενδιαφέρεται κανείς να διαβάσει και γι' αυτό δεν ανέβασα τα ίδια λεπτομερή screenshot με 8+ ώρες SOT και εναλλακτικά κάτι άλλο που συνέβη: διάρκεια μπαταρίας με 5 (πέντε) ημέρες χρήσης (4+ ώρες SOT & 2+ ώρες ομιλίας).

 

Το σκηνικό εδώ μέσα παραμένει το ίδιο και επαναλαμβάνεται: δεν αξίζει η οθόνη ή δεν αξίζει η μπαταρία ή το λογισμικό είναι για πέταμα κλπ κλπ κλπ.

Πληροφοριακά, η συσκευή μου είναι από τις σκάρτες - 406 - και συνεχίζω να γελώ με την ασχετοσύνη του είδα, άκουσα μου είπαν.

Το ότι μπορεί ένα άτομο να έχει ένα κορυφαίο κινητό στα χέρια του και να το κάνει να αποδίδει για τα μπάζα να θυμάστε πως είναι εξίσου πιθανό με ότι στραβό κάνει κι η LG.

 

Στο τέλος, θεωρώ ότι υπάρχουν άνθρωποι και εδώ και αλλού που βοηθούν δίχως να χρωστούν τίποτε. Αν εκνευριστούν θα μείνουν μονάχα οι ερωτήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψαν morfeas και xsad. Έχει καταντήσει κουραστικό κάθε μέρα να πετάγεται κάποιος και να ρωτάει αν έχει lag.

 

Τελευταία φορά θα πω ότι με το δικό μου 32αρι είμαι πολύ ευχαριστημένος κι έχω έρθει από htc M7 και πριν από αυτά είχα μόνο Nexus. Αν έβλεπα το παραμικρό ενοχλητικό θα το είχα στείλει πίσω αμέσως καθώς είμαι συνηθισμένος σε καλή λειτουργία. Έχω τη δυνατότητα μέχρι 31/1 να το γυρίσω πίσω και να πάρω όλα τα λεφτά μου πίσω, επομένως δεν παίζει εδώ η περίπτωση να προσπαθώ να πείσω τους άλλους επειδή το έχω πληρώσει και θέλω να δικαιολογησω τα λεφτά που έδωσα. Δε με ενδιαφέρει και μόνος μου να μείνω στο νήμα με το κινητό, δεν προσπαθώ να πείσω κανένα να το αγοράσει ούτε και να το κρατήσει.

 

Η αλήθεια είναι ότι με αυτά που διάβαζα κι εγώ είχα φοβηθεί ότι το κινητό θα σέρνεται και λαγκαρει, αλλά δεν έχει κανένα τέτοιο πρόβλημα όπως το παρουσιάζουν διάφοροι. Στο πλαίσιο που το είχα δει, ναι, εκεί λαγκαρε και ήταν εκνευριστικά αργό. Στο πλαίσιο όμως έχω δει κινητά και κινητά να μη συμπεριφερονται σωστά, επομένως δεν αποτελεί κριτήριο.

Link to comment
Share on other sites

Τι 8 ωρες οθονη ρε παιδια θα με τρελανετε εδω μεσα... :p

4-5 ώρες είναι το κανονικό. Αν κάποιος βγάζει 8 ώρες με το G3 τότε με xperia z3 θα βγάζει 15!

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψαν morfeas και xsad. Έχει καταντήσει κουραστικό κάθε μέρα να πετάγεται κάποιος και να ρωτάει αν έχει lag.

 

Τελευταία φορά θα πω ότι με το δικό μου 32αρι είμαι πολύ ευχαριστημένος κι έχω έρθει από htc M7 και πριν από αυτά είχα μόνο Nexus. Αν έβλεπα το παραμικρό ενοχλητικό θα το είχα στείλει πίσω αμέσως καθώς είμαι συνηθισμένος σε καλή λειτουργία. Έχω τη δυνατότητα μέχρι 31/1 να το γυρίσω πίσω και να πάρω όλα τα λεφτά μου πίσω, επομένως δεν παίζει εδώ η περίπτωση να προσπαθώ να πείσω τους άλλους επειδή το έχω πληρώσει και θέλω να δικαιολογησω τα λεφτά που έδωσα. Δε με ενδιαφέρει και μόνος μου να μείνω στο νήμα με το κινητό, δεν προσπαθώ να πείσω κανένα να το αγοράσει ούτε και να το κρατήσει.

 

Ωραία αφού σε κάλυψαν οι φίλοι σου πάμε παρακάτω. ..

 

 

 

Η αλήθεια είναι ότι με αυτά που διάβαζα κι εγώ είχα φοβηθεί ότι το κινητό θα σέρνεται και λαγκαρει, αλλά δεν έχει κανένα τέτοιο πρόβλημα όπως το παρουσιάζουν διάφοροι. Στο πλαίσιο που το είχα δει, ναι, εκεί λαγκαρε και ήταν εκνευριστικά αργό. Στο πλαίσιο όμως έχω δει κινητά και κινητά να μη συμπεριφερονται σωστά, επομένως δεν αποτελεί κριτήριο.

 

 

 

Ναι αλήθεια είναι τα διαβάσαμε και εμείς..λες ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα οκ

Στο πλαίσιο όμως είδες να έχει lag τελικά έχει η δεν έχει γιατί δεν μπορεί την μια να λες έχει και την άλλη όχι..φυσικά και αποτελεί κριτήριο διότι όσα και άτομα να την έχουν πιάσει την συσκευή αν είναι απροβληματιστη δεν καταλαβαίνει τίποτα.παραδειγμα με άλλα κινητά όταν πηγαίνουμε και τα βλέπουμε δεν έχουν lag ενώ αυτό έχει άρα τι σημαίνει αυτό ?εγώ ξέρω και έχω καταλάβει ότι πολλά άτομα εδώ μέσα πάρα τα προβλήματα του κινητού τους προσπαθούν να δικαιολογισουν τα αδικαιολογιτα.προφανος γιατί πιστεύουν το αντίθετο και δεν βλέπουν εδώ στο φόρουμ ότι ο ένας γράφει είναι καλό και ο άλλος θα το πετάξω.δικαια ρωτάνε άτομα εδώ μέσα συνέχεια το ίδιο πράγμα γιατί δεν ξέρουν ποια είναι η αλήθεια. Άλλοι πιστεύουν ότι είναι ορισμένες συσκευές και άλλοι πιστεύουν ότι δεν είναι όλες και για αυτό ρωτάνε ποια έκδοση είναι μην και τυχόν γλυτώσουν την κακή παρτίδα.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2.5 μηνες που το εχω το μονο lag που παρατήρησα είναι όταν επιστρέφει στην αρχική οθόνη πού εχει το γραφηκο στιχιο του καιρού τού lg.Ειναι πολυ λιγοτερο το lag στη χρηση art και γενικά το τηλέφωνο δουλεύει καλύτερα εκεί.Αρκετοι εδω μέσα έχουν αναφέρει οτι εχει πολύ lag οταν γυρνάνε στην αρχικη οθονη από τον mozila πού μαλλον οφείλεται σε κάποια ασυμβατότητα.Εγώ με τον chrome παντως το lag αυτο διαρκεί για κλάσματα του δευτερολέπτου.Πάντως σιγουρα εχει λιγοτερο lag η συσκευή από το προηγούμενο galaxy nexus που ειχα.
Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει γίνει πολύ κουραστικό (ως εκνευριστικό, στα όρια του troll) το θέμα με τις ερωτήσεις για το lag. Μπαίνουμε για να διαβάσουμε τίποτα καινούριο και πάλι τα ίδια και τα ίδια. Τι διαφορετικό περιμένετε να σας απαντήσουν μετά από 200σελίδες, έχει δεν έχει lag...

Όποιος παρακολουθεί το θέμα καταλαβαίνει ότι δεν υπάρχουν πια θέματα σε βαθμό που να είναι αποτρεπτικά για την αγορά της συσκευής, και το lag πλέον είναι στον μέσο όρο της κατηγορίας, ίσως στο 16αρι να είναι πιο έντονο από το 32αρι.

 

Πληροφοριακά και στο δικό μου (32αρι 409) είναι από ελάχιστο ως ανύπαρκτο..... ούτε καν άξιο αναφοράς.

Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Power Bank που το χρησιμοποιουσα στο προηγουμενο τηλεφωνο που ειχα(Htc one x) k δουλευε μια χαρα...τωρα με το G3 δεν γινεται κατι τετοιο....ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει? ειναι καποια ρυθμιση η ειναι απλα ασυμβατοτητα μεταξυ τους?...

 

Κ θελοντας να ευλογησω κ λιγο τα γενια μου το τηλεφωνο ειναι εξαιρετικο!!!λατρης της HTC κ ετοιμος να αγορασω το Μ8 επαθα πλακα απο την πρωτη στιγμη που το ειδα...η αισθηση κ το design πολυ μπροστα...η φιλοσοφια της απλοτητας κ των καθαρων γραμμων στη καλυτερη στιγμη της...μπραβο στην LG(που δεν την ειχα κ σε μεγαλη υποληψη)

Link to comment
Share on other sites

Ποιό πολύ το βλέπω σαν ασυμβατότητα με κάποια router.

Πως γίνεται παράλληλα το lg l9 του αδερφού μου να συνδέεται κανονικά εκεί που δεν μπορώ να συνδεθώ εγώ ενώ πέρα από το γεγονός ότι δεν συνδέεται με πετάει και στην αρχική?Μήπως κάποιος έχει αντιμετωπίσει κάποιοθύμα θέμα να μου πει πως λύθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Power Bank που το χρησιμοποιουσα στο προηγουμενο τηλεφωνο που ειχα(Htc one x) k δουλευε μια χαρα...τωρα με το G3 δεν γινεται κατι τετοιο....ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει? ειναι καποια ρυθμιση η ειναι απλα ασυμβατοτητα μεταξυ τους?...

 

Κ θελοντας να ευλογησω κ λιγο τα γενια μου το τηλεφωνο ειναι εξαιρετικο!!!λατρης της HTC κ ετοιμος να αγορασω το Μ8 επαθα πλακα απο την πρωτη στιγμη που το ειδα...η αισθηση κ το design πολυ μπροστα...η φιλοσοφια της απλοτητας κ των καθαρων γραμμων στη καλυτερη στιγμη της...μπραβο στην LG(που δεν την ειχα κ σε μεγαλη υποληψη)

Δοκίμασε να συνδέσεις τον φορτιστή που έχεις βάζοντας το καλώδιο του G3 μήπως και φορτίσει. Πιθανόν όμως να είναι κάποια ασυμβατότητα. Αυτό που έχω της HTC δε φορτίζει το moto G, ενώ το gpad το φορτίζει μόνο με το καλώδιο της LG. Το G3 δεν έχει τύχει να το συνδέσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...