Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση να κάνω, ρώτησα στο κατάστημα που θέλω να το πάρω τι serial number έχουν και μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου δώσουν αυτή την πληροφορία γιατί αυτό το γράφει μόνο κάτω από την μπαταριά και το κουτί είναι σφραγισμένο. Δηλαδή πάνω στο κουτί δεν γράφει IMEI και serial number??

:X

χαζομαρες σου λενε..φυσικα και το γραφει στο κουτι του..εχει κολλημενο αυτοκολλητο με τις πληροφοριες αυτες..εγω που το πηρα απο το mytel.gr εχει s/n 408..ενα αλλο παιδι λεει οτι πηρε το 16αρι απο το kaizershop και οτι ηταν το 409..αν θες παρε ενα τηλεφωνο σε αυτα τα 2 μαγαζια και ρωτα τους κι εσυ..

Edited by vlaxos80
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω πηρα απο kapakom στις 3-10 το δικο μου και ειναι 409.

Ρωτήστε κι εκεί όποιος ενδιαφέρεται

Το τηλέφωνο δουλεύει άψογα χωρίς να εχω παρατηρήσει το παραμικρό τον 1 μήνα πού το έχω

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω για metallic black το αγόρασα από σκρουτζομαγαζο και μου βγήκε titan titan.

Δεν ξερω αν υπάρχει κάτι άλλο,πάντως μαύρο είναι κι αυτό

 

Aσε τι γραφουν τα μαγαζια στη σελιδα τους το κουτι του g3 πανω τι λεει? titan titan δε γραφει?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση να κάνω, ρώτησα στο κατάστημα που θέλω να το πάρω τι serial number έχουν και μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου δώσουν αυτή την πληροφορία γιατί αυτό το γράφει μόνο κάτω από την μπαταριά και το κουτί είναι σφραγισμένο. Δηλαδή πάνω στο κουτί δεν γράφει IMEI και serial number??

:X

 

http://www.in2life.gr/dm_pictures/entopismos_psema600_186856_C992SZ.jpg

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτή την σελίδα http://androidface.com/lg-g3-d855-software-update-v10l/ θα έπρεπε όσοι έχουμε το Πορτογαλικό να είμαστε στην V10l.

Όμως σαν τελευταία μας έχει την V10i...Δεν θα την πάρουμε την αναβάθμιση???

Edited by fvougadiotis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Νεος κάτοχος απο σήμερα μιας και το προηγούμενο xperia Z έπεσε κι εσπασε η οθονη.

 

Η ερώτησή μου είναι η εξής.

 

Πως μεταφέρω απο το σονυ τις επαφές, sms, κλπ στο LG ?

 

Eιμαι σίγουρος οτι είναι απλό και πιθανόν έχει ήδη απαντηθέι κάπου αλλά δεν το βρίσκω.Αν υπάρχει ήδη κάπου η απάντηση παρακαλώ πείτε μου που.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Νεος κάτοχος απο σήμερα μιας και το προηγούμενο xperia Z έπεσε κι εσπασε η οθονη.

 

Η ερώτησή μου είναι η εξής.

 

Πως μεταφέρω απο το σονυ τις επαφές, sms, κλπ στο LG ?

 

Eιμαι σίγουρος οτι είναι απλό και πιθανόν έχει ήδη απαντηθέι κάπου αλλά δεν το βρίσκω.Αν υπάρχει ήδη κάπου η απάντηση παρακαλώ πείτε μου που.

 

Ευχαριστώ.

 

οι επαφες λογικα αποθηκεύονται στο λογαριασμο google για sms πρεπει να κανεις back up με καποιο προγραμμα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Εκανα update recover error η κάπως ετσι λεγόταν απο pcsuite. Το κινητο εχει αλλον αερα.ουτε lag ουτε redraw στην αρχική οθόνη.και απο μπαταρια ειμαι στο 49% ,13:30 ανοικτό το κινητο με 8 ωρες αναμονή, 3:20 οθονη . Ημουν βεβαια μονο με 2g και wifi μονιμα ανοικτο.

Στο κινητο ειχα κανει πριν ota update στην 10L και ειχε πολλα lag .Μετα το γύρισα και σε art παλι lag.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κανω root μπορώ να το κάνω unroot μετά εύκολα? Αν χρειαστεί δηλαδή. Δεν έχει κάποιο κλείδωμα όπως Knox για την εγγύηση?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αξίζει το 32αρι παιδιά από άποψη ραμ φυσικά; Η τζάμπα χρήματα;

 

Πάντα η παραπάνω ram αξίζει. Το εχω περίπου 1 μήνα και πάει σφαίρα. Όχι ότι από ότι διαβάζω το 2g ram έχει θέμα αλλά εάν οικονομικά μπορείς να πάρεις το 32gb/3g ram προχώρα άφοβα και δεν θα το μετανιώσεις ακόμα και αργότερα στην μεταπωληση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι και εγώ απο χθες κάτοχος του LG G3 16gb/2gb σε χρυσό χρώμα.

 

Serial number 409, region 6PO (πολωνέζικο υποθέτω). Πέρασε με OTA η V10λ, και πάει σφαίρα.

 

Έκανα root με PurpleDrake (πιο απλή διαδικασία πεθαίνεις).

 

ΣΦΑΙ-ΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα. Να σας ρωτησω υπαρχει δυνατοτητα για χρηση της status bar απο την lock screen; εχω knock code.

Επισης αυτη την επιλογη που εχει το G2 για unlock με συγκεκριμενο συρσιμο την εχουν αφαιρεσει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα. Να σας ρωτησω υπαρχει δυνατοτητα για χρηση της status bar απο την lock screen; εχω knock code.

Επισης αυτη την επιλογη που εχει το G2 για unlock με συγκεκριμενο συρσιμο την εχουν αφαιρεσει;

Προφανώς για λόγους ασφαλείας δε σε αφήνει να κατεβάσεις τη status bar αφού έχεις knock code. Μόνο αν ξεκλειδώνει με swipe μπορείς να κάνεις αυτό που θες.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς για λόγους ασφαλείας δε σε αφήνει να κατεβάσεις τη status bar αφού έχεις knock code. Μόνο αν ξεκλειδώνει με swipe μπορείς να κάνεις αυτό που θες.

 

Έχεις δίκιο αγορίνα. Μόλις το δοκίμασα. Αυτό ήταν το λογικό, απλά είπα μπας και μπορούμε να το παρακάμψουμε.:rolleyes:

Μου αρέσει το knock code, είναι ωραίο κομμάτι που μπορεί να ξεκλειδώνει απλά πατώντας τον συνδυασμό στην μαύρη οθόνη αλλά προτιμούσα αυτό που υπάρχει στο G2.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο αγορίνα. Μόλις το δοκίμασα. Αυτό ήταν το λογικό, απλά είπα μπας και μπορούμε να το παρακάμψουμε.:rolleyes:

Μου αρέσει το knock code, είναι ωραίο κομμάτι που μπορεί να ξεκλειδώνει απλά πατώντας τον συνδυασμό στην μαύρη οθόνη αλλά προτιμούσα αυτό που υπάρχει στο G2.

 

Το knock code είναι ότι πιο γαμάτο και βολικό υπάρχει. Μεγάλη μαγκιά της LG. Δεν ξέρω αν φύγω από LG τι θα κάνω τώρα που συνηθισα :p

Στο G2 δεν ξέρω τι είχε, λογικά το έχει και το gpad, αλλά εκεί έχω το απλό knock on.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σήμερα πούλησα το g2 και σκέφτομαι για το g3 32gb με 3gb ram. Δεν έχω πολύ-διαβασει σχετικά.. χρησιμοποιώ cyanogenmod rom είδα πρόχειρα κάπου ότι είναι ακόμα κλειδωμένος ο boot loader και δεν μπορείς να αλλάξεις rom σωστά? Το 32gb ποιος είναι ο κωδικός μοντέλου της συσκευής? Ίδιος με το 16? (D855) ποια είναι η τελευταία παρτίδα? Το 32gb έχει έρθει επίσημα Ελλάδα ή είναι παρά εισαγωγή?
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ είμαι φανατικός οπαδός cyanogenmod, δεν υπάρχει ακόμα CM11 για το κινητό μας, αλλά διαβάζω στην σελίδα ενός developer πως έχουν κάνει πρόοδο (στο τελευταίο comment λένε για official nightly σε κανα μήνα).

 

27 Οκτώβρη ξεκλειδώθηκε επιτυχώς ο bootloader για κάποιες συσκευές (συμπεριλαμβανομένων και των δικών μας), οπότε λογικά μπορούμε να περιμένουμε εξελίξεις σε κανα δυο μήνες όσων αφορά μια ικανοποιητικό nightly για CM.

 

Προς το παρόν για custom roms δεν πολυασχολούμαι κι εγώ. Λογικά μεχρι να βαρεθώ την stock θα έχουν βγει αρκετές custom για να παίξουμε ;)

 

Το 32άρι βλέπω παίζει στα "μεγάλα" μαγαζιά (Πλαίσιο, Public, Κοτσωβολο, κτλ.) οπότε νομίζω έχει έρθει επίσημα. Στα μικρά skroutzομάγαζα λογικά είναι παραεισαγωγής...

 

Όσο για τον αριθμό παρτίδας κτλ δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ είμαι φανατικός οπαδός cyanogenmod, δεν υπάρχει ακόμα CM11 για το κινητό μας, αλλά διαβάζω στην σελίδα ενός developer πως έχουν κάνει πρόοδο (στο τελευταίο comment λένε για official nightly σε κανα μήνα).

 

27 Οκτώβρη ξεκλειδώθηκε επιτυχώς ο bootloader για κάποιες συσκευές (συμπεριλαμβανομένων και των δικών μας), οπότε λογικά μπορούμε να περιμένουμε εξελίξεις σε κανα δυο μήνες όσων αφορά μια ικανοποιητικό nightly για CM.

 

Προς το παρόν για custom roms δεν πολυασχολούμαι κι εγώ. Λογικά μεχρι να βαρεθώ την stock θα έχουν βγει αρκετές custom για να παίξουμε ;)

 

Το 32άρι βλέπω παίζει στα "μεγάλα" μαγαζιά (Πλαίσιο, Public, Κοτσωβολο, κτλ.) οπότε νομίζω έχει έρθει επίσημα. Στα μικρά skroutzομάγαζα λογικά είναι παραεισαγωγής...

 

Όσο για τον αριθμό παρτίδας κτλ δεν γνωρίζω.

 

φιλε ακομα δεν εχουν ξεκλειδώσει bootloader που το διαβασες?

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και εδώ, αναφέρονται σε ένα Bump!/Unlock και πέρασμα ROMs με TWRP.

 

Άλλο εννοούν;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και εδώ, αναφέρονται σε ένα Bump!/Unlock και πέρασμα ROMs με TWRP.

 

Άλλο εννοούν;

 

ναι αλλα λενε ακομα δεν εχουν ξεκλειδωσει τον bootloader

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...