Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ αγαπητε! Ο ηχος απο τα ακουστικα ειναι τεραστιας σημασιας για μενα!!

φωτεινοτητα σε ολα τηλεφωνα εχω απο 0-20% και παντα στο αυτοματο οποτε ελπιζω να μου βγσζει ενα 5αρι ωρες οθονης.

 

Ελπιζω να ειμαστε κομπλε γιατι μολις απεκτησα ενα ασπρο 16αρι!! Θα το ψαξω διεξοδικως οταν παω σπιτι!!

 

Οπωσδηποτε οδηγος για root guys!! :p

με γεια!!!;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω αγορινα!

 

Για ρουτ χρειαζεται να πω ακριβη αριθμο εκδοσης και λοιπα;;

 

Καλοδούλευτο.

Για ρουτ αρκεί το purple drake και είναι υπόθεση δύο λεπτών.

Επίσης, προτείνω ανεπιφύλακτα να βάλεις και το G3 Tweakbox μετά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλως σας βρήκα!

αποφάσισα τελικά να πάρω και εγώ το LG G3 γιατί πάνω από όλα μου αρέσει σαν κινητό. Παιχνίδια δεν παίζω, εφαρμογές κυρίως επικοινωνίας (viber κλπ), τσεκάρισμα email, πολύ φωτό και βιντεο λόγω κόρης :D, και καμμια ταινιούλα/σειρα οταν ταξιδεύω.

 

Όμως το έχω δει σε κάποια μαγαζιά και εχω ψιλομπερδευτει σε ενα σημείο..

Το χρώμα titan grey με το metallic black είναι το ιδιο; Τηλεφωνησα στην LG και μου ειπαν πολυ λακωνικά οτι στην Ελλάδα εισάγεται επίσημα το metallic black και δεν μου έλεγαν αν προκειται για το ίδιο χρώμα το οποίο απλώς από χώρα σε χώρα πιθανώς ονομάζεται διαφορετικά. Δεν εβγαλα ακρη δηλαδη...Μπορεί να βοηθήσει κάποιος αν ξέρει γαιτί με ενδιαφέρει η πιο σκούρα έκδοση που υπάρχει.

 

Επίσης ότι πιστεύετε ότι θα βοηθούσε να ψάξω πριν την αγορά θα σας ήμουν ευγνώμων:)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ασχολούμαι καθόλου με root να σου πω. Από τα λίγα που έχει πάρει το μάτι μου είναι αρκετά εύκολη η διαδικασία με μια εφαρμογή.

 

με γεια!!!;)

 

Καλοδούλευτο.

Για ρουτ αρκεί το purple drake και είναι υπόθεση δύο λεπτών.

Επίσης, προτείνω ανεπιφύλακτα να βάλεις και το G3 Tweakbox μετά.

 

Καλορίζικο Κωνσταντίνε..

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ φιλαράκια μου. Ελπίζω να κάνουμε καλή παρέα γιατί δεν είχα ποτέ LG smartphone και ίσως έχω κάποιες απορίες στην αρχή. Όπως για παράδειγμα πώς θα μου διαβάσει την κάρτα μνήμης όταν το συνδέω στο πισί..:p

 

Eίμαι παιδί της Sony και απλά ήθελα να αλλάξω λίγο παραστάσεις..;)

 

Οπότε ψάχνω στο xda για purple drake και απλά το κατεβάζω; Είναι apk ή θέλει κατέβασμα στο πισι και τρέξιμο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλως σας βρήκα!

αποφάσισα τελικά να πάρω και εγώ το LG G3 γιατί πάνω από όλα μου αρέσει σαν κινητό. Παιχνίδια δεν παίζω, εφαρμογές κυρίως επικοινωνίας (viber κλπ), τσεκάρισμα email, πολύ φωτό και βιντεο λόγω κόρης :D, και καμμια ταινιούλα/σειρα οταν ταξιδεύω.

 

Όμως το έχω δει σε κάποια μαγαζιά και εχω ψιλομπερδευτει σε ενα σημείο..

Το χρώμα titan grey με το metallic black είναι το ιδιο; Τηλεφωνησα στην LG και μου ειπαν πολυ λακωνικά οτι στην Ελλάδα εισάγεται επίσημα το metallic black και δεν μου έλεγαν αν προκειται για το ίδιο χρώμα το οποίο απλώς από χώρα σε χώρα πιθανώς ονομάζεται διαφορετικά. Δεν εβγαλα ακρη δηλαδη...Μπορεί να βοηθήσει κάποιος αν ξέρει γαιτί με ενδιαφέρει η πιο σκούρα έκδοση που υπάρχει.

 

Επίσης ότι πιστεύετε ότι θα βοηθούσε να ψάξω πριν την αγορά θα σας ήμουν ευγνώμων:)

 

το metallic black που ναι full μαυρο δεν εισάγεται επίσημα ειναι του αμερικλανικου G3 της Verizon

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

το metallic black που ναι full μαυρο δεν εισάγεται επίσημα ειναι του αμερικλανικου G3 της Verizon

 

Όμως το έχουν πολλά σκρουτζομαγαζα..(ή έτσι τουλάχιστον λένε)

Link to comment
Share on other sites

Όμως το έχουν πολλά σκρουτζομαγαζα..(ή έτσι τουλάχιστον λένε)

 

τα αμερικανικα λεγονται metallic black τα Ευρωπαικα titan titan αν τα λεω λαθος ας με διορθωσει καποιος

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ φιλαράκια μου. Ελπίζω να κάνουμε καλή παρέα γιατί δεν είχα ποτέ LG smartphone και ίσως έχω κάποιες απορίες στην αρχή. Όπως για παράδειγμα πώς θα μου διαβάσει την κάρτα μνήμης όταν το συνδέω στο πισί..:p

 

Eίμαι παιδί της Sony και απλά ήθελα να αλλάξω λίγο παραστάσεις..;)

 

Οπότε ψάχνω στο xda για purple drake και απλά το κατεβάζω; Είναι apk ή θέλει κατέβασμα στο πισι και τρέξιμο;

 

Είναι αρχείο .bat. Που σημαίνει ότι εσύ θα πατάς enter και αυτό θα κάνει τη δουλειά μόνο του. Είναι πανεύκολο.

Εγώ είμαι 3 μέρες με το G3 και ήδη το ρούταρα και πέρασα και το 10n firmware. Γενικά θα έλεγα πως τα φλασαρίσματα στο G3 είναι το ίδιο εύκολα (αν όχι πιο εύκολα) και από αυτά των xperia.

Y.γ. Καλορίζικο και από μένα.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μετά από αρκετά που έχω διαβάσει για το g3 αν κάνει lag /θερμοκρασία /ανοίγει - κλείνει μόνο του κτλ σας παραθέτω την δική μου εμπειρία για όποιον ενδιαφέρεται να το αγοράσει :

Λοιπόν το τηλέφωνο είναι g3 gold 32gb 407 France 10I, μόνιμα με 4g με συγχρονισμό συνέχεια σε 4 emails και τούμπανο από όλα τα social(fb /Insta/Tw/Drive) . Παράλληλα το δουλεύω με ανοικτό μόνιμα το Bluetooth γιατί μιλάω πάρα πολύ αλλά και Spotify μέσω Bluetooth στο Car kit & στο ακουστικό.

Ακόμα το σκιζω στο serf είτε σε site είτε σε ταινίες με live streaming. Παιχνίδια δεν παίζω σχεδόν καθόλου. Στο κινητό έχω αλλάξει με το καλημέρα τον launger σε nova φοράει μια sd cart 32gb class 10 samsung και μέχρι σήμερα δεν έχω δει (ευτυχώς) κανένα restart / lag η κάτι παρόμοιο. Η φωτογραφία είναι αξιόπιστη χωρίς πολλές φανφαρες ενώ και το φλας είναι σε καλά επίπεδα. Τα χρήματα που θα δώσει κάποιος να το πάρει πραγματικά αξίζουν αφού σε τιμή είναι φτηνότερο του One m8 / ενώ έχει ίδια τιμή με το NOTE 3 που μετράει 1+χρόνο κυκλοφορίας.

Τέλος σχετικά με την μπαταρία είτε με note 3 & 4 είτε με το blackberry passport είτε με το lg g3 με την δική μου χρήση θέλω περίπου 2 μπαταρίες την ημέρα. Αν κάποιον απλά δεν τον ενδιαφέρει το πενακι το g3 είναι value for money. Συγνώμη εάν κούρασα αλλά πιστεύω ότι στο forum διαβάζουν /και ψάχνουν απαντήσεις άτομα που εμπιστευονται εμάς που είμαστε χρήστες του lg g3 και οφείλουμε να είμαστε αντικειμενικοι.

Καλές αγορές στους ενδιαφερομενους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα είμαι σε αναζήτησή συσκευής. Είχα κ πιο παλιά το G3 όταν είχε την 10h. Από τότε πως πάνε τα πράγματα με την συσκευή; Θετικά αρνητικά αν μπορει καποιος
Link to comment
Share on other sites

τα αμερικανικα λεγονται metallic black τα Ευρωπαικα titan titan αν τα λεω λαθος ας με διορθωσει καποιος

Κι εγω για metallic black το αγόρασα από σκρουτζομαγαζο και μου βγήκε titan titan.

Δεν ξερω αν υπάρχει κάτι άλλο,πάντως μαύρο είναι κι αυτό

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρχείο .bat. Που σημαίνει ότι εσύ θα πατάς enter και αυτό θα κάνει τη δουλειά μόνο του. Είναι πανεύκολο.

Εγώ είμαι 3 μέρες με το G3 και ήδη το ρούταρα και πέρασα και το 10n firmware. Γενικά θα έλεγα πως τα φλασαρίσματα στο G3 είναι το ίδιο εύκολα (αν όχι πιο εύκολα) και από αυτά των xperia.

Y.γ. Καλορίζικο και από μένα.

 

Έτοιμο και το ρουτ! Ακριβώς όπως στα Xperia..:D

Ευχαριστώ πολύ!

 

Τι είναι το Tweakbox?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Είμαι κάτοχος 2 συσκευών LG G3 με serial number 406 και 407 αντίστοιχα. Στο ένα έχω κάρτα Wind και στο άλλο Cosmote. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής: Και στις 2 συσκευές, όταν πιάνω το κινητό από την πίσω-κάτω πλευρά (π.χ. για να σερφάρω, να παίξω κανένα παιχνίδι) το σήμα του πέφτει πάρα πολύ. Για παράδειγμα, χωρίς να το κρατάω το κινητό έχει 3 μπάρες σήμα (EDGE). Μόλις το πιάσω το σήμα πέφτει μεταξύ 0-1 μπάρες. Αν το πιάσω από το πάνω μέρος της οθόνης το σήμα επανέρχεται στα κανονικά του. Το ίδιο συμβαίνει και στο 3G σήμα και ελάχιστες φορές στο LTE. Επίσης να προσθέσω πως οι συσκευές έχουν την έκδοση V10l-EUR-XX.
Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που λένε για τα χρώματα μαύρο ,τιταν,όπως και να αναφέρεται είναι ένα και το χρυσό το λέει για διαφορετικές εκδόσεις (σαιν γκολντ και μπλακ γκολντ )αλλά πάλι μόνο ένα υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο και το ρουτ! Ακριβώς όπως στα Xperia..:D

Ευχαριστώ πολύ!

 

Τι είναι το Tweakbox?

 

Είναι xposed module. Το βρίσκεις στο PlayStore (και φυσικά στο xda), και μάλιστα νομίζω ότι πλέον έγινε δωρεάν. Εγώ το είχα αγοράσει, αλλά δεν το μετάνιωσα καθόλου. Μεταμορφώνει το κινητό με πολλά χρήσιμα tweaks (π.χ. αλλαγή μεγέθους navigation bar, αλλαγές στη notification bar, στα quick toggles, ηχογράφηση συνομιλίας, και πολλά άλλα). Εμένα με έχει βολέψει επίσης η δυνατότητα με long-press του home button να ανοίγει το power menu - έτσι δεν χρησιμοποιώ καθόλου το power button.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Είμαι κάτοχος 2 συσκευών LG G3 με serial number 406 και 407 αντίστοιχα. Στο ένα έχω κάρτα Wind και στο άλλο Cosmote. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής: Και στις 2 συσκευές, όταν πιάνω το κινητό από την πίσω-κάτω πλευρά (π.χ. για να σερφάρω, να παίξω κανένα παιχνίδι) το σήμα του πέφτει πάρα πολύ. Για παράδειγμα, χωρίς να το κρατάω το κινητό έχει 3 μπάρες σήμα (EDGE). Μόλις το πιάσω το σήμα πέφτει μεταξύ 0-1 μπάρες. Αν το πιάσω από το πάνω μέρος της οθόνης το σήμα επανέρχεται στα κανονικά του. Το ίδιο συμβαίνει και στο 3G σήμα και ελάχιστες φορές στο LTE. Επίσης να προσθέσω πως οι συσκευές έχουν την έκδοση V10l-EUR-XX.

 

Ίσως να βοηθούσε αν έβαζες μια θήκη ώστε να μειωθεί κάπως το φαινόμενο, δεν το έχω δοκιμάσει όμως καθώς αποφάσισα να μη βάλω θήκη σ' αυτό το κινητό, ούτε καν screen protector (θα το χαρώ όπως είναι, με έπεισε ο konstantinoslp από μια παλιά συζήτηση :) ). Σε 4G παρατήρησα κι εγώ ότι δεν το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να βοηθούσε αν έβαζες μια θήκη ώστε να μειωθεί κάπως το φαινόμενο, δεν το έχω δοκιμάσει όμως καθώς αποφάσισα να μη βάλω θήκη σ' αυτό το κινητό, ούτε καν screen protector (θα το χαρώ όπως είναι, με έπεισε ο konstantinoslp από μια παλιά συζήτηση :) ). Σε 4G παρατήρησα κι εγώ ότι δεν το κάνει.

 

Το έχω δοκιμάσει και με θήκη, και χωρίς θήκη και χωρίς το κάλυμμα της μπαταρίας. Πάλι κάνει το ίδιο. Μπορεί να το δοκιμάσει κανένας άλλος και να μου πει αποτελέσματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο.

Για ρουτ αρκεί το purple drake και είναι υπόθεση δύο λεπτών.

Επίσης, προτείνω ανεπιφύλακτα να βάλεις και το G3 Tweakbox μετά.

Εύκολη η διαδικασία ρουτ μ'αυτό. Κάπου διάβασα ότι είναι δύσκολο το ξερουταρισμα...ισχύει; και πως γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Εύκολη η διαδικασία ρουτ μ'αυτό. Κάπου διάβασα ότι είναι δύσκολο το ξερουταρισμα...ισχύει; και πως γίνεται;

 

Γιατί να είναι δύσκολη; δεν το έχω ψάξει πολύ καθότι δεν το χρειάστηκα, αλλά αφού αν φλασάρεις εργοστασιακή ρομ με clean install χάνεται το ρουτ, τι άλλο να θέλει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κ εγω ακριβως το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω...περιμενω παραδκευη να οαραλαβω την circle case, μηπως διορθωσει καπως τα πραγματα..
Link to comment
Share on other sites

εμενα το s/n λεει 408KPDT..απο ποια χωρα ειναι δηλαδη;;γιατι κι εμενα εχει την έκδοση v10i και δεν μου βγαζει για αλλο update..

τελικα τωρα που ειδα το κουτι του κι εμενα 6MP λεει..αρα ειναι Πορτογαλικο..οποτε να υποθεσω οτι θα σταματησει στην V10i και δεν θα παρει καποια αναβαθμιση παραπανω??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κ εγω ακριβως το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω...περιμενω παραδκευη να οαραλαβω την circle case, μηπως διορθωσει καπως τα πραγματα..

 

@Lixourios Αντιμετωπίζεις και εσύ το πρόβλημα με το σήμα? Έχω τη Circle Case και το πρόβλημα παραμένει. Από τι ξεκινάει το serial number σου;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση να κάνω, ρώτησα στο κατάστημα που θέλω να το πάρω τι serial number έχουν και μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου δώσουν αυτή την πληροφορία γιατί αυτό το γράφει μόνο κάτω από την μπαταριά και το κουτί είναι σφραγισμένο. Δηλαδή πάνω στο κουτί δεν γράφει IMEI και serial number??

:X

:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...