Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...Μην μου πεις επισης οτι δεν εχεις δει ποσο λαγκαρισμενα δουλευει το πληκτρολογιο???Για δοκιμασε να γραψεις γρηγορα και θα καταλαβεις.Αναγκαστηκα και εβαλα swift keyboard για να γινει υποφερτο.Καποιος λοιπον που εχει μια σχετικη εμπειρια - δεν ειμαι θεος - μπορει να δει οτι βιαστηκαν να το πεταξουν στην αγορα.Και αυτη τη στιγμη εχω 5ς γιατι εδωσα το G3 και ψαχνω για one m8 που οντως αξιζει καθε δεκαρα....

 

Προφανώς και δεν ξέρω τι χρήση κάνεις και τι βλέπεις στο "δικό" σου G3. Ξέρω όμως ότι όλα όσα λες δεν συμβαίνουν στο δικό μου G3, ενώ είμαι 99% σίγουρος ότι δεν "καίει κάρβουνο" ή ότι έχει "απίστευτο lag". Και εγώ έχω 4 mail accounts, 4 cloud services και όλα τα social media, αλλά παραδόξως μια χαρά πάει το δικό μου, άντε ίσως ένα click (μερικά nsec δηλαδή) χειρότερα από το G2. Ως εκ τούτου, μπορώ μόνο να σου ευχηθώ "καλοτάξιδο" στο καινούριο κινητό που θα πάρεις.

 

απο ποια εταιρεια?μια βοντα που πηρα προσφατα,ετσι ειναι,αλλα φαινεται οτι αν κοπει,τελειωσε.

 

btw,ειχες παλια crx?

 

Φανταζομαι ποσο χειροτερο ηταν πριν δηλαδη.αυτη ειναι η τελευταια?

 

Ναι είχα, πριν από 12-13 χρόνια αν θυμάμαι καλά ;)

Το πλαισιάκι μπορείς να το κρατήσεις και, παρ'όλο που θα έχει κοπεί, μπορείς να το βάλεις μαζί με τη mSIM, δουλεύει μια χαρά, το έχω ήδη δοκιμάσει σε 1-2 άλλα κινητά.

Μια χαρά ήταν και με την αρχική ROM, αλλά είχε θεματάκια. Πλέον φαίνεται να έχουν λυθεί όλα. Θα δείξει....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμφωνω αλλα ξαναλεω : Αυτα επρεπε να εχουν γινει πριν κυκλοφορησει επισημα.Τα περισοτερα τουλαχιστον.Οπως και να χει ελπιζω οντως να βελτιωθει σε τετοια θεματα γιατι κανεις μας δεν θελει μονοπωλια.Δεν ερχεται καινοτομια και βελτιωση χωρις ανταγωνισμο και αλοιμονο αν μεινουν στο τελος μονο 2 εταιρειες να ανταγωνιζονται η μια την αλλη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προφανώς και δεν ξέρω τι χρήση κάνεις και τι βλέπεις στο "δικό" σου G3. Ξέρω όμως ότι όλα όσα λες δεν συμβαίνουν στο δικό μου G3, ενώ είμαι 99% σίγουρος ότι δεν "καίει κάρβουνο" ή ότι έχει "απίστευτο lag". Και εγώ έχω 4 mail accounts, 4 cloud services και όλα τα social media, αλλά παραδόξως μια χαρά πάει το δικό μου, άντε ίσως ένα click (μερικά nsec δηλαδή) χειρότερα από το G2. Ως εκ τούτου, μπορώ μόνο να σου ευχηθώ "καλοτάξιδο" στο καινούριο κινητό που θα πάρεις.

 

 

 

Τοτε ισως φταει οτι ερχεσαι απο g2? Λογικα βλεπουμε διαφορετικα τα πραγματα γιατι ερχομαστε απο αλλες συσκευες.

Δεν εχω λογο να θαψω μια συσκευη αδικα.Απλα εγω ξενερωσα.Μπορει στο μελλον να το δω πιο ολοκληρωμενο και να αλλαξω γνωμη τι να πω...

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν ξέρω τι χρήση κάνεις και τι βλέπεις στο "δικό" σου G3. Ξέρω όμως ότι όλα όσα λες δεν συμβαίνουν στο δικό μου G3, ενώ είμαι 99% σίγουρος ότι δεν "καίει κάρβουνο" ή ότι έχει "απίστευτο lag". Και εγώ έχω 4 mail accounts, 4 cloud services και όλα τα social media, αλλά παραδόξως μια χαρά πάει το δικό μου, άντε ίσως ένα click (μερικά nsec δηλαδή) χειρότερα από το G2. Ως εκ τούτου, μπορώ μόνο να σου ευχηθώ "καλοτάξιδο" στο καινούριο κινητό που θα πάρεις.

 

 

 

Ναι είχα, πριν από 12-13 χρόνια αν θυμάμαι καλά ;)

Το πλαισιάκι μπορείς να το κρατήσεις και, παρ'όλο που θα έχει κοπεί, μπορείς να το βάλεις μαζί με τη mSIM, δουλεύει μια χαρά, το έχω ήδη δοκιμάσει σε 1-2 άλλα κινητά.

Μια χαρά ήταν και με την αρχική ROM, αλλά είχε θεματάκια. Πλέον φαίνεται να έχουν λυθεί όλα. Θα δείξει....

 

Περασε τοσος καιρος?ακομα το θυμαμαι :)

 

δε θελω να δω παντως πως ηταν παλια το κινητο,με 10h το πηρα,ακομα φαινεται να εχει δουλιτσα.νομιζω πως βιαστηκαν λιγακι

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πως πατε παιδια?εχω ακουσει χειροτερα απο g2 και oneplus και το διαπιστωνω..νομιζω ειναι στα επιπεδα Ν5
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια πως πατε παιδια?εχω ακουσει χειροτερα απο g2 και oneplus και το διαπιστωνω..νομιζω ειναι στα επιπεδα Ν5

 

Πολύ πολύ καλύτερα από nexus 5 επιβεβαιωμένα καθώς τα χρησιμοποιώ και τα 2. Το nexus ως δευτερο κινητό οπότε πολύ λιγότερη χρήση και η μπαταρία εξαντλείται αισθητά γρηγορότερα.

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία είμαι περίπου στις 41-42 ώρες full χρήσης, με τα πάντα όλα ανοιχτά. Περίπου 10% χειρότερα από το G2, όπου έβλεπα συστηματικά 45+ ώρες με την ίδια χρήση (διαπιστωμένο μετά από μήνες χρήσης). Αν βλέπεις Ν5 αυτονομία, κάτι κάνεις λάθος, πρέπει να βλέπεις παραπλήσια με του G2.....

 

Έτσι για να έχουμε μια ιδέα

 

http://i59.tinypic.com/2a66szb.png

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Με την v10h εδω και 10 μερες περιπου παει σφαιρα ουτε lag λογο Nova Prime Launcher ουτε επανεκινησεις μεχρι τωρα η μπαταρια στα ιδια επιπεδα με 30 ως 35 ωρες λητουργειας και με 5 ωρες ανοιχτη οθονη.Εχω το 32αρι με τα 3gb ram δεν ξερω αν παιζει τοσο ρολο.
Link to comment
Share on other sites

εγω lag εχω αρκετο.με το oneplus ειναι πολλα σκαλια πισω για να μη μιλησω για το nexus

 

μπαταρια μια ωρα και κατι οθονη 77%.κατι δε παει καλα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει καταγγελία στην προστασια καταναλωτή πριν κάποιες μέρες σχετικά με το γνωστό θέμα της LG να μην καλύπτει την εγγύηση σε συσκευές που δεν εισάγει επίσημα η LG Hellas (χρυσό χρώμα στην περίπτωση μου).

Πριν 5 λεπτά με πείραν τηλέφωνο από την LG Hellas ζητώντας μου συγγνώμη και ότι τις τελευταίες 15 μέρες έχει αλλάξει την πολιτική της η LG Και καλύπτει με την πανευρωπαϊκή εγγύηση και κινητά που δεν εισάγονται από την LG Hellas.Το μόνο που δεν καλύπτουν είναι αντικατάσταση της συσκευής.

Άρα και επίσημα πλέον ΌΛΑ ΤΑ ΕΥΡΩΠΑΪΚΆ ΜΟΝΤΈΛΑ ΚΑΛΎΠΤΟΝΤΑΙ ΕΠΊΣΗΜΑ ΜΕ ΕΓΓΎΗΣΗ ΑΠΌ ΤΗΝ LG Hellas.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι ακομα και σημερα που, τουλαχιστον σε sites με αντικειμενικους χρηστες, ολα η σχεδον ολα τα ρποβληματα του G3 εχουν λυθει υπαρχουν ορισμενοι που γραφουν ανακριβειες και τυχαινει να εχουν samsung (συνηθως note) η windows phone με το εκπληκτικο ποσοστο του 3% η αλλο κινητο και λενε οτι θα το δωσουν για να παρουν το νεο κινητο της htc που ειναι καθαρα ανωτερο σε ολα απλως κανεις δεν το αγοραζει λογω μιας μυστικης σκευωριας.

Τυχαιο δε νομιζω, αν δε με πιστευεται διαβαστε τα post και δειτε τι συσκευες εχουν οσοι λενε για προβληματα με τοσο σθενος που ζητημα ειναι αν πιασαν ποτε το κινητο στα χερια τους για κανενα λεπτο σε καταστημα.

Τωρα θα αναρωτηθειται γιατι τα γραφω ολα αυτα μα ειναι απλο εγω πως γινεται τοσο καιρο που εχω το κινητο να μην εχω κανενα προβλημα οπως και μερικοι αλλοι χρηστες και να προσπαθειται να μας βγαλεται τρελους η πολλοι τυχερους;

Υ.Γ. Δε λεω οτι στην αρχη που το πηραν καποιοα ατομα δεν ειχε προβληματα αλλα σημερα τουλαχιστον δεν εχει και ειμαι σιγουρος για αυτο που λεω.

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει καταγγελία στην προστασια καταναλωτή πριν κάποιες μέρες σχετικά με το γνωστό θέμα της LG να μην καλύπτει την εγγύηση σε συσκευές που δεν εισάγει επίσημα η LG Hellas (χρυσό χρώμα στην περίπτωση μου).

Πριν 5 λεπτά με πείραν τηλέφωνο από την LG Hellas ζητώντας μου συγγνώμη και ότι τις τελευταίες 15 μέρες έχει αλλάξει την πολιτική της η LG Και καλύπτει με την πανευρωπαϊκή εγγύηση και κινητά που δεν εισάγονται από την LG Hellas.Το μόνο που δεν καλύπτουν είναι αντικατάσταση της συσκευής.

Άρα και επίσημα πλέον ΌΛΑ ΤΑ ΕΥΡΩΠΑΪΚΆ ΜΟΝΤΈΛΑ ΚΑΛΎΠΤΟΝΤΑΙ ΕΠΊΣΗΜΑ ΜΕ ΕΓΓΎΗΣΗ ΑΠΌ ΤΗΝ LG Hellas.

Είχα ενημερώσει κι εγώ για το συγκεκριμένο Θέμα πριν ένα μήνα αν θυμάσαι και σας το είχα πει. Πλέον το μάθανε και στην εξυπηρέτηση πελατών...:p

 

 

 

Εγώ που είναι root και δεν με αφήνει πρέπει να την περάσω από το pc την 10h? Αν ναι θα χαθεί το root?

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

Όντως με την v10h καθώς και art το λαγκ πλέον είναι μηδαμινό...

Περιμέναμε 2 μήνες σχεδόν Για να χαρούμε το τηλ...

Έτσι Όπως Είμαι τώρα αξίζει πραγματικά να το δείτε παιδιά.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Είχα ενημερώσει κι εγώ για το συγκεκριμένο Θέμα πριν ένα μήνα αν θυμάσαι και σας το είχα πει. Πλέον το μάθανε και στην εξυπηρέτηση πελατών...:p

 

 

 

Εγώ που είναι root και δεν με αφήνει πρέπει να την περάσω από το pc την 10h? Αν ναι θα χαθεί το root?

 

και αν χαθει το ξανακανεις πανευκολα

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια σας παρακαλώ.

 

Μπορείτε να μου πείτε μια καλή πηγή για 32αρι ευρωπαικό σε προσιτή τιμή? Ψωνίζω και απο εξωτερικό δεν έχω πρόβλημα.

 

Για 16αρι όποιο κατάστημα επιλέξω στο skroutz είμαι οκ με ευρωπαική εγγύηση (άρα και εδώ Ελλάδα?)

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και αν δεν μπορείτε να γράψετε μαγαζιά και με pm κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εγω περα απο το εμφανες lag του,δεν αντιμετωπιζω αλλο προβλημα

 

Αν εχεις το 16αρι εχεις lag ειναι σιγουρο το εχω δει με τα ματια μου αλλα το 32αριδεν εχει με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Απο amazon.de ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα φαντάζομαι; Το έχει σε πολύ καλή τιμη το 32αρι και με βολεύει γιατί μπορώ να ψωνισω και χωρίς ΦΠΑ.

Να χτυπήσω και το original flip cover? Το έχει κάποιος να μου πει;

 

Σόρυ αν έχουν απαντηθεί όλα αυτά αλλα είμαι ακόμη στην 40 σελίδα του θέματος κι έχω δρόμο ακόμη :)

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις το 16αρι εχεις lag ειναι σιγουρο το εχω δει με τα ματια μου αλλα το 32αριδεν εχει με τιποτα.

 

τραγικη κατασταση.το μονο κινητο που το κανει

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Απο amazon.de ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα φαντάζομαι; Το έχει σε πολύ καλή τιμη το 32αρι και με βολεύει γιατί μπορώ να ψωνισω και χωρίς ΦΠΑ.

Να χτυπήσω και το original flip cover? Το έχει κάποιος να μου πει;

 

Σόρυ αν έχουν απαντηθεί όλα αυτά αλλα είμαι ακόμη στην 40 σελίδα του θέματος κι έχω δρόμο ακόμη :)

 

Εννοείται ότι το καλύπτει. Αφού είναι από Γερμανία, και η εγγύηση καλύπτει όλες τις ευρωπαϊκές συσκευές.

Η amazon.de έχει και ελληνικό ΑΦΜ και όταν πουλάει στην Ελλάδα πουλάει από την εδώ εταιρεία οπότε δεν μπορείς να αγοράσεις χωρίς ΦΠΑ.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι το καλύπτει. Αφού είναι από Γερμανία, και η εγγύηση καλύπτει όλες τις ευρωπαϊκές συσκευές.

 

Η amazon.de έχει και ελληνικό ΑΦΜ και όταν πουλάει στην Ελλάδα πουλάει από την εδώ εταιρεία οπότε δεν μπορείς να αγοράσεις χωρίς ΦΠΑ.:)

 

 

Ευχαριστώ.

 

Ναι το γνωρίζω για το ΦΠΑ. Αφαιρείται απο το τελικό πόσο γιατί έχω δηλώσει το ΑΦΜ μου (ενδοκοινοτικη συναλλαγή).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κάποιο με συσκευή από Γαλλία πήρε ota την 10h?

 

Εγώ μέχρι και προχθές που το είχα δεν είχε πάρει την 10h. Μέχρι την 10g μπόρεσα να το αναβαθμίσω. Πάντως κάπου είδα ότι για τα γαλλικά βγήκε η 10h στις 27/8. Λογικά μέσα στην εβδομάδα θα είναι διαθέσιμη και μέσω OTA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...