Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το LG PC suite στις φωτογραφίες μου κολλάει στην αναζήτηση φωτογραφιών και δεν εμφανίζει καμιά, αυτό το ασταμάτητο κόλλημα συμβαίνει έχει δεν έχει φωτογραφίες ο φάκελος του τηλεφώνου μέσα.

Στο σημειωματάριο μου βγάζει ότι δεν μπορεί να φορτώσει γιατί η εφαρμογή δεν έχει ξεκινήσει λογικό γιατί την έχω απενεργοποιήσει.

Όλα τα άλλα είναι κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες καλησπερα και καλη χρονια.

Διαβαζω εδω και αρκετο καιρο τα σχολια και τις παρατηρησεις σας σχετκα με το G3.

Μετα απο 6 χρονια αποφασισα να αλλαξω και εγω εταιρια και λειτουργικο και να παω απο το ios Iphone 4 (32GB) στο Android LG G3 (32GB) η στο LG G4 (32GB).

Για να λεω την αληθεια την πρωτη μου επαφη με Android συσκευη ειχα το 2013 οταν αγορασα ενα tablet Galaxy Note 10.1,ομως απο το 2008 παντα

επαιρνα συσκευες Iphone για κινητο.

Επειδη λοιπον οι εποχες εχουν περασει και εγω πλεον αν και hard user της τεχνολογιας δεν ασχολουμε πλεον με το jailbreakαρω τα iphone και να

Rootαρω τα Android για να βλεπω και να εχω μεγιστες αποδοσεις στις συσκευες ειπα να αραξω σε ενα Android κινητο με το Firmware της μαμας και του μπαμπα (αντε το πολυ,πολυ να παρει και καμια ΟΤΑ αναβαθμηση) και να πω "ωπα καλα εισαι" (μεχρι να σκασει μυτη το LG V10).

Και καπου εδω θελω τα φωτα σας.

Ποιο απο τα δυο τα LG (αν και στην αρχη μου ειχε αρεσει το Huawei P8) να παρω και γιατι.....?

Προκαταβολικα σας ευχαριστω και παλι χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους σας.......!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα και καλη χρονια.

Διαβαζω εδω και αρκετο καιρο τα σχολια και τις παρατηρησεις σας σχετκα με το G3.

Μετα απο 6 χρονια αποφασισα να αλλαξω και εγω εταιρια και λειτουργικο και να παω απο το ios Iphone 4 (32GB) στο Android LG G3 (32GB) η στο LG G4 (32GB).

Για να λεω την αληθεια την πρωτη μου επαφη με Android συσκευη ειχα το 2013 οταν αγορασα ενα tablet Galaxy Note 10.1,ομως απο το 2008 παντα

επαιρνα συσκευες Iphone για κινητο.

Επειδη λοιπον οι εποχες εχουν περασει και εγω πλεον αν και hard user της τεχνολογιας δεν ασχολουμε πλεον με το jailbreakαρω τα iphone και να

Rootαρω τα Android για να βλεπω και να εχω μεγιστες αποδοσεις στις συσκευες ειπα να αραξω σε ενα Android κινητο με το Firmware της μαμας και του μπαμπα (αντε το πολυ,πολυ να παρει και καμια ΟΤΑ αναβαθμηση) και να πω "ωπα καλα εισαι" (μεχρι να σκασει μυτη το LG V10).

Και καπου εδω θελω τα φωτα σας.

Ποιο απο τα δυο τα LG (αν και στην αρχη μου ειχε αρεσει το Huawei P8) να παρω και γιατι.....?

Προκαταβολικα σας ευχαριστω και παλι χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους σας.......!!

Αν έχεις το κεφάλαιο παίρνεις το LG g4. Απλά πράγματα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα και καλη χρονια.

Διαβαζω εδω και αρκετο καιρο τα σχολια και τις παρατηρησεις σας σχετκα με το G3.

Μετα απο 6 χρονια αποφασισα να αλλαξω και εγω εταιρια και λειτουργικο και να παω απο το ios Iphone 4 (32GB) στο Android LG G3 (32GB) η στο LG G4 (32GB).

Για να λεω την αληθεια την πρωτη μου επαφη με Android συσκευη ειχα το 2013 οταν αγορασα ενα tablet Galaxy Note 10.1,ομως απο το 2008 παντα

επαιρνα συσκευες Iphone για κινητο.

Επειδη λοιπον οι εποχες εχουν περασει και εγω πλεον αν και hard user της τεχνολογιας δεν ασχολουμε πλεον με το jailbreakαρω τα iphone και να

Rootαρω τα Android για να βλεπω και να εχω μεγιστες αποδοσεις στις συσκευες ειπα να αραξω σε ενα Android κινητο με το Firmware της μαμας και του μπαμπα (αντε το πολυ,πολυ να παρει και καμια ΟΤΑ αναβαθμηση) και να πω "ωπα καλα εισαι" (μεχρι να σκασει μυτη το LG V10).

Και καπου εδω θελω τα φωτα σας.

Ποιο απο τα δυο τα LG (αν και στην αρχη μου ειχε αρεσει το Huawei P8) να παρω και γιατι.....?

Προκαταβολικα σας ευχαριστω και παλι χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους σας.......!!

 

Φυσικα το lg 4 δε χωρα δευτερη σκεψη οσοοο για το. V10. Νομιζω δε θα ερθει ποτε.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα και καλη χρονια.

Διαβαζω εδω και αρκετο καιρο τα σχολια και τις παρατηρησεις σας σχετκα με το G3.

Μετα απο 6 χρονια αποφασισα να αλλαξω και εγω εταιρια και λειτουργικο και να παω απο το ios Iphone 4 (32GB) στο Android LG G3 (32GB) η στο LG G4 (32GB).

Για να λεω την αληθεια την πρωτη μου επαφη με Android συσκευη ειχα το 2013 οταν αγορασα ενα tablet Galaxy Note 10.1,ομως απο το 2008 παντα

επαιρνα συσκευες Iphone για κινητο.

Επειδη λοιπον οι εποχες εχουν περασει και εγω πλεον αν και hard user της τεχνολογιας δεν ασχολουμε πλεον με το jailbreakαρω τα iphone και να

Rootαρω τα Android για να βλεπω και να εχω μεγιστες αποδοσεις στις συσκευες ειπα να αραξω σε ενα Android κινητο με το Firmware της μαμας και του μπαμπα (αντε το πολυ,πολυ να παρει και καμια ΟΤΑ αναβαθμηση) και να πω "ωπα καλα εισαι" (μεχρι να σκασει μυτη το LG V10).

Και καπου εδω θελω τα φωτα σας.

Ποιο απο τα δυο τα LG (αν και στην αρχη μου ειχε αρεσει το Huawei P8) να παρω και γιατι.....?

Προκαταβολικα σας ευχαριστω και παλι χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους σας.......!!

 

Αν μετρά αρκετά η κάμερα για σένα πας στο G4 σε κάθε άλλη περίπτωση και με προοπτική άμεσης αντικατάστασης του από το V10 πας σε όποιο νομίζεις θα έχει τη μικρότερη πτώση στην αξία σαν μεταχειρισμένο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Απλα σαν πρωτη σκεψη εβαλα το οτι το G3 εχει καλυτερους χρονους σε αναμονη και ομιλια μιας και φορανε την ιδια μπαταρια.

Οσο αφορα το κεφαλαιο τα 412 απο τα 297 ευρα δεν απεχουν και πολυ.

Link to comment
Share on other sites

o μαμα ο broswer της Μ6 ειναι ποιο γρηγορος απο CM και τους αλλους στο μαρκετ???η ειναι ιδεα μου????

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

o μαμα ο broswer της Μ6 ειναι ποιο γρηγορος απο CM και τους αλλους στο μαρκετ???η ειναι ιδεα μου????

ο μαμά της 6 πάει τάπα άλλα και ο όπερα που δουλεύω εγώ δεν απέχει πολύ απ τον μαμησιο γενικά στο νετ η 6 πάει σφαίρα...

Link to comment
Share on other sites

Έχω g3 16gb titan με ρωγμή στο μικρόφωνο, πήρα τηλέφωνο στην lg και θα το στείλω από βδομάδα, υπάρχει περίπτωση να μου πουν ότι είναι από κακή χρήση και να μην το φτιάξουν? Δεν έχει κανά μεγάλο σημάδι, μόνο μερικά μικρά.
Link to comment
Share on other sites

Έχω g3 16gb titan με ρωγμή στο μικρόφωνο, πήρα τηλέφωνο στην lg και θα το στείλω από βδομάδα, υπάρχει περίπτωση να μου πουν ότι είναι από κακή χρήση και να μην το φτιάξουν? Δεν έχει κανά μεγάλο σημάδι, μόνο μερικά μικρά.

Πάντα υπάρχει αυτή η πιθανότητα. Αλλά είναι πολύ μικρή. Από την στιγμή που έχουν αναγνωρίσει ότι υπάρχει αυτό το πρόβλημα θα σου το επισκευάσουν.

 

Εμένα, από την άλλη, έχει 2 ρωγμές. Μια κάτω στο μικρόφωνο και μια πάνω στην θύρα υπερύθρων. Αλλά δεν το στέλνω μετά από αυτά που διάβασα εδώ. Ότι η οθόνη είναι υποδεέστερη από αυτήν που έχω τώρα.

Edited by Jimi_Gr
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έχει μια πολύ μικρή σχεδόν δεν φαίνεται αλλά για τον ίδιο λόγο δεν το στέλνω. Άλλωστε το συγκεκριμένο θα το έχω για κάνα χρόνο. Μετά θα το δώσω
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε ρωγμή, να το πάτε για αλλαγή . εγώ που το άφησα , άρχησε σιγά σιγά να έχει light bleed από τα πλαϊνά του τηλεφώνου , σαν να χαλαρώνει ή κάσα του . οπότε καλό είναι να το πάτε γιατί θα ανοίξει σταδιακά. Θα παίρνει σκόνες κτλ κτλ
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε ρωγμή, να το πάτε για αλλαγή . εγώ που το άφησα , άρχησε σιγά σιγά να έχει light bleed από τα πλαϊνά του τηλεφώνου , σαν να χαλαρώνει ή κάσα του . οπότε καλό είναι να το πάτε γιατί θα ανοίξει σταδιακά. Θα παίρνει σκόνες κτλ κτλ

 

Πολλοι ειναι αυτοι που το εχουν και δεν ασχολουνται μαζι του ... Δεν νομιζω αυτο που αναφερεις να σχετίζεται με την ρωγμη... Ασε που ειναι 24/7 σε θηκη των περισσότερων. Εγω το εχω και μετα απο αχρειαστη σκεψη αποφασισα να το κρατησω ως εχει, ασε που λενε οτι η οθονη των νεων ειναι ελαφρως χειροτερη...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Είχα πολύ καιρό να ακολουθήσω το φόρουμ και τιμωρήθηκα με πρόβλημα:) . Από εχτές το πρωί χωρίς να κάνω κάτι το κινητό αποσυνδεθηκε από το wifi και από τότε δεν συνδέεται καθόλου ή όταν καταφέρει να συνδεθεί αποσυνδεεται ξανά μετά από λίγα δευτερόλεπτα.έχω στοκ lollipop 16gb. Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει; Edited by ticker1510
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε αυτούς που τρέχουν την android 6.0

Επειδή από Δευτέρα περιμένω το κινητό από το σέρβις λόγω επισκευή ρωγμής και λέω να περάσω ΜΜ η κάμερα έχει επιλογή για βίντεο 1080p 60fps by default ή θα πρέπει να αλλάξω το camera_config.xml;

Όσο για την ποιότητα της οθόνης μετά την αλλαγή, θα σας γράψω μόλις το παραλάβω.. το έχω στείλει στο επίσημο γερμανικό σέρβις

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Είχα πολύ καιρό να ακολουθήσω το φόρουμ και τιμωρήθηκα με πρόβλημα:) . Από εχτές το πρωί χωρίς να κάνω κάτι το κινητό αποσυνδεθηκε από το wifi και από τότε δεν συνδέεται καθόλου ή όταν καταφέρει να συνδεθεί αποσυνδεεται ξανά μετά από λίγα δευτερόλεπτα.έχω στοκ lollipop 16gb. Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Δοκίμασε να κάνεις restart στο wifi....διαφορετικά κάτι θα έχει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Είχα πολύ καιρό να ακολουθήσω το φόρουμ και τιμωρήθηκα με πρόβλημα:) . Από εχτές το πρωί χωρίς να κάνω κάτι το κινητό αποσυνδεθηκε από το wifi και από τότε δεν συνδέεται καθόλου ή όταν καταφέρει να συνδεθεί αποσυνδεεται ξανά μετά από λίγα δευτερόλεπτα.έχω στοκ lollipop 16gb. Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

Κανε ενα restart και το κινητο και το modem... Αν δεν δουλεψει δοκιμασε και σε καποιο αλλο ρουτερ. Αν δεν συνδεθει παλι τοτε αρχισε να ψαχνεις το κινητο.

Εμενα εχει αρχισει να κολλαει παρα πολυ το πληκτρολογιο... Περιμενω τη ΜΜ για hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι ειναι αυτοι που το εχουν και δεν ασχολουνται μαζι του ... Δεν νομιζω αυτο που αναφερεις να σχετίζεται με την ρωγμη... Ασε που ειναι 24/7 σε θηκη των περισσότερων. Εγω το εχω και μετα απο αχρειαστη σκεψη αποφασισα να το κρατησω ως εχει, ασε που λενε οτι η οθονη των νεων ειναι ελαφρως χειροτερη...

Αυτό που λέει ο MIB το είχα δει κι εγώ σε ένα φόρουμ,δε θυμάμαι που,όπου ο τύπος είχε ανεβάσει φώτο με την ρωγμή να συνεχίζει από το μικρόφωνο και τη θύρα των ακουστικών προς το εσωτερικό του κινητού.Μόλις το είδα αυτό το έστειλα κι εγώ στο service.Πρίν δω τη φωτο ούτε κι εγώ θα το έστελνα.

Θυσιαζεις όμως την οθόνη.Εμένα είναι του 14 το κινητό και είχε "μπουζάτο" άσπρο.Μετά το service ήρθε με οθόνη με θερμό,κιτρινωπό,λευκό.Όπως γράφτηκε κι εδώ και σε άλλα Φόρουμ τα νέα πάνελ έχουν διαφορετικό calibration.

Πάρτε μια γεύση προς γνώση σας..

http://i.imgur.com/C4xxvCQ.jpg

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο MIB το είχα δει κι εγώ σε ένα φόρουμ,δε θυμάμαι που,όπου ο τύπος είχε ανεβάσει φώτο με την ρωγμή να συνεχίζει από το μικρόφωνο και τη θύρα των ακουστικών προς το εσωτερικό του κινητού.Μόλις το είδα αυτό το έστειλα κι εγώ στο service.Πρίν δω τη φωτο ούτε κι εγώ θα το έστελνα.

Θυσιαζεις όμως την οθόνη.Εμένα είναι του 14 το κινητό και είχε "μπουζάτο" άσπρο.Μετά το service ήρθε με οθόνη με θερμό,κιτρινωπό,λευκό.Όπως γράφτηκε κι εδώ και σε άλλα Φόρουμ τα νέα πάνελ έχουν διαφορετικό calibration.

Πάρτε μια γεύση προς γνώση σας..

http://i.imgur.com/C4xxvCQ.jpg

 

έτσι ακριβώς ...εγώ το πήρα καινούριο(512 σειρά) και ξενέρωσα αρχικά ...η εφαρμογή screen balance βελτιώνει ευτυχώς σημαντικά την κατάσταση εδώ και η άποψη μου για όποιον δεν το έχει διαβάσει και θέλει να φτιάξει όσο βέβαια γίνεται την ισορροπία του λευκού της οθόνης του.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6481080#post6481080

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

έτσι ακριβώς ...εγώ το πήρα καινούριο(512 σειρά) και ξενέρωσα αρχικά ...η εφαρμογή screen balance βελτιώνει ευτυχώς σημαντικά την κατάσταση εδώ και η άποψη μου για όποιον δεν το έχει διαβάσει και θέλει να φτιάξει όσο βέβαια γίνεται την ισορροπία του λευκού της οθόνης του.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6481080#post6481080

Να σε ρωτήσω κατι.

Επηρεάζει σε τίποτα,μακροπρόθεσμα,η χρήση αυτής της εφαρμογής στο κινητό;Θυμάμαι είχα παίξει λίγο με το χρώμα μέσα από το μενού του κινητού,αυτό με τις καραμέλες,που έχεις παραθέσει κι εσύ και κάτι σαν να μην μου άρεσε.Θυμάμαι οι φωτογραφίες στο άλμπουμ φαινόταν αλοιωμενες χρωματικά.Ίσως δεν το είχα κάνει σωστά.Επηρεάζει την φωτογραφική αυτή η νέα ρύθμιση;

Αν και να σου πω την αλήθεια το συνήθισα αυτό το θερμό λευκό.

Έτσι πληροφοριακά.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και απο εμενα παιδια.

 

Εχω στο κινητο μια καστομ 5 αρα εκδοση.Για να περασω την ζιπαρισμενη 6αρα που υπαρχει στο xda θα πρεπει να ενημερωσω πρωτα την twrp ;

 

Εχει καποια διαδικασια η μετα απο τα wipes απλα εγκαθιστω το zip της rom ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο MIB το είχα δει κι εγώ σε ένα φόρουμ,δε θυμάμαι που,όπου ο τύπος είχε ανεβάσει φώτο με την ρωγμή να συνεχίζει από το μικρόφωνο και τη θύρα των ακουστικών προς το εσωτερικό του κινητού.Μόλις το είδα αυτό το έστειλα κι εγώ στο service.Πρίν δω τη φωτο ούτε κι εγώ θα το έστελνα.

Θυσιαζεις όμως την οθόνη.Εμένα είναι του 14 το κινητό και είχε "μπουζάτο" άσπρο.Μετά το service ήρθε με οθόνη με θερμό,κιτρινωπό,λευκό.Όπως γράφτηκε κι εδώ και σε άλλα Φόρουμ τα νέα πάνελ έχουν διαφορετικό calibration.

Πάρτε μια γεύση προς γνώση σας..

http://i.imgur.com/C4xxvCQ.jpg

 

Φιλος

Α) και να προχωρησει μεσα παλι μπορω να το στειλω(ετσι νομιζω τουλαχιστον)

Β) Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ξαναεμφανιστει και να ξαναγχωνομαι

Γ) Στο κατω μερος οσο και φαινεται στο δικο μου κινητο για αυτο και δεν αν αγχωνομαι

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και απο εμενα παιδια.

 

Εχω στο κινητο μια καστομ 5 αρα εκδοση.Για να περασω την ζιπαρισμενη 6αρα που υπαρχει στο xda θα πρεπει να ενημερωσω πρωτα την twrp ;

 

Εχει καποια διαδικασια η μετα απο τα wipes απλα εγκαθιστω το zip της rom ;

Ρώτα καλύτερα στο θέμα με τις τροποποιησεις.

Εκεί σίγουρα θα σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα καλύτερα στο θέμα με τις τροποποιησεις.

Εκεί σίγουρα θα σου πουν.

 

Ανεκαθεν τα μπερδευα αυτα τα 2 θεματα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...