Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ποιο λόγο αναγνωρίζει μόνο το κάτω δεν μας λέει η LG όμως;

Έτσι της ήρθε πάνω στην τρελά της... Εδώ έβγαλε το bleeding και τα θολωματα στα panel του flex 2 χαρακτηριστικό των o-led οθονών εκεί θα κολλήσει... Απαραδεκτοι... Κανονικά πρέπει να καλύψουν το ραγισμα πάνω κάτω στην εγγύηση στα παιδιά αφού από το ίδιο υλικό είναι φτιαγμένο το τηλέφωνο και ξέρουν και οι ίδιοι ότι είναι λάθος. Δεν μπορώ να καταλάβω είχαν πολύ καλό όνομα στο σέρβις σώνει και καλά θέλουν να το χαλάσουν.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα πήρα το εν λόγο κινητό μεταχειρισμένο και το παλληκάρι το είχε ρουταρισμενο. τώρα μου έρχεται μήνυμα για αναβάθμιση λογισμικού αλλά επειδή είναι ρουτ δεν την κάνει. ερώτηση αξίζει να το βγάλω το ρουτ για να το κάνω αναβάθμιση η να το αφήσω έτσι, και αν ναι πως θα το βγάλω;
Link to comment
Share on other sites

επομενως οσοι εχουν επανω ραγισμα περιμενουν να γινει και κατω,οποτε τι θα κανει η lg?;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα πήρα το εν λόγο κινητό μεταχειρισμένο και το παλληκάρι το είχε ρουταρισμενο. τώρα μου έρχεται μήνυμα για αναβάθμιση λογισμικού αλλά επειδή είναι ρουτ δεν την κάνει. ερώτηση αξίζει να το βγάλω το ρουτ για να το κάνω αναβάθμιση η να το αφήσω έτσι, και αν ναι πως θα το βγάλω;

 

αστο ετσι οπως ειναι και οταν ερθει η μεγαλη αναβαθμηση το ξερουταρεις διαβαζοντας τον οδηγο που εχει στο πρωτο ποστ του τροποποιησεις του δικου μας φορουμ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εμενα που εχει και πανω και κατω δηλαδη δεν καλυπτεται;;; Αμα πουν τιποτα τετοιο εφυγαν 3 καταγγελιες μαζι.. Το κινητο δεν εχει κανενα αλλο σημαδι , το παραμικρο, δε γινεται να ισχυριστουν οτι επεσε και ολως τυχαιως εκανε και πανω Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

μα γιαυτο ειρωνευομαι την lg δηλαδη ακου αναγνωριζει το κατω σπασιμο και το επανω οχι.αισχος.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εμενα που εχει και πανω και κατω δηλαδη δεν καλυπτεται;;; Αμα που τιποτα τετοιο εφυγαν 3 καταγγελιες μαζι.. Το κινητο δεν εχει κανενα αλλο σημαδι , το παραμικρο, δε γινεται να ισχυριστουν οτι επεσε και ολως τυχαιως εκανε και πανω

Υποθέτω πως αν έχεις κάτω, είσαι καλυμένος

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι λογικά αν έχει πάνω κάτω με την λογική της lg είσαι κομπλέ εντός εγγύηση :p όποτε περιμένεις να το πάθει και κάτω και είσαι κομπλέ...!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έτσι της ήρθε πάνω στην τρελά της... Εδώ έβγαλε το bleeding και τα θολωματα στα panel του flex 2 χαρακτηριστικό των o-led οθονών εκεί θα κολλήσει... Απαραδεκτοι... Κανονικά πρέπει να καλύψουν το ραγισμα πάνω κάτω στην εγγύηση στα παιδιά αφού από το ίδιο υλικό είναι φτιαγμένο το τηλέφωνο και ξέρουν και οι ίδιοι ότι είναι λάθος. Δεν μπορώ να καταλάβω είχαν πολύ καλό όνομα στο σέρβις σώνει και καλά θέλουν να το χαλάσουν.

 

Έχεις δίκιο. Και μένα μου το έφτιαξαν χωρίς "μα μου σου του" την πρώτη φορά. Αν εξαιρέσεις ότι πάλι δεν είχαν ανταλλακτικά και μου το κράτησαν 15 μέρες. Αλλά εμένα ήταν από τα πρώτα κρούσματα φαντάζομαι. Όταν άρχισαν να πηγαίνουν σωρηδόν οι συσκευές στο σέρβις για αυτό (αλλά και για άλλα προβλήματα) και σκάσανε και τα C.C. σου λέει από όπου μπορούμε να γλιτώσουμε λεφτά και εργατοώρες καλά είναι. ;)

 

εμενα που εχει και πανω και κατω δηλαδη δεν καλυπτεται;;; Αμα πουν τιποτα τετοιο εφυγαν 3 καταγγελιες μαζι.. Το κινητο δεν εχει κανενα αλλο σημαδι , το παραμικρο, δε γινεται να ισχυριστουν οτι επεσε και ολως τυχαιως εκανε και πανω

 

Ίσως σου φτιάξουν μόνο το κάτω και σου αφήσουν το πάνω.:lol::lol: :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μεγαλωσε ακομη λιγο η πανω ρωγμη αλλα κάτω δεν εμφανίστηκε τιποτα

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μεγαλωσε ακομη λιγο η πανω ρωγμη αλλα κάτω δεν εμφανίστηκε τιποτα

Πίεσε το λίγο!! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μεγαλωσε ακομη λιγο η πανω ρωγμη αλλα κάτω δεν εμφανίστηκε τιποτα

 

Στην πανω ρωγμη σε καποια φαση εμπαινε χαρτακι απο τσιγαρο μεσα.Κατω ισα ισα που φαινοταν.Μου το αλλαξαν κανονικα.Το μονο σκαλωμα ηταν που εσκαζα με αποδειξη απο αμαζον και εψαχνε 5 λεπτα το ΙΜΕΙ.Αλλα δεν ειχα καποιο θεμα

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.ψηνομαι για την αγορά του lg με τα 3 ram.διάβασα αρκετά στο forum και δεν εβγαλα ασφαλή συμπεράσματα..όχι φωτεινή οθόνη lag στο άνοιγμα εφαρμογών και αλλα..τελικά ισχύουν αυτά η και αν ισχύουν διορθώθηκαν με κάποιο update;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.ψηνομαι για την αγορά του lg με τα 3 ram.διάβασα αρκετά στο forum και δεν εβγαλα ασφαλή συμπεράσματα..όχι φωτεινή οθόνη lag στο άνοιγμα εφαρμογών και αλλα..τελικά ισχύουν αυτά η και αν ισχύουν διορθώθηκαν με κάποιο update;;

αυτο εχω και προερχομενος απο ς3 ειμαι ενθουσιασμενος.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ισχυουν και δεν διορθωθηκαν. Βεβαια εμενα η οθονη μου φαινεται οκ. Επιπλεον χαλασε και το σερβις της lg.
Link to comment
Share on other sites

Xaxa...δεν ειπα οτι δεν ειναι καλο κινητο...απλα εχει καποια θεματακια με τα οποια μαθαινεις να ζεις...
Link to comment
Share on other sites

Xaxa...δεν ειπα οτι δεν ειναι καλο κινητο...απλα εχει καποια θεματακια με τα οποια μαθαινεις να ζεις...

 

Όταν λες θεματακια;;πες μου τι ακριβως εννοεις..

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια θα μπορουσε να ειναι καλυτερη.

Οταν ζοριζεται ανεβαζει θερμοκρασια και αυτο εχει σαν συνεπεια αυτοματα να μειωμεται η φωτηνοτητα της οθονης.

Εχει καποια λαγκακια και αργει να ανοιξει πχ τις ρυθμισεις σε σχεση με ενα g2.

Εμφανιζεις τις γνωστες ρωγμες.

Καποιες οξονες εβγαλαν κιτρινιλες.

Οταν το φορτιζεις και μιλας με τα ακουστικα κανει παρασιτα.

Δεν εχει καλο σημα...βεβαια βγαζει κλησεις και με μια γραμμη αλλα εγω πολυ συχνα βγαινω εκτος δικτυου σε σημεια που με αλλο κινητο με την ιδια συνδεση μιλαω κανονικα.

Επισης το πισω καπακι με τη χρηση θολωνει εαν δεν εχεις θηκη... Γεμιαζει πολυ ευκολα γρατζουνιες ακομα και με προσεκτικη χρηση.

Δεν εχει ικανοποιητικη υποστηριξη απο custom roms.

Η lg εχει καθυστερησει να το αναβαθμισει.

 

Σου φαινονται πολλα τα αρνητικα ειμαι σιγουρος...ωστοσο εχει και πολλα θετικα.

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Εεεε μου φάνηκαν κάπως..αρχίζω να σκέφτομαι και εναλλακτικές λύσεις πλεον..

Εκτός από το ψιλοχάλια σήμα όλα τα άλλα δεν συνέβησαν και σε ολους. Σε εμένα προσωπικά δεν συνέβησε τίποτα από τα υπόλοιπα και το δουλεύω και ασταμάτητα. Με λίγες ρυθμίσεις όλα φτιαχνονται. Αλλιώς κοιτάς και αλλού για να δεις τα εκεί προβλήματα τους. Καλή επιλογή.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το ψιλοχάλια σήμα όλα τα άλλα δεν συνέβησαν και σε ολους. Σε εμένα προσωπικά δεν συνέβησε τίποτα από τα υπόλοιπα και το δουλεύω και ασταμάτητα. Με λίγες ρυθμίσεις όλα φτιαχνονται. Αλλιώς κοιτάς και αλλού για να δεις τα εκεί προβλήματα τους. Καλή επιλογή.

 

Να σαι καλά φίλε μου.αν το αγοράσω τελικά εδώ θα είστε να με βοηθησετε!!

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε μου.αν το αγοράσω τελικά εδώ θα είστε να με βοηθησετε!!

Εγώ πάλι είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο. Το καλοκαίρι με το καύσωνα πράγματι ζεσταινόταν μετά από πολύ χρήση. Ποτέ δεν μου μειώθηκε η φωτεινότητα όμως. Και όταν μιλάμε για χρήση. Κάνω παρά πολύ. Τόση που το φορτίζω 2 φορές την ημέρα. Από lag μετά την τελευταία αναβάθμιση πράγματι παρουσιάζει ένα μικρό. Δηλαδή όταν είμαι πολύ ώρα σε κάποιες εφαρμογές και τις κλείνω έχει μια μικρή καθυστέρηση να πάει στην αρχική οθόνη. Αλλά δεν το αφήνω σχεδόν καθόλου από τα χέρια μου όλη μέρα. Το προτείνω ανεπιφύλακτα. Με ένα τέτοιο τηλέφωνο δεν χρειάζεσαι ούτε υπολογιστή, ούτε φωτογραφική. Είναι άκρως ικανοποιητικό. Δεν ξέρω κάποιο άλλο σε αυτήν την τιμή να έχει την ίδια απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι πολύ καλό και η τιμή του είναι χώμα αυτή τη στιγμή. Για προϊόν με εγγύηση και τα λοιπά νομίζω είναι από τις καλύτερες επιλογές. Έχει βγάλει κάποια προβλήματα, παραπάνω από το αναμενόμενο αλλά είναι ανάλογα τι θα σου πέσει. Εγώ το είχα 7 μήνες το 32αρι και δεν είχα κανένα σοβαρό θέμα εκτός απ' ότι το τηλέφωνο ήταν γενικά ζεστό. Κατά τ'αλλα οθόνη λειτουργούσε μια χαρά χωρίς κιτρινιλες, ραγισμα δεν είδα και lag είχε απειροελαχιστο έως καθόλου. Εγώ από την εμπειρία μου το συστήνω.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω απο το Πάσχα που μας πέρασε, το 32αρι με την 3 ραμ και είμαι υπερευχαριστημένος.Το μόνο μείον του είναι οτι δεν κρατάει πολύ η μπαταρία του(μπορείς να αγοράσεις μεγαλύτερη απο διαδύκτιομάγαζα) και ότι ζεσταίνεται πολύ όταν το ''ψιλοζορίσεις''.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω την βοήθειά σας φίλοι μου.

Χθες αγόρασα τον nova lancher prime,ψάχνωντας είδα πολύ καλές κριτικές γι'αυτόν,τον εγκατέστησα και πατώντας και ενεργοποιώντας τον ως αρχική οθόνη,μου έχει βγάλει μόνο δυο εικονίδια.

Υπάρχει κανείς οδηγός που να λέει πως τον διαμορφώνεις βημα βήμα,γιατί δεν ξέρω να τον χρησιμοποιώ.Πριν είχα εναν της Hola,ο οποίος είχε φτιάξει όλες τις εφαρμογές σε φακέλους απο μόνος του και έιχε και swipe.Με αυτόν πως γίνεται;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...