Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες.

 

Μετά από αρκετό ψάξιμο ψιλοκλίνω προς την αγορά του LG G3 32GB/3GB RAM. Θα ήθελα να ρωτήσω αν θα πρέπει να κοιτάξω κάποια συγκεκριμένα πράγματα κατά την αγορά:

Παρτίδα/Έτος-Μήνα Κατασκευής

Χρώμα - έχω διαβάσει ότι τα άσπρα παρουσιάζουν συχνότερα το γνωστό ράγισμα, ισχύει;

Οτιδήποτε άλλο;

 

Επίσης, παρατήρησα ότι τις τελευταίες 2-3 μέρες εξαφανίστηκαν όλα τα μαύρα κομμάτια από τα σκρουτζομάγαζα. Ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να ξαναστοκάρουν; Αν εν τέλη δεν φέρουν και πρέπει να διαλέξω ανάμεσα σε χρυσό/άσπρο - αν αποκλείσω το άσπρο λόγω ραγίσματος, το χρυσό παλεύεται για άνδρα χρήστη; Δεν έχω καταφέρει να το δω ποτέ από κοντά αλλά αντικειμενικά δε θα το διάλεγα ποτέ.

 

Τέλος, η τιμή είναι τώρα ~347 ευρώ. Πιστεύετε αξίζει να περιμένει κάποιος μέχρι Ιούλιο που θα έχει κυκλοφορήσει ευρέως το G4 ώστε να πέσει κι άλλο η τιμή;

 

Πολλές ερωτήσεις, ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες.

 

Μετά από αρκετό ψάξιμο ψιλοκλίνω προς την αγορά του LG G3 32GB/3GB RAM. Θα ήθελα να ρωτήσω αν θα πρέπει να κοιτάξω κάποια συγκεκριμένα πράγματα κατά την αγορά:

Παρτίδα/Έτος-Μήνα Κατασκευής

Χρώμα - έχω διαβάσει ότι τα άσπρα παρουσιάζουν συχνότερα το γνωστό ράγισμα, ισχύει;

Οτιδήποτε άλλο;

 

Επίσης, παρατήρησα ότι τις τελευταίες 2-3 μέρες εξαφανίστηκαν όλα τα μαύρα κομμάτια από τα σκρουτζομάγαζα. Ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να ξαναστοκάρουν; Αν εν τέλη δεν φέρουν και πρέπει να διαλέξω ανάμεσα σε χρυσό/άσπρο - αν αποκλείσω το άσπρο λόγω ραγίσματος, το χρυσό παλεύεται για άνδρα χρήστη; Δεν έχω καταφέρει να το δω ποτέ από κοντά αλλά αντικειμενικά δε θα το διάλεγα ποτέ.

 

Τέλος, η τιμή είναι τώρα ~347 ευρώ. Πιστεύετε αξίζει να περιμένει κάποιος μέχρι Ιούλιο που θα έχει κυκλοφορήσει ευρέως το G4 ώστε να πέσει κι άλλο η τιμή;

 

Πολλές ερωτήσεις, ευχαριστώ για το χρόνο σας!

 

Επειδή τυχαίνει να έχω το χρυσο και μάλιστα σε 32αρι το οποίο έχω εδώ και 3 μήνες σχεδόν, σε διαβεβαιώνω πως είναι μια χαρά για άνδρα :p

 

BTW όποιος ενδιαφέρεται παιδιά το πουλάω γιατί πήρα άλλο οπότε αν κάποιος το θέλει ας στείλει inbox... υπάρχει και αγγελία στο ανάλογο τόπικ...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω κατι την ενταση της φωνης να την παω κατευθειαν ως το τερμα χωρις αυτο το ηλιθιο μηνυμα προειδοποιησης για τα αυτια γινεται?

Όχι δεν γίνεται. Εγώ το χα βγάλει με root και xposed.

 

Όσο για τοιυς φίλους που ρωτάνε τι να προσέξουν, δυστυχώς είναι λίγο τζόκερ η συγκεκριμένη συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται. Εγώ το χα βγάλει με root και xposed.

 

Όσο για τοιυς φίλους που ρωτάνε τι να προσέξουν, δυστυχώς είναι λίγο τζόκερ η συγκεκριμένη συσκευή.

Γιατί φίλε μου τζόκερ 3 έχω πάρει και καμιά δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί φίλε μου τζόκερ 3 έχω πάρει και καμιά δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα.

Και εγώ εδώ και 3 μήνες που το έχω είναι πραγματικά υποδειγματικό στα πάντα...έχουν περάσει από τα χέρια μου όλες οι ναυαρχίδες των τελευταίων ετών.Το G3 ειδικά το 32αρι είναι ότι καλύτερο είχα ποτέ...ακόμη και τώρα που μιλάμε δεν έχω αποφασίσει για τον αν θα το πουλήσω ή τελικά θα το κρατήσω...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί φίλε μου τζόκερ 3 έχω πάρει και καμιά δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα.

 

Απλά τυχαίνει να έχουν βγει πολλά προβλήματα. Και οι παρτίδες δεν παίζουν τόσο ρόλο γιατί ειδικά εδώ μέσα έχει γίνει ξεκάθαρο ότι δεν είναι θέμα παρτίδας τελικά ούτε χρώματος το όποιο hw ή sw πρόβλημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω ένα 6μηνο και δεν έχει βγάλει τίποτα απολύτως. Δουλεύει υποδειγματικα ακόμα και αν δεν το έχω κλείσει για μια βδομάδα. Restart κανένα, με την οθόνη κανένα θέμα ρωγμες κτλ τίποτα και παει δόξα το θεό μπάλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την παρτιδα που την βλεπουμε?

Κατέβασε το LG Phone from από play store. Εκεί που λέει το sn τα τρια πρώτα νούμερα είναι η παρτίδα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εδώ και 3 μήνες που το έχω είναι πραγματικά υποδειγματικό στα πάντα...έχουν περάσει από τα χέρια μου όλες οι ναυαρχίδες των τελευταίων ετών.Το G3 ειδικά το 32αρι είναι ότι καλύτερο είχα ποτέ...ακόμη και τώρα που μιλάμε δεν έχω αποφασίσει για τον αν θα το πουλήσω ή τελικά θα το κρατήσω...

 

Ελα ρε αγορινα το δινεις τελικα?

Εγω ηταν να το δωσω για το Flex 2 δεν το εδωσα, ο γνωστος μου που το επαιρνε κατευθειαν επειδη ειμαστε ολη την ωρα μαζι και ξερει πως το κινητο για μενα ειναι μωρο επειδη δεν του το εδωσα πηρε αλλο και τωρα αλλαξα παλι γνωμη και ψαχνω να το δωσω και τοχω μονο 3μισυ μηνες. Τελικα εχουμε μεγαλη τρελα ρε παιδακι μου. Δεν παλευομαστε με τιποτα.

χχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε αγορινα το δινεις τελικα?

Εγω ηταν να το δωσω για το Flex 2 δεν το εδωσα, ο γνωστος μου που το επαιρνε κατευθειαν επειδη ειμαστε ολη την ωρα μαζι και ξερει πως το κινητο για μενα ειναι μωρο επειδη δεν του το εδωσα πηρε αλλο και τωρα αλλαξα παλι γνωμη και ψαχνω να το δωσω και τοχω μονο 3μισυ μηνες. Τελικα εχουμε μεγαλη τρελα ρε παιδακι μου. Δεν παλευομαστε με τιποτα.

χχαχαχαχα

Είδα την αγγελία σου:o

Link to comment
Share on other sites

Είδα την αγγελία σου:o

 

Αστα να πανε το επαιρνε ο φιλος μου 340 και δεν το εδωσα διοτι με εχει κρδισει σαν τηλ αλλα τωρα μου στριψε παλι η χαζομαρα και αλλαξα γνωμη.

Τρελα μεγαλη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

 

Μετά από αρκετό ψάξιμο ψιλοκλίνω προς την αγορά του LG G3 32GB/3GB RAM. Θα ήθελα να ρωτήσω αν θα πρέπει να κοιτάξω κάποια συγκεκριμένα πράγματα κατά την αγορά:

Παρτίδα/Έτος-Μήνα Κατασκευής

Χρώμα - έχω διαβάσει ότι τα άσπρα παρουσιάζουν συχνότερα το γνωστό ράγισμα, ισχύει;

Οτιδήποτε άλλο;

 

Επίσης, παρατήρησα ότι τις τελευταίες 2-3 μέρες εξαφανίστηκαν όλα τα μαύρα κομμάτια από τα σκρουτζομάγαζα. Ξέρετε αν υπάρχει περίπτωση να ξαναστοκάρουν; Αν εν τέλη δεν φέρουν και πρέπει να διαλέξω ανάμεσα σε χρυσό/άσπρο - αν αποκλείσω το άσπρο λόγω ραγίσματος, το χρυσό παλεύεται για άνδρα χρήστη; Δεν έχω καταφέρει να το δω ποτέ από κοντά αλλά αντικειμενικά δε θα το διάλεγα ποτέ.

 

Τέλος, η τιμή είναι τώρα ~347 ευρώ. Πιστεύετε αξίζει να περιμένει κάποιος μέχρι Ιούλιο που θα έχει κυκλοφορήσει ευρέως το G4 ώστε να πέσει κι άλλο η τιμή;

 

Πολλές ερωτήσεις, ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Φιλε,μια χαρα ειναι το χρυσο.Το εχει φιλος μου στην ιδια ηλικια με μενα(15).Πραγματικα ειναι αρκετα ομορφο,ασχετα που ειναι πλαστικο το τηλεφωνο και οχι μεταλλικο(Galaxy Alpha,Iphone 5s,6).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω ένα 6μηνο και δεν έχει βγάλει τίποτα απολύτως. Δουλεύει υποδειγματικα ακόμα και αν δεν το έχω κλείσει για μια βδομάδα. Restart κανένα, με την οθόνη κανένα θέμα ρωγμες κτλ τίποτα και παει δόξα το θεό μπάλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασε το LG Phone from από play store. Εκεί που λέει το sn τα τρια πρώτα νούμερα είναι η παρτίδα

 

ευχαριστω.....:D

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε το romtoolbox πηγαινε bootanimations βρες καποιο που να σου αρεσει πατα install. δεν αλλαξε;

 

αντε και βρισκουμε τον τροπο με ρουταρισμα και πεταμε το Logo Της vodafone.

δεν θελω ομως να μεινω ρουταρισμενος,γιατι ετσι δεν παιζει το Otetvgo.

εαν το ρουταρω,σβησω το Logo και μετα ξαναπαρεσω παλι την ρομ,θα σκασει παλι μυτη το vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Το χρωμα ειναι θεμα γουστου. Ο κολλητος μου εχει το χρυσο και δεν μου αρεσε καθολου...

Εννοείται υποκειμενικο πάντα ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη σας αξιζει το romtoolbox στα 5.50€?

 

κατα την γνωμη μου Οχι. Αν και θεωρειται hacking app σαν το Lucky patcher και στο xda δεν επιτρεπουν topics του νομιζω δεν προσφερει και τα απιστευτα πραγματα gia 5.50€. Απλα σε διευκολυνει σε καποια επειδη ειναι toolbox και τα εχει ολα σε ενα. θα προτιμουσα να το βρω απο αλλου και να παρω 2 πιτες με γυρο το βραδυ

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

αντε και βρισκουμε τον τροπο με ρουταρισμα και πεταμε το Logo Της vodafone.

δεν θελω ομως να μεινω ρουταρισμενος,γιατι ετσι δεν παιζει το Otetvgo.

εαν το ρουταρω,σβησω το Logo και μετα ξαναπαρεσω παλι την ρομ,θα σκασει παλι μυτη το vodafone?

 

Σου αρεσει να πεδευεσαι ετσι? :p Αφου σου ειπαν απο τη vodafone οτι μπορουν να σου το βγαλουν, πηγαινε εκει να τελειωνεις. Η ρωτα τους πως βγαινει και καντο μονος σου...

Αν περασεις τη ρομ πολυ πιθανο να ξαναβγει...

Link to comment
Share on other sites

Σου αρεσει να πεδευεσαι ετσι? :p Αφου σου ειπαν απο τη vodafone οτι μπορουν να σου το βγαλουν, πηγαινε εκει να τελειωνεις. Η ρωτα τους πως βγαινει και καντο μονος σου...

Αν περασεις τη ρομ πολυ πιθανο να ξαναβγει...

 

Aλεξη να σου πω την αληθεια,ειμαι σε ενα διλημμα τωρα και τρωγομαι με τα ρουχα μου.

επειδη δουλευω πολυ το τηλεφωνο συνεχεια με gps και 4g,βλεπω οτι ανεβαζει πολυ θερμοκρασια,κατι που μου ειναι τρομερα ενοχλητικο.

δηλαδη με 35 βαθμους το καλοκαιρι πως θα ειναι?

ειναι καλα μονο εαν εχω στο αυτοματο στον φωτισμο.αλλα ετσι δεν μπορεις να δουλεψεις με τιποτε.

γενικα μου αρεσει πολυ σαν τηλεφωνο,αλλα αυτο ειναι ενα μεγαλο προβλημα για εμενα.

ειμαι με το διακοπτη ετοιμο για παραγγελια του S5 και σκοτωμα του G3..:sick:

Link to comment
Share on other sites

Aλεξη να σου πω την αληθεια,ειμαι σε ενα διλημμα τωρα και τρωγομαι με τα ρουχα μου.

επειδη δουλευω πολυ το τηλεφωνο συνεχεια με gps και 4g,βλεπω οτι ανεβαζει πολυ θερμοκρασια,κατι που μου ειναι τρομερα ενοχλητικο.

δηλαδη με 35 βαθμους το καλοκαιρι πως θα ειναι?

ειναι καλα μονο εαν εχω στο αυτοματο στον φωτισμο.αλλα ετσι δεν μπορεις να δουλεψεις με τιποτε.

γενικα μου αρεσει πολυ σαν τηλεφωνο,αλλα αυτο ειναι ενα μεγαλο προβλημα για εμενα.

ειμαι με το διακοπτη ετοιμο για παραγγελια του S5 και σκοτωμα του G3..:sick:

 

Ποιος ειπε οτι το s5 ειναι κρυο????? Εκτος και αν θα το βουτας ;-)

Για πειτε ποιες εφαρμογες αξιζουν πραγματικα την αγορα εκτος απο standard (nova) που εχω ηδη αγορασει...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειπε οτι το s5 ειναι κρυο????? Εκτος και αν θα το βουτας ;-)

Ειδικά με lollipop...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειπε οτι το s5 ειναι κρυο????? Εκτος και αν θα το βουτας ;-)

Για πειτε ποιες εφαρμογες αξιζουν πραγματικα την αγορα εκτος απο standard (nova) που εχω ηδη αγορασει...

 

Ειδικά με lollipop...

 

σοβαρα μιλατε ρε παιδια?σε τετοια επιπεδα..?

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα μιλατε ρε παιδια?σε τετοια επιπεδα..?

 

Λοιπον τα εχω ξαναπει αρκετες φορες. Και οι Exynos και οι Snapdragon 800+ ειναι αρκετα ζεστοι.

Αν θελετε κρυο cpu μονο σε ιντελ θα δειτε τα οποια τρεχουν Antutu και δεν ξεπερνουν τους 45 βαθμους.

Αλλη ομως αρχιτεκτονικη και οχι ασχημη θα ελεγα.

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα μιλατε ρε παιδια?σε τετοια επιπεδα..?

Εμένα το έχει η αδερφή μου που μένει δίπλα μου και το δουλεύω σχεδόν καθημερινά δυστυχώς με lollipop δεν τα πάει καθόλου καλά... Δεν του έχει κάτσει καλά έκανα και Factory reset και τα πάντα όλα αλλά δεν... Τώρα δεν ξέρω αν θα φτιάξει η κατάσταση με κανένα update... Αν θες να αλλάξεις πάρε κανένα note 4

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...